دوتا سوال ؟؟(فوري)

HASTI7

New Member
دوتا سوال ؟؟
سلام ! يكي از دوستان در مورد سرچ پرسيدند ولي كسي واضح جواب نداد .ميشه اساتيد لطف كنند و اينكار رو انجام بدند ؟
راستي دوست گرامي (saman) در يكي از پستها سوالي با موضوع "ميشه با MMB كاري كرد كه تا موقعي كه CD توي CD-ROM نباشه برنامه اجرا نشه يا با يه Mesege بده كه سيدي رو بزار داخل! " داشتند مثل اينكه كارشون رو انجام دادند ميتونيد ما رو هم راهنمايي كنيد ؟

سبز باشيد .

Saman

مدیر انجمن مولتی مدیا بیلدر
سلام دوست عزيز

سوال من اين بود كه آيا ميشه مثل سي‌دي هايي كه توي بازار هست ( كه وقتي اونو نصب مي‌كني حتما نياز به وجود سي‌دي خود برنامه داره تا اجرا بشه ) اون كارو انجام داد؟

و با راهنمايي دوست عزيز silvercover به مقصودم رسيدم.
------------------------------------------------------------------------------------------
حالا توضيح Script

a.JPG

دستور FileExist چك ميكنه كه آيا فايل hrb.exe درون سيدي مورد نظر هست يا نه ! اگه بود كه مقدار 1 به متغير d ميده و اگه نيود مقدار صفر.
دستور if : اگر d مساوي صفر بود پيام بده كه : Please insert CD.
در غير اينصورت پيام بده ( كه در واقع d مساوي 1 ) : Tank you for your choice.
و پايان.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
شما ميتونيد بجاي دستور پيام دوم ( Message("Tank you for your choice.","") ) يك فايل رو اجرا كنيد يا هر چيزه ديگه.

اگه سوالي بود در خدمتم.

فعلا

S.H.R.M.K

Well-Known Member
سلام دوست عزیز فقط یه سوال
این کد رو کجا باید نوشت؟
من یکم تازه کارم ممنون میشم اگه توضیح بدی

فعلا

HASTI7

New Member
سلام دوست عزيز .
سامان ! بزار يكم بيشتر توضيح بدم ،برنامه من نياز به نصب نداره چون من ميخوام يه سي دي آموزشي بسازم ،ميخوام اگر فايل اجراي را احيانا كپي كردن روي هارد نتونن اجراش كنن مگر با سي دي .روشتون رو يه بار امتحان ميكنم بينم جواب ميده يا نه ؟
آقا محمد اين نياز منه :من ميخوام توي يك صفحه كه 20 يا 30 تا نرم افزار (فقط اسمشون) معرفي كنم ،ميخوام براي اين صفحه سرچ بزارم بايد چه كار كنم ؟
لطفا يكم بيشتر توضيح بديد تا بتونم بفهمم .آخه بعضي از دوستان خيلي سخت توضيح ميدند (خجالت)
به اميد ديدار
سبز باشيد.

silvercover

کاربر متخصص
سلام:

سوال شما ابهام داره. باید مشخص کنید که چه نوع سرچی رو میخاین در اختیار کابرتون بزارین. به عنوان مثال میخاین کابر چطوری دنبال نرم افزار بگرده؟ آیا توی یه InputBox اسمو وارد کنه و نتیجه بیاد یا نه. یا مثلا اگه چیزی پیدا شد اجرا شه... یا در حالت دیگه نتایج رو به گونه ای خاص اعلام کنه. خواهشا متدی رو که مد نظرتون هست بفرمایین تا در صورت امکان کمکتون کنم.

موفق باشین

ahmad125

Member
آیا توی یه InputBox اسمو وارد کنیم چیزهایی که پیدا کرده تو یک صفحه نشون بده.

Saman

S.H.R.M.K گفت:
سلام دوست عزیز فقط یه سوال
این کد رو کجا باید نوشت؟
من یکم تازه کارم ممنون میشم اگه توضیح بدی

فعلا

توي صفحه اول

HASTI7 گفت:
سلام دوست عزيز .
سامان ! بزار يكم بيشتر توضيح بدم ،برنامه من نياز به نصب نداره چون من ميخوام يه سي دي آموزشي بسازم ،ميخوام اگر فايل اجراي را احيانا كپي كردن روي هارد نتونن اجراش كنن مگر با سي دي .روشتون رو يه بار امتحان ميكنم بينم جواب ميده يا نه ؟

بله امكانش هست.
شما بايد بجاي فايل hrb.exe كه من مثال زدم آدرس ي فايل رو توي سيدي بديد. و بعد كل كد رو توي صفحه اول بزاريد و بجاي پيام دوم ( كه يعني پيامي كه تشكر مي‌كنه ) فرمان بديد كه به صفحه بعد بره!
همين!

فعلا

Saman

silvercover گفت:
اینم یه مثال برای چک کردن اینکه فایل کپی شده یا نه:

www.mmbstation.com/CDChecker2.zip

با عرض سلام خدمت استاد عزيز

ميگم ميشه در مورد اين تابع ها و كدهايي كه گذاشتي توضيح بدي . آخه آدم گيج ميشه ( آخه ما هنوز جوجه‌ايم . بلد نيستم )

خلاصه در مورد راهنمايي‌هايي بي دريغت ممنون

فعلا

HASTI7

New Member
سلام دوستان!
ببخشيد كه زياد توضيح ندادم .ببينيد گفتم كه ميخوام اسمي رو در ميان اسمها جستجو كنه .
بايد نرم افزارهاي كه در پروژه ميزارم قابل اينستال داشته باشه حالا به نظرتون در InputBox معرفي بشند مناسبه يا نه با باتم ؟نميدونم خوب گفتم يا نه؟
سبز باشيد.

HASTI7

New Member
دوباره سلام !
اول از همه از اينكه دوستان عزيز لطف ميكنند و جواب سوالها رو ميدند بسيار ممنون و سپاسگذارم .ميخوام يكم واضحتر سوالم رو بگم .
Ahmad & silvercover گرامي !
من ميخوام از text استفاده كنم تا بتونم با يك كليك بر روي آن كاربر را به طرف فايل اينستال نرم افزار مذكور هدايت كنم .حالا ميخوام براي اين 20 نرم افزار امكان سرچ بزارم .
silvercover عزيز !نميخوام اگر سرچ انجام شد چيزي اجرا بشه.بلكه ميخوام فقط نرم افزار اگر پيدا شد كه نمايش داده بشه وگرنه پيغامي مبني بر عدم وجود نرم افزار صادر كنه .
به اميد ديدار
سبز باشيد .

Saman

سلام

silverجان اگه ميشه شما با يه List box & Input text مثال بزن.

البته اگه ميشه!!!

فعلا

جدیدترین ارسال ها

بالا