غیره دمویی از انیمیشن گیله سر

Mandana

Active Member
به نظر منهم نسبت به کار دو نفره خیلی عالی شده.ایرادهایی که گفته شد قبول دارم ولی بازم جزو بهترین انیمیشنهای سه بعدی تکمیل شده ای هست که توی سایت دیدم.بی انصافی نمی کنم انیمیشن سه بعدی تکمیل نشده ی خوشگل زیاد هست ولی همینکه تونستین تمومش کنین خودش به تنهایی لیاقت تاپ گالری رو داره.البته اینکه مال 4 سال پیش هست چیزی از ارزش کار کم نمی کنه.منتظر کارهای جدیدتونم هستیم حاجاقایون
موفق بباشید:rose:

Farrokh

Active Member
سلام بر همگی
بنده پس از سه بار تلاش نا موفق برای دانلود فایل بالاخره تونستم از لینک هایی که بچه ها توی سایت قرار دادند کار رو دانلود کنم

خود من وقتی خیلی برام مهم باشه که تاپیک هام فید بک خوبی رو بگیرند سعی می کنم توی چند تا آپلود سنتر کارم رو آپلود کنم و یا حتی مستقیمش کنم که همه بتونن ببینند
به جرات می تونم بگم که این بازتاب کم توی این مدت به دلیل این بود که کسی نمی تونست کار رو دانلود کنه

خود من چند روز پیش به تاپیکتون سر زدم و تعجب کردم که دیدم کامنت نخورده
ولی خوب با توجه به خراب بودن لینک ها جای تعجبی نمی گذاره

در مورد اینکه میگید تاپیک های بچه های معماری بازتاب بهتری می گیره :
ما هر از گاهی این مساله رو داریم
انگار اینکه کار های سه بعدی توی ذهن یوزر ها به دودسته ی معماری و غیر معماری تقسیم شده
هر از گاهی معماری ها اعتراض می کنن که کارای انیمیشن خیلی فید بک می گیره و هر از گاهی هم بچه های غیر معماری اعتراض می کنند که کار های معماری فید بک می گیره و این رو اصلا نمی شه کنترل کرد
خود من به عنوان یک یوزر که کارم معماری هست خوب کامنت های بهتری رو می تونم توی تاپیک های معماری بزنم و به بچه ها ایده بدم تا کار های انیمیشن . پس سعی می کنم حرفی نزنم و بذارم بچه های حرفه ای تر توی این زمینه نظراتشونو ابراز کنند

خطاب به بچه های دیگه هم که به تاپ گالری رفتن و یا نرفتن کار ها اعتراض داشتند باید بگم که
عزیزان من اگر فکر می کنید کاری لایق تاپ گالری هست یا اون رو ریپورت کنید (دکمه ی گزارش به مدیر ) و یا اینکه به من پیغام خصوصی بزنید .

حتی اگر فکر می کنید کاری لایق تاپ گالری نبوده نقطه نظراتتون رو به من بگید . هرچند که این کار اون اثر رو از توی تاپ گالری بیرون نمی کشه اما می تونه روی قضاوت های آینده تاثیر گزار باشه . کما اینکه چند تا از بچه ها توی مسنجر دیدگاه هاشون رو برای چند تا اثر توی تاپ گالری اعلام کردند و من هم دیدم منطقی هست و پذیرفتم

جامعه ی مجازی متعلق به خود شماست و خودتون هم می تونید توی مدیریتش نقش سازنده داشته باشید
باور کنید اینقدر کار روی سر من و فرشید ریخته (بیشتر هم فرشید ) که اگه خودمو بخوام مثال بزنم صبح ساعت 8 یا 9 که میام دفتر تا ساعت 11.30 تا 12 دارم کارای اینترنتی سایت رو می کنم . به همین راحتی نصف روز کاری تموم می شه پس اگر بتونید ذره ای کمک به ما بکنید واقعا استقبال می کنیم

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
در مورد خود کار :

در ابتدای انیمیشن افکت عمق میدان فوق العاده جواب داده و خیلی تونسته کار رو تعریف کنه
به نظرم جای یه لایه ی امبینت آکولوژن واقعا خالی هست
توجه به جزئیات خیلی عالی بود . من از ریخته شدن سنگ ریزه ها روی پله خیلی خوشم اومد
از ریگ صورت اون خروسه خیلی خوشم نیومد و به نظرم اجزای صورت رو سر جای خودشنو حرکت نمی ده و اون ها رو کش میاره
ضمن اینکه وقتی روی زمین افتاده جاذبه هم روی اجزای آویزون از صورتش تاثیر نمی گذاره

تکسچرینگ نسبتا خوب اجرا شده
ولی یه جاهایی از انیمیشن افکت عمق میدان زیادی هست . که فکر می کنم برای جمع کردن کادر این کار رو کردید
خوب خیلی راحت می تونستید به جای این کار یه مقدار آبجکت به کار اضافه کنید در دور دست ها

پرش ماهی هم جالب بود اما ای کاش با پارتیکل سیستم ها کمی آب می پاشیدید توی هوا

کارگردانی دوربین هم خیلی زحمت براش کشیده بودید ولی زیادی حرکت می کرد . نظر شخصیم اینه که جالب نبود ولی خوب شاید هدف خاصی براش داشتید

در مورد موسیقی دمو هم بگم که اصلا به کار نمی خورد
فکر کنم از روی دموی یه کار ریگینگ برداشتید که اگه اون رو نگاه کنید می بینید چقدر قشنگ با ریتم موسیقی هماهنگ شده

این کار یه کار کودکانه هست و این موسیقی خیلی براش سنگینه
از درخت ها هم خیلی خوشم اومد

فکر می کنم که پروژه ی سنگینی بوده و خیلی براش زحمت کشیدید
نتیجه ی خوبی رو هم تونستید از کار بگیرید
اینکه انتظار تاپ گالری رو هم داشتید کاملا به جا بوده
اگر زود تر می تونستم کار رو دانلود کنم زود تر می فرستامش به تاپ گالری

عجالتا
با اجازتون کار رو می فرستم به تاپ گالری :rose:

Alireza Saeedi

Active Member
من خعلی وقته به خاطر مشغله ی زیادی که دارم اصن نمیتونم سر بزنم به مجید آنلاین!
وقتایی هم که میام میرم بخش 2 بعدی ! چون اینجا بین شما ها واقعا حرفی برای گفتن ندارم!
و به قول سیمین اون مدت کوتاهی رو که باهات بودم واقعا به کارت ایمان پیدا کردم!
حالا اگه این کار ماله 4 ساله پیشه اصن از ارزش کارت کم نمیکنه!
نقد که نمیتونم بکنم ولی به عنوان یه فرد معمولی خعلی ازش خوشم اومد!
موفق هستین! موفق تر باشین!

.:BehzAd:.

Active Member
انیمیشن خوبی هست و خوشم اومد پژمان جان دسته کلتون درد نکنه و واقعا خسته نباشید من خودم عاشق انیمیشن هستم و الان یه کاری رو که با دوستم 2 سال پیش انجام دادیم میخوام بزارم تو گالری همچین آش دهن سوزی نیست ولی خوبه بد نیست اومدم چی بگم چی گفتم مثلا اومدم از کار شما بگم.

Ultra3D

Well-Known Member
شرمنده پیمان جان

شخصا من این روزا نمی تونم آنلاین بشم ... همین امروز آنلاین شدم کارت رو دیدم

اگه بخوام نظر بدم اینه که می تونستید به جای این که از رنگ های ساده برای unwrapping استفاده کنید از بعضی تکسچرها و بافت ها هم استفاده کنید ... مثلا برای اردک ها از تکسچر ها پر استفاده کنید ... البته نه این که واقعی باشه می شه اونا رو هم تو فوتوشاپ با براش های مختلف به صورت کارتونی ساخت.

تو مدل ها نمی شه نظر داد چون یک سبکی هست که شما کار کردید و فانتزی هست ( البته اون خره می تونست خوش تیپ تر باشه:))

انیمشن کار پر زحمتی هست حتی برای ساختن انیمشن های ساده ای که شاید 90% مردم اون رو پسند نمی کنن پدر آدم در میاد

علتش هم اینه که بهترین انیمشن ها و فیلم های CG دنیا یک یا دو هفته بعد از اکرانش مفد می رسه به دستمون و مردم فکر می کنن مفد هم ساخته می شه!!!

hosienmax100

3D Artist
من هم بالاخره کار رو دیدم ..

کار خوبی شده برای صدا وسیما ارزشی نداره بیشتر از این وقت گزاشته بشه ..

اما بشدت نورپردازی کار خام هست درسته انیمیشن ئه اما باید کمی روش کار میشد

در خصوص بافت به جای کالرمپ هم موافقم تاثیر بهتری می گذاشت ..

اما اینا دیگه مهم نیست اینکار ماله 4 سال پیشه مطمئنا الان کاراتون شاخ شدن /

Baloot3D

مسئول بخش سخت افزار سه بعدی
سلام به همه دوستان عزیزم

در مورد پست قبلی ، اونرو من (پژمان) ننوشتم ، دوست گلم آقا سعید نوشته که دلیل نارحت شدن جفتمون این بود که با کلی ذوق و شوق کار رو گذاشتیم ، نه برای تاپ گالری برای خود بچه ها ، که ببینن میشه انیمیشن ساخت .

در مورد آپلود سنتر 4shared هم والا من از هر جایی زدم خوب کار کرد ولی احتمالاً همونطور که دوستان گفتند با برخی از ISP ها مشکل داره . برخی از دوستان عزیزم زحمت کشیدند و مارو شرمنده کردند ، روی چند جای دیگه آپلود کردند که لینک هاشو در پست اصلی قرار دادم .

در مورد خود کار :

کار در سال 1386 کلید خورد و تقریباً 5 ماه مراحل پیش تولیدش طول کشید .
در کل 4 نفر روی پروژه کار کردیم که هسته های اصلی کار من و سعید بودیم .
رندر کار نزدیک 4 ماه طول کشید چون از نظر سخت افزاری در مضیقه بودیم . برخی از دوستان قدیمی احتمالاً به خاطر دارند که در بین راه 2 تا دستگاه با پردازنده های Core i7 965 برای رندر تهیه کریدم که برامون 7 میلیون آب خورد . امتیاز رندر اونها حدود 7 در برنامه Cinebench 11.5 در حالت بدون OC هست ولی واقعاً گرون بودن .:cry:

مدت زمان کل پروژه 15 دقیقه تولید بوده و در سایز تصویر DVD و 30 فریم

دوبله کار با انجمن گویندگان جوان (گلوری) بوده ، مدیر دوبلاژ آقای محمد قازی و در کل اگه درست یادم مونده باشه حدود 8 یا 10 تا دوبلور داشت .

تعداد کل کاراکتر ها هم 17 تا بود .

واقعاً شبانه روز کار کردیم تا تونستیم کار رو ببندیم .این پروژه در واقع بزرگترین پروژه انیمیشن استان بود که بالاترین امتیاز رو در زمان خودش گرفت و خواستیم اثبات کنیم که میشه در داخل استان گیلان هم کارهای خوبی با امکانات پایین انجام داد .

نقدهایی که انجام شده رو خوندیم ، کاملاً حق دارید . اون موقع که تولید میکریدم با خودمون میگفتیم یعنی میشه از این هم بهتر بسازیم !!!؟ ولی العان به کارمون می خندیمو مشکلاتش رو به وضوح میبینیم و این خودش یعنی پیشرفت . :oops:

اگر خدا بخواد به زودی یک پروژه 13 قسمتی رو با زمان 11 دقیقه برای هر قسمت یعنی در مجموع 143 دقیقه رو شروع میکنیم که شاید بیش از 3 برابر کیفیتر از این کار خواهد بود و به دلیل سیستم های مناسب و تعداد بالای افرادمون بتونیم در 24 تا 27 ماه کار رو تموم کنیم .

در مورد نقد کارها توسط ما هم ، کاملاً حق با دوستان هست ، متاسفانه ما چون دیر به دیر میتونیم به انجمن سر بزنیم ، وقت نمیشه نقد درست و دقیقتر از سایر بچه ها انجام بدیم و به تشکر بسنده میکنیم . :sad:

البته دوستان عزیزم ، سیمای مرکز استان ها به شدت سختگیرانه کارها رو دنبال میکنه و چون هر پروژه دستکم 2 سال طول میکشه تا ساخته بشه ، هنوز چیزی ازشون دیده نشوده ولی من و سعید که برای کارمون رفته بودیم پیش آقای دکتر میر صادقی ، چند نمونه از کارهای بچه های انزلی (مرداب) و قزوین و مازندران رو دیدیم .
بچه ها شاید باورتون نشه ، ولی کارهایی رو از اواخر امسال در تلویزیون خواهید دید که به سختی بشه تشخیص داد کار داخل ایران هست یا اروپا !!!

کارها فوقالاده قوی شده چون نظارت و بودجه بسیار مناسب هست. کاری که همین العان بجه های انزلی دارن انجام میدن از نظر فنی خیلی خیلی قوی هست و انیمیت ها و محیط و در کل همه چیز در سطح بسیار بالایی قرار داره .
امتیاز دهی به کارها با معیار های بین المللی انجام میشه و بهترین کارها مون امتیازاتی تا 75 از 100 رو هم گرفتند که به سادگی با کارهای اروپایی قابل مقایسه هست !

از سال آینده اگر کار ضعیفی دیدید بدونید مربوط به سیمای مرکز استان ها نیست و برای مراکزی هست که بطور سنتی اداره میشه ، مثل صبا یا حوزه هنری

ممنون از توجه همتون :rose:

behrang2

Member
سلام
آورین آورین
آقا شرمنده که میپرسم
خیلی ممکنه بگن غیر حرفه ای هستش ..اما من حس میکنم یه حدودی جواب سوال منو دادن میتونه کمک هم بکنه.. حالا بابت اینجور کارا چقد پرداخت میکنن؟
آخه هرجا تو هر سایت معروفی نگاه کردم یه مبلغ دست گرمی رو به عنوان بودجه مصرفی و فروش و اینا اعلام کردن ...

Baloot3D

مسئول بخش سخت افزار سه بعدی
سلام
آورین آورین
آقا شرمنده که میپرسم
خیلی ممکنه بگن غیر حرفه ای هستش ..اما من حس میکنم یه حدودی جواب سوال منو دادن میتونه کمک هم بکنه.. حالا بابت اینجور کارا چقد پرداخت میکنن؟
آخه هرجا تو هر سایت معروفی نگاه کردم یه مبلغ دست گرمی رو به عنوان بودجه مصرفی و فروش و اینا اعلام کردن ...

سلام دوست من

در مورد قیمت ها خوشبختانه روند مناسبی در پیش گرفته شده و آروم آروم قیمت ها در حال یکسان سازی هست . شروع این حرکت هم از سیمای مرکز استان ها بوده و صبا و حوزه هنری هم در حال یکسان سازی در مورد نحوه تولید و قیمت ها با این مرکز هست .

قیمتی که به عنوان پایه در سیمای مرکز استان ها برای کارهای 3D اعلام شده حدود 600.000 تومن برای هر دقیقه هست و در حال حاضر این سقف تا نزدیک 950.000 برای هر دقیقه افزایش خواهد داشت که بستگی به کیفیت و مهمتر از اون سوژه کار داره .

مثلاً برخی از سوژه ها مناسبتی هست و یا سوژه ای که خیلی نو باشه و غیره ، برای این نوع سوژه ها مبلغ بالا میره .

البته اینجا هم مثل سایر جایهای کشور عزیزمون پارتی میتونه خیلی ورق ها رو برگردونه و فقط به این نکته اشاره کنم که به یک شخصی (که نام نمیبرم !) پیشنهاد کاری با دقیقه 2.500.000 برای کار داده شد که خوشبختانه اون فرد این کار رو قبول نکرد (نمی دونم چرا ) :-?

البته برخی کارها هم به اسم فرد پول میدن که انصافاً خیلی هم بیراه نیست . یعنی مثلاً پروژه جدید آقای امید خوش نظر که سینمایی هست و در مورد جنگ ایران (فکر میکنم بمباران حلبچه) ، برای این کار قیمت ها نجومی و تا مرز 2.000.000.000 هست که تا 1.500.000.000 تومن دیگه هم از خارج کشور قرار هست تامین بشه !
البته این مبالغ (حدود 4 میلیارد) برای کارهای سینمایی جهان خیلی ناچیز هست ولی برای ما نجومی میشه !

در کل در حال حاضر قیمت ها داره تثبیت میشه و سر و سامانی بهش داده میشه .

موفق باشید :rose:

جدیدترین ارسال ها

بالا