دلایل افت فشار در پکیج به خاطر چیست؟

pumpoo

Member
موارد و دلایل گوناگونی را می‌توان برای افت فشار آب در پکیج و رادیاتور مورد بررسی قرار داد که از جمله این موارد می‌توان به خرابی در منبع آب، افت فشار آب ورودی به ساختمان، باز بودن شیر پرکن، نشتی در لوله‌ها و… اشاره کرد. در ادامه به صورت جزئی در رابطه با دلایل اصلی افت فشار آب در رادیاتور و پکیج خواهیم پرداخت.

خرابی در منبع آب​

در صورتی که منبع پمپ آب دچار خرابی باشد این امکان وجود دارد فشار آب در رادیاتورها به میزان زیادی کاهش پیدا کند. خرابی در منبع آب می‌تواند شامل سوراخ شدن، رسوب گرفتن لوله‌های خروجی و… شود.

عدم هواگیری مناسب رادیاتورها​

عدم هواگیری مناسب در رادیاتورها و پکیج می‌تواند یکی از دلایل اصلی برای کاهش فشار آب در رادیاتورها باشد. در هر حالت وجود هوا در پکیج و رادیاتور می‌تواند باعث شود که در رادیاتورها با افت فشار آب رو به رو شویم.

برای رفع این مشکل کافی است که به وسیله پیچ هواگیری رادیاتور و حوله خشک کن به صورت کامل هواگیری را انجام دهید.

خرابی در شیر پرکن پکیج​

یکی دیگر از علل افت فشار آب در رادیاتورها را می‌توان خرابی یا باز ماندن شیر پرکن پکیج در نظر گرفت. تنظیم کردن فشار بار دستگاه یکی از مواردی است که باید توسط یک سرویسکار متخصص تعمیر پمپ آب انجام شود، پس از تنظیم دقیق فشار نیاز است که شیر پرکن بسته شود تا فشار مورد نیاز برای کارکرد صحیح تامین شود.

سوراخ بودن مبدل حرارتی​

سوارخ بودن مبدل حرارتی خود نیز یکی دیگر از دلایلی است که باعث می‌شود تا فشار آب در رادیاتورها کاهش پیدا کند. برای رفع این سوراخ به وجود آمده نیاز است که به نمایندگی‌های مجاز تعمیر پمپ آب مراجعه کنید.

وجود نشتی در رادیاتور یا پکیج​

وجود هرگونه نشتی در رادیاتور، پکیج یا لوله‌های آن می‌تواند فشار آب را به میزان قابل توجه‌ای کاهش دهد، هر چقدر هم که این نشتی کم باشد باز هم در سریع‌ترین زمان ممکن این نشتی باعث افت فشار خواهد شد. اگر نشتی به دلیل پوسیدگی رخ داده باشد که نیاز به تعویض قسمت پوسیده است اما اگر نشتی به وجود آمده از شل بودن یا نصب غیر اصولی باشد لازم است که به وسیله یک تعمیرکار تخصصی پمپ آب این نشتی را برطرف کنید.

باد نداشتن منبع انبساط پمپ یا نشتی در آن​

یکی از شایع‌ترین دلایلی که برای کاهش فشار آب رادیاتورها می‌توان نام برد خرابی در منبع انبساط است. در صورتی که منبع انبساط دچار نشتی شود و یا باد نداشته باشد ما با کاهش یا افزایش فشار آب در رادیاتورها رو به رو خواهیم بود.

کاهش فشار آب ورودی به ساختمان​

در برخی از موارد کاهش میزان آب ورودی به ساختمان باعث می‌شود تا پکیج توان کارکرد مناسب را نداشته باشد و این امر باعث می‌شود تا فشار آب وارده به رادیاتورها کاهش یابد. اگر این کاهش فشار آب ورودی به ساختمان برای مدت زمان طولانی ادامه داشته باشد می‌تواند باعث خرابی پمپ آب ساختمان شود.

راه‌های افزایش فشار آب در رادیاتور​

حال که با دلایل افت فشار آب در رادیاتورها آشنا شدیم نیاز است که در رابطه با راه‌های افزایش فشار آب در رادیاتور مواردی را عنوان کنیم.

  1. باز کردن شیر پرکن بر خلاف جهت عقربه‌های ساعت
  2. رفع خرابی در منبع پمپ
  3. رفع نشتی به وجود آمده در لوله‌ها، پکیج و رادیاتور
  4. چک کردن میزان فشار آب ورودی به ساختمان
  5. تنظیم عقربه پکیج
  6. تنظیم صحیح شیر موتور برقی پکیج
در برخی از مواقع مشکل به وجود آمده بسیار تخصصی است و نیاز است که یک تعمیرکار پمپ آب برای رفع این مشکل در محل حضور یابد، گروه صنعتی پمپو نماینده رسمی پمپ پدرولو و پنتاکس در حال حاضر آماده ارائه خدمات مختلف در زمینه تعمیر و نگهداری انواع پمپ، رادیاتور، پکیج و… است. برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمای رایگان می‌توانید با شماره‌های درج شده در وب سایت با ما تماس حاصل کنید.


تعمیر پمپ آب پمپو
 

جدیدترین ارسال ها

بالا