در مورد Router بيشتر بدانيم.

sirvan

Member
درسته
اصل مطلب اینجاست:
Brodcast & Unicast
برای درک تفاوتهای هاب و سویچ اول برید دنبال مفهوم اینا.

masood_y

Member
سلام:

اگه منظور شما brodcast addresses هست كه مي توان به يكي از محدوديت هاي استفاده از پل ها هنگام كار با سيگنال هاي انتشاري اشاره كرد.
بدين ترتيب كه اين سيگنال ها بايد براي همه دستگاه هاي موجود در شبكه فرستاده شود و هنگامي كه در يك شبكه بزرگ تعداد زيادي از اين پيغام ها فرستاده شود كار پل سنگين شده و آنها نمي توانند جلوي تراك و انبوهي از سيگنا ها را بگيرند و بدين ترتيب امكان بروز تداخل و بار سنگين شبكه پيش مي آيد.
اين دقيقا موضوع باز شده در مورد Hub و Hub switch هست كه براي رفع اين مشكل از Hub switch استفاده مي كنيم. چون Hub switch فقط و فقط ارتباط بين سيستم هاي مورد نياز را برقرار مي كند و كاري به بقيه ندارد.

موفق باشيد - مسعود

houtanal

Member
اگر صرفا تبليغات روتر رو هم ديده باشيد مي بينيد كه نوشته مثلا فروش روتر هاي سيسكو و ماژول هلي فلان وفلان
اما اين ماژول ها چيه؟
همون طوري كه مي تونيد كارت گرافيم سيستمتون رونصب يا عوض كنيد مي تونيد براي روتر ها هم اين كار را انجام دهيد(دقيقا مثل اون نيست)
اين كار براي اين انجام ميسشه كه شما بنا به نياز بودجه و امكاناتتون بتون محصول رو سفارشي كنيد
اما براي اينكه در هنگام خوندن يم مقاله يا خريد بفهميد نام گذاري ها بر اساس چيه يه توضيح كوچيك مي دم:
VIC:voice interface card
WIC:wan interface card
E:Ethernet
F or FE:Fast Ethernet
مثال:
NM-2W:توضيح اينكه NM يك ماژول براي نصب كارت ايجاد مي كند اين يعني دو كارت W (توضيح ميدم) ميشه روش سوار كرد
2NM 16AM:
32 خط تلفن آنالوگ را مي توان رو اين مجموعه شوار كرد
WIC1T:يك پورت سريال پر سرعت(معمولا براي ليزد مخابرات استفاده مي شود)
NM-2CE1u:ماژول E1 (دو عدد)
دوستاني كه عقيده داشتند به خطوط E1 مي توان با ماژول هاي آنالوگ پاسخ داد بد نيست به سايت سيسكو براي ديدن تعريف ماژول ها و تفاوت AM (آنالوگ مودم) و DM (ديجيتال مودم مراجعه كنند )
لينك هاي زير يك روتر را به شما مي دهد تا هر كاري مي خواهيد با آن بكنيد
http://www.cisco.com/en/US/products/hw/routers/ps282/prod_presentation0900aecd800b1da5.html

http://www.cisco.com/en/US/products/hw/routers/ps282/prod_presentation0900aecd800b1da3.html

http://www.cisco.com/en/US/products/hw/routers/ps221/prod_presentation0900aecd800b1dac.html

http://www.cisco.com/en/US/products/hw/switches/ps4324/prod_presentation0900aecd800b1dea.html

توجه كنيد كه همه اينها شايد به صورت عاميانه روتر ناميده شوند (شايد هم كار اونو انجام بدن اما سيسكو اونها رو جزو راه حل ديگه اي دسته بندي مي كنه)
يه جستجو در سايت سيسكو بكنيد تعداد زيادي از اين چيز ها را پپيدا خواهيد كرد
لغت جستجو:interactive

masood_y

Member
هيچ كدام از دوستان نگفتند كه به خطوط E1 مي توان با ماژول هاي آنالوگ پاسخ داد و تنها ارسال در اين مورد پست من بود كه اگر دقت مي كرديد منظورم مودم هاي كاربران بود نه مودم هاي ISP و اين مساله كه در آن كوچكترين اشاره اي هم به ماژول نشده بود!!! بهتره قبل از جواب دادن به پست هاي قبلي اونها رو خوب مطالعه كنيد و در ضمن اون شمشير جنگ رو هم كنار بگذاريد.
من نميگم هر چي كه بگم درسته. چون انسان جايز الخطاست و يك انسان در طول عمر خود حتي اگر علامه دهر باشه مرتكب اشتباه ميشه. ما اينجا براي تبادل نظر و كسب تجربه آمده ايم چون هر چقدر هم Full باشيم باز هم كمه و كسي هم براي جنگيدن و ضايع كردن بقيه و بهم ريختن تاپيك و مسايل حاشيه اي مقت خودشو تلف نميكنه مگر مشكل داشته باشه.
در ضمن آخرين پست شما در تاپيك تنظيمات E1 در انجمن شبكه هاي كامپيوتري واقعا دور از شخصيت يك مدير شبكه اونم با آي پي Valid هست!!! و خوشا به حال اون مدير كه هميشه تو شبكش آنلاينه و جزء چت كردن و پست زدن كار ديگه اي نداره!!!

موفق باشيد - مسعود

houtanal

Member
1-نه حالشو دارم نه وقت اينرو که شمشير جنگ ببندم
2-در مورد چت کردن : چت رو نه من شروع کردم نه خواستم ادامه بدم از برادر گراميان جناب قريشي بپرسيد توضيح کاملي به شما ارائه خواهند کرد
3-در مورد پست ها من اشتباه برداشت کردم اما در مورد ساير موارد از همان برادر گراميتان بپرسيد جواب خواهند داد
نکته اخلاقي:
يک مدير شبکه هيچگاه اطلاعات شبکه خود را براي (بعضا محرمانه) در اختيار کسي که فکر مي کند شمشير جنگ در دست دارد نمي گذارد(اين رو هم از برادر بپرسيد جواب مقتضي را دريافت خواهيد کرد)
نکته فني:
برادر به جاي چت کردن IOS خود را وصله بزنيد
مرجع براي مطالغه:
www.securityfocus.com
تجربه:
ياهو مسنجر چيزي به نام آرشيو دارد كه سخنان رد و بدل شده را ضبط مي كند!

masood_y

Member
1- بههتر بود به جاي اينكه ميگفتي حالشو ندارم مي گفتي Worm جنگ افتاده تو تنم و به اين راحتي ها هم بيرون نميره.
نكته فني: مي توني از يه ويروس ياب خوب استفاده كني!!!
2- اين كه چت رو كي شروع كرد و كي تمومش كرد به من ربطي نداره و اصولا بچه ها تو سر و كله هم مي زنند كه كي شروع كرد و از اينجور حرف ها.
پيشنهاد: آگهي هاي روزنامه رو براي پيدا كردن يه مهد كودك مجهز به شبكه و كافي نت اونم با آي پي Valid مطالعه كن.
3- از اينكه به اشتباه خود پي برديد خوشحالم.
اين يكي رو با خودمم: شنيده بودم اگه تو امام زاده اون بالا دخيل ببندي زودتر مرادت رو ميده؟!؟
4- اما در مورد نكته اخلاقي: اين مباحث بيشتر به بخش فني بر ميگرده و ربطي به اخلاق نداره. در ضمن اين كاملا درسته كه يك مدير شبكه هيچگاه اطلاعات شبكه خود را در اختيار كسي نمي گذارد و آقاي قريشي اين كار را انجام نداده اند و براي محك زدن شما اطلاعات يك شبكه ديگر را به شما دادند و شما خيلي خوب از پس اون آزمايش بر اومديد و من جواب سوالات مبهمم رو گرفتم. (خودت بهتر ميدوني چي ميگم!!!)
5- در مورد اون IOS بهت بگم كه برو همون مورد 4 رو بخون.

houtanal

Member
1-...
2-كي بود مدام پيام مي داد و مي كفت كم اوردي جواب بده(منبع:آرشيو ياهو مسنجر)
3-گفتم حرف شما رو اشتباه برداشت كردم(در مورد پاسخ گويي به خطوط ديجيتال با مودم آنالوگ)اما در مورد سايرش همون نظر قبلي رو دارم
4-ارشيو ياهو مسنجر و فايل كانفيگي رو كه برام فرستاديد هنوز پاك نكردم
5-همون بالايي رو بخون

Peyman-Pop

Active Member
دوستان عزیز masood_y و houtanal لطفا اگر بحثی‌ با هم دیگه دارید در پیغام خصوصی‌ مطرح کنید و تاپیک های آموزشی‌ انجمن رو تبدیل به محل بحث و دعوا نکنید .

شاید هر کدوم از شما مطلبی‌ رو درست بگید و دیگری اشتباه اما بهتر نیست بجای توهین و خورد کردن همدیگه با مدرک و دلیل موضوع رو به دیگری ثابت کنید تا ایشون هم بدون بحث با شما پی‌ به اشتباه خودش ببره ؟

با توهین هیچ وقت نمی‌شه فردی رو متوجه اشتباهی‌ کرد و همیشه موضوع رو از بحث علمی‌ به توهین و انتقاد میکشونه .

مدیر این انجمن چندین بار به شما این نکته رو تذکر داده و شما متاسفانه به تذکر ایشون عمل نکردید برای همین در صورت تکرار این مباحث در انجمن های عمومی‌ متاسفانه مجبورم دسترسی‌ فرد شروع کننده بحث رو ببندم .

موفق باشید .

پیمان

جدیدترین ارسال ها

بالا