در مورد وبلاگ من نظر بدهید...

sajjad_eb

Well-Known Member
سلام
نظرتون متین.
البته من فکر نمیکنم خیلی شلوغ باشه و نظر خودم اینه که ساده شده ...
فقط کمی ریزکاری های گرافیکی رو بیشتر کار کردم.
بد نیست یه نگاهی به وبلاگ آقای شایافر - استاد php - بندازی که کمی هم از وبلاگ ایشون الهام گرفتم:
www.blog.phpmystery.com
ایشون هم به گفته خودشون وبلاگشون رو خودشون از صفر طراحی کردند.
به نظرتون وبلاگ ایشون هم خیلی شلوغه ؟!
و البته خیلی هم بیکار ؟!!!

بازم ممنون
نبی

ممنون :)
من گفتم شلوغ شده ؟ :neutral: . گفتم "به نظرم باید ساده تر باشه" . یعنی سادست و بازم جاداره ساده باشه. متضاد ساده هم شلوغ نیست. :wink: . شلوغ متضاد خلوته
نوع طراحی (به نظرمن) برای IT نمی تونه زیاد جالب باشه. (البته بازم تاکید می کنم که طراحی برای وبلاگ هایی که مطالبشون عمومی و یا ادبی هست بسیار مناسب و خوبه)
درضمن php چه ربطی به گرافیک داره ؟ ولی به هرحال وب سایت ایشون از نظر طراحی مناسیه IT هست. سادم هست . خلوتم . اما سنگینه . اینجا رو ببینید.

به هرحال زحمتی که کشیدین قابل تحسین هست و من نمی خوام زحماتت رو زیر سوال ببرم. امیدوارم سوء تفاهم نشه.

NabiKAZ

Well-Known Member
نبی جان این جوری که نمیشه حساب کرد اینم سایت علی فرهادی برنامه نویس و ... میهن نیک یا همون شرکت سامان که کاملا اچ تی ام ال پس ایشون هم هیچی بارش نیست :
یا سایرین خود سایت یاهو بخش وبلاگش وردپرس و ......
سایت آقای شایافر من که نمی شناسمشون ولی از روی سنشون می خواتم بگم که اشون متولد سال 62 هستند و این وبلاگ سال 81 راه اندازی شده یعنی حدودا 5 سال پیش که ایشون اطلاعاتشون 100 درصد شاید یک سوم الانشونم نبوده از روی آرشیو میشه فهمید تاریخ اولین پست
ولی هیچ دلیلی نداره کسی اطلاعاتش زیاد باشه مشتری یا وقتشم زیاد و کم باشه خیلی از افردای که خیلی اطلاعات دارند نه در زمینه آی تی در همه زمینه ها حالت دست خیلی از افراد کم اطلاع ولی بثول معروغ این کاتره هستند
:

سلام چطوری؟
بی تعارف بگم ناراحت نشو، دستور زبانت یه خورده ایراد داره ، حرفات رو یه خط درمیون فهمیدم !

در مورد سایتهایی که مثال زدی و گفتی که از نرم افزارهای آماده استفاده میکنند (مثل سایت ایران پی اچ پی) باتوجه به نظر و عقیده شخصی من که قبلاً عرض کردم باید بگم که متاسفم !

به طور کلی همون طور که قبلا گفتم ممکنه نظر من اشتباه باشه ، ولی همینجوریاست !

من قبلا اهدافم رو گفتم ، بازم میگم هدفم صرفاً داشتن یه وبلاگ نبود و برام مهمه که این وب سایت رو به عنوان یه نمونه کار ارائه بدم و در پرونده سوابقم ذخیره کنم. همینطور کسب تجربه و... این چیزایی بود که ارزش داشت.

موفق باشی
نبی

NabiKAZ

Well-Known Member
ممنون :)
من گفتم شلوغ شده ؟ :neutral: . گفتم "به نظرم باید ساده تر باشه" . یعنی سادست و بازم جاداره ساده باشه. متضاد ساده هم شلوغ نیست. :wink: . شلوغ متضاد خلوته
نوع طراحی (به نظرمن) برای IT نمی تونه زیاد جالب باشه. (البته بازم تاکید می کنم که طراحی برای وبلاگ هایی که مطالبشون عمومی و یا ادبی هست بسیار مناسب و خوبه)
درضمن php چه ربطی به گرافیک داره ؟ ولی به هرحال وب سایت ایشون از نظر طراحی مناسیه IT هست. سادم هست . خلوتم . اما سنگینه . اینجا رو ببینید.

به هرحال زحمتی که کشیدین قابل تحسین هست و من نمی خوام زحماتت رو زیر سوال ببرم. امیدوارم سوء تفاهم نشه.

ساده يا غير سادگي يه سليقه کاملاً شخصيه. يکي با سايت ساده حال ميکنه يکي نه ، همونطور که هر کسي از يه رنگي خوشش مياد. بنابراين هيچ ملاک و معياري بجز سليقه شخصي، نميتونه براي نوع سبک، ساختار و يا سادگي تعيين کننده باشه.

php هيچ ربطي به گرافيک نداره ، ولي به نظرم "سادگي" ارتباط مستقيم با "گرافيک" داره ، شما هم همين رو فرموديد ديگه؟ فکر کنم صحبت از سادگي بود که من ارتباطش دادم به گرافيک. ميخوايد بگيد منظور شما از سادگي ، سادگي در php بود؟! شما که سورس هاي بنده رو نديد! ديگه نميدونم آيا منظور ديگه اي از سادگي داشتيد يا اينکه منظورتون همون گرافيک سايت بوده که البته توضيح دادم.

شما گفتيد: "وب سايت ايشون از نظر طراحي مناسيه IT هست. سادم هست . خلوتم . اما سنگينه ."
بايد عرض کنم نظر من اينه که ظاهر گرافيکي سايت من و ايشون در يک راستاست، يعني اگر سايت من از نظر طراحي مناسب IT نباشه (که شايد هم همينطور باشه!) پس ظاهر سايت ايشون هم مناسب IT نيست.

همينطور در مورد سادگي و خلوت بودن هم فکر ميکنم سايت من از سايت ايشون هم ساده تره هم خلوت تر ! (اين مطلب در ارتباط با همون بحث ريز کاري هاي گرافيکيه که قبلا گفتم)

در آخر هم در مورد سرعت سايت ايشون يک لينک داديد . که نميدونم چرا بيشتر دقت نکرديد ! چون سايتي که شما از اون براي آناليز سرعت استفاده کرديد ، تمامي آبجکت هاي درون صفحه رو به عنوان جزئي از سايت در نظر ميگيره و در محاسبه زمان دون لود صفحه ، زمان دون لود اون فايلها هم به زمان کل اضافه ميکنه ، مثلا در صفحه اول يه فايل mother.wma که حدود 1 مگابايت هست قرار داده شده که واضحه بعد از نمايش کامل صفحه ، اين فايل توسط پلاگين ميديا پلير شروع به دونلود شدن ميشه .... اميدوارم در اين مورد متوجه منظورم شده باشيد. آقا نيما کارش درست تر از اين حرفاست که بشه به کارش ايراد گرفت، مثلاً در مورد همين بحث سرعت اگر اين پست و همچنين اين پست ايشون رو مطالعه کنيد به کارشون ايمان مياريد(حداقل در مورد بحث سرعت بارگذاري صفحه که شما بهش ايراد وارد کرديد مطمئنم وقتي ببينيد که ايشون به سرعت بارگذاري صفحه سايتشون چطور وسواس به خرج دادند اون هم با دقت ميلي ثانيه ! ، نظرتون عوض خواهد شد)

نبی

NabiKAZ

Well-Known Member
پشتكارت رو تحسين ميكنم.

ممنونم از لطفت.
44.gif

نبي جان الان(13:55 ) سايتت باز نشد
حالا فكر كنم سرورت down باشه

ولی اینجا رو چرا فحش دادی ؟!!!
57.gif
38.gif

اتفاقا من همون حول حوش ساعت آنلاین بودم و داشتم بدون مشکل با سایت کار میکردم. ممکنه از ISP شما بوده باشه
59.gif
(این معنیش میشه: خودتی!
39.gif
)

پ.ن: جدی نگیر! گفتیم حال و حوای تاپیک عوض بشه
82.gif
83.gif

YTERROR

Active Member
نه بابا ین و که همه می دونند من بی سوادم دیکته ام هم همیشه زیر 0 بوده که دلایل خودشو داره که ......

در کل چیزی که من می گم یک کار همیشه نشان دهنده اطلاعات یک فرد نیست و کار شما هم از نظر خود من خیلی زیبا شده و .... ولی وثتی با خودم مقایسه می کنم می بینیم خودم به شخصه دوست ندارم این جوری وقت بزارم

ان شاالله موفق و پیروز باشید

sajjad_eb

Well-Known Member
شما اینجا نظر خواهی کردین . پس دلیلی نمی بینم که هرکسی نظر داد شما سعی بر این بکنی که از خودتون دفاع کنید . شما رو که محاکمه نمی کنیم . داریم نظر میدیم .
php هيچ ربطي به گرافيک نداره ، ولي به نظرم "سادگي" ارتباط مستقيم با "گرافيک" داره ، شما هم همين رو فرموديد ديگه؟ فکر کنم صحبت از سادگي بود که من ارتباطش دادم به گرافيک. ميخوايد بگيد منظور شما از سادگي ، سادگي در php بود؟! شما که سورس هاي بنده رو نديد! ديگه نميدونم آيا منظور ديگه اي از سادگي داشتيد يا اينکه منظورتون همون گرافيک سايت بوده که البته توضيح دادم.
متوجه حرفات نمی شم متاسفانه . چه ربطی به حرف من داره . شما می گین درباره طراحی نظر بدین . منم میام نظر می دم . بعد شما میای می گی از وبلاگ فلانی که خدای PHP هست الهام گرفتین . منم میام می گم php چه ربطی به گرافیک داره . ایشون اصلا آخر PHP . دلیل نمی شه که طراحی شون هم عالی باشه . حالا دیگه باقیه صحبتاتون رو متوجه نمی شم اصلا . فکر می کنم برداشتت اشتباه بوده.
شما گفتيد: "وب سايت ايشون از نظر طراحي مناسيه IT هست. سادم هست . خلوتم . اما سنگينه ."
بايد عرض کنم نظر من اينه که ظاهر گرافيکي سايت من و ايشون در يک راستاست، يعني اگر سايت من از نظر طراحي مناسب IT نباشه (که شايد هم همينطور باشه!) پس ظاهر سايت ايشون هم مناسب IT نيست.

همينطور در مورد سادگي و خلوت بودن هم فکر ميکنم سايت من از سايت ايشون هم ساده تره هم خلوت تر ! (اين مطلب در ارتباط با همون بحث ريز کاري هاي گرافيکيه که قبلا گفتم)
شما نظر دیگران رو خواستین که کارتون رو بهتر کنید و یا اینکه با نظر خودتون مقایسه کنید و یا نظر دیگران رو تغییر بدبن ؟

در آخر هم در مورد سرعت سايت ايشون يک لينک داديد . که نميدونم چرا بيشتر دقت نکرديد ! چون سايتي که شما از اون براي آناليز سرعت استفاده کرديد ، تمامي آبجکت هاي درون صفحه رو به عنوان جزئي از سايت در نظر ميگيره و در محاسبه زمان دون لود صفحه ، زمان دون لود اون فايلها هم به زمان کل اضافه ميکنه ، مثلا در صفحه اول يه فايل mother.wma که حدود 1 مگابايت هست قرار داده شده که واضحه بعد از نمايش کامل صفحه ، اين فايل توسط پلاگين ميديا پلير شروع به دونلود شدن ميشه .... اميدوارم در اين مورد متوجه منظورم شده باشيد. آقا نيما کارش درست تر از اين حرفاست که بشه به کارش ايراد گرفت، مثلاً در مورد همين بحث سرعت اگر اين پست و همچنين اين پست ايشون رو مطالعه کنيد به کارشون ايمان مياريد(حداقل در مورد بحث سرعت بارگذاري صفحه که شما بهش ايراد وارد کرديد مطمئنم وقتي ببينيد که ايشون به سرعت بارگذاري صفحه سايتشون چطور وسواس به خرج دادند اون هم با دقت ميلي ثانيه ! ، نظرتون عوض خواهد شد)
1. متاسفانه شما دقت نکردی دوست عزیز
2. نوع صحبتتون نشون می ده که تاحالا با websiteoptimization کار نکردین. امیدوارم از این به بعد بیشتر باحاش کارکنید . ابزارهای بسیار مفیدی داره.
3. لود شدن هرچیزی بالاخره مقداری از سرعت اتصال اینترنت کاربر رو می گیره.
4. حالا فرض می کنیم که نمی گیره. اگر دقت کرده باشین (که متاسفانه نکردین و زود قضاوت کردین) در قسمت IMAGES_SIZE هم Warning!خورده.

thekhosrow

Member
نبي جان :: صحنه را ديدم !‌ :: ((;
مشكل گوشه هاشو كه حل كردي خيلي ناز تر شد..
يه چيزي اين wp يه ديگه !؟ يا Mt ؟

YTERROR

Active Member
کاملا باهات موافقم

پس واسه سایت اوپن سرس و یا نمی دونم چند هزار تا سایت دیگه که بیشترشون سایتهایی بزرگ و دولتی و ... هستند هم باید این جوری تاسف خورد مگه نه ؟

همین جوملا مامبوئ رو دارن بالای 3 میلیون می فروشن کجایی کارین شرکتهای بزرگ نه آدم معمولی

هم مشتری راضی هم طراح دیگه این وسط کی ناراضیه و دلیلی نداره وقتی همه راضین کسی استفاده نکنه قرار نیست که همه برنامه نویس باشند

ولی در کل بهتره آدم دو طرفه همیشه فکر کنه اگه سایت ایران پی اچ پی یا سایر سایتها بزرگ دیگه دارند از یک سیستم آماده استفاده می کنند نباید آدم با طرز فکر خودش فقط نتیجه گیری بکنه

وگرنه همین سایت مجید آنلاین هم آدم باید واسه اش تاسف بخوره دارهی از وی بی استفاده می کنه

یا من باید تاسف بخورم که دارم از نرم افزاری ساتفاده می کنم که خودم ننوشتم یا ویندوزم مال خودم نیست

sajjad_eb

Well-Known Member
پس واسه سایت اوپن سرس و یا نمی دونم چند هزار تا سایت دیگه که بیشترشون سایتهایی بزرگ و دولتی و ... هستند هم باید این جوری تاسف خورد مگه نه ؟

همین جوملا مامبوئ رو دارن بالای 3 میلیون می فروشن کجایی کارین شرکتهای بزرگ نه آدم معمولی

هم مشتری راضی هم طراح دیگه این وسط کی ناراضیه و دلیلی نداره وقتی همه راضین کسی استفاده نکنه قرار نیست که همه برنامه نویس باشند

ولی در کل بهتره آدم دو طرفه همیشه فکر کنه اگه سایت ایران پی اچ پی یا سایر سایتها بزرگ دیگه دارند از یک سیستم آماده استفاده می کنند نباید آدم با طرز فکر خودش فقط نتیجه گیری بکنه

وگرنه همین سایت مجید آنلاین هم آدم باید واسه اش تاسف بخوره دارهی از وی بی استفاده می کنه

یا من باید تاسف بخورم که دارم از نرم افزاری ساتفاده می کنم که خودم ننوشتم یا ویندوزم مال خودم نیست

موافقم
البته با اینکه تمام کد نویسی ها رو خود طرف انجام بده مخالف نیست. خیلی هم خوبه. ولی به نظرم علاوه بر اینکه باید وقت صرف ساختش کرد چندین برابر هم باید وقت صرف به روز رسانی و ... کرد.

YTERROR

Active Member
چندین برابر هم باید وقت صرف به روز رسانی و ... کرد.

اینشم میشه یک کاریش کرد ولی مهمتر از همه چی هزینه کار فوق العاده می ره بالا و تویی بازار ایران کمتر کسی می ره زیر همچین هزینه ای

ringooli

Member
ببخشید این تاپیک رو بالا میارم... شما کتاب بلاگ دبزاین سولوشن رو خوندید آقا نبی؟

ringooli

Member
راستی آدرس rss شما اگر جایrss.xml بشه index.rss تعداد بیشتری از rss reader ها پیداش میکنن.

NabiKAZ

Well-Known Member
ببخشید این تاپیک رو بالا میارم... شما کتاب بلاگ دبزاین سولوشن رو خوندید آقا نبی؟
سلام ،

راستش من کتاب و e-book زیاد دارم ولی فرصت مطالعشون رو ندارم، معمولاً به صورت رفرنس در جایی که احساس نیاز کنم بهشون مراجعه میکنم.
بیشتر مقالات و ترفندهای سایتها و وبلاگ ها رو دنبال میکنم.

در مورد پیشنهادتون هم تشکر، حتی فرصت نشد rss سایت رو ولید کنم !

راستی یه پست جدید زدم که بد نیست ببینید.

موفق باشید
نبی

mozakhraf

Member
به نظر من هم خیلی علیه . چی میشد من هم همچین اطلاعاتی داشتم و میتونستم سایت به این خوبی طراحی کنم.:cry:

NabiKAZ

Well-Known Member
به نظر من هم خیلی علیه . چی میشد من هم همچین اطلاعاتی داشتم و میتونستم سایت به این خوبی طراحی کنم.:cry:

چرا شما به این مسئله به عنوان یک آرزوی دست نیافتنی نگاه میکنید؟!!
اراده - پشتکار - علاقه - سعی و تلاش - توکل
اینها رمز موفقیت هستند، مطمئناً در داشتن اینها شکی که ندارید؟!
پس بسم اله...!

جدیدترین ارسال ها

بالا