در مورد وبلاگ من نظر بدهید...

NabiKAZ

Well-Known Member
عادل جان به نظر من 10 روز خیلی کمه اگر برای یه طراحی 100 روز هم وقت بزارید ارزشش رو داره. شما تا خودت رو با طراحی درگیر نکنی نمیتونی طراحی رو یاد بگیری. اینکه شما طراحی یکی دیگه رو دستکاری کنی و فارسیش کنی این کار جالبی نیست و شما ازش چیزی یاد نمیگیری.
درست مثل اینه که شما بخوای کشتی گرفتن رو از روی کتاب یاد بگیری . به نظرت شدنیه ؟
من خودم یادمه سر طراحی قالب یه جا به مشکل خوردم. یه تکه از محتوای صفحه تو IE غیب می شدبعد که صفحه رو ریفرش میکردم دوباره ظاهر میشد. 2 روز تمام من هر کاری که میتونستم انجام دادم تا درستش کنم ولی فایده نداشت. بعد از کلی سرچ تو اینترنت فهمیدم چطور میشه اون مشکل رو برطرف کرد. خوب من اگر از اول خودم رو درگیر طراحی نکرده بودم الان نمیدونستم که اون مشکل چطور برطرف میشه. ولی حالا هر وقت که بخوام طراحی کنم حواسم هست که برای باکس ها باید یه ویژگی رو در نظر بگیرم تا توی IE محتواش غیب نشه.

تا شما خودت رو درگیر کار نکنی هیچ چیزی یاد نمیگیری و وقتی هم که برای این کار صرف میشه اتلاف وقت نیست، کسب تجربست

راست ميگيد ها ! اصلا حواسم نبود ! بابا اصلاً مگه 10 روز براي طراحي يه وب سايت زمان زياديه که اين جناب YTERROR نگرانه ! بابا 10 روز که چيزي نيست من براي سايتهايي که طراحي ميکنم حداقل 2 يا 3 ماه وقت ميزارم.

باقی حرفاتون هم کاملاً تائید میکنم .

NabiKAZ

Well-Known Member
اتفاقا در مورد يادگيري به نظر من بيشتر بچه هاي مجيد آنلاين مثل خود نبي که رشته درسيش يک چيزه اما نوع فعاليت کاريش يک چيز ديگه يا خود شما امير عباس يا ...... از 0 شروع نکرديد
خب درسته من هم از صفر شروع نکردم منم php رو به دست کاري phpnuke شروع کردم !، ولي دليل نميشه الان هم روي نقطه صفر باشم و همچنان به سورسهاي ديگران سروکله بزنم ! الان 5 سال گذشته !
چون رشته شما يا .... کامپيوتر نبوده که اول Qb رو ياد بگيريد بعد ......
منظورتو نگرفتم ولي من اولين زبوني که ياد گرفتم Qb بود اونم سال دوم دبيرستان !
ول? هر کس نظر خاص خودشو داره من در ا?ن زم?نه به ا?ن شکل عمل م? کنم ول? در زم?نها? مانند طراح? فلش و .... مجبورم کارمو از 0 شروع کنم بدل?ل محدود بودن
نه ديگه بهونه نيار اگر به حرف خودت ايمان داري، همين فلش رو هم با دستکاري سورسهاي فلش ديگران جلو ببر ببينم چطور پيشرفت ميکني !

NabiKAZ

Well-Known Member
طراحي خوب و نسبتا تميزي شده (به کار گرافيک کاري ندارم)
کد نويسي داره به کد نويسي Semantic نزديک ميشه.
شما اينطوري بگي قند تو دل آدم آب ميشه
39.gif

تعداد عناصر ناخواسته اضافه htmlت (مثل divهاي تودرتو و اضافي) يکمي بيشتر بشه.
اين div هاي زيادي و تو در تو رو باهاش موافقم ! ولي بعضي جاها چاره اي نداشتم يا حداقل اينکه من راه ديگه اي به ذهنم نميرسيد. برخي مواقع هم که آدم کم مياره و ديگه استاندارد و اين حرفا حاليش نيست و فقط ميخواد کار رو پيش ببره که اينطوري خيلي بده و نتيجه رو ديديد!
از نظرتون بسيار ممنونم.

نبی

YTERROR

Active Member
ان شاالله موفق باشید نظرخواهی بود منم نظرمو گفتم

هر کس یک جور کار می کنه ولی من اگه 10 نفرو بشناسم می دونم 8 نفرشون همین طور که من گفتم دارند کار م یکنند

ولی در جواب :
نه ديگه بهونه نيار اگر به حرف خودت ايمان داري، همين فلش رو هم با دستکاري سورسهاي فلش ديگران جلو ببر ببينم چطور پيشرفت ميکني !

هر کس یک اعتقادی داره و مشتریش ر داره توی فلش با برنامه نویسی خیلی فرق داره از نظر نوع کار و نحوه پول دادن مشتری و سبک مشتری و به هیمن دلیل آدم مجبوره شیوه کاریشم عوض کنه

زیاد بهنوه نمیارم کاری رو که انجام میدم رو می گم

در مورد انگولک اسکریپت سایر سایتها بقول شما و امیر عباس شاید گفت نتیجه اش همین باشه که مشا گفتید که یکی :
خب درسته من هم از صفر شروع نکردم منم php رو به دست کاري phpnuke شروع کردم

راستی در مورد :
ادعای طراح حرفه ای وب سایتش میشه ، اما سایت خودش با PHP-Nuke طراحی شده !!!
حتما کسی که ادعاش می شه انتخابی که برای وب سایتش کرده اولین گزنیه از نظرش PHP Nuck بوده و اون و ترجیح داده

حتما تویی همین PHP Nuck یک چیزی دیده که 4 تا تیم فارسی زبان فقط دارند از 4 تا نوک مختلف پشتیبانی می کنند

هر چیزی مال یک کاریه و اختلا نرات همیشه بوده

سوال من اینه کسی که دومین نمونه رو طراحی کرد فکر این رو نکرد که یه نمونه قبلش ساختند؟

بیشتر اونای که پروژه های به این شکل رو عملی می کنند پروژه های درسی و دانشگاهی و یک عده اشون هم مثل شما فکر می کنند که بد هم نیست

ممنون واسه این حساسیتتون واسه جواب دادن و ...... قصد من پیشنهاد و راهنمای تا حد خودم بود نه ایراد روی کاری که انجام دادین

است ميگيد ها ! اصلا حواسم نبود ! بابا اصلاً مگه 10 روز براي طراحي يه وب سايت زمان زياديه که اين جناب YTERROR نگرانه ! بابا 10 روز که چيزي نيست من براي سايتهايي که طراحي ميکنم حداقل 2 يا 3 ماه وقت ميزارم.

والا واسه من 10 روز مساوی با کلی کار واسه همین گفتم

ان شاالله موفق و پیروز باشید

راستی خط آخر امضا منم بخونی بد نیست نمی دونم چرا تویی مجیدآنلاین نظرمو می گم یک دغعه بهش بر می خوره اگه بغیر از تایید و ..... آدم بگه ولی در کل لازم نبود این جوری تحت تاثیر نظرات من قرار بگیرید که از تویی نوشته هاتون میشه فهمید

آخرین ویرایش:
nabiKAZ گفت:
- در مورد رنگها هم حدس میزدم الان همه بگن از رنگهای مرده استفاده کردی، که باید بگم کلاً من با رنگهای مرده بیشتر حال میکنم !

خوب برای رنگ پس زمینه متن باید از این رنگ ها استفاده کرد چون اگر رنگ پس زمینه مثلا صورتی باشه طرف 5 دقیقه به صفحه نگاه کنه کور میشه ولی من منظورم این بود که تو طراحی باید از رنگ ها متضاد استفاده کنی تا قالبت جذاب تر بشه. الان یه خورده بی روح شده. من مطمئنم با تغییر رنگ همون لوگوی ساده در بالای صفحه کلی نمای صفحه تغییر کنه

nabiKAZ گفت:
ادعای طراح حرفه ای وب سایتش میشه ، اما سایت خودش با PHP-Nuke طراحی شده !!!

نبی جان در مورد اینکه میخوای یه روزی یه سی ام اس ایجاد کنی خوب فکر خیلی خوبیه. ولی فرض بگیریم که کسی نمیخواد سی ام اس بسازه و فقط برای سایت شخصی خودش میخواد یه وبلاگ داشته باشه که امکانات مناسب و محدودی داشته باشه. برای این کار معمولا خودشون از نو یه سیستم جدید رو ایجاد نمی کنن (مگر اینکه مثل شما قصد ایجاد یه سیستم جدید رو داشته باشن و بخوان منتشرش کنن)
معمولا در ای جور مواقع مراجعه می کنند یه سایت هایی مثل opensourcecms.com و دنبال یه برنامه خیلی سبک میگردن و بعد کدش رو برای نیاز شخصی ویرایش میکنن یا براش ماژول مینویسن. چون بالاخره همه مشکل کمبود وقت دارن و نمیشه که برای هر چیزی طرف بخواد یه برنامه رو از اول بنویسه.
الان خیلی از سایت های بزرگ با سی ام اس های آماده ایجاد شدن. مثلا وبلاگ جفری زلدمن که یکی از معروفترین طراحان وب هستش با ورد پرس درست شده

http://www.zeldman.com/

خوب ما نمیتونیم بگیم چون این آقا از ورد پرس استفاده کرده پس حتما بی سواده و کارش کلاس نداره. اون آقا فکر وقتش رو هم میکنه و وقتی می بینه یه سیستمی هست که مجانیه و هسته برنامه هم خیلی پایداره خوب ازش استفاده میکنه و هر بخشی رو هم که لازم داشته باشه بهش اضافه میکنه.
ولی این که آدم فقط و فقط هم بخواد سیستم های دیگه رو انگولک کنه هم درست نیست چون به نظر من چیزی یاد نمی گیره

عادل گفت:
حتما کسی که ادعاش می شه انتخابی که برای وب سایتش کرده اولین گزنیه از نظرش PHP Nuck بوده و اون و ترجیح داده

حتما تویی همین PHP Nuck یک چیزی دیده که 4 تا تیم فارسی زبان فقط دارند از 4 تا نوک مختلف پشتیبانی می کنند

در این یه مورد باید گفت که کاربران ایرانی به هر چی عادت کنن از همون استفاده میکنن و خیلی کم پیش میاد که بخوان شرایط رو تغییر بدن. کد نوک خیلی وقته از رده خارج شده. هیچ سایت بزرگ و با کلاسی دیگه از نوک استفاده نمیکنه و شاید بشه گفت جزو 10 سی ام اس برتر هم نیست ولی تو ایران همه از این برنامه استفاده میکنند. شاید به خاطر استفاده راحتش باشه.
در کل شما تیم های فارسی سازی ایرانی رو ملاک کار قرار ندید
خیلی از این تیم های فارسی سازی حتی یه قالب ساده رو هم نمیتونن ویرایش کنن. یعنی سواد متوسط استفاده از HTML و CSS رو ندارن.

ولی در کل برای صرفه جویی در وقت باید یه سی ام اس رو با توجه به نیاز ها انتخاب کرد و بنابر نیاز شخصی تغییرش داد یا برای ماژول نوشت
در این مورد با شما موافقم

YTERROR

Active Member
درست امیر عباس ولی من الان حدودا 4 یا 5 سال دارم استفاده می کنم و روی یکی از سایتهام نصبه و دنبال تغییر یا ..... نیستم چون برام اصلا ارزشی نداره که بخوام حتی آپدیتش کنم چی برسه به تغییر سیستم و .....

نمیشه روی یک چیزی که کسی استفاده نمی کنه یا می کنه آدم کلاس بزاره نوک دوره خودش خیلی برئ بیا داشت و همین الانشم فکر نمی کنم پرتالی مثل نوک تمپلت داشته باشه یا .....

ولی خوب هر چیزی مال یک کاریه دیگه و مهم رضایت طرف نه .......

موفق و پیروز باشید

thekhosrow

Member
اينكه يه سايت رو از صفر كارش با خودت باشه ,يه مزه ديگه اي داره و بجاش خيلي عاليه..
و براي اينكه با زير و بم كار بيشتر آشنا بشي خيلي عاليه ولي هميشه انجام دادنش كاره بيهوده اي هستش !!

وقتي كه بالاي هوارتا قالب تو اينترنت ريخته و ميشه همونا رو اون طور كه دوست داري تغييرش بدي برگشتن به عقب و همون كار رو از صفر نوشتن رو هيچ عقل سليمي قبول نميكنه..

وبلاگ زيبايي طراحي كردين.تبريك ميگم..
-----
يه چيزي هست نميدونم شايد من زياد حساس هستم,
او گوشه هاي سايت هست كه هلاليش كردين (همونائي كه گوشه هاي Header هستن رو ميگم)
همچين يه نمه نويز داره !!‌

NabiKAZ

Well-Known Member
YTERROR جان ؛
من ابداً تحت تاثیر چیزی قرار نگرفتم و نوشته های شما رو هم مثل نوشته های سایر دوستان آنالیز کردم در صفحه قبل میتونی ببینی.
قصد کل کل هم اصلا ندارم. شما نظر خودت رو گفتید من هم همینطور . نظرت برام محترمه .

در هر صورت من یک هدف اصلی رو دنبال میکردم و اون کسب تجربه بود که الحق خیلی خیلی ترفند و شگرد و نکته و تجربه و... تو همین چند روز کوتاه که روی وبلاگم وقت گذاشتم کسب کردم که صد در صد ارزشش رو داشت.

ضمنا یه محصول کامل هم توی دستمه که مطمئنم مشتریشو همین حالا دارم.

در کل ازت تشکر میکنم که وقت گذاشتی .

نبی

آخرین ویرایش:

NabiKAZ

Well-Known Member
amirabbas_p30magazine عزیز ؛

در مورد رنگهای متضاد کاملا موافقم ، دقیقا نظر خودم هم به تغییر رنگ لوگو ، اون هم به رنگی نزدیک به رنگ جگری یه خورده روشن تر بود. امتحانش میکنم.
در مورد وبلاگ حرفه ایی که مثال زدید ، ضمن اینکه تقریبا از رنگهای مرده استفاده کرده بود ولی رنگ متضادی ندیدم !

در مورد اینکه بهتره آدم از برنامه های آماده استفاده کنه صحبت کردید.
راستش من خیلی به کلاس کار اهمیت میدم ، الان این کار برای من یه نمونه کار و سابقه محسوب میشه که برام خیلی مهمه .

البته شاید کمی دیدم نسبت به این قضیه اشتباه باشه ولی درست یا غلط از همون اول با برنامه های آماده حال نمیکردم و همیشه سعی میکردم برنامه هامو خودم به صورت سفارشی بسازم . باور کنید حتی به جایی رسیده بود که به فکر طراحی یه سیستم عامل سفارشی برای خودم هم افتاده بودم (البته فقط در حد فکر کردن بود و در حد این حرفا نیستیم)
یا نمونه دیگش همین 2 روز پیش دوستم زنگ زد گفت فلان شرکت cms زده خیلی خفنه داره 5 میلیون میفروشه ، نمایندگیشو بگیریم کلی روش میخوریم. من گفتم اینطوری حال نمیکنم الگوریتم کارو گیر میاریم از اول میشینیم طراحیش میکنیم 5 میلیون رو خودمون میخوریم !!!
دیگه برنامه های سیستم یاآوری رخدادها آنلاین یا آپلود سنتر شخصی یا خبرنامه شخصی و... که نوشتم و چون شخصی بوده هیچوقت برای کسی رو هم نکردم بماند. تازه یه برنامه سفارشی حسابداری برای جسابهای شخصی خودم هم میخوام بنویسم .
فکر نمیکنید برای همه اینها برنامه آماده وجود داشته باشه ؟! ولی بازم به قول طبیب آش دستپخت خودم خوشمزه تره !

در مورد این هم "خیلی از این تیم های فارسی سازی حتی یه قالب ساده رو هم نمیتونن ویرایش کنن. یعنی سواد متوسط استفاده از HTML و CSS رو ندارن." موافقم و موافق هستم که phpnuke از رده خارج شده و دیگه کلاس نداره !

آخرین ویرایش:

NabiKAZ

Well-Known Member
درست امیر عباس ولی من الان حدودا 4 یا 5 سال دارم استفاده می کنم و روی یکی از سایتهام نصبه و دنبال تغییر یا ..... نیستم چون برام اصلا ارزشی نداره که بخوام حتی آپدیتش کنم چی برسه به تغییر سیستم و .....
نمیشه روی یک چیزی که کسی استفاده نمی کنه یا می کنه آدم کلاس بزاره نوک دوره خودش خیلی برئ بیا داشت و همین الانشم فکر نمی کنم پرتالی مثل نوک تمپلت داشته باشه یا .....
ولی خوب هر چیزی مال یک کاریه دیگه و مهم رضایت طرف نه .......
موفق و پیروز باشید

منم بماند یه چهار پنج ساله روی یکی از سایتهام نوک 6.5 نصبه و هنوز داره کار میکنه. البته اون به خاطر اینه که برام خاطرست!
همیشه هم نوک رو برای یه سایت حرفه ای رد کردم و مشکلاتش رو به مشتری گفتم. ولی اگر گفته میخوام برای نصب کردم قالب هم طراحی کردم براش !

NabiKAZ

Well-Known Member
وبلاگ زيبايي طراحي كردين.تبريك ميگم..
-----
يه چيزي هست نميدونم شايد من زياد حساس هستم,
او گوشه هاي سايت هست كه هلاليش كردين (همونائي كه گوشه هاي Header هستن رو ميگم)
همچين يه نمه نويز داره !!‌

سلام و تشکر از لطفت ؛

به گوشه ها توجه کردم . سعی میکنم کمی ملایم ترشون کنم . البته چون تصویر گیف هستن و پالت محدود مطمئن نیستم بهتر از این بشه ولی باید توی کار ببینم چی میشه...

خوشحالم از اینکه موارد بزرگی ظاهرا وجود نداره . چون دوستان دارن به موارد فوق العاده ریزی اشاره میکنم که باعث خوشحالیه.

بازم ممنون
نبی

sajjad_eb

Well-Known Member
به نظر من طراحی و کد نویسی بد نشده
36.gif

اما از شناختی که ازت دارم و اون یدونه پستی که دادی فکر می کنم که وبلاگت به سمت IT و وب و اینجور چیزا بره.
به نظر من طراحی برای یک سایت ادبی یا مثلا همچین چیزایی بسیار عالیه
74.gif
. اما برای IT و وب و کلا اینجور مطالب زیاد جالب نیست. به نظرم باید ساده تر باشه . نه ؟
42.gif

NabiKAZ

Well-Known Member
چرا از png-24 استفاده نميكني ؟ بنظرم نتيجه بهتري بده..

سلام
از کيفيت gif يا png بودنش نبوده چون فايل psd هم همينطوريه ! (تو يه تجربه ديگه در زمينه gif و png يه کوچولو اينجا نوشتم)
کلي بالا پايينش کردم ولي فايده نکرد. تا اينکه فهميدم ظاهرا موقع سلکت کردن کادر ، تيک Anti-aliased نزده بوده و رنگ رو فيت ميکرده، در واقع اينجوري لبه ها تيزي شده بوده.
وقتي تيک Anti-aliased رو زدم و دوباره سلکت کردم و توش رنگ ريختم ، لبه ها ملايم تر شد.

تغییرات رو روی سایت هم اعمال کردم میتونی یه چک کنی ببینید درست شده ...؟

قابل توجه دوستانی که خیلی روی رنگهای متضاد اصرار داشتند ، این مورد رو هم اجرا کردم تا اونها هم راضی باشند !! شوخی کردم واسه زیبایی کار اعمالش کردم. رنگ لوگو رو عوض کردم فکر کنم بهتر شده باشه.

بازم اگه پیکسلی خرابه بفرمائید تا درستش کنم!
38.gif

NabiKAZ

Well-Known Member
به نظر من طراحی و کد نویسی بد نشده
36.gif

اما از شناختی که ازت دارم و اون یدونه پستی که دادی فکر می کنم که وبلاگت به سمت IT و وب و اینجور چیزا بره.
به نظر من طراحی برای یک سایت ادبی یا مثلا همچین چیزایی بسیار عالیه
74.gif
. اما برای IT و وب و کلا اینجور مطالب زیاد جالب نیست. به نظرم باید ساده تر باشه . نه ؟
42.gif

سلام
نظرتون متین.
البته من فکر نمیکنم خیلی شلوغ باشه و نظر خودم اینه که ساده شده ...
فقط کمی ریزکاری های گرافیکی رو بیشتر کار کردم.
بد نیست یه نگاهی به وبلاگ آقای شایافر - استاد php - بندازی که کمی هم از وبلاگ ایشون الهام گرفتم:
www.blog.phpmystery.com
ایشون هم به گفته خودشون وبلاگشون رو خودشون از صفر طراحی کردند.
به نظرتون وبلاگ ایشون هم خیلی شلوغه ؟!
و البته خیلی هم بیکار ؟!!!

بازم ممنون
نبی

آخرین ویرایش:

YTERROR

Active Member
نبی جان این جوری که نمیشه حساب کرد اینم سایت علی فرهادی برنامه نویس و ... میهن نیک یا همون شرکت سامان که کاملا اچ تی ام ال پس ایشون هم هیچی بارش نیست :

یا سایرین خود سایت یاهو بخش وبلاگش وردپرس و ......

سایت آقای شایافر من که نمی شناسمشون ولی از روی سنشون می خواتم بگم که اشون متولد سال 62 هستند و این وبلاگ سال 81 راه اندازی شده یعنی حدودا 5 سال پیش که ایشون اطلاعاتشون 100 درصد شاید یک سوم الانشونم نبوده از روی آرشیو میشه فهمید تاریخ اولین پست

ولی هیچ دلیلی نداره کسی اطلاعاتش زیاد باشه مشتری یا وقتشم زیاد و کم باشه خیلی از افردای که خیلی اطلاعات دارند نه در زمینه آی تی در همه زمینه ها حالت دست خیلی از افراد کم اطلاع ولی بثول معروغ این کاتره هستند

ولی در کل ما یک چیزی گفتیم که چرا از صفر ننوشتی به ما هم ربطی نداشت بگیم فقط چون نظرمون و پرسیدی گفتیم شاید کار شما درست باشه در هر صورت این جور کارها و انتخابها سلیقه ای و فکر نکنم ربطی به اطلاعات داشته باشه

+ سایت ایران پی اچ پی که ادعا نمایندگی رسمی پی اچ پی تویی ایران داره با جوملاست |:
به نظر من خیلی هم جالبه چون سایت خود اوپن سرس هم با جوملاست و خیلی سایتهای دیگه

موفق و پیروز باشید

آخرین ویرایش:

thekhosrow

Member
پشتكارت رو تحسين ميكنم.

نبي جان الان(13:55 ) سايتت باز نشد
حالا فكر كنم سرورت down باشه ولي شب حتما بهش سر ميزنم تا تغييرات روببينم.
فعلا..

جدیدترین ارسال ها

بالا