در باره مفهوم Mysql پنل ها

hamids68

Member
سلام

در حال انتخاب هاست و مقایسه پنل ها هستم.من میخواستم بپرسم مفهوم MYSQL که در اغلب پنل ها براش عددی گذاشته اند چی هست؟ تا اونجائیکه من متوجه شدم یک جور دیتابیس هست که از نرم افزار MYSQL برای ذخیره کردن اطلاعات استفاده می کند. ما تالار phpbb داریم که در داخل کنترل پنل آن و در مشخصات و به اصطلاح شناسنامه آن عددی نوشته شده که فلان قدر اشغال شده من میخواستم بدونم آیا منظور از این عدد همان MYSQL هست یا ارتباطی نداره ؟

YashilHelper

New Member
بله درست متوجه شديد. MySQL نرم افزاري قوي براي ذخيره اطلاعات مي باشد.
ما تالار phpbb داریم که در داخل کنترل پنل آن و در مشخصات و به اصطلاح شناسنامه آن عددی نوشته شده که فلان قدر اشغال شده
احتمالا اين عدد نشان دهنده حجم ديتابيس هست.

YashilHelper

New Member
ااین عدد ربطی به mysql داره؟
آره ديگه! ميگم كه اين عدد نشان دهنده حجم ديتابيس هست
ببينيد اطلاعات فروم شما در ديتابيس MySQL ذخيره ميشه. MySQL هم اين اطلاعات رو درون فايل ذخيره مي كنه. فايلهايي با پسوند frm و myd و myi كه براي هر جدول از ديتابيس همچين فايلي وجود داره. مثلا شما ديتابيسي با نام PHPBB داريد و اين ديتابيس هم حاوي جداولي با نامهاي مختلف هست. خب MySQL مياد يه فولدر به اسم PHPBB ايجاد مي كنه و محتواي هر جدول رو اينطوري در اين فولدر ذخيره مي كنه:
کد:
tblName.FRM
tblName.MYD
tblName.MYI
خب به زبان خيلي ساده ميشه گفت حجم فولدر PHPBB برابر است با حجم ديتابيس شما.

ehsanch

Active Member
چیزی که هاست ها میگن تعداد دیتابیس ها هست که معمولا برا هر نرم افزاری مثل phpbb یکی احتیاج هست. البته میشه چند تا اسکریپت هم از یه دیتابیس استفاده کنن

چیزی که در phpbb نوشته حجم دیتابیس هست.

hamids68

Member
مرسی از توضیحات خوبت

خوب پس اگه حجم فولدر phpbb برابر mysql هست... پس به نظر شما این پنلهای خیلی خوب و با ظرفیت بینهایت
به درد من نمی خوره ؟ من سومین پنل رو انتخاب کردم اما ظاهرا حتی اگه آخرینش رو هم انتخاب کنم ماکزیمم ظرفیت mysql
اونها 100 مگ هست ( توضیح اینکه تالارphpbb ما هم اکنون 159 مگ حجم فضا اشغال کرده و رو به رشد هست و قرار هم هست که به vb تبدیل بشه ) ممکنه نگاهی بندازی ؟ من با ساپورتشون در این مورد دو بار صحبت کردم اما احساس میکنم نمی تونم منظورم رو برسونم.( تقریبا همه مقدمات برای انتقال هاست در حال حل شدن هست... مثل مسئله تحریم و پرداخت پول...)
http://order.1and1.com/xml/order/Ho...D53DCA1AE78C36.TC60b?__frame=_top&__lf=Static

YashilHelper

New Member
نه فكر نمي كنم اينطوري باشه. حجم ديتابيس با حجم هاست روي هم حساب ميشن.

hamids68

Member
خوب پس اگه مشکلی از نظرmysql نباشه این پنلها به درد من میخوره...چون باید برای زمانی که تالارمون به حالت تصاعدی رسید برنامه ریزی کنم چون اگه اینکارو نکنم پهنای باند مصرفی من اگه به 100 گیگ درماه برسه ( که زیاد هم دور نیست...) و بخوام از یه شرکت خوب ایرانی هاست بگیرم باید حد اقل 1 میلیون پول بدم...

YashilHelper

New Member
نه اصلا اينطور نيست! مگه شما اجازه Attach كردن فايل رو با حجم بالا به كاربراتون ميديد ؟
چون هر چقدر هم فروم شما پر بازديد و داراي پستهاي زياد باشه بازم نبايد اينقدر حجم ديتابيس بالا بره. اگه ممكنه آدرس سايتتون رو بديد كه ببينم

hamids68

Member
www.iransalamat.com
http://community.iransalamat.com/

این سایت الان 55 گیگ پهنای مصرفی داره 57 % این ترافیک مال تالار هست بقیه مال بقیه صفحات

طبق گزارش سایت الکسا
http://www.alexa.com/data/details/traffic_details/community.iransalamat.com?q=

اتفاقا نه تنها کسی چیزی آپ لود نمیکنه... بلکه اصلا پیغام های خصوصی هم بسته شده...
اجازه آوتور و امضاء هم ندارند...
ممکنه به خاطر چند تا فایل pdf باشه و یا بنر هائی که نصب هست و توسط برنامه phpads مدیریت میشه... نمیدونم...

YashilHelper

New Member
آره احتمالا فقط از تعداد پستها هست. چون پستها و كاربران زيادي داريد. به هر حال من ديگه نظر خاصي ندارم!
اميدوارم به جوابهاتون رسيده باشيد ;)

hamids68

Member
ممنون از وقتی که گذاشتی

نگرانی ام از بابت mysql برطرف شد... با هاست شرکت خارجی مجددا صحبت کردم گفت
مشکلی نیست فقط باید فضای کافی برای تالارتون داشته باشید هیچ اشاره ای نه من و نه اون به mysql نکردیم.

ehsanch

Active Member
مرسی از توضیحات خوبت

خوب پس اگه حجم فولدر phpbb برابر mysql هست... پس به نظر شما این پنلهای خیلی خوب و با ظرفیت بینهایت
به درد من نمی خوره ؟ من سومین پنل رو انتخاب کردم اما ظاهرا حتی اگه آخرینش رو هم انتخاب کنم ماکزیمم ظرفیت mysql
اونها 100 مگ هست ( توضیح اینکه تالارphpbb ما هم اکنون 159 مگ حجم فضا اشغال کرده و رو به رشد هست و قرار هم هست که به vb تبدیل بشه ) ممکنه نگاهی بندازی ؟ من با ساپورتشون در این مورد دو بار صحبت کردم اما احساس میکنم نمی تونم منظورم رو برسونم.( تقریبا همه مقدمات برای انتقال هاست در حال حل شدن هست... مثل مسئله تحریم و پرداخت پول...)
http://order.1and1.com/xml/order/Ho...D53DCA1AE78C36.TC60b?__frame=_top&__lf=Static
خب چرا از سرویسهای ایرانی استفاده نمیکنی ؟ این سروریسها معمولا اگه هم که از نظر حجم دیتابیس مشکل نداشته باشی مشکل استفاده از منابع سرور دارند و نمیتونن فرومت را پشتیبانی کنند و عذرت رو میخوان

ما یه سرویس داریم مخصوص اینجور سایتها. 5 گیگ فضا و 100 گیگ پهنای باند اختصاصی که مشکل منابع سرور مثل سی پی یو هم نداشته باشید. ماهی 15 . به sales (a) persiandot.ir ایمیل بزنید

hamids68

Member
خب چرا از سرویسهای ایرانی استفاده نمیکنی ؟ این سروریسها معمولا اگه هم که از نظر حجم دیتابیس مشکل نداشته باشی مشکل استفاده از منابع سرور دارند و نمیتونن فرومت را پشتیبانی کنند و عذرت رو میخوان

ما یه سرویس داریم مخصوص اینجور سایتها. 5 گیگ فضا و 100 گیگ پهنای باند اختصاصی که مشکل منابع سرور مثل سی پی یو هم نداشته باشید. ماهی 15 . به sales (a) persiandot.ir ایمیل بزنید

پشتیبانیش میگه مهم پهنای باند مصرفی هست محدودیت سرور مهم نیست...
میگه تا موقعی که به 3000 گیگ پهنای باند نرسیدید نگران نباشید...

جدیدترین ارسال ها

بالا