دريافت اطلاعات از يه سايت ديگه

BeHnAm_akb

Active Member
اين تايپيك رو دارم براي دومين بار مي نويسم
من ديدم تو بعضي سايت ها از اطلاعات ديتابيس يه سايت ديگه اطلاعات مي گيرن و رو سايتشون نشون مي دن نمونشم سايت karaj.info هست كه از سايت مخابرات و 118 استفاده ميكه
شنيدم كه با XMLوASP.NETميشه اين كارو كرد مي خواستم ببينم كسي در اين مورد اطلاعات داره و آيا با PHPميشه اين كارو كرد

omidak

Active Member
سلام:
من هم برايه بار 10000 ام دارم ميگم.
اگر شما به Database سایت دسترسی دارید که این کار خیلی ساده ای
اگر اون سایت به شما یک XML ( RSS ) میده که این کار هم کار ساده ایه.
اگر هم هیچی نمیده و میخواهید یک سری چیزها رو از تویه سایت در بیارید. باید یک برنامه برایه این کار بنویسید که مخصوص همون سایت هست.

oxygenws

Active Member
می تونید request ها رو خودتون دستی بسازید و بفرستید سمت اون سرور و اطلاعات برگشتی اونها رو (response) پردازش کنید و نتایج خروجی رو نشون بدید

BeHnAm_akb

Active Member
oxygenws گفت:
می تونید request ها رو خودتون دستی بسازید و بفرستید سمت اون سرور و اطلاعات برگشتی اونها رو (response) پردازش کنید و نتایج خروجی رو نشون بدید
من چه طور requestبسازم مثلا از سايتي كه نمي دونم ديتابيسش كجاست ميشه يه مسال بزنيد همون سايت مخابرات و 118 فكر كنم خوبه

oxygenws

Active Member
نه اینکه به پایگاه دادهء اون سایت.....
به هر حال اون سایت یه صفحه ای داره که اطلاعات توش باز می شه، شما درخواست اون صفحه رو به اون سایت بفرستی و بعد صفحهء خروجی اون سایت رو (که مثلا شماره تلفن ها با یه فرمت خاصی با پسوند html نمایش داده می شن) رو پردازش (parse) کنی و نتایج رو به فرمتی که دوست داری نشون بدی!!

اوکی؟!

BeHnAm_akb

Active Member
آقا اميد فكر كنم بدوني من چه قدر پي اپ پي بلدم منظورتم فهميدم اما خوب پي اچ پي زياد بلد نيستم چه طور parse كنم؟ ميشه مثال بزني

ببخشيد انقدر گيج بازي در مي آرم

oxygenws

Active Member
خواهش می کنم!!

با کاری که گفتم.... شما یک string خواهید داشت که توش کل فایل html طرف هست، درست؟؟

کافیه تو اون html دنبال یه سری کاراکتر های خاص بگردی و کلماتی که لازم داری رو از توش در بیاری و ...

خوب، این کار رو هم می تونی با توابع رشته ای php انجام بدی دیگه... یه سر به manual سایت php بزن.

موفق باشید، امید

BeHnAm_akb

Active Member
اينارو كه ميگيد ميدونم فقط دوتا مشكل هست:
*وقتي اطلاعات رو از فرم صفحه خودم به سايت طرف خواستم بفرستم اگه با پست بود چه جوري بفرستم يعني كوري استرينگ نداشت
*اطلاعات رو چه طور تو يه متغير استرينگ ذخيره كنم؟

BeHnAm_akb

Active Member
آقا ممنون
ببخشيد تو اين تايپيك اذيتتون كردم
ميخونم ببينم چيزي حاليم ميشه يا نه
بازم تشكر مي كنم

oxygenws

Active Member
موفق باشی، خوشحال می شم اگر کدی زدی، ما رو هم در جریان بذاری :)

BeHnAm_akb

Active Member
حتما
رستي اين فايلي كه داديد در مورد GETوPOSTو از اين جور حرف ها بود من اين چيزا رو مي دونم قبلا با ASPكار كردم(مبتدي) فقط ميخوام بدونم چه طور سايتو تو يه رشته بزارم فكر كنم با يه تابع اين كار انجام ميشه؟

oxygenws

Active Member
من تابع خاصی تو ذهنم نیست، و دیگه اینکه اون فایلی که آدرس دادم کل HTTP رو ریخته بیرون و اگر بخوای بستهء POST بسازی، می تونی از اون کمک بگیری.

oxygenws

Active Member
سلام،

شما می تونی از توابع CURL توی PHP استفاده کنی....
من تا حالا باهاشون کار نکردم، هیچ اطلاعات دقیقی هم در مورد کار کردشون ندارم....
لطف کن، خودت، یه جستجویی بکن، اول از همه هم از manual خود php شروع کن.

موفق باشید، امید

BeHnAm_akb

Active Member
manualاينقدر بزرگه كه يك سال مرورش(فقط مرور)طول ميكشه

من ياد گرفتم چه طور اين كارو كنم البته با يه سري توابع ديگه يه چيز باحالم درست كردم اگه شد فردا مي زارم اينجا

جدیدترین ارسال ها

بالا