درمورد ادامه تحصیل در چین چه می‌دانید؟

armaan115

New Member
تحصیل در چین
آیا شما علاقه‌مند به تحصیل در چین هستید؟ هیچ زمانی بهتر از چند سال اخیر برای تحصیل در سریع‌ترین اقتصاد در حال رشد جهان وجود نداشته است.
تحصیل در چین یک ماجراجویی خواهد بود که هرگز فراموش نخواهید کرد و در عین حال مهارت‌ها و تجربیات فرهنگی نیز در اختیارتان قرار می‌گیرد که به بازار کار به شما کمک می‌کند.
سرمایه‌گذاری در آموزش عالی در چین در سال‌های اخیر بسیار زیاد بوده است، و تحصیل در چین برای دانشجویانی که به دنبال تحصیل در خارج از کشور هستند، به یک انتخاب جذاب تبدیل شده است.
تعداد موسسات آموزش عالی در چین در دهه گذشته دو برابر شده است و اکنون تقریباً 3000 موسسه وجود دارد.
چین که تصمیم دارد دانشگاه‌های خود را به عنوان کلاس جهانی تلقی کند، پروژه 211 را در سال 1995 راه اندازی کرد تا تمرکز خود را برای، قرار دادن 100 دانشگاه در خط مقدم آموزش عالی اختصاص دهد.
از طریق یک پروژه اضافی، لیگی به نام "C9" به طور خاص برای موسساتی در نظر گرفته می‌شود که آموزش نخبگان را ارائه می‌دهند.

چرا تحصیل در چین
6 دانشگاه چین در بین 100 دانشگاه برتر در رتبه بندی دانشگاه QS World 2019 قرار دارند.
در کل، 40 موسسه چینی رتبه‌ کسب کرده‌اند. در حال حاضر نزدیک به 500،000 دانشجوی بین المللی در دانشگاه‌های چین مشغول به تحصیل هستند که اکثر دانشجویان بین المللی از ژاپن، ایالات متحده، تایلند، کره جنوبی و هند استقبال می‌کنند.
تعداد دانشجویان بین المللی به لطف برنامه بورس تحصیلی بهبود یافته دولت، که به نظر می‌رسد نزدیک به 60،000 دانشجو از خارج از کشور در سال 2017 کمک‌های مالی دریافت کرده‌اند، افزایش یافته است.
هزینه‌های زندگی در چین
با رشد اقتصادی سریع، قیمت زندگی در چین نیز در حال افزایش است، اما هنوز هم یک گزینه بسیار مقرون به صرفه برای دانشجویان بین المللی است.
مناطق روستایی هزینه ارزانتری نسبت به شهرهای بزرگ ارائه می‌دهند. با این حال، در حالی که شانگهای به عنوان یک شهر به ویژه گران شناخته می‌شود، قیمت‌هایی که هنوز هم وجود دارد نیمی ‌از قیمت نیویورک است!
اقامت برای دانشجویان بسته به موقعیت مکانی، بین 200 تا 300 دلار در ماه هزینه خواهد داشت.
حمل و نقل در چین بسیار ارزان است، و گزینه‌های مقرون به صرفه برای حمل و نقل عمومی‌ وجود دارد.
برای اطلاعات بیشتر درباره ادامه تحصیل در چین، این مقاله را مشاهده کنید.

هزینه‌ها برای دانشجویان بین المللی
شهریه در چین به دانشگاه و موضوعی که شما انتخاب کرده‌اید بستگی دارد.
دانشگاه‌های دولتی گزینه مقرون به صرفه‌تری را ارائه می‌دهند که شهریه شهریه آن از 3،300 دلار - 10،000 دلار در سال است.
برای مدرک زبان انگلیسی، هزینه‌ها بین 2200 دلار - 4500 دلار در سال است. مدارک پزشکی، مهندسی و کسب و کار گزینه‌ای گران‌تر است.
دانشگاه‌های خصوصی می‌توانند هم چینی باشند و هم برای دانشگاههای انگلیس و آمریکا که دارای پردیس دانشگاهی در چین است. هزینه این موسسات می‌تواند از 8000 دلار - 15000 دلار در سال باشد.
برخی از دانشگاه‌های چین وجود دارند که به دلیل ارائه گزینه‌های تحصیل مقرون به صرفه بیشتر شناخته شده اند. این شامل:
دانشگاه علم و صنعت چین: تقریبا 4،350 دلار در سال
دانشگاه ملی تحقیقات سامرا: تقریباً 1800 دلار در سال
دانشگاه صنعتی نانجینگ: تقریباً 4000 دلار در سال
در برخی از دانشگاه‌های برتر رتبه بندی، هزینه‌ها بسیار بیشتر خواهد بود. به عنوان مثال، دانشگاه پکن به طور متوسط 17000 دلار در هر سال تحصیلی پرداخت می‌کند.

بورس‌های تحصیلی
دولت با هدف ترغیب 500،000 دانشجویی بین المللی برای تحصیل در چین تا سال 2020، برنامه ای را برای جذب هر چه بیشتر دانشجویان خارجی از طریق پیشنهاد بورسیه تحصیل در چین تنظیم کرد.
دانشجویان بین المللی واجد شرایط درخواست برنامه جوایز دولت چین هستند.
این کمک هزینه برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد برای تحصیل در 243 دانشگاه چین در دسترس است. بورس تحصیلی کلیه هزینه‌های زندگی و شهریه دانشجویان را در بر می‌گیرد.
کار پاره وقت و کسب درآمد در چین
به طور کلی، دانشجویان بین المللی مجاز نیستند که در چین کار کنند. با این حال، گفته می‌شود كه مشاغل پاره وقت گاهاً مجاز است. برخی دانشجویان تدریس زبان انگلیسی را انتخاب می‌کنند.
این به آن‌ها کمک می‌کند تا ضمن دیدار و تعامل با مردم محلی، درآمد دیگری کسب کنند.
اگر تصمیم دارید کار پاره وقت را در حالی که در چین هستید، انجام دهید، از دانشگاه خود در مورد مراحل مورد نیاز برای اخذ مجوز دولتی برای این کار راهنمایی بگیرید ، شایسته نیست که ویزای تحصیل در چین را با کار بدون اجازه به خطر بیاندازید.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در چین اینجا کلیک کنید
 

جدیدترین ارسال ها

بالا