تغییرات فایل 1 درخواست کمک فوری برای پروژه با فوتیج خیلی بزرگ

soschiance

New Member
با سلام خدمت همه دوستان و آرزوی قبولی طاعات

من روی پروژه دارم کار می کنم که ، از یک عکس jpg بسیار بزرگ (pix 11024*4724 ) تشکیل شده و قراره که یه دوربین روش حرکت کنه و نوشته ها و جزئیات روی عکس رو نشون بده ، و اما مساله :

من هم افتر cs4 و هم cc 2014 رو نصب دارم ولی پروژه رو روی cs4 انجام دادم ، بخاطر سبکتر بودن . کانفیگ سیستمم هم اینه : i3 (3.1GHz) ، 4Gig RAM ، Geforce GT 220 (1Gig)Graphic Memory ، Win 8.1
منتها توی رندر کردن فقط 1دقیقه و45ثانیه طراحی شده از کل پروژه ،به چند طریق و با کلی فرمت که امتحان کردم یا نشد و گفت رم کم میاره ، و یا نزدیک به شیش هفت ساعت طول کشید ...!!!!:shock:
چه برسه به کل پروژه که فکر کنم ان شاالله حدودا 10 دقیقه بشه .....!!!!!!! فکر کنم با این اوصاف چند شبانه روز بشه ...:shock:

از دوستان باتجربه تر درخواست کمک دارم که آیا راهی برای سبکتر کردن این پروژه به ذهنشون میرسه به من بگن ...

هر تکنیک طراحی و یا روش خروجی گرفتن که از روش های دیگه که موثرتره رو بگید

ضمنا فایل عکس اصلی ( حدودا 13مگه ) رو هم با فتوشاپ resize کردم ( رسوندمش به حدود 5مگ ) ، ولی چون توی پروژه روی متن زوم میکنم کیفیت رو خیلی خیلی از دست میدم ....

soschiance

New Member
دوباره سلام
سایز composition همون سایز عکس jpg ، یعنی 11024*4724 پیکسل ....
راه حلی دارید ؟

saeid..hp

Member
سلام ببخشید دیر جواب دادم
خوب شما باید اول یه کامپ متناسب با کارتون مثلا 25 HDV/HDTV 720 ایجاد کنید بعد عکس مورد نظرتون رو بندازین توی کامپوزیشنی که ساختید، لایه عکستون رو 3d کنید و یه دوربین بسازید و حالا با حرکت دوربین روی قسمت های مختلف عکستون حرکت کنید. اینطوری دیگه مشکل رندر رو ندارید
البته واسه راحتی و دقت بیشتر در کارتون بهتره دوربین رو به یه نال آبجکت وصل کنید بعد با حرکت نال نمای دوربینتون رو تغییر بدین

soschiance

New Member
سلام ببخشید دیر جواب دادم
خوب شما باید اول یه کامپ متناسب با کارتون مثلا 25 HDV/HDTV 720 ایجاد کنید بعد عکس مورد نظرتون رو بندازین توی کامپوزیشنی که ساختید، لایه عکستون رو 3d کنید و یه دوربین بسازید و حالا با حرکت دوربین روی قسمت های مختلف عکستون حرکت کنید. اینطوری دیگه مشکل رندر رو ندارید
البته واسه راحتی و دقت بیشتر در کارتون بهتره دوربین رو به یه نال آبجکت وصل کنید بعد با حرکت نال نمای دوربینتون رو تغییر بدین

دوباره سلام
من کامپم رو دقیقا هم اندازه عکس انتخاب کردم ( 11024*4724 پیکسل ) ، پس یعنی نوعش میشه custom ، ما بقی کار رو هم دقیقا همین کارایی که گفتید انجام دادم ( بدون نال آبجکت ) ، مشکل من چیز دیگه ایه که تو پست اول گفتم :

پست اول

مساله رندر این عکس به این بزرگی و زمان بردن بسیار زیاد رندره ( البته با سیستم معمولی من )

اگه راهی پیشنهاد دارید ممنون میشم ارائه بدید ....

saeid..hp

Member
سلام دوباره
دوست عزیز مشکل دقیقا همین جاست دیگه، آخه شما این سایز رو واسه کجا می خواید این سایز به مراتب از 4K هم بزرگتره!! (یعنی اصلا دلیلی نداره شما توی این سایز بخواید کار کنید:shock:)
والا فکر کنم فقط همون یه راه حل وجود داشته باشه

soschiance

New Member
سلام دوباره
دوست عزیز مشکل دقیقا همین جاست دیگه، آخه شما این سایز رو واسه کجا می خواید این سایز به مراتب از 4K هم بزرگتره!! (یعنی اصلا دلیلی نداره شما توی این سایز بخواید کار کنید:shock:)
والا فکر کنم فقط همون یه راه حل وجود داشته باشه

فرمایش شما درست ، من هم نمی خوام توی این سایز کار کنم ، منتها عکس jpg چنین ابعادی داره و کوچیک کردنش کیفیتش رو میندازه ...!!
پس عملا مجبورم ، یا حداقل راه دیگه ای نمیدونم ، اگه به نظرتون میرسه بفرمائید ...

alishadmani

Well-Known Member
دوست عزیز فکر کنم تو یک انجمن دیگه هم همین سوال و کرده بودی و جوابتون و دادم
شما باید حتما به psd تبدیل کنی و لایه لایه کنار هم بزاری تا هم از نظر کیفیت و از نظر سرعت درست بشه

جدیدترین ارسال ها

بالا