درخواست کمک) رسم سه بعدی یک شکل

Meys@m

New Member
سلام.
شکل زیر رو ببینید :
1300965831_2_967a562b13.gif

این یکی از هفت شکلیه که تو ریاضی عمومی دانشگاه بچه‌ها میخونن (اینو من با گیمپ درست کردم :دی)، من میخوام با فلش همین طور شکلی رو طراحی کنم به طوری که مثلا دایره اول با یه افکت شروع به ساخته شدن کنه (مثلا مثل تبلیغات تلویزیون که یه نقطه نورانی شروع میکنه به کشیدن یک خط) و خب سه تا بیضی رو رسم کنه.

سوال من اینه: من باید از کجا شروع کنم و چی رو باید یاد بگیرم؟

معذرت میخوام به خاطر مبتدیانه بودن سوالم.

شاد باشید.

++Hadi++

Active Member
سلام
عیدتون مبارک
شما پروژه 3 بعدی معمولی می خواهین که مثل فیلم پخش شه یا اینکه اینتراکتیو باشه و با موس یا کیبورد ، زاویه دوربین و viewport اون بچرخه ؟

Meys@m

New Member
سلام
عیدتون مبارک
شما پروژه 3 بعدی معمولی می خواهین که مثل فیلم پخش شه یا اینکه اینتراکتیو باشه و با موس یا کیبورد ، زاویه دوربین و viewport اون بچرخه ؟

سلام، عید شما هم مبارک، امیدوارم سال خوبی داشته باشید :rose:.

من فعلا همون صورت اول یعنی یک پروژه سه‌بعدی معمولی رو میخوام، ولی ممنون میشم اگه برای هر در مورد بگین تا در صورت نیاز به مورد دوم هم بدونم که چیکار کنم.

ممنونم.

++Hadi++

Active Member
برای مورد دوم بهتره یه سر به آموزش papervision که جزو تایپیک های مهم این انجمن هست سر بزنین و واسه اون یه سواد بالای برنامه نویسی می خواد ، یعنی منظورم ، اگه شما اصلا وارد کد نویسی نبوده باشین ، نمی تونین به این راحتی وارد اون حوزه بشین ولی واسه اولیه بهتره از نرم افزار 3 دی مکس استفاده کنین و فریم به فریم ، تصاویر خروجی اونو وارد فلش کنین و پشت سر هم قرار بدین تا انیمیشن مورد نظرتونو بوجود بیارین ، البته می تونین از 3 دی مکس ، خروجی avi بگیرین و بعد اونو با برنامه adobe media encoder به فرمت flv یا f4v تبدیل و در فلش ایمپورت کنین که خیلی راحت تره .
بای...

Meys@m

New Member
برای مورد دوم بهتره یه سر به آموزش papervision که جزو تایپیک های مهم این انجمن هست سر بزنین و واسه اون یه سواد بالای برنامه نویسی می خواد ، یعنی منظورم ، اگه شما اصلا وارد کد نویسی نبوده باشین ، نمی تونین به این راحتی وارد اون حوزه بشین ولی واسه اولیه بهتره از نرم افزار 3 دی مکس استفاده کنین و فریم به فریم ، تصاویر خروجی اونو وارد فلش کنین و پشت سر هم قرار بدین تا انیمیشن مورد نظرتونو بوجود بیارین ، البته می تونین از 3 دی مکس ، خروجی avi بگیرین و بعد اونو با برنامه adobe media encoder به فرمت flv یا f4v تبدیل و در فلش ایمپورت کنین که خیلی راحت تره .
بای...
من C++ و PHP کار کردم، برای papervision کافیه همینقدر؟

++Hadi++

Active Member
آره خوبه .
همش كافيه OOP‌تون خوب باشه . همون C++ كفايت مي كنه چون منم با اون شروع كردم و شروع خوبي بود . برا يادگيري و انس با OOp در فلش به امضاي من و آموزش هاي اكشن 3 از صفر و فصل چهارم تشريف ببرين و برا آموزش طراحي چيزي كه خواستين هم به اون آموزش تشريف ببرين . البته اگه كارتون حالت مولتي مدياست و اگه نظر منو مي خواهين ،‌سعي كنين از 3d max يا maya استفاده كنين و رندر هاي ژشت سر هم بگيرين .

جدیدترین ارسال ها

بالا