درخواست پروزه

asghar-zamani

New Member
با عرض سلام و خسته نباشی داداشای گلم اقا من 1 پروزه sql دارم ممنون میشم کمکم کنید بزای نوشتنش چون هیچش بلد نیستم !!!!!
موضوع:سیستم جامع راهنمای گردشگری
پایگاه داده ای را برای سیستم اطلاعات گردشگری تدوین نمایید که قابلیت درج اطلاعات در خصوص مراکز جذب گردشگری شامل اماکن .زیارتی .تاریخی. تفریحی و اقامتگاه و نیز جاذبه های طبیعی را داشته باشد هر سیستم باید بتواند این اطلاعات را وارد و در صورت لزوم به هنگام نماید کاربران سیستم باید قادر باشند با مشخص کردن استان محل سکونت فعلی خود در مورد انواع مراکز جذب گردشگری در استانهای همجوار یا استانهای مورد نظر خود اطلاعاتی را کسب نماید.
موارد خواسته شده برای تحویل پروزه
1:دستورات sql
2:نمودار er
3:لیست پرس و جو
4:شمای روابط متناظر

maxpelank

Active Member
با سلام

اول باید بگئ که شما احتمالا درس پایگاه داده دارید و این پروژه برای این درس هیچی نیست .

خوب من کار رو براتون انجام نمی دم ولی راهنماییتون می کنم

- اول مشخص کنید چه فیلد هایی برای وارد کردن اطلاعات نیاز دارید و در کل چه اطلاعاتی برای اون ها نیاز دارید به طور مثال :
فیلد نام شهر - فیل نام استان - فیلد زمینه (زیارتی - فرهنگی توریسیت و ....) - فیلد نام مکان - فیلد ........

در مورد استان های همجوار شما کافیست تعریف کنید که استان های همجوار اون استان کدام ها هستند و ایدی یا شناسه اون ها رو در یک فیلد جداگانه بریزید .

در مورد دستورات اس کی ال باید بگم که اگر بخواهم من اینها بگم شما هیچی یاد نمی گیرید در کتاب پایگاه داده همه اون ها رو داده می تونی اطلاعات خوبی کسب کنی

نمودار هم که من نمی دونم چیه

لیست رو هم باتوجه به فیلد هات باید تنظیم کنی

در کل این راهنمایی بود برای شروع نه خود کار .

باز هم امید وارم کمکت کرده باشد .

asghar-zamani

New Member
با سلام

اول باید بگئ که شما احتمالا درس پایگاه داده دارید و این پروژه برای این درس هیچی نیست .

خوب من کار رو براتون انجام نمی دم ولی راهنماییتون می کنم

- اول مشخص کنید چه فیلد هایی برای وارد کردن اطلاعات نیاز دارید و در کل چه اطلاعاتی برای اون ها نیاز دارید به طور مثال :
فیلد نام شهر - فیل نام استان - فیلد زمینه (زیارتی - فرهنگی توریسیت و ....) - فیلد نام مکان - فیلد ........

در مورد استان های همجوار شما کافیست تعریف کنید که استان های همجوار اون استان کدام ها هستند و ایدی یا شناسه اون ها رو در یک فیلد جداگانه بریزید .

در مورد دستورات اس کی ال باید بگم که اگر بخواهم من اینها بگم شما هیچی یاد نمی گیرید در کتاب پایگاه داده همه اون ها رو داده می تونی اطلاعات خوبی کسب کنی

نمودار هم که من نمی دونم چیه

لیست رو هم باتوجه به فیلد هات باید تنظیم کنی

در کل این راهنمایی بود برای شروع نه خود کار .

باز هم امید وارم کمکت کرده باشد .
سلام ممنونم از پاسخ شما اقا من لیست 5 تا استان در اوردم با همه اماکنش حالا میخوام نمودار Er رسم کنم اما نمیدونم باید چیکار کنم رسم نمودار بلدم اما نمیدانم باید چیکار کنم !!!
ممون میشم باز کمکم کنی !!!

maxpelank

Active Member
با سلام

والا من رشتم فیزیک و اون کتاب رو نخوانده هم و درضمن تیبل نویسی رو من به طریق دیگه ای بلدم .
شما توضیح بده که اون نمودار چیه . احتمال می دم همون نموداری باشه که با MySQL Workbench می کشن اگه همونه من یک چیزایی بلدم باز هم از بقیه تو انجمن درخواست کن .

در ضمن اگر مقدور بود تیبل رو بزار تا با هم کاملش کنیم و بقیه هم کمک کنند تا یک دیتا بیس کامل داشته باشی .

موفق باشید

maxpelank

Active Member
سلام

فهمیدم همون تیبل نویسی خودمون خوب اینو از اول می گفتی .
این تصویر رو نگاه کن مشکلی داشتی بگو .

پیوست ها

• nemone.png
    nemone.png
    32.9 کیلوبایت · بازدیدها: 4

asghar-zamani

New Member
اره 1 چیزایی مثل اینه ولی این نیست شکلش فرق داره ممنونم از اینکه به قکر ما بودی داداش

جدیدترین ارسال ها

بالا