درخواست راهنمایی نصب ویندوز روی چندین کامپیوتر با سخت افزار یکسان

dvb_hamed

New Member
حدود 30 کامپیوتر یک آموزشگاه رو به بنده سپردن برای نصب ویندوز و نرم افزار هایی که قراره آموزش داده بشه.
حدود 40 گیگ نرم افزار نصب میشه و بنده در یک روز کامل تنها تونستم 1 سیستم رو ویندوز بریزم و نرم افزار هاش رو همراه کرک و پلاگین هاش نصب کنم.واقعا کار مشکله که بخوام برای تمام 29 سیستم دیگر همین مقدار وقت بگذارم.
در جایی خوندم که میشه از یک سیستم کامل و ردیف؛یه backup گرفت و اون رو روی سیستم های دیگه با کانفیگی مشابه سیستم اولیه recovery کرد.
روی ویندوز (64) 7 توسط نرم افزار Acronis true image home بکاپ گرفتم و روی خود همون سیستم دوباره رکاوری کردم ولی دیگه ویندوز بالا نیومد.یکی از دوستان میگفت احتمالا نرم افزار رو درست تنظیم نکردم و از فایل های بوت بکاپ نگرفتم.
لطفا از کسایی که این پلتیک رو اجزا کردن(کافی نت ها،دانشگاه ...) تقاضا دارم بنده رو راهنمایی کنن و بفرمایید تنظیمات اساسی برای این کار چگونه است و یا نرم افزاری قدرتمند تر در این زمینه وجود دارد؟
سپاس

saman_G

New Member
ما توی آموزشگاه با برنامه Norton Ghost از یه سیستم Back UP گرفتیم و روی بقیه سیستم ها ریکاوریش کردیم.

Hamparvaz

Member
اگه سيستم ها از لحاظ سخت افزار مشابه باشند با Norton Ghost ميتونيد ازيكي backup گرفته و در بقيه استفاده كنيد

ehsan1344

New Member
احتمالاً وسط کار کنسلش کردی یا اینکه کامپیوتر خاموش شده چون وسط کار به هیچ عنوان نباید قطع بشه چون همین بلا به سر خودم هم اومده امّا تا حالا زیاد با اون نرم افزاری که شما میگی اینکارو کردم و جواب داده.
امّا در مورد اینکه بتونید رو کامپیوترهای دیگه هم اینکارو بکنید نمیدونم چون اینکارو نکردم.
ولی تا جایی که میدونم شما دو راه داری یا اینکه با سی دی بوتی که خود نرم افزار درست میکنه بوت بشی و اون ایمیج رو ریکاوری کنی یا اینکه اگه ویندوز رو کامپیوترها نصبه و فقط ایراد داره و میخوای دوباره ویندوز روشون نصب کنی باید اون نرم افزار رو نصب کنی و اون ایمیج رو به اون کامپیوتر منتقل کنی (غیر از درایو C) بعد روی اون ایمیج راست کلیک کنی و روی گزینه Recover بزنی تا ریکاور بشه.

saman_G

New Member
اگه سخت افزار يکسان باشه بهترين راه Norton ghost هست. خيلي هم راحته

SajadCG

کاربر فعال
دوست من بهترین برنامه واسه این کار همون acronis هستش
تنظیمات خاصی نداره فقط درایو C رو موفق بک آپ گیری انتخاب کنید و دیگه تنظیم خواصی نداره.
من حدود یک سال پیش میخواستم همین کار رو انجام بدم البته روی 160 سیستم

کاری که من کردم این بود که روی یکی از هارد ها ویندوز نصب کردم و ازش بک آپ گرفتم و روی خودش ریختم
بعد هارد رو ازش جدا کردم و به چند سیستم دیگه با کابل وصل کردم و با live Disc acronis روی سیستمها restore کردم
بعد که حدود 10 تاشدند هارد اون 10 تا رو جدا کردم و این کار رو 10 تا 10 روی بقیه سیستم ها انجام دادم
این کار حدود 24 ساعت زمان برد
که فکر میکنم از هر حالت دیگه ای سریع تر باشه.

موفق باشید.

dvb_hamed

New Member
دوست من بهترین برنامه واسه این کار همون acronis هستش
تنظیمات خاصی نداره فقط درایو C رو موفق بک آپ گیری انتخاب کنید و دیگه تنظیم خواصی نداره.
من حدود یک سال پیش میخواستم همین کار رو انجام بدم البته روی 160 سیستم

کاری که من کردم این بود که روی یکی از هارد ها ویندوز نصب کردم و ازش بک آپ گرفتم و روی خودش ریختم
بعد هارد رو ازش جدا کردم و به چند سیستم دیگه با کابل وصل کردم و با live Disc acronis روی سیستمها restore کردم
بعد که حدود 10 تاشدند هارد اون 10 تا رو جدا کردم و این کار رو 10 تا 10 روی بقیه سیستم ها انجام دادم
این کار حدود 24 ساعت زمان برد
که فکر میکنم از هر حالت دیگه ای سریع تر باشه.

موفق باشید.
ممنون از همه ی دوستان
شما با ویندوز 7 اینکار رو کردی یا با xp
نرم افزار سنگین روش نصب کرده بودین؟

SajadCG

کاربر فعال
شما با ویندوز 7 اینکار رو کردی یا با xp
نرم افزار سنگین روش نصب کرده بودین؟
یه سریشون 7 بود یه سری دیگه XP.
البته هیچ فرقی نمیکنه که سیستم عاملی باشه یا اینکه چه نرم افزاری روشون نصب شده باشه
چون برنامه ای acronis و هر برنامه پشتیبان گیر دیگه اصلا کار به این چیزا نداره
حالا میخواد DOS باشه یا اینکه خفن ترین برنامه ها روش نصب شده باشه.
موفق باشید.

جدیدترین ارسال ها

بالا