درخواست راهنمایی سیستم برای رندرینگ . بین core i7 extreme 990 و سری xeon موندم !

Farrokh

Active Member
سلام بچه ها
من مدتیه که توی یه شرکت معماری خوب کار می کنم .
اینجا یه سیستم core i 7 920 با 12 گیگ رم و کارت گرافیک خوب زیر دستمه

منتها می خواهیم یه سیستم برای رندر ببندیم که روی این سیستم خودم کار کنم و روی اون سیستمه بذاریم رندر بشه

اینجوری خیلی توی زمان صرفه جویی می کنیم

حالا از شما مشورت می خوام
سیستم برای رندر چی پیشنهاد می کنید ؟

یه کانفیگ خوب اگه بتونید بهم بدید و اگر هم با قیمت باشه چه بهتر (ولی قیمت هم نبود اشکال نداره ) ممنون می شم

کلا تجربه ی خودتونو در مورد سیستم های به روز بنویسید برام

محدودیت بودجه هم نمی دونم چقدره
کلا باید چند تا پیشنهاد رو به مدیریت ارائه کنیم و ببینیم روی کدومش می تونیم متقاعدشون کنیم که هزینشو بدن

پس یا علی . پیشنهادتون چیه ؟:rose:

Baloot3D

مسئول بخش سخت افزار سه بعدی
سلام فرخ جان

من درست متوجه سوالات نشدم . یعنی می خوای همین مادربرد رو حفظ کنی ولی با تغییر پردازنده قدرت رندر رو بالا ببری ؟
اگر منظورت همینه که کاری جز خرید پردازنده Core i7 990x با قیمت حدود 1.250.000 تا 1.500.000 نداری . همونطور هم که میدونی کارایش هنوزم در حد بسیار عالی هست . تقریباً 3 برابر سریعتر از 920 هست . امتیاز رندرش هم که نزدیک 12 در Cinebench 11.5 و با 6 هسته واقعی فقط 1 رقیب براش هست و اون هم 3960x هست که هنوز نیومده و داره پیش فروش میشه .

مقدار رم رو هم در صورت نیاز حتماً بالا ببرید که 12گیگ کافی نیست .

بازیم در خدمت هستم :rose:

Majid CG

کاربر متخصص مدلینگ
از نظر من خرید سیستم الان به دو دلیل پیشنهاد نمیشه:

1.نوسانات بازار به شدت بالاست و قطعات خیلی بیشتر از ارزششون به فروش میرن.

2.در راه بودن cpu های جدید اینتل که کارایی بیشتری دارن و مناسبتر به نظر میرسن.

در غیر این صورت 990 بهترین گزینه ست..

Farrokh

Active Member
مرسي بچه ها
ما مي خواهيم يه سيستم جدا ببنديم

فكر نمي كنم رم 12 كم باشه
تا حالا توي هيچ كاريم بيشتر از 9 گيگ مصرف نكردم

البته اگه ممكنه چند تا كانفيگ خوب پيشنهاد بديد
ممنون

.:taymaz:.

مدیر انجمن‌ها
بارها گفتم و باز هم میگم box بخر مخصوص رندر
کد:
http://www.boxxtech.com/solutions/3dsmax.asp?mtcCampaign=17520&mtcEmail=59805465
کد:
http://www.boxxtech.com
راستی پژمان جان وقت کردی یه نگاه به این سیستم های box بنداز و نظرت رو بگو ممنون:rose:

مرسي بچه ها
ما مي خواهيم يه سيستم جدا ببنديم

فكر نمي كنم رم 12 كم باشه
تا حالا توي هيچ كاريم بيشتر از 9 گيگ مصرف نكردم

البته اگه ممكنه چند تا كانفيگ خوب پيشنهاد بديد
ممنون
واقعا بیش از 9 گیگ مصرف نکردی؟؟؟!!! من مسکن مهری که کار میکردم تا 14 گیگ رو پر میکرد مجبور شدیم 24 گیگ کنیم رم رو !!!! البته تو منتال ری

آخرین ویرایش:

Farrokh

Active Member
قربونت برم فایل هندلینگت ضعیفه

من یه پروژه ی شهر سازی دستم بود . 70 هکتار شهر بود
بزرگترین پروژه ی عمرم بود . با تمام دیتیل ها . آدم ها . تیر های چراغ برق
نیمکت های پارک . درخت . بیلبورد . آب . ساختمونای عظیم . استادیوم ورزشی و خیلی چیزای دیگه . این 9 گیگ رم رو بیشتر نگرفت

حجم فایل آرشیو شده در حالت زیپ 1.2 گیگابایت بود (با تکسچرا و فایل های پشتیبان )

پژمان جان اگه بتونی یک یا دو تا آپشن برای کانفیگ سیستم خوب بهم بدی ممنون می شم :rose:

Farrokh

Active Member
اگر یک مادربورد با دو تا سی پی یوی زئون ببندیم . نسبت به 990 extream با مادربورد x58 msi چطور عمل می کند ؟ کدامیک بهتر است ؟

در صورت برتری زئون ، چه مدل از سیپی یو های این رسته را انتخاب کنیم ؟؟؟

مدیر انجمن‌ها
فرخ جان پژمان خودش یه بار گفت فرکانس کاری خیلی مهمه اکثر ماها برا این کارا میریم سیستم جمع میکنیم نمیدونم چرا نمیریم دنبال سیستم هایی که برا این کارا ساخته شدن! راستی 70 هتکارت تو حلقم :shock: بابا حرفه ای :oops::rose::wink:

.:BehzAd:.

Active Member
سلام به همه دوستان :rose:

دیشب کلی تایپ کردم راجبه همه چی نوشته بودم سیستم قات زد همش پررید با فرشید جان هم داشتم صحبت میکردم که هم این ور پستم پرید هم اونور دیس شدم اشپ نشه برم سره اصل مطلب

اول بگم که خوشحال شدم از این اینکه فرخ جان مشغول به کار شدی ماهیانه یا پروژه ای پول میگیرید؟

سی پی یو core i7 extreme 990 فوق العادس و برای این کاره خودمون عالی هست فقط برای ارتقا بعدا به مشکل بر میخورید چون چیسپ این نوع سی پی یو با باقیه فرق میکنه و مین بورد خاص خودش رو میخواد xeon هم خوبه ولی تو Cinebench 11.5 خوب نبود و از 990 خیلی عقب مونده بود
اگه سیستم هم میخواهید ببنیدید برید مازاستا همونی که فرشید جان معرفی کرد واقعا کارشناس داره سیستم جمع میکنه برای کاره گرافیکی و رندر عین این مفازهه دار های پاساژ پایتخت ایران و رضا نیست که میگن این سیستم بهترین سیستم برای رندر هست یه سی پس یو 2600 میندازن و 16 گیگ رم میگی ایین کافی نیست ها بدونه هیچ دانشی از رندر و این چیزا میگن نه بابا 1666666666 گیگ رم مگه چیکار میخوای بکنی سی پس یو هم خیی عالی هست او برای رندر خوبه در حالی که تا حالا نه مکسی دیده نه رندری نه سر رشته ای داره پس الکی یه سیستم جمع میکنند و پوله خودشون رو میگیرن تایماز جان هم که طرفدار سر سخته باکس ها هست و واقعا هم راست میگه بهترین هست من که میگم یا باکس که تایماز گفت رو بگیر یا برو مازاستا

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام. می بینم جمع همه خدایگان همه جمع هست.گفتیم ما هم یه بوق بزنیم.
ببین فرخ به نظرم اگه شرایط داشته باشی یه نفر بره با قیمت دلار بخره بیاره 100 البته بهتر هست.چون قیمت ها اینجا کاذب هست.
در مورد سیستم اگه صبر میکنی بمون تا هم نسل جدید اپترون و هم نسل جدید زئون بر پایه سندی بریج بیاد.
اختلافش خیلی مشهود هست.پس صبر میتونه گزینه خوبی باشه
این سایتی که فرشید معرفی کرد میشه گفت یکی از بهترین هاست.چون تو کارشون تقریبا حرفه ای هستن.
البته عدد19.2 گیگ فکر نمی کنم واقعی باشه.این ها اومدن 6 هسته رو در فرکانس ضرب کردن و اینجوری نوشتن که وسوسه بشن ملت.اما اگه دقت کنین ریز مشخصات رو رو نمی کنن.
این هم می تونه قلقلک بده آدم رو
http://www.dfm.ir/index.php/tutoria...-rendering-system-with-24-cores-in-vray-.html

Farrokh

Active Member
راستش خیلی توی وبسایتشون صداقت رو ندیدم

با توجه به نوع جمله بندی هاشون . حتی حرفه ای بودن رو هم ندیدم

ولی بهر حال این یه نظر شخصیه . ممنون از راهنماییت . تصمیم بر این شده که فعلا دست نگه داریم تا ببینیم دلار چه به سرش میاد

Hamed

Active Member
سلام
فرخ جان خوبی...
من دوستانه زیادی توی بازار دارم بازاریها واقعا راهزن شدن...عارف گزینه خیلی خوبی رو گفت اگر بتونی کمی صبر و یا از اونجا بیاری... من فروردین دارم میرم فرانسه و یکی از کارای اساسیم دیدن آرتسیتای اونجاست و صحبت راجبعه سی جی و از این حرفا...وحتما اطلاعات خوبی باخودم میارم...شایدم چندتا قطعه باخودم بیارم...فکر کنم توهم کانکشن با اون ور داشته باشی...ولی در ایران یکی از کله گنده ترین شرکت های تولید کننده و اسمبلی سیستم های فوق حرفه ای همین سایتی بود که فرشید معرفی کرد اینجوری هم اطلاعات گرفتن مثلا رفتن تو سایت و خوندن مشخصات فایده نداره برو شرکتش و حضورا" صحبت کن و کاستومایز یه سیستم سفارش بده...از این چندتا راه توی ایران فراتر نداری...

موفق باشی...

علی علی

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام.بابا مایه دار ها اینجان و ما افسرده!!
رفتی برو برج پیزا یه پیتزا از طرف ما بخور!!
نوش به جانت ای برادر..
حامد الان اوضاع جهانی به هم ریخته مطمئنی اونجا میشه قطعات خوب گیر آورد؟ آخه یکی از بچه ها اتریش هست.قرار بود برام یه سری قطعات بیاره.وقتی رفت یکی از بزرگترین مراکز فروش سخت افزار شهر وین اون فروشنده ها زیاد اطلاعی نداشتن!! ظاهرا همه جا بازاری ها بی سواد هستن! خواست از سایت آمازون سفارش بده بیاد براش بعد برام بیاره اونقدر وضع یورو به هم ریخته حساب کردم اگه از تو ایران بخرم ارزون تر میشه!! الان اوضاع اروپا سوسه هست!

Farrokh

Active Member
بابا من رفتم دلار بخرم . رفتم توی صرافی می گم چنده ؟
می گه 1400 ولی نداریم . می گم پوند چی ؟ می گه نداریم می گم یورو چی ؟ می گه نداریم
بعد رفتم از در مغازه بیرون . کف خیابون هی بهم می گن دلار دلار دلار بدم آقا ؟

بعد می گم چنده
می گه 1800 . یعنی رسما با زور می خوان بازار و کنترل کنند . بعد صرافی ها منتقل شدند کف خیابون

Hamed

Active Member
سلام
فرخ جان چقدر دلار میخوایی؟؟؟نرخ بانکیش الان تو تهران1790 تومنه بگو برات بانکی ردیف کنم...فرخ از کانال بیزینست وارد شو همه چیز داری همه جایی دنیای که باشی..اتاق بازرگانی های مختلف...البته اگر با آدم های صادر کننده حالا هرچی ارتباط داشته باشی...خودت که واردی...

علی علی

Farrokh

Active Member
الان دلار ۱۹۰۰ شده

از کاتال بیزینسم وارد بشم منظورت دقیقا چیه ؟

Hamed

Active Member
سلام
اگر شما اونور یک عدد شریک تجاری داشته باشی حقیقی باشه...میتونی به وسیله اون با تماس به سفارت و گرفتن یک ویزا کوچیک برای اقدام به تجارت مخصوصا صادرات از بانکه بالای 10000دلار به صورت بانکی (با نامه اتاق بازرگانی به بانک مورد نظر) داشته باشی...البته با بلیط رزرو
فقط چندتا آشنا میخواد...(دولت تصویب کرده در هر سال فقط یک بار اونم تا سقف 2000دلار به هر نفر ارز دولتی بده)
بحث از خرید سیستم رسید به دلار خریدن...:):wink:

علی علی

مدیر انجمن‌ها
حامد اونی که تو میگی برا قبل بود، الان اگه بلیط یخری دیگه پس نمیگیرن که هیچ و اگه پاسپورت مهر خروج نخوره برات مشکل ساز میشه، تا بازار دلار یکم آروم نشه حتی 2000 تومن ولی ثابت، این بازاری های مسلمون میخوان تیغ برنن، خرید از خارج هم به صرفه نیست چون مالیات داره، برا متهت گرون درمیاد به قول عارف همینجا بخری بهتره، برا اونایی خوبه و پایینه که اونور داره زندگی میکنه و حقوق میگیره اونور

جدیدترین ارسال ها

بالا