درخواست راهنمایی در انتخاب یک زبان برنامه نویسی

majid.it70

New Member
سلام
سال نو را به شما تبریک میگم
رشته تحصیلیم مهندسی فناوری اطلاعات هستش وخیلی دوست دارم برنامه نویسی رو یاد بگیرم ولی نمیدونم کدوم برنامه نویسی رو یاد بگیرم که هم به کارم بیاد هم به رشتم از شما میخوام که من رو در انتخاب یه زبان خوب راهنمایی کنید
با تشکر

دوست عزیز سال نو شما هم مبارک

اول در مورد خودم بگم که من هم حدود 5 سال پیش که می خواستم برنامه نویسی یاد بگیرم مثل شما جستجو کردم.

کلی زبان برنامه نویسی پیدا کردم.

VB
C#
C++
ASP
.NET
PHP
JAVA
و-----

اما من که نمی تونستم بیام و همه اینا رو بخونم. :shock:

تصمیم گرفتم از هر کدوم یه مقدار بخونم ببینم اصلا برای چی هستند. :-?

تا که به PHP رسیدم. که هنوز هم توش گیر دارم. حتی خودم رو در سطح مبتدی نمی بینم. :green:

شروع کارم اینطوری بود که اول به آموزش و پرورش نگاه کردم که دیدم اول VB یاد میده یه مقدار که رفتم تو بهرش دیدم سادست ولی جزئیاتش زیاده.

بعد دیدم C هست که جزئیاتش زیاده

که یک دفعه یه جا PHP دیدم و دیدم کار باهاش ساده هست. چون شبیه به C هم بود اول کارش رو سریع یاد گرفتم.

نمیدونم چی شد که کشیده شدم به PHP

این توضیحاتی بود که من چطوری و چه زیانی رو یاد گرفتم.

حالا در مورد شما بگم مثل من برید یه مقدار زبانهای دیگه رو پیگیری کنید تا ببینید که کدوم زیان شما رو به سمت خودش می کشه.

چون اگه فقط قرار بود با یک تاپیک زدن و سوال در مورد کدوم زیان خوبه همه یه زبان را یاد می گرفتند که این همه زبان برنامه نویسی مختلف به وجود نمی یومد. :)

امیدوارم که منظورم رو خوب رسونده باشم.

باتشکر :rose:

mamad.noise

کاربر فعال انجمن فتوشاپ
شما باید زبان هارو به دوقسمت تقسیم کنید
مثل برنامه نویسی تحت وب و ویندوز
حالا باید مشخص کنی که کدوم رو بهتر میتونی یاد بگیری !
حالا به این میرسی که کدوم را میتونی بهتر یاد بگیری یا کدومو علاقه پیدا میکنی:-?
والا من نمیونم بگم براشما چی خوبه چون نه با رشتتون آشنا هستم نه با خودتون که چه علایقی دارین
همونطور که sheisebaboo گفت PHP & HTML & CSS از مهمترین زبان های برنامه نویسی وب هستند البته باید به این سه زبان مهم ASP روهم اضافه کنی.
و زبان های تحت ویندوز که خیلی ید و طولایی دارن که مهمترین هاشون مثل C & c++ & VB & DELFI
لازم به ذکره که در برنامه نویسی وبHTML رو حتما باید یاد داشته باشی چون بیسه کارته CSS هم همینطور البته CSS بیس نیست اما برای استایل بندی بسیار ضروریه و PHP هم برای برنامه نویسی های یوزر ها و... به کار میره
در برنامه نویسی تحت ویندوز C & C++ از دسته ی میانی زبان هستند یهنی وسط ربان ما و زبان کامپیوترند و واقعا زبان های کاملی هستند اما زبان هایی مانند باینری یاد گیری خیلی سختی دارند و از دسته سطح پایینی زبان برنامه نویسی هستند که به زبان کامپیوتر بسیار نزدیکند
به هر حال شما باید انتخاب کنید البته به این اطلاعات کم هم اکتفا نکنید و تحقیقات بیشتری کنید و ما هم نمیتوانیم تمامی زبان هارو که به شما معرفی کنیم وبهتره به مقالات زیادی رجوع کنید
حرفم اینه که بدون تحقیق اینکارو انجام نده چون من موقعی که شروع کردم تو یه موسسه بودم که گفتن برو جای یکی یاد بگیر ما سایتو اینراو بهت محول کنیم ما هم که سرمون درد میکرد واسه این کارا ! :lol: دیگه رفتم یه چیزایی از HTML یاد گرفتم ولی خیلی سختی کشیدم تا به اینجا رسیدم ولی بازم اگه اون موقع این چیزا رو میدونستم بازمم زبان وب رو انتخاب میکردم
این پاراگراف آخر نظر شخصیم بود و شما صاحب نظری
موفق باشی

javad2493

Member
سلام
مگه به دانشجویای
مهندسی فناوری اطلاعات برنامه نویسی یاد نمیدن؟؟
شما ترم چندین؟

دوست عزیز شما که داری میگی Pascal و C++ بلدی

اگه این زبانها راضیت نمی کنند

برو یه مقدار ASP و PHP بخون خوشت اومد. برو سراغه HTML, CSS ,JavaScript بخون

جدیدترین ارسال ها

بالا