درخواست راهنمایی جهت نوشتن کواری

hno

Member
سلام
دوستان من میخوام یک کوری بنویسم که هم به صورت مرتب شده بر اساس تاریخ برگردونه و همچنین ردیف های برگشته رندم باشند که در این صورت فرض کنید که 10 تا ردیف برگردونید که بر اساس تاریخ مرتب شده هست پس میدونیم که این 10 تا ردیف آخرین اطلاعات ثبت شده هستند حالا چطوری میشه که اونا رو به صورت رندم نمایش داد .
یعنی همزمان میخوام هم order by 'date' Desc رو داشته باشم و هم() order by Rand
باتشکر فراوان

mohan21

Member
PHP:
$Rows = 1;
$myRand = rand(1, 10);

"Select ColumnsName From TableName Order By ColumnName limit  Desc (($myRand - 1) * $Rows), $Rows";
تا اونجایی که متوجه شدم یک رکورد رو می خوای برگردونی !!؟ اگر بیشتر هست توضیح میدم ....

مقدار myRand رو هم می تونی از طریق بالا بدست بیاری و در کد قرار بدی ...
Rows هم برای تعداد رکوردی هست که میخوای دریافت کنی ... یکی یا صد تا یا ...

hno

Member
PHP:
$rows = 1;
$myrand = rand(1, 10);

"select columnsname from tablename order by columnname limit  desc (($myrand - 1) * $rows), $rows";
تا اونجایی که متوجه شدم یک رکورد رو می خوای برگردونی !!؟ اگر بیشتر هست توضیح میدم ....

مقدار myrand رو هم می تونی از طریق بالا بدست بیاری و در کد قرار بدی ...
Rows هم برای تعداد رکوردی هست که میخوای دریافت کنی ... یکی یا صد تا یا ...

خیلی ممنون از راهنماییتون ولی فکر میکنم که نتونستم منظورم رو خوب بگم

ببینید کاری که من میخوام بکنم اینه که یه صفحه دارم که درش آخرین محصولات گذاشته شده رو نشون میده به تعداد 10 تا . حالا میخوام هر بار که ریفرشش میکنم به صورت رندم از 10 تا از آخرین محصولات برگردونم و نشون بدم یعنی نمایش 10 تا از آخرین محصولات ولی هر بار با چینشی متفاوت.

باتشکر فراوان

Milad

Well-Known Member
مگه شما نمیخواید 10 تا محصول آخر رو نشون بده ؟ فقط جاهاشون فرق کنه ؟ این کد دقیقا همین کار رو میکنه ...

یعنی نمایش 10 تا از آخرین محصولات ولی هر بار با چینشی متفاوت

hno

Member
مگه شما نمیخواید 10 تا محصول آخر رو نشون بده ؟ فقط جاهاشون فرق کنه ؟ این کد دقیقا همین کار رو میکنه ...

آهان پس یعنی الان به صورت خودکار اخرین رکورد های ثبت شده رو نشون میده درسته؟

جدیدترین ارسال ها

بالا