درآمد يك طراح فلش چقدره ؟

armanbm

کاربر VIP
فلش در ابتدا صرفا برای وب تولید شد. بعد ها که AS1 که اگه اشتباه نکنم تو وزژن 4 اومد که کد نویسی نداشت .و بعد از اونم As2 که ساخت بازی های کوچیک هم از کاربرد های فلش شد.
با ظهور َُAs3 ضمینه ی کار برد های فلش بیشتر شد. مخصوصا تو همین ضمینه ی بازی ها که خیلی از این بازی های لش جایزه هم گرفتند مثل MATHINARIUM , و FLOW و بازی های دیگه ای که الان حضور ذهن ندارم.

همچنین ساخت سایت های تمام فلش و تیزر های تبلیغاتی اینتر نتی و بنر و اینتروی سایت نیز از کار برد های دیگش هست که خیلی هم زیاد هست!!!

JavidFlasher

کاربر فعال
به زودی فلش میشه انجین ساخت بازی های سه بعدی تحت وب
flash lite هم یکی از قدرتهاش هست
طراحی نرم افزارهای گرافیکی وپویا واسه موبایل ها .حالا که اندروید از فلش پشتیبانی میکنه

Mehrdad155

کاربر فعال
سلام
فلش رو هم برای انیمشن و هم برای طراحی سایت می خوام یاد بگیرم. اما الان با توجه به صحبت های شما سوالی برام ایجاد شد که اصل کار فلش برای چیه؟

گرافیک - انیمیشن - مالتی مدیا - وب سایت - گیم و ...
اگه جوابمو دقت کنی من گفتم برای انیمیشن سازی در تلویزیون خوب نیست. چون پارامتر های خروجی استاندارد برای بالا بردن کیفیت تصویر را نداره.و حتما باید از یه رابط استفاده کنه.

موفق باشی عزیز

triton

کاربر فعال
در واقع یه فلش کار باید به برنامه نویسی ، کار با عکس ، کار با فیلم ، کار با صدا ،... و هر چیزی یه تسلط نسبی داشته با شه و هر چه این تسلط بیشتر باشه کار هاش جالب تر میشه .کلا میشه گفت فلش بیشتر برای کار های اینتراکتیو ( یعنی برنامه هایی که با کاربر در ارتباط اند)کاربرد دارد.

spiral_potin

New Member
فلش در ابتدا صرفا برای وب تولید شد. بعد ها که as1 که اگه اشتباه نکنم تو وزژن 4 اومد که کد نویسی نداشت .و بعد از اونم as2 که ساخت بازی های کوچیک هم از کاربرد های فلش شد.
با ظهور َُas3 ضمینه ی کار برد های فلش بیشتر شد. مخصوصا تو همین ضمینه ی بازی ها که خیلی از این بازی های لش جایزه هم گرفتند مثل mathinarium , و flow و بازی های دیگه ای که الان حضور ذهن ندارم.

همچنین ساخت سایت های تمام فلش و تیزر های تبلیغاتی اینتر نتی و بنر و اینتروی سایت نیز از کار برد های دیگش هست که خیلی هم زیاد هست!!!

از توضیحات کاملاتون واقعاً ممنونم . یعنی منی که هم می خوام توی زمینه طراحی وب سایت هم توی زمینه انیمشن کار کنم باید فلش رو برای قسمت سایتش ( برای بنر های سایت ) یاد بگیرم. درسته؟

spiral_potin

New Member
به زودی فلش میشه انجین ساخت بازی های سه بعدی تحت وب
flash lite هم یکی از قدرتهاش هست
طراحی نرم افزارهای گرافیکی وپویا واسه موبایل ها .حالا که اندروید از فلش پشتیبانی میکنه
واقعاً از توضیحاتتون ممنونم خیلی ذهنم من رو باز کرد.

spiral_potin

New Member
گرافیک - انیمیشن - مالتی مدیا - وب سایت - گیم و ...
اگه جوابمو دقت کنی من گفتم برای انیمیشن سازی در تلویزیون خوب نیست. چون پارامتر های خروجی استاندارد برای بالا بردن کیفیت تصویر را نداره.و حتما باید از یه رابط استفاده کنه.

موفق باشی عزیز
میشه لطفاً بیشتر توضیح بدید؟

spiral_potin

New Member
در واقع یه فلش کار باید به برنامه نویسی ، کار با عکس ، کار با فیلم ، کار با صدا ،... و هر چیزی یه تسلط نسبی داشته با شه و هر چه این تسلط بیشتر باشه کار هاش جالب تر میشه .کلا میشه گفت فلش بیشتر برای کار های اینتراکتیو ( یعنی برنامه هایی که با کاربر در ارتباط اند)کاربرد دارد.
از توضیحاتتون ممنونم.

Mehrdad155

کاربر فعال
میشه لطفاً بیشتر توضیح بدید؟

بله حتما
در مورد ساخت انیمیشن خیلی موارد مورد نیاز یه انیماتور را نداره که از مهمترین اونها نبودن دوربین روی صحنه و ایجاد عمق میدان است.در مورد خروجی گرفتن هم فاقد تنظیمات خاص ویدیویی است.مثلا مهمترین پارامتر بالا بردن کیفیت نمایش حرکت مثل motion blur را نداره.البته اینها نشان ضعف برنامه نیست.هدف فلش چیزهای دیگه است که برنامه های دیگه به گرد پاش هم نمی رسن. یه سری توضیحات, دیروز به یکی از بچه های سایت در مورد خروجی از فلش دادم یه نگاهی به لینک زیر بنداز:
http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=152381

موفق باشی - مهرداد

DaDaDooDoo

کاربر VIP
درآمدت بستگی داره به سطح کارت و نوع کارت . متاسفانه در حال حاضر اکثر شرکت ها به خاطر اینکه می خوان بهترین کار رو در کمترین زمان تحویل بدن ، رو آوردن به ادیت کردن تمپلیت های آماده و اکثراً دنبال یکی هستند که بتونه براشون تمپلیت گیر بیاره و بتونه ادیتش کنه . این مورد بیشتر در زمینه طراحی بنر ، سایت و مالتی مدیا وجود داره . من خودم یه دو سه ماهی بیکار بودم چون نمی خواستم تو یه همچین شرکت هایی کار کنم (چون باعث پیشرفت نمی شن که هیچ ، باعث پس رفت هم می شن ) اما هستند شرکت هایی که حرفه ای تر باشند و دنبال ادیت کردن تمپلیت و این جور داستان ها نباشند . اگه می خوای آینده داشته باشی و تو کارت پیشرفت کنی باید با آدمای حرفه ای کار کنی .

این هم خدمت شما عرض کنم که دیگه نمیشه به فلش گفت نرم افزار ، فلش تبدیل شده به یک پلتفرم که داره روز به روز هم قوی تر می شه .

تو زمینه موبایل : flash lite
تو زمینه web application : فلکس (Flex)
تو زمینه ماتی مدیا : Flash + Adobe Flash Catalyst
تو زمینه Windows Application : ایر (AIR)

پس آینده خوبی در انتظار دولوپرهای فلش هست ، الان رو نگاه نکن که همه به دنبال تمپلیت هستند ، حیف نیست آدم عمرش رو با ادیت کردن تمپلیت تلف کنه ؟

در ضمن فقط کار کردن توی شرکت نیست ، شما می تونی پروژه های شخصی هم بگیری که سود خوبی داره . من توی اون مدت که بیکار بودم 2 تا پروژه مالتی مدیا توی خونه انجام دادم که حدود یک میلیون تومان برام سود داشت .

با برنامه کار کن و آینده نگر باش .

موفق باشید .

آخرین ویرایش:

meysamk

Active Member
با عرض سلام و تبریک این عید سعید!

این موضوع چه ربطی داشت به سؤال ایشون؟

درآمد يك طراح فلش چقدره ؟
ببین برادر گرامی به نظر بنده درآمد یک فلشکار به میزان مشتری هایست که میتونه جذب کنه و شما هر چه قدر مشتریات بیشتر باشه درآمد بالاتری تری و همینطور بالعکس. جذب مشتری رو میشه در سه مورد کلیدی خلاصه کرد:

1. انتظار نداشته باش مشتری ها تو رو پیدا کنن و بهت سفارش بدن بل خودت باید اون ها رو پیدا کنی. (فلش بازار خوبی تو مملکت ما داره)
2. قیمت خیلی مهمه، اگر قیمت راضی کننده ای رو در نظر بگیری شاید برای کار بعدیش دیگه دنبال فلشکار دیگه ای نره.(مطمئن باش کار بعدی براش پیش میاد. > تجربه شخصی)
3. کیفیت کارت هم باید مطلوب باشه هر کار بزرگتر و با کیفت تری که داشته باشی به طبع درآمد بالاتری هم بدست میاری.

اما اینو بهت بگم که هیچ وقت رو فلش به عنوان یک کار ثابت حساب باز نکن. ماشاءالله ایران پره فلشکاره. اگر میخوای وارد این عرصه بشی برای کسب درآمد رقبای بسیار زیادی داری !!!
در آخر برات آرزوی موفقیت میکنم / علی یاورت

DaDaDooDoo

کاربر VIP
این موضوع چه ربطی داشت به سؤال ایشون؟

بله . شما درست می فرمایید . حرف های من بی ربط بود . شرایط حال حاضر فلش تو کشور ما که مسلماً با میزان درآمد یک فلش کار ارتباط مستقیم داره و همچنین آینده ای که یک یک دولپر فلش می تونه داشته باشه ربطی به سوال ایشون نداشت .

اما چند تا سوال از شما داشتم :

آیا فکر نمی کنید این مواردی که شما فرمودید توی هر زمینه دیگه ای هم صادق هست و فقط مختص به یک فلش کار نیست ؟ آیا ما php کار کم داریم و رقیب برای یک php کار کم هست ؟ یا کیفیت کار یک تعمیر کار یخچال یا میزان دست مزدی که می گیره ارتباط مستقیم با تعداد مشتری هاش و جذب اون ها نداره ؟

به نظرشما کسی که در حال حاضر استاد ادیت کردن تمپلیت هست ، در آینده که Air ، Flex ، بازی سازی و ... در کشور ما رواج پیدا کرد اصلاً حرفی برای گفتن خواهد داشت ؟ حالا درآمد جای خود دارد ...

از توضیحات شما سپاسگزارم اما بهتره به جای اینکه بخواهید کسی رو زیر سوال ببرید ، از ادبیات بهتری استفاده کنید و فقط نظر خودتون رو اعلام کنید و البته پست های دیگران رو با دقت بیشتری بخونید .

آخرین ویرایش:

nime

New Member
سلام به همه دوستان
به نظر من هزینه طراحی اقلاً به سه عامل بستگی داره :
ا - مدت زمانی که صرف طراحی میشه و وقت گیر بودن سفارش
2 - ایده نو - یک ایده جدید حتماً باید قیمت بیشتری داشته باشه
3- تجربه کاری طراح
سفارشاتی که من انجام دادم موارد بالا رد در هزینه ها سنجیدم
مثلاً چون کم تجربه بودم با دستمزد کم شروع به کار کردم البته حالا هم هنوز مسلط نیستم

به نظر شما نمونه کارهای من چه قدر می ارزه؟

مثلا نمونه زیر قیمتش چقدر باشه مناسبه ؟

http://www.flashsaz.blogfa.com/post-50.aspx

منتظر پاسخ شما هستم

آخرین ویرایش:

meysamk

Active Member
بله . شما درست می فرمایید . حرف های من بی ربط بود . شرایط حال حاضر فلش تو کشور ما که مسلماً با میزان درآمد یک فلش کار ارتباط مستقیم داره و همچنین آینده ای که یک یک دولپر فلش می تونه داشته باشه ربطی به سوال ایشون نداشت .

اما چند تا سوال از شما داشتم :

آیا فکر نمی کنید این مواردی که شما فرمودید توی هر زمینه دیگه ای هم صادق هست و فقط مختص به یک فلش کار نیست ؟ آیا ما php کار کم داریم و رقیب برای یک php کار کم هست ؟ یا کیفیت کار یک تعمیر کار یخچال یا میزان دست مزدی که می گیره ارتباط مستقیم با تعداد مشتری هاش و جذب اون ها نداره ؟

به نظرشما کسی که در حال حاضر استاد ادیت کردن تمپلیت هست ، در آینده که air ، flex ، بازی سازی و ... در کشور ما رواج پیدا کرد اصلاً حرفی برای گفتن خواهد داشت ؟ حالا درآمد جای خود دارد ...

از توضیحات شما سپاسگزارم اما بهتره به جای اینکه بخواهید کسی رو زیر سوال ببرید ، از ادبیات بهتری استفاده کنید و فقط نظر خودتون رو اعلام کنید و البته پست های دیگران رو با دقت بیشتری بخونید .

پوزش فراوان!
ظاهراً سوء تفاهم شده.
بعد از پست شما شخص دیگه ای پستی زده بود کاملاً بی ربط به موضوع، اما در شگفتم که این پستشون چطور پاک شد؟
البته بنده هم قصد توهین به ایشون و یا هر کس دیگه رو نداشتم و ندارم.
اما جا داره به نکته ای که اشاره کردید جوابی بدم.
خوب مگر بنده اظهار کردم این موضوع تنها شامل فلش میشه؟
بنده عرض کردم "جذب مشتری رو میشه در سه مورد کلیدی خلاصه کرد:" نه گفتم که "جذب مشتری در زمینه فلش رو میشه در سه مورد کلیدی خلاصه کرد:"
پس قیمت یا کیفیت کار رو میشه در خیلی از کارهای دیگه هم لحاظ کرد. ضمناً این نظر شخصی من بود و صد البته اگر به لحاظ علمی بخواید وارد این مباحث بشید نکات خیلی بیشتری رو متوجه خواهید شد.

به نظرشما کسی که در حال حاضر استاد ادیت کردن تمپلیت هست ، در آینده که air ، flex ، بازی سازی و ... در کشور ما رواج پیدا کرد اصلاً حرفی برای گفتن خواهد داشت ؟ حالا درآمد جای خود دارد ...
با توجه به موردی که در ابتدا خدمتتان عارض شدم نباید به این سؤالتون جواب بدم چون به هر صورت من با مطلب ارسالی شما هیچ مشکلی ندارم.

از صبر و تحمل شما هم سپاسگزارم، به هر صورت اینجا باید بحث کرد و تنها جای نظر دادن نیست بلکه نقد هم وارده. خوب اگر همه بخوان فقط نظر بدن که دیگه اسمش رو مبحث نمیزارن و نوع قلم بنده هم فکر نمیکنم اونقدر بی ادبانه بوده که شما امر به بهبود ادبیات ما میکنید. من فقط سؤال کردم از ایشون. به هر حال از این سوء تفاهم پیش آمده معذرت می خوام. و همچنان تأکید می کنم خودم هم در عجب پاک شدن اون پست به این صورت موندم ...
باز هم این عید فرخنده رو بتون تبریک می گم. شب خوبی داشته باشد!

آخرین ویرایش:

DaDaDooDoo

کاربر VIP
خوب با توجه به این موضوع کسیکه باید عزر خواهی کنه بنده هستم ( هرچند که هر دو طرف بی تقصیرند ).

خوب مگر بنده اظهار کردم این موضوع تنها شامل فلش میشه؟
بنده عرض کردم "جذب مشتری رو میشه در سه مورد کلیدی خلاصه کرد:" نه گفتم که "جذب مشتری در زمینه فلش رو میشه در سه مورد کلیدی خلاصه کرد:"

همونطور که عرض کردم مواردی که شما فرمودید کاملاً صادق هست و چون گمان می کردم که جنابعالی صحبت های بنده را که مستقیماً به بازار کار فلش اشاره داشت بی ربط شمردید گفتم خوب چون صحبتهای شما بسیار کلی تر هست پس اینکه صحبت های من رو بی ربط شمردید بی انصافی هست .

به هر صورت اینجا باید بحث کرد و تنها جای نظر دادن نیست بلکه نقد هم وارده.

100% اما باز هم این سوء تفاهم مشکل ساز شد . چون بنده هم عرض کردم به جای زیر سوال بردن دیگران نظر خودتون رو بگید ن هاینکه بحث یا نقد نکنید که خوب شما هم کسی رو زیر سوال نبردید و عرضم این بود که حداقل اگر با نظر دیگران موافق نیستید با ادبیات بهتری مطرح کنید چون ادبیات شما رو حداقل مناسب پست خودم ندیدم و سبک نقد کردن شما رو در قبال پست خودم نپسندیدم( که مخاطب شما هم من نبودم ) .

باز هم پوزش می خوام و از پاسختون سپاسگزارم .

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا