تغییرات فایل 1 داشتن رنگهای مختلف در تصویر

Angeel

New Member
سلام دوستان .
به کمکتون نیاز دارم .
یه مدتیه که در کلیپ های خارجی از این ترفند برای زیباتر نشان دادن تصویرشان استفاده می کنند.
به عنوان مثال عکسی که در پایین قرار گرفته.
ممنون میشم اگر در این زمینه راهنماییم کنید که بدونم از چه افکتی استفاده کنم.
پیشاپیش ازتون ممنونم.:rose:
after_effects.jpg

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
سلام دوست عزیز:rose:
شما از همون سایتی که این عکس رو برداشتید ، یا حتی از Videocopilot.Net ویدئو همین آموزش رو ببینید ، متوجه میشید:wink:

موفق باشید:oops:

khorzookhan2007

New Member
سلام دوستان .
به کمکتون نیاز دارم .
یه مدتیه که در کلیپ های خارجی از این ترفند برای زیباتر نشان دادن تصویرشان استفاده می کنند.

یه پلاگین هست به اسم Magic Bullet MOJO که وقتی تمامی کارارو با افترافکت انجام دادی و آماده ی رندر بود، همه ی لایه ها رو pre-compose میکنی و این فیلتر رو روش میذاری، دقیقا همین شکلی میشه که تو تصویر پیوستیت میبینی.

sabalangraphic

کار بر متخصص افتر افکتز
سلام دوست عزیز
شاید دوستمون با این بحث آشنایی کامل نداشته باشند
امروزه بعد از مرحله مونتاژ یا در همون حین میان و یه سری از ضعف های مربوط به نور و رنگ را اصلاح میکنن(اصطلاحا همون اصلاح رنگ میگن بهش)
در کلیپ ها و ویدئو گرافیک ها در این بحث مقداری اغراق میشه(به دلیل جلوه گر شدن تصاویر)
حالا بعضی از کمپانی ها اومدن و روی این بحث سرمایه گذاری بیشتری کردند و در ارائه فیلترهای اصلاح رنگ پیش قدم شدند که اشاره شد بهش در قبل(این فیلترهایی که دوستان گفتند یه مقداری پریست(الگوی آماده) هم همراهشون هست جهت سهولت در اصلاح رنگ)

imanbaraty

کاربر متخصص افتر افکتز
سلام دوستان .
به کمکتون نیاز دارم .
after_effects.jpg
.
حتی روی آرم سایت من رو هم با یک مربع سیاه پوشش دادین ....
ولی کاش توی همون سایت ( ImanVFX.com ) از من سوال میکردین
بهر حال

این تصحیح رنگ با Color Correction ویدئو کوپایلت کلا متفاوت هست
شما با استفاده از تنظیمات رنگی افترافکت به راحتی میتونید این حالت ها رو ایجاد کنید .
.
در ضمن Color Correction ترفند نیست !!!!!
این یک مرحله از پست پرداکشن هست که اونم هنر و علم خاص خودش رو داره
من در مرحله ای نیستم که از این هنر حرفی بزنم
ولی با توجه به تم و ماهیت فیلم و ... استفاده از رنگ ها بر ارائه مفهوم و کلام فیلم و کلیپ و یا ... تاثیر گذار هست
در ضمن تا زمانیکه امکان داره از پلاگین و پریست برای این کار استفاده نکنید
.

آخرین ویرایش:

Angeel

New Member
دوست عزیزم .من واقعا از شما عذر میخوام.
راستش اول می خواستم در سایت شما این سوالمو طرح کنم ولی متاسفانه جایی برای طرح سوال پیدا نکردم و دلیل اینکه این عکسو گذاشتم این بود که در سایت شما روی عکسهایی که مربوط به ویدیو کوپایلت بود هم آرم اختصاصی شما حک شده بود به همین دلیل فکر نمی کردم این عکس مربوط به کار شما باشه.بنده قصد جسارت نداشتم و از شما عذر میخوام.
راستی منظور شما این بود که افکتی برای این کار وجود نداره و تنها با تنظیمات و دستکاری رنگها این کار انجام میشه؟؟؟؟

Angeel

New Member
با تشکر از شما .
ولی من در ویدیوکوپایلت هیچ فیلم آموزشی که این نتیجه رو به من بده متاسفانه ندیدم.اگه شما لینکی مربوط به این موضوع دارد ممنون میشم که برام بفرستید

khorzookhan2007

New Member
ممنونم.
حتما امتحان میکنم.

یه زحمت بکش یا اسم ببر یا قبل از پاسخ، نقل قول رو بزن، بسته های پُستیت قاتی میشه :دی

ولی من در ویدیوکوپایلت هیچ فیلم آموزشی که این نتیجه رو به من بده متاسفانه ندیدم.اگه شما لینکی مربوط به این موضوع دارد ممنون میشم که برام بفرستید

ویدئو کوپایلوت زیاد روی color correction مانور نمیده، بیشتر رو اصل کار تمرکز میکنه. میتونی از آموزش های Red Giant هم کمک بگیری.

آخرین ویرایش:

imanbaraty

کاربر متخصص افتر افکتز
ویدئو کوپایلوت زیاد روی color correction مانور نمیده، بیشتر رو اصل کار تمرکز میکنه. میتونی از آموزش های Red Giant هم کمک بگیری.
1- تصحیح رنگهای ویدئو کوپایلت هر چند زیاد نیست ولی استاندارده
معمولا توی هر آموزش هر چند کوتاه بخش هائی رو هم برای تصحیح رنگ میگذاره
3- ویدئو کوپایلت یک مجموعه پریست به نام Film Magic Pro داره که تصحیح رنگ های سینمائی آماده هستند
این مجموعه خیلی بهتر از سایر مجموعه هایی هست که توی بازار موجوده
2-
اصلا خودتون رو به پریست های آماده تصحیح رنگ عادت ندید .

آخرین ویرایش:

imanbaraty

کاربر متخصص افتر افکتز
راستی منظور شما این بود که افکتی برای این کار وجود نداره و تنها با تنظیمات و دستکاری رنگها این کار انجام میشه؟؟؟؟
.
منظورتون رو از افکت متوجه نشدم
.
شما از Color Correction چه انتظاری دارید ؟
این که فقط یک سری رنگ رو توی تصویر جا بدین ؟
.
تصحیح رنگ خیلی پیچیده است
باید رنگ ها و انرژی درونی و تاثیری که اونها دارن رو شناخت
باید به فیلم ، کلیپ و پروژه ای که روش کار میکنید فکر کنید و بدونید که چه
چیزی رو به بیننده می خواین القا کنید
فضای ترس و وحشت ؟
فضای غم ؟
فضای عشق و احساس ؟
هر کدوم از این فضا ها با یک سری رنگ خاص بهتر بیان میشه
رنگ های گرم ، رنگ های سرد و .....
بعد از شناخت این عوامل شما می تونید از ابزارهای داخلی افترافکت که کم هم نیستند
Level
Curve
Color Replace
و .... استفاده کنید و رنگ ها رو به سلیقه خودتون تغییر بدین

khorzookhan2007

New Member
1- تصحیح رنگهای ویدئو کوپایلت هر چند زیاد نیست ولی استاندارده
معمولا توی هر آموزش هر چند کوتاه بخش هائی رو هم برای تصحیح رنگ میگذاره
3- ویدئو کوپایلت یک مجموعه پریست به نام Film Magic Pro داره که تصحیح رنگ های سینمائی آماده هستند
این مجموعه خیلی بهتر از سایر مجموعه هایی هست که توی بازار موجوده
2- اصلا Red Giant رو در زمینه تصحیح رنگ پیشنهاد نمی کنم توی این زمینه خیلی آماتور هستند
در ضمن اصلا خودتون رو به پلاگین ها و پریست های تصحیح رنگ عادت ندید .

من شخصا با mojo بیشتر حال میکنم تا film magic pro، نور و رنگ بیشتر از اینکه مبنی بر اصول باشه سلیقه ایه دیگه :-?

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
اولاً سعی کنید به پلاگین های غیر از خود افتر عادت نکنید چون اونور اب بخوایید کار کنید کلی پول لایسنس باید بدید
:green: من الان خودم فقط از مجموعه تراپ کد فقط استفاده میکنم بقیه کارهارا سعی میکنم از خود افتر کمک بگیرم

این هم یک سری پرست اماده که همگی با پلاگین های خود افتر افکتز

attachment.php

پیوست ها

• Aetuts_colorpresets.rar
    56.4 کیلوبایت · بازدیدها: 33
  • KD_FILM_LOOK.rar
    20.9 کیلوبایت · بازدیدها: 29
  • Film looks Presets.gif
    Film looks Presets.gif
    31.9 کیلوبایت · بازدیدها: 73

imanbaraty

کاربر متخصص افتر افکتز
من شخصا با mojo بیشتر حال میکنم تا film magic pro، نور و رنگ بیشتر از اینکه مبنی بر اصول باشه سلیقه ایه دیگه :-?
.
film magic pro رو صرفا جهت اطلاع معرفی کردم
کلا آماتورها با پلاگین و پریست آماده برای تصحیح رنگ کار میکنن

imanbaraty

کاربر متخصص افتر افکتز
اولاً سعی کنید به پلاگین های غیر از خود افتر عادت نکنید چون اونور اب بخوایید کار کنید کلی پول لایسنس باید بدید
ایمان جان سلام
به پلاگین عادت نکردن عالیه اما می دونی مشکل کجاست ؟
مشکل اینه که افترافکت یک نرم افزار Lite و در حال تکامل هست
مثلا نسبت به Nuke و یا Fusion مقایسه می کنم
که متاسفانه ابزارهای خیلی ساده ای مثل Camera Tracking , 3d Import , Object Removal و ....
سایر ابزارهایی که برای جلوه های ویژه ضروری هست رو بصورت پیش فرض نداره
و با پلاگین این ابزارها به افترافکت اضافه میشه
.
ولی در کل حرف من اینه
به پلاگین های سطحی مثل Mojo و یا مثلا Twitch و ... واقعا نباید عادت کرد

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
من هم منظورم همینه مثلاً خودم نمیتونم پارتیکل را نصب نکنم اولین چیزی که نصب میکنم پارتیکل تراپ کد من میگم محدود کنیم خودمون به پلاگین های کاربردی مثل همین المنت که میخواد بیاد یا کمرا تراکر

M Like Mother

کاربر متخصص فیلم سازی
درود

منم نظر خودم رو بگم.
خوب ایمان حرفه ای فکر می کنه و حرفه ای نظر میده و البته پلاگین های رنگ و نور افتر خیلی قوی هستند اما ...
اما با mojo شما می تونید به یه ترکیب تقریبا سینمایی دست پیدا کنید خیلی ساده

و پیشنهاد من به شما majic bullet looks است که در ورژن اخیرش حتی colorista هم تو خودش جا داده یه پلاگین آماده خوب . خود colorista برای خودش عالمی داره و علمی . اینکه یه پلاگین آماده هست بهش بد نگاه کنیم درست نیست. البته شبیه colorista در خود افتر و حتی پریمیر هم هست.
با این پلاگین (looks) تقریبا هدفی هم که ایمان داره شما بهش میرسی یعنی آموزش می بینی و تنبل نمی شی
این پلاگین یه سری پریست داره که رو تصویر اعمال می کنی بعد تو تنظیماتش می بینی چکار کرده یعنی هر پریست یک آموزش! از این بهتر چی میخواهید.

بعد هم لقمه آماده نیست شما رو تنبل کنه همه چیزهایی که افتر داره تو این هم هست که باید تنظیم کنید شامل level یا exposure یا curve یا contrast یا هر چیز دیگر. به نظر من خیلی قوی هم هست. بچه بازی هم نیست . فقط همه ی فیلتر های رنگ و نور رو یک جا جمع کرده.

و یه ترفند و تجربه شخصی: ( که البته حرفه ای ها می دنند )
از همین پلاگین استفاده کنید و دو یا چند حالت رو با هم اعمال کنید. یعنی سه بار مثلا پاگین رو اعمال کنید و حتی با مودهای مختلف و opacity های مختلف . به رنگهای دلخواه می رسید

اما همون قواعدی که ایمان گفتند اعم از ترس و شادی و غم و سردی و گرمی اینها دیگه میشه هنر و خلاقیت و ربطی به برنامه نداره.

با احترام به نظر همه بچه ها برای شما با توجه به حالت آموزشی ای که دارد همون magic bullet looks رو پیشنهاد می کنم

بدرود

آخرین ویرایش:

khorzookhan2007

New Member
درود

منم نظر خودم رو بگم.
خوب ایمان حرفه ای فکر می کنه و حرفه ای نظر میده و البته پلاگین های رنگ و نور افتر خیلی قوی هستند اما ...
اما با mojo شما می تونید به یه ترکیب تقریبا سینمایی دست پیدا کنید خیلی ساده

و پیشنهاد من به شما majic bullet looks است که در ورژن اخیرش حتی colorista هم تو خودش جا داده یه پلاگین آماده خوب . خود colorista برای خودش عالمی داره و علمی . اینکه یه پلاگین آماده هست بهش بد نگاه کنیم درست نیست. البته شبیه colorista در خود افتر و حتی پریمیر هم هست.
با این پلاگین (looks) تقریبا هدفی هم که ایمان داره شما بهش میرسی یعنی آموزش می بینی و تنبل نمی شی
این پلاگین یه سری پریست داره که رو تصویر اعمال می کنی بعد تو تنظیماتش می بینی چکار کرده یعنی هر پریست یک آموزش! از این بهتر چی میخواهید.

بعد هم لقمه آماده نیست شما رو تنبل کنه همه چیزهایی که افتر داره تو این هم هست که باید تنظیم کنید شامل level یا exposure یا curve یا contrast یا هر چیز دیگر. به نظر من خیلی قوی هم هست. بچه بازی هم نیست . فقط همه ی فیلتر های رنگ و نور رو یک جا جمع کرده.

و یه ترفند و تجربه شخصی: ( که البته حرفه ای ها می دنند )
از همین پلاگین استفاده کنید و دو یا چند حالت رو با هم اعمال کنید. یعنی سه بار مثلا پاگین رو اعمال کنید و حتی با مودهای مختلف و opacity های مختلف . به رنگهای دلخواه می رسید

اما همون قواعدی که ایمان گفتند اعم از ترس و شادی و غم و سردی و گرمی اینها دیگه میشه هنر و خلاقیت و ربطی به برنامه نداره.

با احترام به نظر همه بچه ها برای شما با توجه به حالت آموزشی ای که دارد همون magic bullet looks رو پیشنهاد می کنم

بدرود

بعد از این همه سال کار، با پستای قبلی حس آماتوریِ عجیبی بهم دست داده بود!
دوباره به زندگی و جلوه های ویژه امیدوار شدم! مرسی =))

imanbaraty

کاربر متخصص افتر افکتز
بعد از این همه سال کار، با پستای قبلی حس آماتوریِ عجیبی بهم دست داده بود!
دوباره به زندگی و جلوه های ویژه امیدوار شدم! مرسی =))
الهی من فدات بشم ... حرفه ای
اصلا قصد بی احترامی نداشتم به خدا
موفق باشی

.

khorzookhan2007

New Member
الهی من فدات بشم ... حرفه ای
اصلا قصد بی احترامی نداشتم به خدا
موفق باشی
.

یه نکته ای تو صحبتامون و طرز تفکرمون وجود داره اونم اینه که شما به اصول پایبندی و خلاقیت برات تو اولویته، ذهن و تخیلتو به کار میندازی و با کمترین امکانات و با ابزارهای اولیه اون چیزیو که میخوای میسازی، ولو اینکه زمان و زحمت زیادی ببره. ولی من کارم بیشتر جنبه ی تجاری داره و فرصت نمی کنم مثل شما اینقدر دقیق و ریز و ظریف با خود افترافکت طرحمو پیاده کنم، به همین دلیل از پلاگین استفاده میکنم.
کار شما درسته ولی برای رسیدن به هدف راه های زیادی هست و من آسونه رو انتخاب کردم :دی

جدیدترین ارسال ها

بالا