داده های ساماندهی شده باید خاص هر صفحه درست شوند

شروع موضوع توسط darkooob3 ‏17 مارس 2018 در انجمن مسایل عمومی طراحی و توسعه‌وب

 1. darkooob3

  darkooob3 New Member

  ارسال‌ها:
  3
  تشکر شده:
  0
  امتیاز دستاورد:
  1
  دیروز داشتم تو خبرهای گوگل میگشم که دیدم تقریبا یک هفته پیش این خبر اومده که داده های ساماندهی شده نباید در چند صفحه وب سایت کپی بشن.
  اگه صفحه ای نیاز به داده های ساماندهی شده داشته باشه، این داده ها باید خاص خودش درست بشن و نباید از صفحات دیگه کپی برداری بشن.
  در واقع یک نفر از وبمسترهای گوگل سوال پرسیده بود که: “آیا میشه یه سرویس نوشتاری فقط در یک صفحه استفاده بشه یا آیا میتونه در صفحات مختلفی که یک موضوع مشترک دارند یکی باشه؟ اینو میپرسم چونکه من نوشته هایی در زمینه های مشخصی دارم که مارک آپ هستند. البته صفحات فرعی هم داریم که اونها رو هم مارک آپ میکنیم.”
  با توجه به اینکه نوشته ها با استفاده از داده های ساماندهی شده مارک آپ میشن، وبمستر گوگل یک راهکار کلی در پاسخ به این سوال داده بود که با هم میخونیم:
  “داده های ساماندهی شده در یک وب سایت یا در یک صفحه باید خاص همون صفحه باشه. نباید یه چیز کلی بنویسید که به همه صفحات بخوره و همونو در همه صفحات کپی کنید.
  بلکه با توجه به عنوان هر صفحه یک متن مخصوص به خودش بنویسید. من گاهی اوقات از نوشته هایی که مخلوط و در هم هستند و فقط توضیح دادند که این وب سایت قراره راجع به چه مسائلی بنویسه تعجب میکنم. شما باید واقعا یک توضیح بنویسید.”
  این وبمستر دیگه بیشتر توضیح نداده که اگه داده های ساماندهی شده کپی شده رو در یک سایت پاک کنید چه اتفاقی میفته، ولی میشه حدس زد که احتمالا مثل بقیه محتوای تکراری و کپی شده باهاش برخورد میشه.
  با توجه به این موضوع، بهتره که هیچ چیزی رو در صفحه کپی نکنید، چه با داده های ساماندهی شده مارک آپ شده باشه چه نه.
  darkoob.co.ir
   
  نوشته شده توسط darkooob3 در ‏17 مارس 2018

به اشتراک بگذارید