خرید دوربین سقف 300 هزار تومان

i_lover3000

Member
سلام

من می خواستم یه دوربین برای مصرف خانوادگی بخرم
که قیمتش در سقف 300 هزار تومان باشه
(در ضمن هیچ دوربینی رو نمی شناسم )

لطفً راهنماییم کنید . باتشکر

موفق باشید...

HamidSHS

Active Member
بهتره سرچ كني
البته اينجا هم احتمال زياد دوستان خوبي هستند كه در اين زمينه حرفه اي هستن و مي تونن جوابتون رو بدن
يا علي

arkdvi

New Member
سلام
تو اين رنج قيمت شما سري w از سوني و سري A از كانن پيشنهاد ميشه. اگر پيشبيني مي كنيد بعده ها نيازي به دنبال كردن عكاسي نداريد (البته بصورت تخصصي تر) و همچنين ظاهر كار براي شما مهمتره سري w سوني پيشنهاد ميشه و اگر امكانات بالا و ظاهر معمولي و كارآيي فوق العاده از يك دوربين كامپكت انتظار داريد بدون شك سري A از كانن بايد جزء انتخاب هاي شما باشه. در مورد سري w سوني قيمتي ندارم و مي تونيد از سايت هايي مثل www.digihouse.ir و digikala.ir قيمت ها رو ببينيد . در مورد سري A كانن دو دوربين Canon powershot A570 IS و Powershot A720 IS به شما پيشنهاد ميشه اولي قيمتي حدود 180-200 داره و دومي 250-260

موفق باشيد

i_lover3000

Member
سلام
با توضیحات خوبتان فکر کنم همون سری A کانن برام خوب باشه
فقط می خواستم ببینم مدل های Canon powershot A570 IS و Powershot A720 IS چند مگا پیکسل هستند؟ و آیا
لنزشونو می شه عوض کرد یا نه ؟
(( ببخشید که این همه سوال می کنم آخه در شهر ما دوربین فروش خوب وجود نداره که ازشون سوال کنم !!!!!!! تازه فکر کنم برای خرید دوربین هم باید از اهواز یا یه شهر دیگه ....... ))

arkdvi

New Member
A720 IS رزولوشن 8 مگاپيكسل و A570 IS رزولوشن 7.1 مگاپيكسل دارند كه البته فاكتور تاثيرگذاري نيست.
اگر هزينه بيشتري مي پردازيد A720IS زوم 6 برابر داره و خريدش منطقي تره. A570 iS البته زوم 4 برابر داره.
لنز اين دوربين ها قابل تعويض نيست . (البته كانورتور هايي وجود داره كه به اين دوربين ها نصب ميشه ولي به دليل گران بودن و ناياب بودن توصيه نميشه).

i_lover3000

Member
یه سوال دیگه؟؟

سلام :)
با تشکر از اینکه به خوبی راهنماییم کردید :lol:

فکر کنم همون Canon PowerShot A720 IS چیز خوبی باشه ، تو اینترنت یکم دربارش تحقیق کردم دیدم چیز خوبیه :D

از اطلاعاتی که از سایت http://digikala.ir/ بدست آوردم فهمیدم که چینیه می خواستم ببینم مشکلی نیست که ساخت کشور چینیه :sad: :sad: :neutral:

بعد نوشته بود که چند مدل رم میخوره می خواستم ببینم که کدومشوم بهتره SD، SDHC یا MultiMedia MMC ؟؟؟ :cry: :neutral:

تازه تو این سایت قیمتو اینجوری نوشته بود :cry:
قيمت : 222000 تومان ‌‌ گارانتي يكساله خدمات پارسه
232000 تومان گارانتي طلايي دبجي كالا (يكماه تعويض + يكسال تعمير)
که با مال شما خیلی تفاوت داره :mad:
بازم تشکر .... :oops:

arkdvi

New Member
قيمت هاي ديجي كالا با قيمت موجود بازار متفاوته و بعضا اختلاف زيادي مشاهده ميشه. اگر اين سايت قيمت اين چنيني پيشنهاد ميده پس خريدن ازين سايت ها به صرفه تر هست تا بيرون.
گارانتي در ايران براي دوربين هاي زير 500 هزار تومان معناي خاصي نداره.
از نظر فيزيكي كارت هاي حافظه اي كه نام برديد مشابهند و دوربين ها همه رو پشتيباني مي كنند. در بازار كنوني حافظه هاي Sd متدوال ترند.
كشور ساخت در كيفيت ساخت نقشي نداره. اين يك بحث نخ نماست كه خيلي ها معتقدند كالاي ساخت چين در هر صورت يك كالاي بي كيفيته.
موفق باشيد.

i_lover3000

Member
سلام :)
بازم ازتون تشکر می کنم :D
پس یعنی قیمتش تو بازار 250-260 تومنه ولی تو دیجی کالا 222 تومن ؟؟ :neutral:

دوست دارم که از دیجی کالا بگیرم ( ولی شما سایتشونو قبول دارید یا ؟؟؟ )

آخرین ویرایش:

arkdvi

New Member
سايت هايي مثل ديجي كالا كه با تبليغات گسترده اي سعي در جلب مشتري دارند از نظر بحث اعتماد كردن يا نكردن مشتري معمولا تضمين هايي ارائه مي دهند. به شخصه ديجي كالا و digihouse.ir رو قبول دارم ولي قبل از خريد چه بهتر كه با واحد فروش اين شركت ها تماس بگيريد و اگر شبهه اي داريد مطرح كنيد.
در مورد قيمت هم بله فكر مي كنم در بازار سطح شهر همين باشه.

i_lover3000

Member
خوب من از سایت دی جی کالا می خرم :D
فقط می خواستم یه LCD Protector و یه رم براش بگیرم ، :)

• بازخوانی ضعیف فلاش

تو سایت دی جی کالا نوشته بود که سرعت بازخونی فلاشش کمه ، یعنی اگه منظور از فلاش همون رم باشه و من یه رم 4GB بگیرم
پس باید سرعت خیلی کم بشه نه؟؟؟؟؟ :razz:

و آخرین سوالم : رم مال کدوم شرکتو بگیرم ؟؟؟ (نظر خودم کینگستونه)

آخرین ویرایش:

i_lover3000

Member
پس چرا پستتو حذف کردی

من تو سایتشون یه دوربین رو دیدم و سفارش دادم ولی برام دوربین دست دوم فرستادن. البته من هم قبل از اینکه پول رو پرداخت کنم به پیکشون چک کردم و وقتی متوجه شدم نخریدم. فقط یه صبح تا بعد از ظهر وقتم تلف شد.

شما که اول پست گفتیت که یه دوربین دست دوم اومد ، ولی بعدش می گید که نخریدم :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

rahimim

Member
- من دوربین رو از خانه دیجیتال digihouse.ir خریدم و بعدش که دیدم دارن درباره digikala.ir صحبت میکنن چون ربطی به موضوع نداشت پست رو حذف کردم.

- شما در اینکه دوربینی رو که سفارش دادم رو با پیکشون فرستادن من هم چک کردم و دیدم دست دومه و نخریدم و پول ندادم تناقضی کشف کردید؟

شما که اول پست گفتیت که یه دوربین دست دوم اومد ، ولی بعدش می گید که نخریدم :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

آخرین ویرایش:

i_lover3000

Member
ببخشید ، ولی من هواسم نبود که شما گفتید >> دوربینی رو که سفارش دادم رو با پیکشون فرستادن <<

arkdvi

New Member
خوب من از سایت دی جی کالا می خرم :D
فقط می خواستم یه LCD Protector و یه رم براش بگیرم ، :)

تو سایت دی جی کالا نوشته بود که سرعت بازخونی فلاشش کمه ، یعنی اگه منظور از فلاش همون رم باشه و من یه رم 4GB بگیرم
پس باید سرعت خیلی کم بشه نه؟؟؟؟؟ :razz:

و آخرین سوالم : رم مال کدوم شرکتو بگیرم ؟؟؟ (نظر خودم کینگستونه)

LCD Protector وسيله بي اهميتي است كه به قول فروشنده لازمه . اگر ضرورت وجود چنين چيزي مهم بود مطمئن باشيد شركت هاي سازنده به اين فكر مي افتادند و در پك ها قرار مي دادند. در كل لوازم غير ضروري نخريد.
در مورد حافظه ، اگر قصد شما عكسبرداري باشد حافظه در حد 2 گيگ كافي به نظر مي رسد ولي اگر فيلمبرداري با كيفيت را هم طالبيد لزوما از حافظه هاي بالاتر استفاده كنيد. 4 گيگ كافي است.
حافظه ها با ظرفيت يكسان قيمت هاي مختلفي دارند كه بر حسب شركت سازنده و سرعت آن ها متغير است.
براي فيلمبرداري حتي الامكان از حافظه هاي پرسرعت كه البته قيمت بالاتري دارند استفاده كنيد. اين مورد براي عكاسي پياپي هم صدق مي كند. معمولا سرعت هاي بالاي 6 مگابايت در ثانيه براي حافظه ها انتخاب خوبي هستند.
شركت هاي فعال در اين زمينه ، محصولات با كيفيت خوبي هم دارند. Kingstone- Toshiba - Sandisk - .... اين ها چند مورد از شركت هايي هستند كه به شخصه محصولاتشان را مي پسندم.
اطمينان از اصلي بودن و داشتن گارانتي حداقل يكساله براي اين محصولات الزامي است.
نكته اي كه شايد براي شما هم سوال باشد بحث باتري براي اين دوربين هاست.
از باتري هاي يكبار مصرف براي اين دوربين ها استفاده نكنيد. اين باتري ها قدرت كافي براي شارژ و دشارژ ندارند و زود تخليه مي شوند.
از باتري هاي قلمي شارژي با قدرت 2300 ميلي آمپر به بالا استفاده كنيد و سعي كنيد دو جفت (يا بيشتر بسته به كار شما)از آن ها را داشته باشيد.
از مارك هاي معتبر در اين مورد هم مي توان به سوني - CFL اشاره كرد و در اين مورد هم از اصل بودن آن ها اطمينان حاصل كنيد.
(اخيرا باتري هايي با آمپراژ 3800 ميلي آمپر از CFL به بازار آمده كه همگي تقلبي هستند.)
براي اين باتري ها از شارژر هاي مناسب استفاده كنيد كه بسته به اتوماتيك بودن يا تعداد باتري قيمتي بين 3000 تا 25000 تومان دارند.
باتري هاي خريده شده بايد 12-15 ساعت در شارژ كامل باشند و بعد از هر بار تخليه شدن باتري همين ميزان شارژ لازم است.
از جفت باتري هاي همسان استفاده كنيد.(همزمان شارژ شده باشند)
موفق باشيد...

جدیدترین ارسال ها

بالا