حکایت جلوه های ناویژه در ملک سلیمان و جلوه های ویژه هالیوود

imanbaraty

کاربر متخصص افتر افکتز
خیلی وقت بود می خواستم در مورد جلوه های نا ویژه ملک سلیمان صحبت کنم ... اما هی بیخیال میشدم ..
دلیلش هم این بود که این فیلم با اینهمه جنجال واقعا جلوه ویژه ای نداشت ... بهرحال ......

همه میی دونید که بودجه هنگفت بخش جلوه های ویژه این فیلم چقدر بوده !!!
و همه می دونید که بخش اعظم رو یک تیم خارجی انجام داده !
شعور و شخصیت افرادی که توی زمینه جلوه های ویژه توی ایران کار میکنن خیلی کم فرض شده !
کل جلوه های ویژه این فیلم با چیزی در حدود 10 میلیون و فقط با افتر افکت و یک نرم افزار
سه بعدی مثل سینما فور دی یا مکس به سادگی قابل اجراست .
( و نیازی به اینهمه سرو صدا و طبل و دهل نداشت )

فیلم به باشگاه یک میلیاردی های فیلمهای ایرانی راه پیدا کرده و فروش یک و نیم میلیاردی داشته ولی حالا حالا ها باید بفروشه تا بتونه تازه هزینه هاش رو در بیاره !!!!!
این نکته هم ناگفته نماند که در برابر سایر فیلمهای یک میلیاردی ایرانی این فیلم از مزایای تبلیغات تقریبا رایگان صدا و سیما هم بهره گرفته و این یک نبرد نابرابر بوده !!!!!

یک بار دیگه فیلم رو ببینید
اون تیری که از دست جادوگر به قلب یار وفادار سلیمان خورد و باعث مرگ ایشون شد ....
این صحنه رو حتی با پلاگین پارتیکل به سادگی شاید بچه های همین فروم از این بهتر و با کیفیت تر می تونستن بسازن .....
اگر ملک سلیمان جلوه ویژه داره پس فیلمهای هالیوود چی دارن !!!!!
در نهایت این فیلم بدون جلوه های ویژه هم قابل ساخته شدن بود !!!
.

آخرین ویرایش:

ARAsoftware

Member
درسته که جلوه های ویژه خیلی خنده دار بود
مخصوصا اون کشتیه که پرواز کرد:lol:

ولی به نظر من اگه همین جلوه های ویژه آبکی رو نداشت 300 ملیونم فروش نمیکرد
چون بحرانی از نظر من اصلا کارگردان نیست!
در کنار کارگردانی بیخود این کار میشد بگی جلوه های ویژه فوق العاده بود

mashreghi

Member
من هم فکر می کنم بالاخره از یک جایی باید شروع کرد. ما که نمی توانیم بدون یک سیر منطقی به پیشرفت های سینمایی یا علمی دست پیدا کنیم. فیلم های هالیوود در ده بیس سال پیش رو ببینید متوجه میشید برای شما خنده داره.
شاید همین جلوه های به ظاهر خنده دار استارتی بشه برای نترسیدن تهیه کننده ها از هزینه کردن خارج از قالب های معمول مثل عشق پری به غضنفر .
اگر همین جلوه های حرفه ای جواب داده و مردم به سینما روی آوردن فال خوبیه برای پیشرفت سینمای ایران.

imanbaraty

کاربر متخصص افتر افکتز
من هم فکر می کنم بالاخره از یک جایی باید شروع کرد. ما که نمی توانیم بدون یک سیر منطقی به پیشرفت های سینمایی یا علمی دست پیدا کنیم. فیلم های هالیوود در ده بیس سال پیش رو ببینید متوجه میشید برای شما خنده داره.
شاید همین جلوه های به ظاهر خنده دار استارتی بشه برای نترسیدن تهیه کننده ها از هزینه کردن خارج از قالب های معمول مثل عشق پری به غضنفر .
اگر همین جلوه های حرفه ای جواب داده و مردم به سینما روی آوردن فال خوبیه برای پیشرفت سینمای ایران.
...............
1-
منظور من این بود که این جلوه های ناویژه و سخیف نیازی به این بودجه هنگفت نداشت
2-
استارت باید باشه اما این همه پول چی شده ؟ !!!!
3-
جلوه های ویژه هالیوود در 20 سال پیش هم برای مردم اون زمان بسیار بسیار جذاب و در عین حال تازه بود
4-
در فیلم ملک سلیمان به نظر من فقط خود فیلم و موضوع جدید فیلم باعث رفتن به سینما شده
.
.

.

imanbaraty

کاربر متخصص افتر افکتز
1-
بودجه 500 - 600 میلیونی که فقط برای جلوه های ویژه این فیلم صرف شده منطقی نیست
2-
جلوه های ویژه ملک سلیمان همین الان خنده داره چه برسه به اینکه 20 سال دیگه هم اون رو دوباره ببینیم
3-
در مورد هزینه حکایت بازیکنای غنا و سنگال رو در پست اول ببینید
بعد متوجه منظور من خواهید شد
هزینه داریم تا هزینه
.
.

Moayyedi

New Member
جناب آقای نقد کننده ای که زیادی دور برداشتین بخونید

جناب آقای نقد کننده ای که زیادی دور برداشتین و حالا چون یک کمی افتر افکت بلدین یکی دو تا کار از پلاگین هایی مثل پلاگین های شرکت غول قرمز (Redgiant) مانند particular و shine یا هر پلاگین آماده دیگه ای دیدید بخواید بشید سولوشن دهنده و کارشناس جلوه های ویژه .... آقای محترم من اصلا در این که جلوه های ویژه فیلم ملک سلیمان در حد بسیار بسیار بسیار پایین است هیچ شک و شبهه ای ندارم و خودم هم از منتقدان بسیار سر سخت هم مباحث کارگردانی این فیلم و هم حوزه جلوه های ویژه ی آن هستم و معتقدم که این کار ساخته نمی شد خیلی بهتر از این بود که ساخته می شد.... اما شما با این طرز نقد خود نه تنها نشان دادید که در این حوزه هرگز حتی یک فرد آماتور نیستید ... بلکه نشان دادید که منتقد خوب هم نیستید .... چون با این که به گفته ی خودتون دو بار فیلم ملک سلیمان را دیدید هنوز نفهمیدید که اون کسی جادو گر براش تیر فرستاد و اون رو کشت یار حضرت سلیمان نبود بلکه همسرش بود که در شکم خود نیز باردار فرزند سلیمان بود و به خاطر اون موضوع سلیمان از راه خود متارکه کرد و برگشت (انصافا شما حتی فیلم را درست ندیدید بعد از دو بار دیدن).... من کاری به نقد شما ندارم ... مشکل بزرگ این فیلم این بود که یک تیم کار را نیمه کاره رها کرد و تیم دیگری جلوه های ویژه ی آن را به دست گرفت ... این خود بزرگ ترین ضربه را به پیکره ی این فیلم وارد کرد ... و مشکل بسیار بزرگ تر این فیلم نداشتن یک سوپر وایزر خوب برای جلوه های ویژه بود این نه تنها یک ضعف برای فیلم بلکه یک فاجعه برای این فیلم بود .... در ضمن یک عیب که از همه بزرگتر این فیلم داشت که حتی جلوه های ویژه ی آن را تحت تاثیر قرار داد و آن مشکل ضعف کارگردانی این فیلم بود .... این فیلم بسیار ناجور ضعف کارگردانی داشت ... بماند ... آقای همه چیز بلد و ای آقای دکترای جلوه های ویژه که می توانی بوسیله ی پلاگین particular در نرم افزار After Effects جلوه های ویژه ی یک فیلم سینمایی را به بهترین وجه انجام دهید ... شما یک درس بزرگ به من دادید و آن این بود به جای اینکه الکی حرف بزنم و ادای آدم های کار بلد رو در بیارم و بگم من تهش هستم ... بروم علم و دانشم را زیاد کنم تا بتوانم کارهای زیبا و شایسته و در خور کشور عزیزم بسازم تا این جوری نشه .... این طوری باهاتون صحبت کردم چون توی نقدتون همین لحن رو داشتید !!! آیا لحن تون خوب بود ؟؟؟ اگه لحن صحبت من خوب بود ... مال شما هم خوب بوده !!! منو ببخشید برادر ... آرزوی سربلندی براتون دارم

ARAsoftware

Member
بزن زنگو

جناب آقای نقد کننده ای که زیادی دور برداشتین و حالا چون یک کمی افتر افکت بلدین یکی دو تا کار از پلاگین هایی مثل پلاگین های شرکت غول قرمز (Redgiant) مانند particular و shine یا هر پلاگین آماده دیگه ای دیدید بخواید بشید سولوشن دهنده و کارشناس جلوه های ویژه .... آقای محترم من اصلا در این که جلوه های ویژه فیلم ملک سلیمان در حد بسیار بسیار بسیار پایین است هیچ شک و شبهه ای ندارم و خودم هم از منتقدان بسیار سر سخت هم مباحث کارگردانی این فیلم و هم حوزه جلوه های ویژه ی آن هستم و معتقدم که این کار ساخته نمی شد خیلی بهتر از این بود که ساخته می شد.... اما شما با این طرز نقد خود نه تنها نشان دادید که در این حوزه هرگز حتی یک فرد آماتور نیستید ... بلکه نشان دادید که منتقد خوب هم نیستید .... چون با این که به گفته ی خودتون دو بار فیلم ملک سلیمان را دیدید هنوز نفهمیدید که اون کسی جادو گر براش تیر فرستاد و اون رو کشت یار حضرت سلیمان نبود بلکه همسرش بود که در شکم خود نیز باردار فرزند سلیمان بود و به خاطر اون موضوع سلیمان از راه خود متارکه کرد و برگشت (انصافا شما حتی فیلم را درست ندیدید بعد از دو بار دیدن).... من کاری به نقد شما ندارم ... مشکل بزرگ این فیلم این بود که یک تیم کار را نیمه کاره رها کرد و تیم دیگری جلوه های ویژه ی آن را به دست گرفت ... این خود بزرگ ترین ضربه را به پیکره ی این فیلم وارد کرد ... و مشکل بسیار بزرگ تر این فیلم نداشتن یک سوپر وایزر خوب برای جلوه های ویژه بود این نه تنها یک ضعف برای فیلم بلکه یک فاجعه برای این فیلم بود .... در ضمن یک عیب که از همه بزرگتر این فیلم داشت که حتی جلوه های ویژه ی آن را تحت تاثیر قرار داد و آن مشکل ضعف کارگردانی این فیلم بود .... این فیلم بسیار ناجور ضعف کارگردانی داشت ... بماند ... آقای همه چیز بلد و ای آقای دکترای جلوه های ویژه که می توانی بوسیله ی پلاگین particular در نرم افزار After Effects جلوه های ویژه ی یک فیلم سینمایی را به بهترین وجه انجام دهید ... شما یک درس بزرگ به من دادید و آن این بود به جای اینکه الکی حرف بزنم و ادای آدم های کار بلد رو در بیارم و بگم من تهش هستم ... بروم علم و دانشم را زیاد کنم تا بتوانم کارهای زیبا و شایسته و در خور کشور عزیزم بسازم تا این جوری نشه .... این طوری باهاتون صحبت کردم چون توی نقدتون همین لحن رو داشتید !!! آیا لحن تون خوب بود ؟؟؟ اگه لحن صحبت من خوب بود ... مال شما هم خوب بوده !!! منو ببخشید برادر ... آرزوی سربلندی براتون دارم
کلا با صحبت هات خیلی حال کردم
مخصوصا بخش کارگردانی
افتضاح ترین کارگردانی عمرمو دیدم تو این فیلم
فیلمی که داره عنوان اولین فیلم big production ایران رو یدک میکشه خیلی بهتر از اینها باید روش کار میشد

imanbaraty

کاربر متخصص افتر افکتز
جناب آقای نقد کننده ای که زیادی دور برداشتین و حالا چون یک کمی افتر افکت بلدین یکی دو تا کار از پلاگین هایی مثل پلاگین های شرکت غول قرمز (redgiant) مانند particular و shine یا هر پلاگین آماده دیگه ای دیدید بخواید بشید سولوشن دهنده و کارشناس جلوه های ویژه .... آقای محترم من اصلا در این که جلوه های ویژه فیلم ملک سلیمان در حد بسیار بسیار بسیار پایین است هیچ شک و شبهه ای ندارم و خودم هم از منتقدان بسیار سر سخت هم مباحث کارگردانی این فیلم و هم حوزه جلوه های ویژه ی آن هستم و معتقدم که این کار ساخته نمی شد خیلی بهتر از این بود که ساخته می شد.... اما شما با این طرز نقد خود نه تنها نشان دادید که در این حوزه هرگز حتی یک فرد آماتور نیستید ... بلکه نشان دادید که منتقد خوب هم نیستید .... چون با این که به گفته ی خودتون دو بار فیلم ملک سلیمان را دیدید هنوز نفهمیدید که اون کسی جادو گر براش تیر فرستاد و اون رو کشت یار حضرت سلیمان نبود بلکه همسرش بود که در شکم خود نیز باردار فرزند سلیمان بود و به خاطر اون موضوع سلیمان از راه خود متارکه کرد و برگشت (انصافا شما حتی فیلم را درست ندیدید بعد از دو بار دیدن).... من کاری به نقد شما ندارم ... مشکل بزرگ این فیلم این بود که یک تیم کار را نیمه کاره رها کرد و تیم دیگری جلوه های ویژه ی آن را به دست گرفت ... این خود بزرگ ترین ضربه را به پیکره ی این فیلم وارد کرد ... و مشکل بسیار بزرگ تر این فیلم نداشتن یک سوپر وایزر خوب برای جلوه های ویژه بود این نه تنها یک ضعف برای فیلم بلکه یک فاجعه برای این فیلم بود .... در ضمن یک عیب که از همه بزرگتر این فیلم داشت که حتی جلوه های ویژه ی آن را تحت تاثیر قرار داد و آن مشکل ضعف کارگردانی این فیلم بود .... این فیلم بسیار ناجور ضعف کارگردانی داشت ... بماند ... آقای همه چیز بلد و ای آقای دکترای جلوه های ویژه که می توانی بوسیله ی پلاگین particular در نرم افزار after effects جلوه های ویژه ی یک فیلم سینمایی را به بهترین وجه انجام دهید ... شما یک درس بزرگ به من دادید و آن این بود به جای اینکه الکی حرف بزنم و ادای آدم های کار بلد رو در بیارم و بگم من تهش هستم ... بروم علم و دانشم را زیاد کنم تا بتوانم کارهای زیبا و شایسته و در خور کشور عزیزم بسازم تا این جوری نشه .... این طوری باهاتون صحبت کردم چون توی نقدتون همین لحن رو داشتید !!! آیا لحن تون خوب بود ؟؟؟ اگه لحن صحبت من خوب بود ... مال شما هم خوب بوده !!! منو ببخشید برادر ... آرزوی سربلندی براتون دارم

.
1- مگه همسر یک انسان یار و همراه انسان نیست ....
منظور من همون همسرشون بود من شاید در مورد این یک کلمه منظورم رو بد رسوندم
حالا ای کاش مشکل شما این یک کلمه بود
2-
آقایی که حرفه ای انتقاد میکنی !!!!! تمام حرفات در زمینه جلوه های ویژه و ...... که در ادامه گفته های بنده و در تائید نقد بنده هست ...مشکلتون چیه پس ؟ مشکلتون همون یک کمه یار بود ؟
3-
اون پولهایی که از بیت المال به اسم جلوه های ویژه به باد میرن .... چرا اون هارو نقد نمیکنید ؟ و چرا جلوی اون افراد ی که پول بیت المال رو هدر میدن جرات سر بالا کردن ندارید ؟

4-
بنده یک کم با جسارت بیشتر حرفام رو زدم ..
5-
شما متوجه منظور اصلی حرفهای من نشدید . بیشتر صحبتم در مورد میزان پولهایی بود که به هدر رفته اگر مسئولی هم بیاد حرفام رو با جسارت بیشتر میزنم با افرادی مثل شما که جلوی یک نقد کننده می ایستید هم اهمیتی نمی دم
مثال میزنم : شما حاضر هستی واسه خرید یک کیلو میوه یک میلیون پول پرداخت کنی ؟ بیشتر تمرکز صحبتهای من در مورد مبلغ هنگفتی بود که واسه بخش جلوههای ویژه پرداخت شده
...
6-
همه بچه های این فروم در تلاش هستن که از لحاظ مهارتها و تکنیک و ... به سطح بالاتری خودشون رو برسونن و در آینده واسه ایران عزیز خدمتگزار باشن .... ما هم اگر حرفی میزنیم از روی دلسوزی هست

7
- اصولا دوست ندارم با شخص خاصی درگیر بشم . بیشتر در مورد روند کار و پروسه های موجود نظر میدم و توی نقد هم اسم شخصی رو نیاوردم اما مثل اینکه شما با چشمهای بسته دور گرفتین و بنده رو مورد لطف و اظهارات !!!!!!!!.... خودتون قرار دادین ... چون اینجا یک فروم متفاوت هست
حیف شد وقت دورگیری از شما رو ندارم .. و به جای اینکه وقتم رو برای درگیر شدن با شما به بطالت بگذرونم سعی میکنم که از همین فروم استفاده و به اطلاعات خودم اضافه کنم
در ضمن اگر پاسخی دارید لطف کنید و به صورت پیام خصوصی ارسال کنید چون ماهیت این فروم افزایش سطح اطلاعات هست نه درگیری !!!
براتون آرزوی موفقیت دارم
.
.
.

آخرین ویرایش:

mehrdad_hellboy

Well-Known Member
ایمان جون این آخریه که رنگی نوشتی میشد هفتا:):green:
بچه ها بیخیال شید
دعوا نداره که
یکی دیگه یه جا دیگه یه فیلم ساخته
دعواهاشو ما داریم میشنویم