حل مشکل کارت شبکه در نصب مایا برای همیشه...

anufel

New Member
تنها مشکلی که در نصب مایا دیده می شود "کارت شبکه" هست، چون مایا برای network ساخته شده تا کار انیمیشن سازی و scripting بصورت گروهی انجام شود، و از طرفی با share کردن cpu های چند کامپیوتر به سرعتی عجیب خواهیم رسید (هرچند حتی با این سرعت بالا هم راندو کردن هر فریم از کارتون های پیکسار حدود 24 ساعت زمان نیاز دارد!!! - منبع: پشت صحنه فیلم ماشین ها DVD)

خوب این کار حداقل حدود 15000 تومان خرج بر میداره اما برای همیشه از این مشکل نجات پیدا می کنید و نیازی نیست 300 تا کارت شبکه مجازی نصب کنید تا شاید یکی جواب بده...که هیچ وقت نمیده...

مواد مورد نیاز:
یک bluetooth کامپیوتر با پورت USB که شبکه ساپورت کنه (99% ساپورت میکنن)!!!
( حالا بستگی به جیب شما داره که چه مدلی با چه قیمتی بخرید، در ضمن اگر موبایل هم دارید میشه استفاده دیگری هم ازش کرد)

من خودم مارک bluesoleil رو گرفتم حدود 15000 تومان (البته برای موبایل، نه فقط مایا)

البته دوستان توجه کنند که راه های بسیار زیادی چه بصورت نرم افزاری و چه سخت افزاری برای حل این مشکل وجود داره، اما فکر میکنم برای دوستانی که زیاد تو کامپیوتر وارد نیستند راه حل خوبی باشه...

خوش باشید

pesare_khakestari

Active Member
پاسخ

نیازی به این خرجا نیست با نصب کارت شبکه مجازی به راحتی مایا رو مشه اجرا کرد.

anufel

New Member
دوست عزیز ظاهرا خوب نخواندی پست رو، من فقط اینو توصیه کردم برای دوستانی که در کامپیوتر وارد نیستند...

خیلی از دوستانی که در کامپیوتر مهارت ندارند دچار مشکل هستند و حتی نمی توانند از virtual network استفاده کنند...

لطفا کامل بخوانید...

pesare_khakestari

Active Member
خوندم! منتها راحت تر از اون چیزیه که آدم بخوا 15000 تومن پول بده.توی این انجمن ها 1000 بار هم توضیح داده شده جیگر!

hamed-ddd

Well-Known Member
خب این راه حل زیاد هم درست نیست
به هر حال مشکل با کارت شبکه حقیقی هم حل میشه
البته بلوتوث برای موبایل خوبه که برای مایا هم جواب میده

---------
amsjavan
شما هم ببخشید

آخرین ویرایش:

anufel

New Member
از همه دوستان تشکر می کنم که این پست رو نقد و بررسی کردند، راستش من هم با حامد جان موافق هستم، هیچ دلیلی نیست که یک مایا کار حرفه ای در overall کار با کامپیوتر هم استاد باشه، اگر میخواست delphi کار کنه یا حتی web deisgn خوب بله حرف شما درسته و باید زیر و بم کامپیوتر رو بدونه، اما یک مایا کار یا کلا گرافیست دیجیتالی نیازی به دانش حرفه ای از دنیای نرم افزار و سخت افزار نداره، من گرافیست هایی رو میشناسم که حتی ویندوز بلد نیستن نصب کنن اما کار گرافیکشون نظیر نداره...

من نمیدونم چرا دوستان اینقدر ناراحت میشن که من یک راه حل برای نصب مایا ارائه دادم، زیاد سخت نیست اگر با کمی روشن فکری این راه هم در کنار ده ها راه حل نرم افزاری و سخت افزاری بگذارید و اینقدر بحث بی مورد نکنید!!!؟

بازم مرسی از همه دوستان

hamed-ddd

Well-Known Member
نه اصلا صحبت ناراحتی این حرفها نیست
خیلی ممنون
این قضیه کارت شبکه مجازی تا مایا 6 جواب میدادولی برای مایاهای بالاتر نه
تو 2 سه تا فروم خارجی گشتم همین مشکل وجود داشته که راه حلش یا روش شماست یا کارت شبکه جدید
موفق باشی

anufel

New Member
مرسی حامد جان، خیلی گلی...

آره منم تو فروم های خارجی دیدم که همه با این قضیه مشکل دارن، اصلا autodesk همیشه سر crack کردن مشکل داشته، یا بهتر بگیم مورد داشته، از اتوکد و استودیوی سه بعدی چهار بگیر تا Viz و مایا، یادمه n سال پیش هم سر نصب کردن استودیوی سه بعدی 4 تحت داس همه مشکل داشتن، الانم که نصب viz و مایا خیلی هارو از زندگی نا امید کرده و حتی باعث شده آمار خودکشی بالا بره!!!

بازم مرسی از همه دوستان خوب مجید آنلاینی

amsjavan

Member
خيلي ببخشيد اگر طوري نوشتم كه شما ناراحت شديد. واقعاً منظوري نداشتم و نمي خواستم كسي رو ناراحت كنم. من منظورم اين بود كه با مايا ميشه كار حرفه اي كرد نه اين كه نرم افزار آدم رو حرفه اي مي كنه.
anufel جان كاملاً حق با شماست يك گرافيست نيازي به دانستن فوت و فن كامپيوتر نداره من اين رو در نظر نگرفته بودم. روش شما هم خيلي خوبه. من چون كارت شبكه داشتم براي نسخه هاي بالاتر مايا به مشكل بر نخورده بودم تا بفهمم شما چي مي گي

anufel

New Member
amsjavan جان خیلی ممنون و خوشحالم که تو این فروم همه هوای همدیگر رو دارند، این خیلی خوبه و کلید پیشرفت هم همینه...

بازم از همه دوستان تشکر میکنم و امیدوارم در پست های بیشتری به نقد و بررسی مسائل مربوط به گرافیک سه بعدی به پردازیم...

نیما

hamed-ddd

Well-Known Member
amsjavan
متشکرم
---------------------------
anufel-
به نظر شما بهتر نیست که بحث رو ادامه بدیم
من متاسفانه مایا بلد نیستم والا نمیزاشتم فروم مایا انقدر خاک بخوره....
اینجا بچه های خیلی حرفه ای(در زمینه مایا) هستند که البته خودشون رو نشون نمیدن....انشالله که یه حرکتی بکنن و چند تاتوریال (تمرین ساده هم که شده) تو بخش مقالات بزارن تا فروم مایا دوباره بیاد بالا....

آخرین ویرایش:

amsjavan

Member
من سعي مي كنم چند تا آموزش بذارم.
هر كي انگليسيش خوبه مقاله ترجمه كنه بذاره اينجا. حداقل اينجوري بقيه راه ميفتند تا آموزش هاي جون دار تري بذاريم

anufel

New Member
من سعی میکنم بیشتر رو قسمت برنامه های سه بعدی و مایا کار کنم، در اولین فرصت حتما یک tutorial خوب و حرفه ای برای علاقه مندان پست میکنم، سعی میکنم پست های بخش مایا رو هم زیاد کنم، به هر حال هرچقدر که از مایا بگیم کم گفتیم، نمیدونم چرا داره خاک میخوره...اما تمیزش میکنیم!!!

hamed-ddd

Well-Known Member
من تازه همین دیروز کتاب اتودسک مایا 8 رو خریدم و الان صفحه 30 رسیدم
بنابراین فقط میتونم نظاره گر فعالیت شما عزیزان باشم و استفاده کنم...از همتون متشکرم

hamed-ddd

Well-Known Member
خب پس دیگه بحث رو اینجا ادامه ندید
چون موضوع تاپیک نامربوطه
انشاا...تو بخش مقالات کارو ادامه بدید

من یه خواهشی از مدیران مسئولان انجمن مایا دارم !
اونم اینه که یه تاپیک در مورد نصب برنامه ی مایا و زاه اندازیش بزنن و اونو جزو تاپیک های مهم کنند تا انقدر در در مورد این موضوع تکراری تاپیک زده نشه ...
ممنون

kazem3d

Member
این پشت صحنه های انیمیشنهای پیکسار رو می شه تو ایران گیر آورد.

جدیدترین ارسال ها

بالا