حس و حال دادن به تصویر

calej2009

New Member
با سلام :sad:

میخواستم بدونم به تصویری که گرفته میشه ، چه جوری حس و حال بدم ، طوری که واقعا در ذهن مخاطب اثر بذاره

میدونم خیلی چیزها هست ، مثه صدا ، مثه افکت ها

اما منظور من این نیست:?::?:

»»»»»میخوام بدونم چیکار کنم که اگه فیلم غمگین میسازم، اشک مخاطبین رو سرازیر کنم :cry:و یا برعکس؛ همین مورد در فیلم های شاد :lol:و یا فیلم های حماسی و ....

ممنون میشم اگه کتاب یا لینک آموزشی واسم بذارین یا از تجربیاتتون ، جوابمو بگین

خیلی کارها رو دیدم ، که نمونه ی دیگه اش رو جایی دیگه هم دیده بودم

حس میکنم محدود انسان های هستن که در این زمینه ، ذهن خلاق دارن :shock:

hosein0251

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
بهترین روشی که می شه بفهمی می تونی با کارت تاثیر بذاری رو مخاطب ، اینه که یه مقدار از ادیت و تصویربرداری و... بدونه و شروع کنی به زدن اولین تست .
کاری که می سازی باید اول خودت رو شگفت زده بکنه و در مرحله بعد ، اطرافیان خودت و ... رو /

یادمه اولین بار ، فقط چندتا نکته تصویربرداری و ادیت رو خوندم و هفته بعدش تولد دوستم رو خیلی اتفاقی ضبط کردم . ( موقعیت خوبی بود واسه تست ) :green:
بعد از مراسم ، شب رفتم خونه و نشستم پای ادیتشون. یه آهنگ مناسب تولد پیدا کردم ( خارجی ) و شروع کردم تصاویر تقریبا سالم رو اول انتخاب کردم و تو تایم لاین ریختم . اینقدر با کات ها بازی کردم تا به نظرم خوب بود .
با اینکه تصاویر بسیار بی کیفیت بود و لرزش زیادی داشت ، ولی واقعا نتیجه راضی کننده بود و اون حسی رو که می خواستم رو تونستم منتقل کنم / .
خود دوستم کلیپپ تولدش رو دید ، از خوشحالی نمیدونست چیکار کنه . :oops::wink:
از اونجا بود که افتادم دنبال این کار و هنوز هم دارم تحقیق می کنم .
خیلی داستانی شد :paint::lol:
اما در کل
به نظر من در مرحله اول بشین ویدئو های خارجی رو که به نظر خودت حس و انرژی منتقل می کنه رو جدا کن و فریم فریم آنالیزشون کن .
به همه جزئیات داخل تصویراشون دقت کن. ببین کجاها کات خورده تصویر . از چه نماهایی به چه نماهایی و........... و تمرین کن .
سعی کن یه دید کلی به همراه چند تا دید جزئی تو کارات داشته باشی .
موفق یاشی / :rose:

sabalangraphic

کار بر متخصص افتر افکتز
سلام
خوبید؟
حسین جان نکات خیلی ارزنده ای را گفتند
ما یه استاد داشتیم همیشه ما با هم دعوا میکردیم،یه حرف خیلی جالبی یه روز گفت بهمون
می گفت بدون سناریو فیلم ساختن مثل اینه که بریم سر یه زمین و بخوایم بدون نقشه شروع به ساختن بکنیم
میسازیم به نظر خودمون هم خیلی خوب میشه ولی آخر سر میبینیم ای داد بی داد یه تیکه اضافی اومده یا یه جا رو از قلم انداختیم
واسه این که کارتون موفق تر باشه اول سناریو(فیلمنامه) آماده کنید و بعد برید سراغ بقیه داستان
:rose:

calej2009

New Member
بهترین روشی که می شه بفهمی می تونی با کارت تاثیر بذاری رو مخاطب ، اینه که یه مقدار از ادیت و تصویربرداری و... بدونه و شروع کنی به زدن اولین تست .
کاری که می سازی باید اول خودت رو شگفت زده بکنه و در مرحله بعد ، اطرافیان خودت و ... رو /

یادمه اولین بار ، فقط چندتا نکته تصویربرداری و ادیت رو خوندم و هفته بعدش تولد دوستم رو خیلی اتفاقی ضبط کردم . ( موقعیت خوبی بود واسه تست ) :green:
بعد از مراسم ، شب رفتم خونه و نشستم پای ادیتشون. یه آهنگ مناسب تولد پیدا کردم ( خارجی ) و شروع کردم تصاویر تقریبا سالم رو اول انتخاب کردم و تو تایم لاین ریختم . اینقدر با کات ها بازی کردم تا به نظرم خوب بود .
با اینکه تصاویر بسیار بی کیفیت بود و لرزش زیادی داشت ، ولی واقعا نتیجه راضی کننده بود و اون حسی رو که می خواستم رو تونستم منتقل کنم / .
خود دوستم کلیپپ تولدش رو دید ، از خوشحالی نمیدونست چیکار کنه . :oops::wink:
از اونجا بود که افتادم دنبال این کار و هنوز هم دارم تحقیق می کنم .
خیلی داستانی شد :paint::lol:
اما در کل
به نظر من در مرحله اول بشین ویدئو های خارجی رو که به نظر خودت حس و انرژی منتقل می کنه رو جدا کن و فریم فریم آنالیزشون کن .
به همه جزئیات داخل تصویراشون دقت کن. ببین کجاها کات خورده تصویر . از چه نماهایی به چه نماهایی و........... و تمرین کن .
سعی کن یه دید کلی به همراه چند تا دید جزئی تو کارات داشته باشی .
موفق یاشی / :rose:

ممنون از راهنماییتون

همونطور که گفتید رفتم یه فیلم را از اول تا آخرش آنالیز کردم

فیلم فرار از زندان ، فیلم مورد علاقه ی منه که همیشه از دیدنش لذت می برم

مهمترین چیزی که باعث جذابیتش شده بود ، این بود که فراتر از ذهن بیننده کار میکنه

تو همون لحظه ای که فک میکنی همه چیز تموم شده است ، میبنی که بازم یه راهی دارن که به عقل جن هم نمیرسه :shock:

جدیدترین ارسال ها

بالا