حریم خصوصی؟

mehdinasiri

پارس لند گروپ
با سرویس جدید وب گذر آشنا شدید؟ بنظر شما حریم خصوصی ما از بین نرفته!؟
اینجا رو ببینید: http://www.webgozar.com/counter/geoscan.aspx

پس از ماه ها پیگیری و تهیه سخت افزار و نرم‌افزار مورد نیاز، مجوز قضایی برای سرویس جدید وبگذر داده شد.

اين سرویس حدید که برای اولین بار در ایران آزمایش می شود، امکان نمایش دقیق محل زندگی بازدیدکنندگان را بر روی نقشه ماهواره‌ای می دهد. نام خیابان های اصلی بر روی نقشه ماهواره ای درج شده است و به راحتی می توانید از محل دقیق سکونت کاربران آگاه شوید.

از آنجاییکه شناسایی موقعیت کاربران بر اساس فرکانس خاصی روی خطوط تلفن می‌باشد، در حال حاضر کاربران سرویس های Dialup و ADSL ساکن ایران قابل ردیابی می‌باشند و تنها زمانی این سیستم پاسخگو می باشد که کاربر مورد نظر آنلاین باشد.

دقت این سیستم 89% است و یک محدوده به شعاع 100 متر نمایش داده می شود. برای شهرهای دیگر، به ازای هر 95 کیلومتر فاصله از تهران، 1 درصد افزایش خطا پیش بینی می شود. برای شروع این سیستم از 15 فروردین 87 به مدت 1 ماه آزمایشی فعال می شود و در صورتی که مشکلی برای حریم خصوصی کاربران ایجاد نشد، نسخه نهایی راه اندازی می شود.

این سرویس نیز مانند دیگر خدمات وبگذر رایگان بوده و بر روی تمامی شمارنده های وبگذر که تا تاریخ 14 فروردین ایجاد شده باشند نصب می شود.

چند نمونه از تصاویر تهیه شده توسط این سیستم: (برای تصویر بزرگتر کلیک کنید)

چگونه از این سرویس استفاده کنیم؟
پس از راه اندازی این سیستم، با کلیک روی آیکون موجود در "قسمت نمایش زنده آمار"، نقشه ماهواره ای نمایش داده می شود:

parsgibit

Member
بله و دروغ سيزده هست و من اينو واسه همه سند كردم كه دروغ سيزده است.
چه طور ميشه آخه ...
فرضا من آيپيم شيرده ! و وليد نيست با 200 نفر ديگه
چه طوري مي خوان منو از اون 200 نفر تشخص بدن بعدم ! چه طوري مي خوان كه آدرس رو گير بيارن كه اين آي پي تو اين لحظه دسته كيه بعد بياد حدود خونشو تعيين كنن و ...
شرط مي بندم كه خود وزارت اطلاعاتشم اين جوري دسترسي نداره !!!!

parsgibit

Member
درضمن وبگذر ! همين الانش اسم شهر رو درست نميده مثلا براي خود من !! ميگه من تهرانم (در صورتي كه مشهدم ...)
بعد بياد با خطاي 89 % ديتيل بده و ميگيم مشهد 79 درصد :))

SME

Banned
فرکانس خطوط تلفن؟!
مجوز از سلیمانی (وزیر مخابرات)!
دروغه فکر کنم...!

NAKOOT

Well-Known Member
در ضمن این نقشه ها هم فکر نکنم از تهران باشه !!!

جدیدترین ارسال ها

بالا