جوهري كه به ناخن نفوذ كند؟

vahidpsr

New Member
با سلام
من جايي ديدم كه شخصي ناخن دست را با جوهري مخصوص و يا فرآيندي مخصوص (دقيقا نمي دانم) رنگ كرده بود به نحوي كه انگار رنگ در بافت ناخن رفته بود و با خراش و ساييده شدن و يا تماس با آب و الكل و استون و بنزين از بين نمي رفت و هيچ جرم سطحي اضافي روي ناخن وجود نداشت. آيا كسي مي دونه چه جوهرهايي در كشور اين قابليت رو دارند؟
با تشكر

lpi

مدیر انجمن اصول چاپ
سلام دوست عزیز
در یک حالت منطقی جواب سوال شما خیر هست. اصولا نفوذ مرکب در سطح به اون سطح چاپ شده بستگی داره که چه مقدار نفوذپذیر باشه. طبیعتا هم ناخن نفوذپذیری کافی رو نداره. البته ما مرکب هایی داریم که وقتی خشک می شن سختی و مقاومت بالاتری از خودشون نشون می دن اما باید دید که روش خشک شدن اونها چه جور هست و آیا برای هدف شما یعنی طراحی ناخن قابلیت لازم رو دارند یا نه.
امروزه از 2 روش مستقیم و غیر مستقیم برای طراحی اشکال و تصاویر روی ناخن استفاده می شه. از حیث مقاومت مرکب روشی که در اون اشکال بر روی سطوح دیگه چاپ شده و بعد به ناخن چسبانده می شن کارایی بالاتری دارند چون چاپ بر روی سطوح حامل طرح که عموما از جنس رزین ها هستند با استفاده از مرکب های مقاومت تر و یا روش های پوشش دهی ثانوی عملی تر هست.
اما در روش دوم که طراحی مستقیم هست ابتدا باید ناخن با موادی پوشیده بشه که لاک رو بهتره نگه داره ضمن اینکه باید از مرکب هایی که سخت کنندگی نسبتا بالاتری دارند استقاده بشه و بعد از طراحی با استفاده از وارنیش ها یا مواد دیگه سطح پوشانده بشه تا یک سطح شفاف ولی محافظ روی ناخن طراحی شده رو بگیره.
باز هم اگر اطلاعات دقیق تری بدست آوردم مطرح می کنم.
موفق باشی
امین زردوزی
[email protected]

vahidpsr

New Member
با تشكر آقا امين
البته طرح خاصي روي ناخن وجود نداشت و فقط يك رنگ مثلا قرمز بود (البته هرگز مثل لاك هاي آرايشي نبود و خراشيده نمي شد) بنابراين روش دومي كه شما ذكر كرديد محتمل تر است.
اگر امكان داره نام و مشخصات مركب هايي كه بالاترين سختي و چسبندگي ممكن به سطح را دارند و درمقابل تاثيرات محيطي مانند خراش و رطوبت و غيره بيشترين مقاومت را دارا هستند ذكر كنيد .
آيا مي توان اين مركب ها را در سطح شهر پيدا كرد؟
با سپاس

vahidpsr

New Member
آقاي مدير جواب سوال اول من را خيلي زودتر داديد . اگر ميشه لطفا نام و مشخصات آن جوهرهاي خاص را ذكر كنيد.
ضمنا برخي مي گويند با استفاده از ليزر اين كار (رنگ كردن ناخن) انجام ميشه آيا ممكنه ؟ ( ضمنا من نمي دانم ضريب نفوذ پذيري ناخن چقدر است ولي باور كنيد چنان رنگي كرده بود كه اگر با تيغ سطح روي ناخن را مي تراشيديد باز هم رنگ از بين نمي رفت)

با تشكر

vahidpsr

New Member
شايد نام و مشخصات اين جوهرها محرمانه است كه هيچ كس جوابگو نيست. شايد هم فكر كرديد از روي بيكاري سوال مي كنم و اصلا مهم نيست كه اطلاعات بدهيد يا نه.
اگر احتياج نداشتم سوال نمي كردم . الان دارم مي فهمم كه ندانستن عيب نيست و سوال كردن عيب است. فقط يك انسان آگاه بگويد جوهرهاي مقاوم را از كجا مي تونم پيدا كنم. (واقعا احتياج دارم)

lpi

مدیر انجمن اصول چاپ
شايد نام و مشخصات اين جوهرها محرمانه است كه هيچ كس جوابگو نيست. شايد هم فكر كرديد از روي بيكاري سوال مي كنم و اصلا مهم نيست كه اطلاعات بدهيد يا نه.
اگر احتياج نداشتم سوال نمي كردم . الان دارم مي فهمم كه ندانستن عيب نيست و سوال كردن عيب است. فقط يك انسان آگاه بگويد جوهرهاي مقاوم را از كجا مي تونم پيدا كنم. (واقعا احتياج دارم)

دوست من
سوال کردن ، ندانستن و حتی جواب ندادن عیب نیست!!

اما گذشته از این حرف ها اگه به عرایضی که قبلا در جواب خدمت شما گفتم دقت می کردی توضیح دادم که هست ولی باید واسه کاره شما کاربرد داشته باشه که به احتمال زیاد نداره یعنی شما نمی تونی به عنوان لاک یا هر چیزه دیگه اونرو رویه ناخن مردم بزنی.
بابت اون قضیه نفوذ در ناخن هم گفتم که همچی چیزی نیست. اما یکسری پرس و جو کردم از اهل فن که گفتن در بعضی موارد سطح ناخن رو می سابن و بعد ماده ای ( حالا پودر هست یا مایع ) روی اون زده می شه و بعد لاک های رایج و در نهایت از پولیش مخصوص ناخن استفاده می کنند که یک ماده شفاف و پوشش دهنده است که لاک رو می پوشونه و لاک دیر تر پاک می شه.

خلاصه این که اگر یه موقع صدایی از ما نیومد فکر بد نکن چون اگر خودمونم نخوایم وجدان نمی ذاره که بخوابیم .
موفق باشی

vahidpsr

New Member
ممنونم
بنابراين اينكار از طريق تكنولوژي خاصي انجام شده (مثلا همون ليزر) و لذا دستيابي به آن براي امثال من ممكن نيست. (من هم خودم باورم نمي شد رنگ كردن ناخن با اين عمق و كيفيت امكان پذير باشد ولي تا از نزديك نبينيد باور نمي كنيد)
باز هم تشكر مي كنم.

masoud193

New Member
سلام
بهتره شما به مواد سنتی هم فکر کنید همونطور که میدونید رنگی مثل رنگ حنا در بافت ناخن نفوذ میکنه و با ساییده شدن هم پاک نمیشه خوب حالا میتونی از رنگهای سنتی و تکنولژی جدید به هدفت برسی.

البته من تو این زمینه هیچ تخصصی ندارم و فقط مطلب بالا به ذهنم خطورکرد!

جدیدترین ارسال ها

بالا