Fa جلوگیری از فیلمبرداری صفحه دسکتاپ

234567

New Member
با درود
چطوری می توان از فیلم برداری از فیلم های موجود در پروژه در هنگام پخش ، توسط برنامه هایی نظیر Camtasia Recorder جلوگیری کرد؟

Aref_Alikhani

Well-Known Member
سلام
فکر کنم این موضوع قبلا در انجمن مطرح شده و دوستان برنامه ای با یه دیتابیس از نرم افزارهایی که این کارو می کنن تهیه کرده بودن....شما یه سرچی بزن...
روش کلی این هست که با پلاگین لیست پروسه ها رو میگیری بعد با دستور شرطی همه رو چک می کنی و اگه جواب شرط درست بود ( نام پروسه یکی از برنامه های فیلم برداری بود)با پلاگین پروسه رو end میکنی...

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
سلام
فکر کنم این موضوع قبلا در انجمن مطرح شده و دوستان برنامه ای با یه دیتابیس از نرم افزارهایی که این کارو می کنن تهیه کرده بودن....شما یه سرچی بزن...
روش کلی این هست که با پلاگین لیست پروسه ها رو میگیری بعد با دستور شرطی همه رو چک می کنی و اگه جواب شرط درست بود ( نام پروسه یکی از برنامه های فیلم برداری بود)با پلاگین پروسه رو end میکنی...

درود
در پست زیر بود که البته الان پلاگین دانلود نمی شود.

http://forum.majidonline.com/threads/100476-جیلو-گیری-ازفیلم-برداری?highlight=Recorder

خواهشمند است چنانچه پلاگین را دارید برای من بگذارید

شما بعنوان برنامه نویس خیلی کارها می تونید بکنید اما معنیش این نیست که درست هست و مجوزش رو دارید که اونکار رو انجام بدید، شما می تونید هارد کاربر رو فرمت کنید، اما آیا درسته اینکار رو انجام بدید ؟!
یک قانون خیلی ساده، هیچوقت کامپیوتر کاربر رو بدون اجازه دستکاری نکنید، هیچوقت برای کاربر مزاحمت ایجاد نکنید، جدای اینکه با اینکار تجارت خودتون رو هم به خطر انداختید.

این روش خیلی ساده ست، لیستی از برنامه های معروف فیلمبرداری رو تهیه می کنید و مدام چک می کنید اگر هرکدوم از برنامه ها اجرا شد فوراً برنامه رو ببنده تا نشه ازش استفاده کرد و از صفحه فیلمبرداری کرد.
نیاز نیست که توضیح بدم که اینکار چقدر بیهوده هست، مخصوصاً با روند عرضه ی برنامه های جدیدتر. حتی همون برنامه هار رو هم میشه کاری کرد که برنامه ی شما نتونه ببندتش و هزار راه ساده ی دیگه که این روش که دنبالش هستید رو دور زد !!!

و فرض کنید علاوه بر اینکه نتونستید جلوی اینکار رو بگیرید، به شهرت خودتون لطمه زدید و شاید برخی رو ترغیب کنید که حتی اینکار رو انجام بدن و فیلم ها رو به اشتراک بزارن.

یک دلیلی هست که با یک جستجوی مختصر در اینترنت می تونید فیلم های آموزشی شرکت های مطرحی چون Lynda, Gnomon و... رو تو اینترنت پیدا کنید، شرکت های که تمام درآمدشون از این راه هست و با این وجود هنوز هم سرپا هستن و هر روز بیشتر رشد می کنن.

دلیلی هست که با هزار تومن می تونید ویندوز مایکروسافت رو تهیه کنید و ازش استفاده کنید و با این وجود شرکت مایکروسافت یک شرکت بیلیون دلاری هست.

استراتژی رو تغییر بدید، خاطرم هست در موضوع قفل نرم افزاری مبحثی با محوریت روش های مدیریتی جلوگیری از کپی برداری وجود داشت، امیدوارم به اون مبحث بیشتر توجه بشه و ادامه پیدا کنه.
از راهکارهای قانونی استفاده کنید برای پیگرد کپی برداری (گرچه در ایران خیلی روش نمیشه حساب کرد)
سعی کنید خودتون تولید محتوا داشته باشید تا یک شرکت خاص باشید و مشتری های خاص خودتون رو داشته باشید.
سعی کنید نرم افزار رو به شکلی طراحی کنید تا کاربر ترغیب به استفاده از نرم افزار شما بشه، بجای اینکه فیلم ها رو از جایی دانلود کنه...

بنظرم به کار بردن این راه ها خیلی کاراتر از خیلی روشهای دیگه برای جلوگیری از کپی برداری اثر هست.

234567

New Member
درود
از راهنمایی خوبتان خیلی تشکر می کنم، برای ادامه کار دلگرم و امیدوار شدم
عزت و سعادت را برای تان از خداوند منان خواستارم

p30graphic

Active Member
دقیقا همینطوره مدیر جان ممنون

فلش پلیر وقتی نصب میکنید اگر مرورگر اینترنتتون باز باشه ارور میده که فلان برنامه رو ببند تا ادامه نصب رو برم. این هم یه راه میتونه باشه به نظرم

iman104767

New Member
سلام. کسی هست راهنمایی کنه اگه بخواهیم مانع کار نرم افزاری که جلوی فیلم برداری تصویر میشه بشیم چکار کنیم

جدیدترین ارسال ها

بالا