جستوجو در خبر

shr6557

Member
سلام
من مي خوام يه خبر گزاري بزنم
نگاه كنيد من يك بانك اطلاعاتي دارم كه يك فيلد ان مربوط به متن خبر هست من مي خوام يك كلمه رو توي اين فيلد سرچ كنم يعني بگردم آن روكورد هايي كه آن كلمه رو توي فيلد خبرشون دارن رو بهم نشون بده
خيلي ممنون

mosi20

Active Member
PHP:
$word= $_POST['word'];
$searechitems =  mysql_query("SELECT * FROM `اسم تیبل` where `اسم فیلد شما` LIKE '%{$word}%'") or die(mysql_error());

shr6557

Member
خيييييييييلي ممنون فكر مي كردم مجبور بشم برم سراغ آرايه ها و اين جور چيز ها
اقا يك سوال اين جور چيز ها رو از كجا مي شه كه ياد گرفت اخه من كتاب خوندم ولي اين و مثلا توش نگفته بود
مرسي

shr6557

Member
فرق اينكه من نمي دونم كه يك كلمه است يا دو كلمه براي همين تنها يك متغير تعريف مي كند php‌ محتوا اين متغير رو يك عبارت فرض مي كنه و دنبال اون عبارت مي گرده در حالي كه من نمي خوام كه اون رو يك عبارت فرض كنه من ميخوام كه اون ها رو دوكلمه فرض كنه كلماتي كه نابينش مي تونه كلمات ديگري قرار بگيره

mosi20

Active Member
دیگه مخت را به کار بنداز .
اینکه کاری نداره.
عبارتی را که سرچ میشه از جاهایی که فاصله ( ) داره جدا کن explode یا یه به بازدیدکننده بگو کلماتش را با یه نشونه از هم جدا کنه مثلا با , و بعد از جاهایی که اون نشونه را داره کلمات را جدا کن
حالا برای هر کلمه ای که پیدا میکنی یه بار این کوائری بالا را بگیر . یه حلقه باید درست کنی.

golden

Member
روشی که دوستمون آقای mosi20 گفتن کار میکنه ولی شاید بشه گفت روش کار آمدی نیست شما برای این کار باید از fulltext search و با استفاده از متد boolean به دنبال عبارت مورد نظرتون بگردید.

جدیدترین ارسال ها

بالا