جدا کردن عکس از بک گراند

sm_pakdel

Member
سلام
می خواستم از یک رندر تو یه عکس استفاده کنم وقتی به اون عکس اضافش میکنم بکگراند مشکی داره
باید چی کار کنم که یا بکگراندش حذف بشه یا قبل از انتقال پاکش کنم

nima_dsnr

کاربر VIP
باید با ابزار مجیک وند که با W فعال میشه روی اون قسمت مشکی کلیک کنی تا انتخاب بشه و با Delete پاکش کنی.

البته با هر برنامه ای رندر بگیری میتونی جوری رندر بگیری که بدون پس زمینه خروجی بده.

sm_pakdel

Member
امتحان کردم از اونجایی که خود رندر هم مشکی هست مقداری از اون هم پاک میشه
راه دیگه ای نداره؟

MohammadGh

Well-Known Member
سلام
راهکار که زیاده ...
ولی برا اینکه کارت راه بیفته تصویر رو برام پ . خ کنید تا اوکی کنم

موفق باشیـــ

the_king

مدیرکل انجمن
راه دیگه ای نداره؟
چرا داره، به شرطی که بتوانید دو تا رندر مجزا بگیرید، یکبار با زمینه کاملا مشکی و یکبار با زمینه کاملا سفید.
یه کمی وارد بحث ریاضیات و فرمول بشیم :
رنگ هر نقطه از تصویر از دو بخش تشکیل میشه، یکی رنگ (مثلا c) و یکی میزان شفافیت (مثلا a)
وقتی تصویر نیمه شفاف روی یک زمینه با رنگ b نمایش داده بشه، رنگ تصویر و زمینه با هم ترکیب میشه و فرضا میشه رنگ x با فرمول (x = c * a + b * (1 - a
رنگ مشکی 0 ئه، به همین جهت b توی فرمول میشه 0، پس x = c * a
شما الان ترکیب تصویر و زمینه رو دارید پس x رو داریم ولی c و a الان هر دو برای ما مجهول اند و نمی توانیم از روی x پیداش کنیم.
اما وقتی شما یک رندر دیگه هم اینبار با رنگ سفید بگیرید قضیه فرق می کنه. رنگ سفید خودش 1 ئه و فرضا وقتی با رنگ سفید رندر می گیرید
ترکیب تصویر و زمینه میشه y . توی فرمول اینبار b برابر 1 خواهد بود یعنی (y = c * a + 1 * (1 - a
ما از فرمول قبلی x = c * a رو داریم، در فرمول دوم بجای c * a مقدار x که معلومه قرار می دهیم، میشه (y = x + 1 * (1 - a
توی این فرمول حاصل مجهول فقط a است که بدست میاد a = x - y + 1
و وقتی توی فرمول x = c * a قرارش بدهیم c هم بدست میاد (c = x / (x - y + 1

حالا اینو من از کجا می دونم؟ من موقعی که برای ویندوز ظاهر و Skin طراحی می کردم لازم بود که یکسری نمونه نیمه شفاف از دکمه ها
و کنترل های ویندوز داشته باشم که در دسترس نبود. یکبار روی زمینه سفید و یکبار روی زمینه مشکی قرارشون می دادم و با پردازش
تصویر ایندو تا هم لایه تصویر و هم لایه Mask نیمه شفاف اش رو بدست می آوردم.

the_king

مدیرکل انجمن
راه دیگه ای نداره؟
چرا داره، به شرطی که بتوانید دو تا رندر مجزا بگیرید، یکبار با زمینه کاملا مشکی و یکبار با زمینه کاملا سفید.
یه کمی وارد بحث ریاضیات و فرمول بشیم :
رنگ هر نقطه از تصویر از دو بخش تشکیل میشه، یکی رنگ (مثلا c) و یکی میزان شفافیت (مثلا a)
وقتی تصویر نیمه شفاف روی یک زمینه با رنگ b نمایش داده بشه، رنگ تصویر و زمینه با هم ترکیب میشه و فرضا میشه رنگ x با فرمول (x = c * a + b * (1 - a
رنگ مشکی 0 ئه، به همین جهت b توی فرمول میشه 0، پس x = c * a
شما الان ترکیب تصویر و زمینه رو دارید پس x رو داریم ولی c و a الان هر دو برای ما مجهول اند و نمی توانیم از روی x پیداش کنیم.
اما وقتی شما یک رندر دیگه هم اینبار با رنگ سفید بگیرید قضیه فرق می کنه. رنگ سفید خودش 1 ئه و فرضا وقتی با رنگ سفید رندر می گیرید
ترکیب تصویر و زمینه میشه y . توی فرمول اینبار b برابر 1 خواهد بود یعنی (y = c * a + 1 * (1 - a
ما از فرمول قبلی x = c * a رو داریم، در فرمول دوم بجای c * a مقدار x که معلومه قرار می دهیم، میشه (y = x + 1 * (1 - a
توی این فرمول حاصل مجهول فقط a است که بدست میاد a = x - y + 1
و وقتی توی فرمول x = c * a قرارش بدهیم c هم بدست میاد (c = x / (x - y + 1

حالا اینو من از کجا می دونم؟ من موقعی که برای ویندوز ظاهر و Skin طراحی می کردم لازم بود که یکسری نمونه نیمه شفاف از دکمه ها
و کنترل های ویندوز داشته باشم که در دسترس نبود. یکبار روی زمینه سفید و یکبار روی زمینه مشکی قرارشون می دادم و با پردازش
تصویر ایندو تا هم لایه تصویر و هم لایه Mask نیمه شفاف اش رو بدست می آوردم.

sm_pakdel

Member
رندر

Snapshot_2012-07-29_154710.png

حجمشو خیلی کم کردمواسه همین کوچیکه
خود فایل حجمش خیلی بالا بود نمیشد اینجا آپلود کنم

AliReza Bahrami

مدیر انجمن
این تصاویر رندرهای سینما 4دی هست احتمال زیاد
بهترین راه برش این تصاویر استفاده از chanel هست که تازه اون هم باید زمان رندر تعریف بشه براش _ البته میشه همینطوری هم با استفاده از چنل ها درش آورد
اما برای استفاده توی تصاویر دیگه میشه از همون روش که نیما جان گفت استفاده کرد یا بسته به بکگراند با تغییر مد به نتیجه مطلوب رسید
وگرنه به اون شکل خیلی تمیز نمیشه درش آورد که مو به مو جدا شه

nima_dsnr

کاربر VIP
آها خوب این به این راحتی ها ازش جدا نمیشه
بهترین نتیجه رو میتونی با ابزار Pen بگیری.
باید با Pen شکل مورد نظرت رو انتخاب کنی و ناحیه انتخابی رو حذف کنی.

AliReza Bahrami

مدیر انجمن
البته شما اگر تصویر اصلی رو همون اول میدادی بهتر بود
یکی از دوستان دیگه همین سوال رو روی این تصویر داشت
این با سینما فور دی درست شده و از طریق همون چنل که گفتم باید پاکش میکردید
من فایل اصلی رو برش دادم میتونید برش دارید و ببینید به چه شکل و تمیز برش خورده
زیر 10 ثانیه میشه راحت پاکش کرد:rose: فقط بعد از باز کردن در فتوشاپ چشم بخش لایه رو فعال کنید

پیوست ها

• c4dx5.rar
    762 کیلوبایت · بازدیدها: 39

sm_pakdel

Member
البته شما اگر تصویر اصلی رو همون اول میدادی بهتر بود
یکی از دوستان دیگه همین سوال رو روی این تصویر داشت
این با سینما فور دی درست شده و از طریق همون چنل که گفتم باید پاکش میکردید
من فایل اصلی رو برش دادم میتونید برش دارید و ببینید به چه شکل و تمیز برش خورده
زیر 10 ثانیه میشه راحت پاکش کرد:rose: فقط بعد از باز کردن در فتوشاپ چشم بخش لایه رو فعال کنید

شما خیلی نامردی که انقدر فتو شاپت خوبه
خدائیش چطوری یه آموزش هم کاشکی میزاشتی 4 تا مبتدی مثل من یاد بگیرن

من تا بازش کردم دستو پام از ترس یخ کرددد
بعد شما زیر 10 ثانیه درسش کردیی؟؟؟
این عدالتهه/؟؟؟؟؟:green::rose:

AliReza Bahrami

مدیر انجمن
آموزش خاصی نداره
ما توی c4d که یک نرم افزار سه بعدی هست زمانی که میخوایم رندر بگیریم یه بخش داره که دستور بهش میدیم از آبجکت یه چنل بسازه برای نرم افزاری مثل فتوشاپ
شما وارد اون چنل میشی و آبجکت رو سلکت میکنیم و دیلیت رو میزنیم به همین سادگی

nima_dsnr

کاربر VIP
من فکر کردم channel های فتوشاپ رو منظورت هست.
میگم هرچی خودکشی میکنم نمیشه!

جدیدترین ارسال ها

بالا