جاوا در فلش

amir_h_a

Member
با سلام
دوستان يه سوال داشتم ميخواستم بدونم چطور ميشه يه كد جاوا اسكريپت رو توي يه قسمتي از فلش لود كرد ؟ مثلا يه كد تقويم شمسي ( كه البته من فعلا كدش رو پيدا نكردم قرار بدم )

mohsensemsarpour

کاربر فعال
تا اونجایی که بنده می دونم نه خیر همچین امکانی وجود نداره ، شما فقط می تونید با استفاده از جاوا اسکریپت کارهای خاصی مثل بازکردن یک صفحه جدید در پنجره ای با مشخصلت دلخواه خودتون رو انجام بدید همین ، به هر حال شاید اطلاعات بنده ناقص باشه

موفق باشید

++Hadi++

Active Member
اگه کار با جاوا رو در فلش خواستین می تونین مباحث مربوط به External Interface رو دنبال کنین که هم در help فلش هست و هم در سایتای خارجی و بعضی ایرانی ...
در ضمن flex که ورژن آخرش به flash builder معروفه می تونه با امکانات بهتر و جدیدتر این کارها رو حرفه ای تر انجام بده . یعنی ارتباط مستقیم با جاوا اسکریپت و ...خروجیشم می تونه swf باشه ...
بای...

amir_h_a

Member
دوستان من فكر ميكنم اينكار شدني هست لطفا يه همچين مورد مشابهي رو در اين پست نگاه كنيد كه توسط troojan راه حلي واسه لود يه فايل asp در فلش ارائه شده ، من فكر ميكنم اين كار عملي هست، در ضمن جناب HadiMetal من يه پروژه رو با فلش تكميل كردم و اينكار رو هم ميخوام در اون پروژه استفاده كنم پس طبيعتا نرم افزارهاي ديگه بدردم نميخوره. به هر حال ممنون.

آخرین ویرایش:

++Hadi++

Active Member
اون راه ، برای ارسال و یا دریافت اطلاعات بین فلش و asp هست . من خودم با as3 بین فلش و asp این کارو کردم .
در کل من در مورد جاوا می دونم که اطلاعات بین جاوا و فلش رو با external interface می شه فرستاد .
اگه اطلاعاتی کسب کردم بهتون می گم ...

mohsensemsarpour

کاربر فعال
اون راه ، برای ارسال و یا دریافت اطلاعات بین فلش و asp هست . من خودم با as3 بین فلش و asp این کارو کردم .
در کل من در مورد جاوا می دونم که اطلاعات بین جاوا و فلش رو با external interface می شه فرستاد .
اگه اطلاعاتی کسب کردم بهتون می گم ...

سلام هادی جان
لطف کردی ، در مورد اکسترنال اینترفیس من یه زمانی با vb.net تست کردم و از طریق fscommand می شه با اون ارتباط برقرار کرد ولی این کاری که دوستمون گفت که می خواد از یه دونه تقویم فارسی که با جاوا هست در فلش استفاده کنه رو واقعیتش یا من بد متوجه شدم یا اینکه منظور این دوستمون چیزه دیگه ای بود نمی دونم ولی متوجه نشده یعنی با صحبت هایی که شما گفتید می شه توی فلش از کد جاوا اسکریپت به این صورتی که این دوستمون گفت استفاده کرد ؟

موفق باشید

amir_h_a

Member
آقا محسن واسه تفهيم بهتر اينطور بگم كه :

من ميخوام اين كد زير كه يك كد جاوا اسكريپت و مربوط به نمايش تاريخ ( از نوع خطي ) هست در فايل فلشم لود بشه و بدرستي نمايش داده شه. (حالا اين كار لود يك صفحه ديگه خارجي باشه يا داخلي و.... اصلا مهم نيست) مهم نمايش كد هست، اميدوارم اينبار منظورم رو رسونده باشم.

PHP:
<SCRIPT language="javascript">
function showdate() {
    week= new Array("يكشنبه","دوشنبه","سه شنبه","چهارشنبه","پنج شنبه","جمعه","شنبه")
    months = new Array("فروردين","ارديبهشت","خرداد","تير","مرداد","شهريور","مهر","آبان","آذر","دی","بهمن","اسفند");
    a = new Date();
    d= a.getDay();
    day= a.getDate();
    month = a.getMonth()+1;
    year= a.getYear();

year = (year== 0)?2000:year;
	(year<1000)? (year += 2000):true;

year -= ( (month < 3) || ((month == 3) && (day < 21)) )? 622:621;

switch (month) {
    	case 1: (day<21)? (month=10, day+=10):(month=11, day-=20); break;
    	case 2: (day<20)? (month=11, day+=11):(month=12, day-=19); break;
    	case 3: (day<21)? (month=12, day+=9):(month=1, day-=20);   break;
    	case 4: (day<21)? (month=1, day+=11):(month=2, day-=20);   break;
    	case 5:
    	case 6: (day<22)? (month-=3, day+=10):(month-=2, day-=21); break;
    	case 7:
    	case 8:
    	case 9: (day<23)? (month-=3, day+=9):(month-=2, day-=22);  break;
    	case 10:(day<23)? (month=7, day+=8):(month=8, day-=22);    break;
    	case 11:
    	case 12:(day<22)? (month-=3, day+=9):(month-=2, day-=21);  break;
       default:  	break;
	}
document.write(week[d]+" "+day+" "+months[month-1]+" "+ year);
}
</SCRIPT>
<SCRIPT>showdate()</SCRIPT>

Avang2005

مدیر انجمن
سلام دوست من

خوب چه کاریه !

کیارش عزیز یک کلاس نوشته که همه این کار ها رو انجام میده در انجمن سرچ کنید هم نمونه هست و هم کلاس

موفق باشید

++Hadi++

Active Member
اگه قراره بیس محاسبات و برنامه در javascript باشه ، کار فلش در این بین فقط نمایش اونهاست که کار نسبتا راحت تری هست .
سعی می کنم انشاءال... زودتر خبرشو بدم چون خودم اصلا تا حالا کار external interface انجام ندادم ...
درش می یارم واست ...

amir_h_a

Member
اگه قراره بیس محاسبات و برنامه در javascript باشه ، کار فلش در این بین فقط نمایش اونهاست که کار نسبتا راحت تری هست .
سعی می کنم انشاءال... زودتر خبرشو بدم چون خودم اصلا تا حالا کار external interface انجام ندادم ...
درش می یارم واست ...

آقا هادي بي صبرانه منتظر مي مونم تا اين نمونه در بياد راستي چون بيس كار پروژه من as2 هست اميدوارم از as3 استفاده نشه.

Avang2005 گفت:
سلام دوست من

خوب چه کاریه !

کیارش عزیز یک کلاس نوشته که همه این کار ها رو انجام میده در انجمن سرچ کنید هم نمونه هست و هم کلاس

موفق باشید

دوست عزيز من كه با سرچ كردن موفق به پيدا كردن اين كلاس نشدم (در as2 البته ) اگر ممكنه شما لينك بديد به اون مطلب لطفا.

آخرین ویرایش:

Avang2005

مدیر انجمن
سلام دوست من

اینم آدرس :
PHP:
http://forum.majidonline.com/showpost.php?p=785462&postcount=2

موفق باشید

amir_h_a

Member
سلام دوست من

اینم آدرس :
PHP:
http://forum.majidonline.com/showpost.php?p=785462&postcount=2

موفق باشید

ممنون اما همانطور كه گفتم من كلاس as3 مد نظرم نيست و بدردم نميخوره و دنبال برقراري ارتباط يك كد js با flash هستم دوست عزيز نه Method های کار با تاریخ های شمسی ، بهر حال ممنون

force

Member
سلام :
در كل خيلي چيزي از تاپيك متوجه نشدم ...
ولي خب يه كلك ميتوني بزني... البته اگر درست فهميده باشم كارتو !!!
كد جاوايي كه داري تو يه صفحه html قرار بدي و بعد اون صفحه رو توي فلشت لود كني !!!
اين كارو خيلي جا ها ديدم . . . !!!

amir_h_a

Member
بدبختانه من فقط اکشن 3 کار می کنم و از اکشن 2 متنفرم .

آقا هادي ممنون من اين آموزش رو از يه لينك تو سايت adobe پيدا كردم ولي نتونستم كد خودم رو كه تو صفحه قبلي هست باهاش run كنم ميشه يه نگاهي كني ببيني ميشه كاري كرد ؟

WEB LINK گفت:
Call Javascript in Flash

Run Javascript in Flash without the need of extra code in your HTML file.

Have you ever needed to test some variables or call a function from in Flash? Well here is the answer.

PHP:
function runJS(script:String):Void {
	getURL("javascript:" +  script + "");
}

var js = "var doc = document.URL; alert(doc);";
runJS(js);

That example block of code is basically a function that handles a call to "getURL" which actually executes the Javascript. This example displays in a message box the current URL of a document. Which of course will only work if you are previewing the SWF in a web page or Flash will attempt to open your default web browser.

There isn't a lot to this idea, just makes it a little easier to run Javascript in Flash.

Avang2005

مدیر انجمن
سلام دوست من

حالا یادم اومد .

من یه زمانی توسط کدهای java برای سایت های فول فلشی که طراحی می کردم از Java برای فول اسکرین کردن IE استفاده می کردم

البته دقیق یادم نیست به چه صورت بود ولی یادمه یه جورایی به همین کدی گذاشتی شبیه بود می گردم ببینم نمونه ای رو پیدا می کنم

البته اگه عجله نداری . چون یه مقدار کارام مونده

فکر کنم توی انجمن هم گذاشتمش !

موفق باشید

mohsensemsarpour

کاربر فعال
دوستان سلام
ببینید با استفاده از این کدی که شما می گید فکر می کنم فقط می شه یه فانکشن جاوا اسکریپت رو اجرا کرد ولی فکر نمی کنم اینطوری باشه که مثلا یه جاوا اسکریپت رو بشه توی فلش نمایش داد . این بیشتر برای زمانی استفاده می شه که شما فایلتون رو می خواید روی وب استفاده کنید و از داخل فلش دستور بدید که جاوا اسکریپتی یه سری کارها انجام بشه همین /
ولی فکر می کنم چیزی که شما به دنبالش هستید دقیقا بر عکس این مسئله باشه

موفق باشید ...

amir_h_a

Member
دوستان سلام
ببینید با استفاده از این کدی که شما می گید فکر می کنم فقط می شه یه فانکشن جاوا اسکریپت رو اجرا کرد ولی فکر نمی کنم اینطوری باشه که مثلا یه جاوا اسکریپت رو بشه توی فلش نمایش داد . این بیشتر برای زمانی استفاده می شه که شما فایلتون رو می خواید روی وب استفاده کنید و از داخل فلش دستور بدید که جاوا اسکریپتی یه سری کارها انجام بشه همین /
ولی فکر می کنم چیزی که شما به دنبالش هستید دقیقا بر عکس این مسئله باشه

موفق باشید ...

آقا محسن

اين چند نمونه كار از اون دستور بالا هست كه من گرفتم اينا رو ببين شايد بشه اينكاري كه من ميخوام رو با اين دستور كرد مثال هاي از جمله فول اسكرين و همونطور كه اشاره كردي اعمال دستور بر روي فلش و ... ( البته فايل html رو بايد اجرا كني كه خودت بهتر مي دوني)

ممنون

پیوست ها

• javascript.zip
    12.3 کیلوبایت · بازدیدها: 16

جدیدترین ارسال ها

بالا