تین کلاینت چیست و چه مزایایی در شبکه دارد؟ (بخش اول)

minaa2512

New Member
1605712348681.jpeg

همانطور که ممکن است بدانید وارد کردن اطلاعات و گزارش گیری از نرم افزار های مالی و اداری احتیاجی به پرداز بالایی ندارد به همین خاطر می توان به جای استفاده از کامپیوتر ها از تین کلاینت ها یا زیرو کلاینت ها استفاده کرد. در حقیقت تین کلاینت ها به کامپیوتر های کوچکی گفته می شوند که توانایی پردازش محدودی دارند و برای پردازش کردن از توان سرور استفاده می کنند. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با تین کلاینت ها و زیرو کلاینت ها بیشتر آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید.

در عصر امروز از کامپیوتر هایی که تحت عنوان سرور استفاده می شوند، بسیار قدرتمند هستند و همین طور از همه ی ظرفیت آنها استفاده نمی شود. شما می توانید با متصل کردن تین کلاینت ها به سرور، قدرت و توان اضافی موجود در سرور ها را که از آن استفادهه نمی شود و بلا استفاده می باشد را بکار گرفت.

توجه داشته باشید که ویندوز های سرور که به وسیله ی شرکت مایکرو سافت تولید شده است، همگی آن به شکل استاندارد از قیمت تین کلاینت ها و زیرو کلاینت ها پشتیبانی می کنند و شما می توانید به راحتی تین کلاینت را به آنها متصل کنید. همچنین این کار به طور مطمئن و مقرون به صرفه می باشد.

همچنین ممکن است برایتان این سوال پیش بیاید که اگر بخواهید از تین کلاینت ها به جای کامپیوتر ها استفاده کنید آیا نرم افزار های بسیار کاربردی و محبوب و رایج شرکت مایکروسافت را پشتیبانی می کند؟ در جواب به این سوال باید بگویم که همه ی این نرم افزار های پر کاربرد و رایج مثل ورود، پاورپوینت، اکسل و... را به خوبی با تین کلاینت ها و زیرو کلاینت ها سازگاری دارد و می توانید به راحتی از آنها استفاده کنید.

بهتر است بدانید که سالهاست که در سراسر جهان مثل ایران در تعداد زیادی از بانک ها، بیمارستان ها، سازمان ها، شرکت ها، مدارس، ادرات دولتی، کارخانه ها و ... در قسمت هایی که به پردازش زیادی نیاز ندارد و فقط عملیات ورود و خروج اطلاعات را انجام می دهند، بسیار پر کاربرد می باشد و از آنها استفاده می شود.

بنابراین امروزه در سراسر جهان کاربرد تین کلاینت ها و زیرو کلاینت ها بسیار بیشتر شده است و تقریبا سراسر دنیا از آنها در مکان های مختلف استفاده می کنند و از مزیت های بهره مند می شوند. اگر شما نیز هنوز از این تکنولوژی استفاده نکرده اید، بهتر است هر چه سریعتر از این فناوری جدید استفاده کنید و از مزایای آن بهرمند شوید.

همانطور که ثابت شده است کاربرانی که از تین کلاینت ها و قیمت زیرو کلاینت ها استفاده می کنند در مقایسه با کاربرانی که از کامپیوتر استفاده می کنند، تفاوت خاصی احساس می کنند و از این تفاوت بسیار راضی هستند.

همانطور که گفته شد استفاده از تین کلاینت ها در مقایسه با کامپیوتر ها مزایای زیادی دارد که می خواهیم به برخی از آنها در ادامه اشاره کنیم.

مزایای استفاده از تین کلاینت ها عبارتند از:

اولین مزایای تین کلاینت ها یا زیرو کلاینت ها این است که در مقایسه با کامپیوتر ها قیمت ارزان تری دارند.

از دیگر مزایای استفاده از تین کلاینت ها این است که هزینه ی نگهداری از آنها بسیار کمتر از هزینه نگهداری از کامپیوتر ها می باشد و همین طور مدام احتیاجی به تعمیر سخت افزار یا پیکر بندی نرم افزاری ندارند. بعد از خواندن تین کلاینت چیست و چه مزایایی در شبکه دارد؟ (بخش اول) با این موضوع آشنا می شوید.

سومین ویژگی تین کلاینت ها و زیرو کلاینت ها این است که مصرف برق آنها در مقایسه با مصرف برق کامپیوتر ها بسیار کمتر است و حدود 20 درصد مصرف برق یک کامپیوتر است. منبع: زیرو کلاینت تین آوا
 

minaa2512

New Member
کاربرد زیرو کلاینت در شرکت هیوندا

NIACO-NC35OEW_300x300.jpg

همانور که می دانبد یکی از پیشرفت های فناوری اطلاعات تولید تین کلاینت ها و زیرو کلاینت ها می باشد. امروزه استفاده از این تکنولوژی جدید یعنی تین کلاینت ها در کل جهان بسیار فراگیر شده است. دیگر گمان نمی کنم که کسی وجود داشته باشد تا اسم تین کلاینت و زیرو کلاینت به گوشش نرسیده باشد و از کاربرد های مطلع نباشد. امروزه به قدی استفاده از تین کلاینت و زیرو کلاینت زیاد شده است که کمتر کسی وجود دارد که از آنها استفاده نکرده باشد.استفاده از تین کلاینت و کاربرد زیرو کلاینت ها به قدری زیاد شده است که حتی شرکت خودرو سازی هیوندا نیز که در کره جنوبی وجود دارد مجبور به استفاده از آنها شده است. بله این داستان درست می باشد که شرکت بزرگ خودرو سازی هیوندا نیز از زیرو کلاینت ها برای راحتی کار خود استفاده می کند.چرا زیروکلاینت را انتخاب کردند؟

ممکن است این سوال برای بسیاری از افراد پیش بیاید که چرا کمپانی بزرگ هیوندا از زیرو کلاینت ها استفاده می کند با اینکه این شرکت از هیچ گونه محدودیت مالی برخودار نمی باشد؟ در ادامه این مطلب شما را کاملا با حواب این سوال آشنا خواهیم کرد.
ابتدا کارشناسان موجود در خودروسازی هیوندا با در نظر گرفتن استفاده از نرم افزار های سنگین گرافیکی که در محیطی سه بعدی کار می کنند، به این فکر افتادن که بهتر است از زیرو کلاینت ها استفاده کنند. آنها زمانی به این فکر افتادند که از زیرو کلاینت ها استفاده کنند که برای انجام و اجرای نرم افزار های مورد نیاز مجبور بودند با پردازنده های پر قدرت سرور کار کنند، یا زمانی که به معایب تین کلاینت فکر می کردند. ممکن است این سوال برای شما خواننده ی عزیز پیش بیاید که این کار با این صورت چگونه امکان پذیر است؟ آیا آنها می توانستند برای هر کاربر یک سرور تهیه کنند؟ آیا این امکان را داشتند که روی میز کار طراحاتشان از سرور های غول پیکر استفاده کنند؟


همین جا بود که کارشناسان خودر سازی مجبور شدند به این موضوع فکر کنند که از ابزاری استفاده کنند که این امکان را داشته باشند تا از راه دور به سرور متصل شوند و از منبع های سخت افزاری سرور استفاره کنند. بنابراین برای این شرکت استفاده از زیرو کلاینت ها و تین کلاینت ها بسیار کاربرد داشت.این کارشناسان بعد از برسی این موارد با مشاوران زیادی نیز در این زمینه مشورت کردند و در نهایت به این نتیجه رسیدند که مطلوب ترین انتخاب استفاده از زیرو کلاینت ها و تین کلاینت ها در شرکت هیوندا می باشد. شرکت اچ پی به این منظور به شرکت هیوندا بهترین و جدید ترین نوع زیرو کلاینت خود را که زیروکلاینت t310 G2می باشد را پیشنهاد کردند.
شرکت هیوندا نیز از این تکنولوژی جدید بسیار استقبال کرده و در حال حاضر در این شرکت بیش از پانصد ایستگاه خود را با تجهیزات زیرو کلاینت ها مجهز کرده است و از اینکه از آنها استفاده می کند بسیار راضی می باشد. شما پس از خواندن مطلب کاربرد زیرو کلاینت در شرکت هیوندا کاملا به این موضوع آگاهی پیدا کردید.

مزایای تین کلاینت ها و زیرو کلاینت ها:

مصرف بسیار کم برق: با استفاده از زیرو کلاینت ها و تین کلاینت ها در مصرف برق 60 درصد صرفه جویی می شود.


دارای عمر بیشتر: تین کلاینت ها و زیرو کلاینت ها تقریبا 2 برابر کامپیوتر های معمولی عمر می کنند.


اشتغال فضای خیلی کم: تین کلاینت ها و زیرو کلاینت ها به دلیل داشتن سایز کوچکتر نسبت به کامپیوترهای معمولی فضای خیلی کمی را اشغال می کنند.


دارای پایداری بیشتر: به خاطر اینمه تمام سخت افزار تین کلاینت ها و زیرو کلاینت ها به وسیله یک کمپانی اسمبل شده است، مقاومت خوبی دارند و نسبت به کامپیوتر های معمولی ضریب پایداری بیشتری دارند.
 

جدیدترین ارسال ها

بالا