تکنیک Time Freeze

*ANGEL*

Member
خب من دیدم اینقد توی این کار اشتباه دیدم که نگو . اما جالب بود خوشم اومد . من تا حالا تست 3d نزدم .
اما میدونم روال کار به این صورت که از ترکر 3 بعدی استفاده میکنن و بعد آبجکت رو لینک میکنن به ترکر ( نول آبجکت ) .
اگه دقت کنی دوچرخه که رو جک گذاشته شده . موهای پسره باد میخوره و تکون داره و چوبی هم که گذاشته توی لباسش که تابلوئه .
وقتی هم که میخواد زمان رو نگه داره زاویه میز 90 درجه اس و 16 تا لیوان خالی رو میزه ولی وقتی زاویه تغییر میکنه و پلان واید میز رو نشون میده و میز 45 درجه اس و 8 تا لیوان داریم که توشون آبه .
سهیل جان خودت که نمونه کار با سینما 4 در زدی که و یه ترک خوب انجام دادی تو که دیگه روال کارو باید بلد باشی .

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
کار جالبی بود بهترین جاش لیوان های آب بود به نظرتون همه فقط خودشونو زده بودن با استوپ؟

mooli63

کاربر فعال انجمن فیلمسازی
بزارید خیالمونو تحت کنیم. در مواقعی که فقط یک دوربین در کاره هر وقت دید دوربین داره دور آدم می چرخه بی برو برگرد سوژه خودشو زده به فریز بودن. هیچ تکنیک نرم افزاری قادر نیست با یک دربین دور سوژه در حالت فریز بچرخه.
مدل سازی های 3 بعدی هم از ادم به سرعت لو می ره.

دوست عزیزم (hossein0251) چند وقت پیش یه ویدیو نشونم داد از یک وسیله حرکتی که قادر بود با سرعت بسیار بالا دوربین رو حرکت بده. تو تحقسقاتی که کردم این دستگاه در همین شکل اولیه تا 100 کیلومتر بر ساعت سرعت داره. این یعنی فرض کنیم یه دوربین فوترون ببندیم به این دستگاه. با سرعت ماورایی دستگاه دور سوژه بچرخیم. فکر می کنم این کار رو ظرف مدت چند صدم ثانیه انجام بده. دوربین رو هم بزاریم در حالت 5 هزار فریم در ثانیه.
در این حالت بدون شک یک حرکت 360 دور سوژه داریم و سوژه به طور واقعی در کل مدت این حرکت فریز واقعی هست.

این که میگین با یه دوربین نمیشه فریز رو انجام داد کاملا اشتباه میکنید یه کلیپ از 50 سنت بود که کارگردانش مک دومرو یه جا در مورد کار توضیح داد که از ه زاویه ای فیلم گرفتن و چجوری این فضا رو تبدیل به فریزکردن من مطمعنم این کار عملیه حتا اگه دور سوژه دوربین بچینیم بازم پرش تصویرها (فیلد) تابلو میشه که اینم خودش یه مسئلست این کلیپی هم که گفتم یه نفر یه جا توی یه مبحث اولشو گذاشته بود که یه گروه ماسک زده بودن در حاله دزدی از یه بانک بودن و درگیر با پلیسها . ای کا ماله خواننده رپه به اسمه 50سنت . من اگه بخواین میتونمم این حالتو شرح بدم که چه جوریی و با چه امکاناتی این کارو انجام دادن

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
دوست عزیز هدف من از ایجاد این تاپیک فهم بیشتر این مسئیه و تکنیک های اجرایی اون به صورت واقعی بودش

هر کی از دوستان اطلاعای داره بیشتر توضیح بده

به قول دوست خوبم علی جان (mooli63) با سخت افزار بالا همیشه میشه نتیجه خوب گرفت اما چیزی که اسمش میشه تکنیک یعنی سخت افزار پایین و عمومی با هزینه کم

من تو پست های قبلی از تریک های طناب ، شخص خودشو فریز نگه داره صحبت کردم

اما همون کلیپ دزد ها با پلیس که آل پاچینو توشه واقعا حرفه ای هستش و چینی چیزه کاملا حرفه ایی نمونه ایی خوب برای بحص و یادگییری هست
صحبت ما راجع به یه چیز ساده یا ریورس مثل کلیپ کامیار و این چیزای ساده که شخص بازیگر در واقع داره زحمت پست پروداکشن رو موقع فیلم برداری انجام میده نیستش

من خودم کلیپ ال پاچینو رو همین فروم دیدم و واقعا ارضا کننده بود تجربه های عملی رو در این مورد میخواییم بیشتر بدونیم

mooli63

این که میگین با یه دوربین نمیشه فریز رو انجام داد کاملا اشتباه میکنید یه کلیپ از 50 سنت بود که کارگردانش مک دومرو یه جا در مورد کار توضیح داد که از ه زاویه ای فیلم گرفتن و چجوری این فضا رو تبدیل به فریزکردن من مطمعنم این کار عملیه حتا اگه دور سوژه دوربین بچینیم بازم پرش تصویرها (فیلد) تابلو میشه که اینم خودش یه مسئلست این کلیپی هم که گفتم یه نفر یه جا توی یه مبحث اولشو گذاشته بود که یه گروه ماسک زده بودن در حاله دزدی از یه بانک بودن و درگیر با پلیسها . ای کا ماله خواننده رپه به اسمه 50سنت . من اگه بخواین میتونمم این حالتو شرح بدم که چه جوریی و با چه امکاناتی این کارو انجام دادن

من هنوز سر حرفم هستم چنین چیزی امکان نداره. حالا شما توضیح بده ما هم روشن شیم.

اون الپاچینو نیست . .. :)

این یه موزیک ویدئو هست از 50 سنت البته قبل از اینکه به اتاق آخر برسه واز بالا به پایین بیاد دوربین آهنگ شروع میشه که نشون میده 50 سنت خودش یکی از همیناییه که ماسک زده من شدیدا در حال سرچم تا بتونم یه چیزایی در بیارم ولی باید اینو هم بگم که توی اپل شیک یه جاش هست که یه تصویر ثابت از شما میگیره و تا 80% خودش بقیه فضا رو شبیه سازی میکنه . شما که مایا کارید باید منظورمو متوجه شید
. توی سریال هیروز هم خیلی از این تکنیک استفاده شد که حتما واستون بعضی جاهاشو پیوست میکنم. ولی از همین الان بگم با یه دوربین میشه این کارو کرد ولی اینجوریام نیست که ساده باشه . دفه بعد حتما با دست پر میام

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
شرمنده دوست عزیز من فکر کردم تو صفحات قبلی همین تاپیک بود ااما الان چک کردم دیدم تو تاپیک Bullet Time بودش که شهریار جان لینک آل پاچینو رو گذاشته بود من هم مجددا لینکشو اینجا میزارم تا ببینید

در ضمن شازده فرق آل پاچینو رو با اون ببو گلابیه همه تشخیص میدن

http://forum.majidonline.com/attachment.php?attachmentid=80665&d=1337250280

mooli63

اون الپاچینو نیست . .. :)

این یه موزیک ویدئو هست از 50 سنت البته قبل از اینکه به اتاق آخر برسه واز بالا به پایین بیاد دوربین آهنگ شروع میشه که نشون میده 50 سنت خودش یکی از همیناییه که ماسک زده من شدیدا در حال سرچم تا بتونم یه چیزایی در بیارم ولی باید اینو هم بگم که توی اپل شیک یه جاش هست که یه تصویر ثابت از شما میگیره و تا 80% خودش بقیه فضا رو شبیه سازی میکنه . شما که مایا کارید باید منظورمو متوجه شید
. توی سریال هیروز هم خیلی از این تکنیک استفاده شد که حتما واستون بعضی جاهاشو پیوست میکنم. ولی از همین الان بگم با یه دوربین میشه این کارو کرد ولی اینجوریام نیست که ساده باشه . دفه بعد حتما با دست پر میام

با دست پر بیاییا یادت نره. :cool:

دستم پر پره فقط نکته اینجاست که موندم اول جوابه کدومتونو بدم . من 3 تا مطلب میگمو خلاص بقیشو خدتوون میدوونین ( البته شماها هیچی نمیدونین ولی فکر میکنین خیلی حالیتونه و هیچکس جز شماها کار بلد نیست ، جالبه یه چیزی میگه کسی شما فقط حرفه خودتونو میزنین و فکر میکنین فقط شماها خوب بلدینو میفهمین ) یکم نقد کردم . ناراحت که نمیشین ؟ مهم نیست

1- moli63 شمایی که میگه نمیشه ، میشه ولی اگه راهو روشو بدونی با افتری که کار میکنی نمیشه :lol:
با fxhome میشه با اپل شیک میشه با hit هم میشه . توی اپل شما وقتی با دوربین تصویری که میخوای دوربینو حول اون بچرخونی مشخص میکنی بعد سلکت میکنی یه جورایی مثه فوتوشاپ که لایرو از بکراند تفکیک میکنیه البته نه به اون آسونی !!! مرحله بعد Simulation (تشابه) که میاد اون لایه که جدا شدرو به صورت سه بعدی شبیه سازی میکنه و بقیه زاویه هارو واستون مثه هلو در میاره . حالا مطمعنا هزاران سوال پیش میاد که بکراند چی بقیه اجزا تصویر که سه بعدی نیست نکته همینه که اینجا میزانسن و دکوپاژه قوی خودشو نشون میده و شما باید واقعا خیلی تخیل پردازیتون عالی باشه که کار خوب در بیاد .
مطلبه 2 جوابیه ایست برای آتلیه برگ که باشه واسه بعد ، دیگه حوصله ندارم بنویسم :eye:

پیوست ها

• Dorost Bebinesh Bad Begoo Nemishe.rar
    9.6 مگایابت · بازدیدها: 105

hosein0251

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
آقا معین عزیز .
این همه داریم سروکول هم میزنیم که به یه نتیجه ای برسیم .
در مورد ویدئو باید بگم که چیز خاصی دیده نشد ( بازیگر خودشو ثابت کرده ودوربین دورش میچرخه . شئی تو هوا هم با یه چیزی نگه داری شده . مثل نخ . (همون حرف mooli63 هست دیگه / :green:

اگه شما واقعا به جایی رسیدی که می تونی فقط و فقط با یه دوربین یه آدم رو سه بعدی در بیاری . ما که بخیل نیستیم یه نمونه حرفه ای بزن . قول میدم هالیوود رو هوا میدزدتت . :cool:

mooli63

دستم پر پره فقط نکته اینجاست که موندم اول جوابه کدومتونو بدم . من 3 تا مطلب میگمو خلاص بقیشو خدتوون میدوونین ( البته شماها هیچی نمیدونین ولی فکر میکنین خیلی حالیتونه و هیچکس جز شماها کار بلد نیست ، جالبه یه چیزی میگه کسی شما فقط حرفه خودتونو میزنین و فکر میکنین فقط شماها خوب بلدینو میفهمین ) یکم نقد کردم . ناراحت که نمیشین ؟ مهم نیست

1- moli63 شمایی که میگه نمیشه ، میشه ولی اگه راهو روشو بدونی با افتری که کار میکنی نمیشه :lol:
با fxhome میشه با اپل شیک میشه با hit هم میشه . توی اپل شما وقتی با دوربین تصویری که میخوای دوربینو حول اون بچرخونی مشخص میکنی بعد سلکت میکنی یه جورایی مثه فوتوشاپ که لایرو از بکراند تفکیک میکنیه البته نه به اون آسونی !!! مرحله بعد Simulation (تشابه) که میاد اون لایه که جدا شدرو به صورت سه بعدی شبیه سازی میکنه و بقیه زاویه هارو واستون مثه هلو در میاره . حالا مطمعنا هزاران سوال پیش میاد که بکراند چی بقیه اجزا تصویر که سه بعدی نیست نکته همینه که اینجا میزانسن و دکوپاژه قوی خودشو نشون میده و شما باید واقعا خیلی تخیل پردازیتون عالی باشه که کار خوب در بیاد .
مطلبه 2 جوابیه ایست برای آتلیه برگ که باشه واسه بعد ، دیگه حوصله ندارم بنویسم :eye:

دست پری که می گفتی این بود ؟ :lol:
یعنی واقعا نفهمیدی سوژه خودشو زده به فریز بودن؟
دیدی حرفم درست بود . الکی جوسازی کردی و اینو اون رو متهم به بی سوادی کردی؟

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
دوست و هم انجمنی عزیز آقای شجاعی

اینجا چیزی که همواره ثابت هست طرز محترمانه برخورد دوستان با یکدیگرند یا شما از کاربرا و تخصص هاشون اطلاعی ندارید با احیانا فکر میکنین کشکی بهشون تخصص دادند و شما احساس کار بلدی می کنی و حس میکنی حق نا حق شده در مورد شما اما بگزریم اونم مهم نیست

من باز هم عرض میکنم هدفم از ایجاد این تاپیک راهکارهای اجرایی و شدنی با نرم افزار های موجود بود حالا اگه شما اطلاع دقیق تری دارید بسیار خوشحال میشیم که توضیح بدید و در اختیار سایرین قرار بگیره اما راهش این نیست که بیاید با این ادبیات پست بزنین کسی شما رو مجبور نکرده به این تاپیک ها سر بزنین

اینجا همه دوستان عزیزم که میان فقط برای انعکاس اطلاعاتشونه و گرفتن اطلاعات جدید

وجهه ی خودتون و دوستان رو بی علت خراب نکنین

باز هم میگم اگه راجع به همین کلیپ آخری که گذاشتید توضیح بیشتری بدید بهتره تا اینکه بخواهید . . . . . .

شامپو هم خوب در نیومده
در واقع کسی که این کارو کرده حرفه ای نبوده
به این دلیل که لحظه ی فریز با کات خوردن شروع میشه که اصلا حرفه ای نیست این موضوع و بهترین حالتش زمانیه که همون نما که شامپو . .. در حال افتادن هست فریز بشه و با دوربین دور آبجکت ها بچرخه نه اینکه کات بزنین بعد برید نخ ها رو وصل کنین بعد دوباره بیاید فیلم برداری کنین و اونقدر از نزدیک از سوژه فیلم بگیری که نشه فهمید دقیقا همون حالتی فریز شده بود یا نه و تو هیچ نمایی هم سوژه کامل نبود اینا همه کار رو خیلی آسون میکنه

حرف آخر این ویدئویی که شما گذاشتی مورد سوال بنده نبوده منظورم اینه به این آسونی نه اما کلیپ آل پاچینو رو ببینید بعدا نظر بدید

این رو هم اضافه کنم ایمان جان تو سایتش کلیپی از دوربین های Hi Speed گذاشته که واقعا زیبا هستن

تو اون کلیپ دستگاهها و سخت افزار هایی میبینید که واقعا سرعت اجرایی بالا دارند و به آن واحد میتونن بچرخن که حرکتشونم با نرم افزار و توسط بازو های مخصوص خودش صورت میگیره که داشتن چنین دستگاهی باعث میشد این تاپیک هرگز ایجاد نشه

آخرین ویرایش:
به به میبینم که یه کم جای امیدواری هست و میشه یه کم توی این تاپیک بحث کرد . آقایوون من یه کم فضا رو مهالود کردم تا برو بچ یه کمی به این تاپیک هم سری بزنن من از همین جا میگم که قصد جسارت نداشتم و منبابه شوخی یکم با دوست خوبم moli کل انداختم . اگه به کسی بر خورده شرمنده ام . حالا بیخیال برگردیم سر مبحثه خودمون :wink:

اون کلیپ هیچیش فریز نبود خیلی ایراد داشت ولی نکته شیر بازه دستشویی بود که فکر کنم به دلیله پایین بودن کلیپ مشخص نشد و همه فکر کردن شامپو با نخ نامرئی بسته شده در صورتی که اونارو 3d در آورده بود به کفته خوده کلیپسازه . من کاملا حرفه moli رو قبول دارم که همه خودشونو میزنن به فریز اما توی سریاله هیروز مسئله اینجوریا نست من دارم قسمتایی از این سریالو کات میکنم واسه دیدنه شما . بعد نظر بدین . راستی اون آقاهه آلپاچینو نیست من مدرک دارم هروقت خواستی بگو نشونت بدم :)

این یه دمو از نرم افزار FXhome که از همون تکنیکی که گفتم استفاده میکنه . به نظرتون اسب رو چجوری دراوردن یعنی میشه 3d باشه و اینقدر هم واقعی در بیاد!!؟؟؟؟ والا اگه دوربین میزاشتن اطرافش خرجشون کمتر بود :green:. اینو بگم نوشته بودن تنها با یه دوربین با فریم ریت 120 اینارو ساختن[video=youtube;xigjpMy8WH0]http://www.youtube.com/watch?v=xigjpMy8WH0&amp;feature=youtu.be[/video]

آخرین ویرایش:
این ویدئو قسمتهایی از هیروز هستش که بعضی جاها خوندم که با اپل شیک کار شده . نظره شما چیه ؟
[video=youtube;hJyEnUrj6OI]http://www.youtube.com/watch?v=hJyEnUrj6OI&amp;feature=youtu.be[/video]

hosein0251

این ویدئو ها رو اصلا ربطی به نرم افزار خاص نداره .
البته فقط قسمت اولش که کبوتر ها حرکت دارن احتما vfx هست . اما شک نکن که هیچ موجودی نمی تونه با این سرعت دور یه سوژه بچرخه .
اینا رو با چیدن چند ده تا دوربین با فاصله خاص و الگوریتم مشخصی کنار هم ساخته اند .
به هیچ وجه کار خارق العاده ی نرم افزاری ای انجام نشده .
این تکنیک رو با movie maker هم میشه اجرا کرد . چون 99 درصد سخت افزاری هست .
فقط و فقط بین دوربینها دقیقا تو فریم مشخصی جابجایی انجام میشه .

به این تکنیک bullet time میگن / یعنی پرواز در زمان /

این ویدئو رو ببین :

[video=youtube;ZlZPmABrLu8]http://www.youtube.com/watch?v=ZlZPmABrLu8&amp;feature=player_embedded[/video]

hosein0251

اینم پشت صحنه ویدئوی بالا :

[video=youtube;lyDVmIDv_4c]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&amp;v=lyDVmIDv_4c[/video]

ویدئو دوم که bullt نبود فریز بود . راجع به اون چی . حتما همه رو ثابت نگه داشتن وسایل هم یا 3d یا با یه چیزی بستن . منظورم همون پسره عینکیست (هیرو ناکامورا) نظرتون راجع به اون چیه

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا