تنظیم قرارداد برا کارهای سه بعدی

.:taymaz:.

مدیر انجمن‌ها
سلام
دوستان عزیز کسی برای کار سه بعدی که میزنه قرارداد تنظیم کرده ؟ چه چیزایی نیاز هست که توی قرار داد باشه؟یا بهتر بگم چه چیزایی فکر میکنین باید تو قرارداد باشه؟ نوع موتور رندر! شب یا روز؟ و ....:idea:
هرکسی هر ایده ای داره یه قرار داد تنظیم کنه و عکس یا pdf رو همینجا پیوست کنه
اطلاع رسانی با شما :rose:

ALI_TAKHTI

Active Member
من نمونه قرار داد تو دفترم دارم اما الان که خونم. فقط یه چیز قرار داد طرراحی منظورت هست دیگه ها؟ چون قرار داد 3بعدی کردن و طراحی فرق داره. شما یه وقت طراحی یه کاری رو میگیری که اوتوماتیک 3بعدی هم توش هست پس دیگه تو قرارداد نمینویسی 3بعدی کردن. اما یه وقت فقط میخوای 3 بعدی کنی که اون فرق داره.
نیازی هم به نوشتن نوع موتور رندر و این چیزا نیست

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام.من اینجوری میبندم
مبلغ کل مدلسازی با 10 تا رندر مثلا 1 تومن.به ازای هر رندر اضافه 10 درصد اصل قرار داد دریافت میشه
به هیچ وجه dead time نده و تا می تونی زمان بگیر.مبلغ تاخیر نزار.
دقیق توی قرار داد بنویس که انجام مدلسازی به همراه رندر. اگه طراحی میخوان مبلغ طراحی اضافه میشه
معمولا کلاهی که میزارن تا طراحی رو گردنت بندازن اینجور هست که میگن حالا 2 تا متریال مختلف بده ببینیم چی میشه
و در نهایت 20 درصد پول رو موقع اخذ قرار داد بگیر.حتما بصورت چک یا سند بگیر و پول نقد نگیر.اگه گرفتی رسید بده و امضاء طرفین رو بگیر.
کار به وسط رسید 50 درصد رو بگیر.موقع تحویل کار تسفیه کامل کن.

معمولا کلاهی که میزارن تا طراحی رو گردنت بندازن اینجور هست که میگن حالا 2 تا متریال مختلف بده ببینیم چی میشه

برای اینکه همچین اتفاقی نیفته توی قرار داد چی بنویسیم ؟
و در نهایت 20 درصد پول رو موقع اخذ قرار داد بگیر.حتما بصورت چک یا سند بگیر و پول نقد نگیر.اگه گرفتی رسید بده و امضاء طرفین رو بگیر.
چرا پول نقد نگیریم ؟؟ من تا حالا که شنیده بودم کسی که پول نقد میده باید از طرفی که پول می گیره رسید بگیره نه ... ؟
:rose:

ALI_TAKHTI

Active Member
به این دلیل پول نقد نگیر چون چک به عنوان یه سند بحساب میاد.
حرف های عارف کامل بود. این رو هم من اضافه میکنم که تا زمان تصفیه حساب و پرداخت کامل وجه من اجازه خروج طرح رو از دفتر نمیدم.
یعنی این نیست که طرف بیاد بگه کار رو بده ببرم فلانی ببینه.
کار رو سیستم هست میاد میبینه اگه ok نهایی داد حتما زیر قرار داد رو امضا بکنه که طرح به تصویب نهایی رسیده و دیگه دخل و تصرفی و تغیری در طرح داده نمیشه. این رو انجام میدم تا دوباره نیاد بگه فلان جا رو عوض کن ببینم چی میشه.
زیر قرارا داد رو که امضا کرد پول کامل رو میده بعد کار تحویلش میدیم.

منم یه کپی از قرارداد در مورد انیمیشن سازی سه بعدی بزودی اسکن کرده در پست بعدیم میزارم ولی با توجه به مخلوط شدن بحث انیمیشن و متحرک سازی با مدل سازها وبخصوص معماران ، پیشنهادمیکنم تایپیک جداگانه ای برای انیمیشن و ...ایجاد بشه تا مثل بحث قیمت گذاری همه چیز بهم نریزد
اصلا کلا با توجه به پیشنهادهای خوبی که دوستانی مثل اقای arminAnim و اقای سیدعلی حسین و...در مورد بخش ویژه برای متحرک سازی میدن کلا مباحث از هم جدا بشوند خیلی بهتر میباشد درسته ممکن است نرم افزار کار یکی باشه ولی کار انجام شده مستقل از یکدیگر میباشد
موفق باشید

مدیر انجمن‌ها
دوستان ببینید، بیشتر منظورم فرم قرارداد و چیزایی هست که باید توش باشه هست، چه چیزایی باید توش نوشته بشه، مشکلی نداره که حتی بحث طراحی هم توش باشه و یه قرار داد کلی باشه، درسته بحث انیمیشن سازی جداست ولی بعضی وقت ها توی بحث کارای معماری هم یه چیزایی میخوان که مثلا دوربین توی خونه بچرخه و ...
کسی اگه نمونه قراردای داره بزاره حتی اگه مربوط به طراحی هم باشه که توش سه بعدی کردن هم باشه مشکلی نداره
ممنون از همگی :rose:

Hamed

Active Member
درود
من نمونه دارم برات فردا آپ میکنم اینجا هم تو هم همه استفاده کنن...تو شرکت من خودم از همین استفاده میکنم و هیچ مشکلی نداشتم...

علی علی

.:BehzAd:.

Active Member
سلام به همه

اول تاپیک های بچه ها رو خوندم و قسمت های که موافق و مخالفم هستم میگم

نهایت 20 درصد پول رو موقع اخذ قرار داد بگیر.حتما بصورت چک یا سند بگیر و پول نقد نگیر.اگه گرفتی رسید بده و امضاء طرفین رو بگیر.
کار به وسط رسید 50 درصد رو بگیر.موقع تحویل کار تسفیه کامل کن.
ببین عرف جان این کار خوبه ولی بدی هم داره اونم اینه که اگه مبلغ قرارداد مثلا همون 1 تومن خودت باشه و اون تقسیم کنی به سه قسمت اصلا مزه نمیده یه و زود خرج میشه ولی اگه یه دفعه ای بگیری هم میتونی یه مقداریش رو پس انداز کنی هم چیزای رو که میخوای باهش بگیری شاید باورت نشه منه مجرد بالای 1 تومن تو ماه خرج میکنم تاره اگه چیزای خاصی نخرم 1 تومن خرج میشه.

خوب من چند تایی داشتم ولی همون لحظه که کار تموم شده و تسویه حساب کامل انجام شده انداختم رفته چون انقدر کاغذ و از این جور چیزا جکع کردم که خونه شاکی شدن و منم اینجور چیزا رو نگه نمیدارم ولی اگه برای یه کار سه بعدی که انجاک میدم اینجوری قراداد میبندم.

اگه فقط سه بعدی کردن باشه اول مبلغ رو با طرف طی میکنم و اولین چیزی که طرف بعد از توضیح دادن کار به من میگه میشنوه اینه که من این کار رو آنقدر انجام میدم بعضی اوقات طرف تعجب کرده وکه سریع بحث پول وسط کشیدم و اون آخرای کار با شوخی میگه خودمونیم چقدر رک هستی شما
:neutral:ولی خوب باید اینجوری باشی چون خیلی از این چوب خوردیم بعد که مبلغ اوکی شد برای اینکه طرفی که نمیشناسمش دبه نکنه قرادادش میکنیم و دو طرف امضا میکنیم یه کوچولو هم ازمتن کار میگم که اینجانب .... برای انجام سه بعدی پرژه فلان با مالکیت فلان بعضی اوقات اسم مهندس طراح هم مینویسم مبلغ N تومن که با توافق طرفین قراداد هست < بعد طرف که زرنگه میگه بنویس چی ها رو باید به من بدی>در قبال مدلینگ و رندرینگ پروژه فلان دریافت میکنم البته این از زبان خوده من میشه بعضی اوقات کارفرما میگه من انقدر پول بابت کار باید بدم که بهتره طرف قرارداد هم به همون مقدار متعهد بشه یعنی تعهد یه طرفه نباشه.
این رو هم اضافه میکنم هزینه اصلاح و تغییرات پروژه جدا از مبلغ فوق بوده و جدا محاسبه میشود که بهتر درصد نگی چون مکنه تغییرات کلی باشه و کارت زیاد باشه اون وقت 20% و 30% و اینا به ضررت میشه و کار رو که تحویل میگیری اصلا رو درپباسی نکن همون لحظه تسویه کامل بکن بعد کار رو تحویل به چون هستن بعضی ها میگن الان رئیس شرکت نیست فردا بیا و شماره کارتت رو بده کارت به کارت میکنم اصلا قبول نکن کار رو هم کپی نکن تو فلش که اونجا نشون بدی چون میخوای نشون بدی طرف کپی میکنه بعد از کپی کردن حال و هوای صحبت کردنش کلی عوض میشه تو تبلتی لپ تاپی چیزی پرزنت کن و پول رو گرفتی رندر ها رو بده

اینو یادم رفت بگم تو مبلغبنویس فقط رندر چون هستن بعضی ها فایل اصلی رو هم میخوان.

یه بار سره یه پروژه ددانشوجی کاری که قرار بود 500 تومن انجام بشه موندیم تو رودرباسی کارو انجام دادیم طرف هم دید اوکی رو هم داد بعد که کپی کردیم گفت من 500 تومن پول همراهم ندارم شماره کارت رو بده بفرستم برات بعد که زنگ زد گفت آقا حقیقتا کار اون چیزی که من میخواستم نبوده و اشکالاتی داره حالا خوبه که خودش قبلا دیده ولی خوب دبه هست دیگه

من 300 تومن بیشتر نمیتونم بدم:shock:بشکه که میگن اینه کار از دبه گذشته
الان که اصلا کار دانشجویی انجام نمیدم چون هم اعصاب خوردی پول کم داره و کار زیاد آخرش هم طرف میگه دانشجویی حساب کن.

ولی برای کارای که طرف رو نمیشناسم قرارداد مینویسم و یه مقداری رو هم اول کار میگیرم.

خلاصه تجربیاتی بود که گفتم و دیگه بیشتر از این نمیگم البته زیادن و داستان دار اینا رو گفتم تا از وقوع حوادس غیر مترقبه جلوگیری کنید.

البته این در مورد کاری که فقط سه بعدی میشن بود شاید در مورد طارهحی هم یه پست دیگه بزنم.

موفق و پیروز و جیبتان همیشه پر پول

sallarmelli

Active Member
آره من هم با بهزاد موافقم سر این دبه در آوردن طرف که می گه رییس نیست فلان هست
اصلا مستقیم با مدیر اون دفتر وارد کار بشید خیلی بهتر همه کلاس شما رو بالا می بره و هم می تونید کامل از نقطه نظرات طرف آاگه شوید یه بار این مسئله سر من و یکی از دوستام اومد در واقع بلای اصلی سر اون بیچاره دراومد من فقط توی مدل سازی باهاش بود تقربیا 30 درصد به من می رسید و 70 درصد هم به دوستم
واین طور بود که کارو تحویل گرفت اکی داد رسید به پول دادن قرار شد چک بده(مدیر عامل منظورم)
به هر ترفندی بود زنگ موبایلش رو درآورد و چنان پشت تلفن رل بازی کرد که نگو چه تصادفی شده و خانمش توی بیمارستانه....
بعد به ما گفت با منشی صحبت کنید می گم هزینه رو بهتون پرداخت کنه ما گفتیم منشی توی جریان نیست گفت تلفنی باهاش صحبت می کنی که پپرداخت کنه

بعد از ربع ساعتی هر چی بهش زنگ زد گوشی رو خاموش کرده بود به همین سادگی .بعدش ما هم هرچی رفتیم گفت اصلا خوب نشده به درد نمی خوره و بالاخره از این جور حرفا...
بگذریم
یه قرار داد سال 86 با یه دفتر مشاور من و چندتا از دوستانم بستیم اگه قرارداده رو پیدا کنم براتون می ذارم متن جالبی داشت
در واقع یه مهندس صنایع متن قرارداد رو تنظیم کرده بود
در کل حرفای بهزاد رو گوش کنید که نشون می ده با تجربه است
به قول خودش جیبای همه هنرمندان و بچه ها این سایت پر پول و اعتبار
موفقــــــ

مدیر انجمن‌ها
دوستان ببینید بازم میگم منظور من تنظیم یه قرار داد کامل هست همراه با متن قرار داد که تو یه عکسی چیزی باشه هست ،که اینجا همه ببینن و اگه جایی باید متن درست بشه و یانوع چیدمان و ... تغییرات رو بدیم و یه قرارداد کامل بشه از هر نظر

Mostafa-3D

Well-Known Member
دوستان ببینید بازم میگم منظور من تنظیم یه قرار داد کامل هست همراه با متن قرار داد که تو یه عکسی چیزی باشه هست ،که اینجا همه ببینن و اگه جایی باید متن درست بشه و یانوع چیدمان و ... تغییرات رو بدیم و یه قرارداد کامل بشه از هر نظر

مثل اینکه دوستان متوجه منظور شما نمیشن :green: البته نیتشون پاکه ، میخوان نصبحتتون کرده باشن :green:

من یه نمونه قرارداد داشتم ، راستش نمیدونم چی کارش کردم ، هاردم رو میگردم اگه پیدا کردم حتما اینجا میزارم .

موفق باشید

*The Best*

Well-Known Member
نمونه قرارداد

بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم صلی علی محمد و آل محمد
سلام
من یک نمونه قرارداد دارم, اطلاعات تکمیلی رو خودتون اضافه کنید, امیدوارم مشکلتون رو حل کنه...

پیوست ها

• انجام خدمات ..............doc
    26 کیلوبایت · بازدیدها: 375

مدیر انجمن‌ها
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
من یک نمونه قرارداد دارم, اطلاعات تکمیلی رو خودتون اضافه کنید, امیدوارم مشکلتون رو حل کنه...
ممنون دوست عزیز:rose:
خوب حالا میمونه تنظیم یه فرمت خوب برا همین نوشته ها و اگه نظری دارید روش اعمال کنید تا کار تکمیل بشه و یه قرارداد کاری برا همه داشته باشیم برا انجام کارهای 3 بعدی و معماری و ...
موفق باشید :rose:

قرارداد خدمات هنری

سلام دوستان امکان ارسال قرارداد شرکت که به دو صورت قرارداد مابین شرکت وکارفرما و قرارداد داخلی بود میسر نشد
ولی با توجه به متن قراردادهای خودمان وقرارداد حقوقی دیگری متن زیر را ارایه میدهم
البته در بسیاری موارد وقتی طرف حساب صداوسیما یا سازمان وادارات میباشد متن قرارداد وشرایط از طرف آن سازمان طبق ظوابط آن مرکز تعیین میشود
قرارداد خدمات هنری
قرار داد زير بين شرکت ...، به نمايندگي ....، به شماره شناسنامه....: نشاني :، شماره هاي تماس: ، نشاني وب سايت و پست الكترونيك: ،كه در اين قرار داد به عنوان طرف اول قرارداد(كارفرما): ناميده مي شود و
شركت .....، به نمايندگي .....و نشاني: ...، وشماره تماس: ... ، كه به عنوان طرف دوم قرارداد(تهیه کننده ) ناميده مي شود، و با شرايط زير منعقد مي گردد.
موضوع قرارداد
(شرح كامل موضوع انجام كار مورد نظر به صورت روشن ).(در این قسمت کارفرما متعهد مي شود تمامي نظرات مورد نظر خود را پيرامون کارمثله :ویدیو و مدل ، رنگ و گرافیک ، قالب و عكس و متن و.... رادر زمان انعقاد قرار داد در زير اين ماده درج نمايد)

تعهدات تهیه کننده
مدت قرارداد:
زمان ثحویل طرح اولیه :
زمان تحویل پروژه نهایی :
تهیه کننده هیيچگونه تعهدي نسبت به صحت و سقم مصالب وطرحها ومدلهای در خواست شده کارفرما وعواقب حقوقي آنها نخواهد داشت.
3-تهیه کننده متعهد مي گردد امكان ديدن طرح اوليه را در زمان مشخص شده به کارفرما بدهد.
4- تهیه کننده دو بار در طول مدت پروژه کار ، امكان مشاهده طرح را به کارفرما مي دهد و در مرحله اول (اولیه طرح قبل از تصویربرداری یامدل سازی یا ...) فقط امكان 50% تغيير در طرح مي باشد.50% تغيير به معني تغییرات در پروژه براي رسيدن به نظرات کارفرما ( درج شده درموضوع قرارداد) مي باشد. و امکان 10% تغییر در مرحله نهایی میباشد.
یعنی اگر تهیه کننده کار نهایی رامنطبق با نظرات مندرج در ماده ي{موضوع قرارداد} يا (بخش تاييد شده توسط طرفين) توليد نمود و کار مورد نظرکارفرما نبود ، 10 % تغيير در آن خواهد داد (فقط رنگ ونور ویا آنچه توافق شود)لذا هر نوع تغيير اضافي تا تاریخ ... مشمول پرداخت هزينه اي معادل .... مي باشد؛ و پس از اين تاريخ تغييرات با توجه به نرخ جديد ... محاسبه مي شود.
7- تهیه کننده به ازاي هر روز تاخير در تحویل ....مبلغ ...جریمه میشود
مبلغ قرارداد:
مبلغ توافق شده بين كارفرما و تهیه کننده و نحوه پرداخت آن .

تعهدات کارفرما
1-کارفرما به پرداخت به موقع مبلغ قرار داد طبق (مبلغ قرارداد) و (مراحل آن مثلا یک سوم در شروع یک سوم در مرحله دیدن مرحله اول ویک سوم در مرحله نهایی کار بجز مبلغ حسن انجام کار )تعهد مي نمايد و به ازاي هر روز تاخير در پرداخت آن مبلغ ...جريمه خواهد شد.
2-
کار فرما متعهد مي گردد كليه نظرات، ايده ها، ، عكس( ،رنگ، فرم و.... خود را كه لازم است در طراحي وساخت پروژه لحاظ گردد حداكثر هفت روز پس از تاريخ قرار داد به تهیه کننده ارائه نمايد در غير اين صورت تهیه کننده آن بخش را حذف مي كندوكليه مبالغ قرار داد را دريافت و کار فرما حق اعتراض ندارد .
شرايط:
تمام شرايط مورد نظر كه مورد موافقت طرفين باشد، از جمله كسر مالياتي، بيمه، عوارض دولتي، نحوه دريافت سپرده هايي اگر لازم باشد از جمله سپرده حسن انجام تعهدات و غيره و ساير شرايط و مواردي كه براي انجام دقيق و صحيح كار مورد نظر لازم و ضروري باشد در اين قسمت درج مي گردد.
8- فرمت ویدیویی ويا خروجي نهایی و تعداد و شرايط و نوع ومحيط هاي اجرا ، كيفيت ، رزوليشنو .... كه کارفرما نياز دارد بايد در ماده {موضوع قرارداد} درج شود در غير اين صورت تهیه کننده فقط فرمت نهايي قابل نمايشي كه شرايط نمايش موارد مندرج در ماده (موضوع ) را محقق كند ارائه مي دهد.

حل اختلاف:
تمامي موارد احتمالي كه باعث حل اختلاف شود و در اينصورت نحوه حل آن از طريق مراجعه به داور مورد قبول طرفين و يا مراجع صالحه قضايي در اين قسمت درج مي گردد.
تعداد نسخ و اعتبار قرارداد:
اين قرارداد در ........... نسخه و هر نسخه در ............. صفحه كه تماما داراي اعتبار واحد است تنظيم گرديده و طرفين قرارداد با آگاهي و اطلاع كامل از مفاد ماده 10 قانون مدني جمهوري اسلامي ايران، آنرا با امضاي خود مورد تاييد و قبول قرار داده اند.
ضمائم قرارداد:
........................................................................................................................................

محل امضاي طرف اول قرارداد(كارفرما)محل امضاي طرف دوم قرارداد(تهیه کننده)

sallarmelli

Active Member
سلام دوستان
این قرارداد رو من و 3 تا از دوستانم سال 87 با یک شرکت مشاور بستیم
راستی متن این پیمان رو یک مهندس صنایع تنظیم کرد چندین بار عنوان رو عوض کرد یه بار نوشت موافقت نامه یه بار دیگه نوشت قرارداد
و بار آخر هم نوشت پیمان .
کسی می دونه این عناوین از لحاظ حقوقی چه فرقی با هم دارند.

.

پیوست ها

• DSC03427.JPG
    DSC03427.JPG
    155.1 کیلوبایت · بازدیدها: 220
آخرین ویرایش:

<<SAJJAD>>

Well-Known Member
ممنون از دوستانی که قرارداد گداشتن.:rose:
ولی آخرش یه جوانمرد پیدا نمیشه یه قرداد مختص کارای سه بعدی بذاره ؟!

من نمونه قرار داد تو دفترم دارم اما الان که خونم.

یه تجربه ای هم از این بابت داریم. الان حوصله ندارم بگم فردا ویرایش میکنم توضیح میدم.

فکر کنم فراموش کردینااا . خواستم یاداموری کرده باشم. :rose:

آخرین ویرایش:

archisam

Member
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام

سلام عزیزم ممنون از قراردادی که گذاشتی اما این کجاش نوشته بود 3دی یا طراحی :shock:بیشتر شبیه قرارداد ساختمانسازی بود

جدیدترین ارسال ها

بالا