غیره تمرین multi scatter

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام.وقت بخیر.این کارو برای یکی از مشتری هام که میخواست کار با multi scatter رو یاد بگیره درست کردم.
خیلی معمولی شده.اما فیلمش فیلم بدی نشد:wink: از صفر صفر تا آخر این نرم افزار و تمامی ترفندهاشو یاد دادم.
اگه بچه ها خواستین بهم پیغام خصوصی بزنین.چون Full HD فیلم گرفتم حجمش بالاست.تبدیل شده آخرین حجمش شد 2 گیگ و آپلودش سخته برام.واگرنه آپلود میکردم تو سایت همه استفاده کنن.
رندر فاینال

attachment.php

پیوست ها

• final-render.jpg
    final-render.jpg
    733.5 کیلوبایت · بازدیدها: 766
آخرین ویرایش:

max vray

کاربر VIP
سلام عارف جان.رندر خوبی شده اتفاقا.
میشه چندتا عکس از استفاده از مولتی اسکتر بزاری.من تاحالا باهاش کار نکردم.خوبه؟کل چمن و گل با اون ساختی؟لینک دان کردنش داری؟حجم زیادی باهاش اسکتر کنیم سنگین میشه؟مزایاش نسبت به اسکتر مکس چیه؟
متریال ها sss هستش؟
سوالام زیاد بود:green:
مرسی:rose:

AREF

سلام.multi scatter یه یوز اینرفیس اسباب بازی داره.بیش از حد آسونه و این قدرت سازنده ها رو میرسونه
نرم افزاری هست بشدت 1000 برابر قوی تر از اسکاتر مکس.اصلا قایل قیاس نیستن.
توی مولتی اسکاتر یه صفحه درست میکنی.100 جور آبجکت متفاوت رو ADD میکنی.
خودش بصورت رندوم یا منظم ( دست خودمونه ) توزیع میکنه.می تونی کاری کنی که توی هم نره، رندوم بچرخه رندوم اسکیل بشه رندوم جابجا بشه.
بعد از تعیید نهایی میتونی مثل مداد رنگی نقاشی کنیم و اضافه کم کنیم.
می تونیم برای توزیع از تکسچر mask استفاده کنیم.حالا فکر کنیم که یه متریال کثیف بدیم به دیوار.
دقیقا جاهای کثیف میتونیم مثلا جلبک یا علف هرز در بیاریم!!!
می تونیم کاری کنیم که یه دوربین تنظیم بشه توش.بقیه جاهای هیدن میشه!‌که سیستم الکی مشغول نشه
این عکسها رو سوت ثانیه میشه ساخت
attachment.php

attachment.php

پیوست ها

• scene-hq-grass-1-demo-mr-2.jpg
    scene-hq-grass-1-demo-mr-2.jpg
    126.1 کیلوبایت · بازدیدها: 620
  • c5c4fd50c5db35c437b06208bb7d064f.jpg
    c5c4fd50c5db35c437b06208bb7d064f.jpg
    192.2 کیلوبایت · بازدیدها: 593

ALI_TAKHTI

Active Member
ای باباااااااااااااااااا. خوب چرا نگفتی بگم اینم بفرستی واسم.و من اینوووووووووووو میخوامممممممم

آخرین ویرایش:

hesam_sn

کاربر VIP
سرگذشت عجیب بنجامین باتن رو دیدی؟ داری همونجوری میشیا. هی کوچیک تر میشی:lol:
این علفا رو پروکسی کردی؟

AREF

عارف جان لینکی ازش داری؟
اینطور که میگی عالیه.onix چطوره؟
http://forum.majidonline.com/attachment.php?attachmentid=78320&stc=1&d=1332613202

ای باباااااااااااااااااا. خوب چرا نگفتی بگم اینم بفرستی واسم.و من اینوووووووووووو میخوامممممممم
فکر کنم مدلهاشو برات زدم
توی ارشیو اتاق دانلودم هست. 3d grass mentor

لینک دانلود چمن ها.

سرگذشت عجیب بنجامین باتن رو دیدی؟ داری همونجوری میشیا. هی کوچیک تر میشی:lol:
نگرفتم چی میگی!:lol:

پروکسی نیست.چون اگه پروکسی بکنیم بعد تکثیر کنیم light cashe خیلی سنگین میشه

پیوست ها

• MultiScatter v1.1.09 For 3DsMAX 2009- 2012 x64_CGP_2.rar
    1.8 مگایابت · بازدیدها: 681

saeedmagic

Member
منم یکی از کارام که نصفه نیمه موندش متاسفانه:cry: و به دلم موند که تمومش کنم رو طبیعتش رو با مولتی اسکتر کار کرده بودم الان که تاپیک رو دیدم گفتم با اجازه استاد عارف چندتا تست رندرش رو بزارم اینجا:rose:
attachment.php

attachment.php

attachment.php

پیوست ها

• fb.jpg
    fb.jpg
    242.7 کیلوبایت · بازدیدها: 225
  • test 13.jpg
    test 13.jpg
    367.3 کیلوبایت · بازدیدها: 215
  • test14.jpg
    test14.jpg
    175 کیلوبایت · بازدیدها: 215

Shahryar Mirbozorgi

Well-Known Member
میتونی با نرم افزار adobe media encoder حجمشو کم کنی،بهترِ واسه تبدیل رزولوشنشم بیاری پایین.مهم اینه که همه ببین وگرنه اگه فول اچ دی باشه و رو هاردت خاک بخوره به چه دردی میخوره؟!:wink:
اگه طریقه ی کار با این نرم افزار رو خواستی بهم خبر بده

darkwish_2006

Well-Known Member
کارت محشره ای کاش تمومش میکردی ! ببینم این چمن ها و درخت ها رو هم با همین مولتی اسکتر ساختی ؟

آخه من پلاگین autograss دارم جون میکنه light cach کنه موقع رندر این اندازه هم طبیعی نمیشه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

.:BehzAd:.

Active Member
عارف جان خیلی خوی شده اسب چون مدلش لو پلی هست یکم صحنهه رو غیره طبیعی کرده کاش یا نمیزاشتیش یا یه اسب بهتر میزاشتی

این مولتی اسکتر برای ما کار نکرد که نکرد نمیدونم چه مرگشه. auto grass هم کار نمیکنه موقعه ای که مکس یالا میاد جفتوشن ارور میدن و لود نمیشن.

AREF

آقا 32 ش هم داري؟:cry:
اتفاقا 32 هم بود عمدا پاک کردم.با سستم عامل 32 بیتی نباید مکس کار کرد.به هزار دلیل تکنیکی و تخصصی

یتونی با نرم افزار adobe media encoder حجمشو کم کنی،بهترِ واسه تبدیل رزولوشنشم بیاری پایین.مهم اینه که همه ببین وگرنه اگه فول اچ دی باشه و رو هاردت خاک بخوره به چه دردی میخوره؟!:wink:
اگه طریقه ی کار با این نرم افزار رو خواستی بهم خبر بده
؟:-?

کارت محشره ای کاش تمومش میکردی ! ببینم این چمن ها و درخت ها رو هم با همین مولتی اسکتر ساختی ؟
آخه من پلاگین autograss دارم جون میکنه light cach کنه موقع رندر این اندازه هم طبیعی نمیشه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
autograss که آفسایت هست.برای ورک استیشن هست.بدرد ماها نمیخوره.
و اینکه چمن رو نساختم.ملتی اسکاتر یه نرم افزار توزیع هست.تولید نمیکنه.

بهزاد اسبش های پلی هست.مال آرچ مدل 83 هست.

سعید خیلی کارش قشنگ شده.تمیز و قشنگ شده.

پس پروکسی به چه دردی میخوره علف که میزارم بازم صحنه سنگین میشه. رندر هم طولانی تر میشه

نه حسام.این چمن ها خیلی سبک هستن.سنگین ترین 10 مگ هست

آخرین ویرایش:

.:BehzAd:.

Active Member
پروکسی نیست.چون اگه پروکسی بکنیم بعد تکثیر کنیم light cashe خیلی سنگین میشه

عارف جان پروکسی لاین کش رو سنگین نمیکنه اون دیسپلیسه که لایت کش رو میخوره وای وای خدا نکنه تو یه صحنه دیسپلیس یکم زیاد باشه و لایت کش رو هم متوسط در نظر بگیری اون وقت هست که مقدار حافظه اشغال شده میره باااااااااااااااااااااالا و ........

پروکسی فوق العادس برای این جور کارا

(Hamid)

Well-Known Member
عارف جان 32 بیتشم بذار دادا. ما واسه یه نرم افزار که نمیتونیم بریم فول سیستم بگیریم مازنی ریکا. الان بازار خرابه.:lol:

E-power

کاربر متخصص
سلام .
من تا حالا اینو نصب نکردم :green:
یه سوال . این فقط با وی ری کار میکنه؟ یا با موتورهای دیگه هم سازگاره؟
.
من Max2010 کار میکنم . توی نت گشتم همه لینکها خراب :mad:
2010 64bit کسی نداره؟ :green:
Vray 2.02

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا