:: تمام سوالات راجع به اينديزاين رو اينجا مطرح كنيد ::

pejman27

New Member
سلام
بنده وقتی میخوام فایلی که قبلا در ویندوز 7 به راحتی پی‌دی‌اف می‌کردم را در ویندوز 10 پی‌دی‌اف کنم، وقتی حرف اس و تی پشت هم قرار می‌گیرند، به شکل عجیبی که در فایل پیوست می‌گذارم، به هم می‌چسبند.
فوت اِریال است و اساساً فونت تغییری نکرده است و اگر همین فایل را دوباره در ویندوز 7 پی‌دی‌اف کنم مشکلی پیش نمی‌آید.
لطفاً برای پی‌دی‌اف کردن آن در ویندوز 10 به نحوی که این مشکل برطرف گردد، راهنماییم کنید.
نکته: وقتی Arial Black است (مثلاً در تیتر اصلی) مشکلی نیست. مشکل فقط زمانیست که از اریال نررو یا اریال بولد استفاده می‌کنم.

پیوست ها

• Abstract _ 990120 (Win 10).pdf
    164 کیلوبایت · بازدیدها: 1

mohammad0071

New Member
سلام.
من موقعی که فایل وردم رو وارد ایندیزاین میکنم با ارور فونت مواجه میشم. در حالیکه همه فونتها رو روی سیستمم نصب دارم و روی ورد راحت با اونا کار می کنم. کسی می دونه چطوری میشه رفعش کرد؟

پیوست ها

• Capture.JPG
    Capture.JPG
    47.4 کیلوبایت · بازدیدها: 4

s.14

Member
سلام دوستان عزیز
یک سوال تخصصی در مورد خروجی کتابهای اینتراکتیو دارم. من در یک کتاب کودک برای هر صفحه یک فایل صوتی وارد کردم. حال چطور باید یک خروجی pdf داشته باشم که زمان باز شدن آن بتوان روی آن فایل صوتی کلیک کرد و صدا رو پخش کرد.
در ضمن این کار رو حتما لازمه که هم در گوشی موبایل و هم در سیستم بتونم انجام بدم. با تشکر از همکاری تان.
فوری...ممنون

NILOOFAR.AFSHAR

New Member
سوال داری از من بپرس
خیلی برنامه راحتی اصلا فکرشم نمی تونی بکنی................
سلام من یک سوال دارم . در ایندیزاین در حال صفحه آرایی یک کتاب هستم و سوالم این است که در یک فایل چطور می تونم برای پاورقی ها ، زمانی که می خواهم از راست به چپ بنویسم خط پاورقی از راست به چپ و زمانی که می خواهم از چپ به راست بنویسم خط پاورقی از چپ به راست تنظیم نمایم.

NILOOFAR.AFSHAR

New Member
سلام من یک سوال دارم . در ایندیزاین در حال صفحه آرایی یک کتاب هستم و سوالم این است که در یک فایل چطور می تونم برای پاورقی ها ، زمانی که می خواهم از راست به چپ بنویسم خط پاورقی از راست به چپ و زمانی که می خواهم از چپ به راست بنویسم خط پاورقی از چپ به راست تنظیم نمایم.

s.14

Member
سلام دوستان عزیز
یک سوال تخصصی در مورد خروجی کتابهای اینتراکتیو دارم. من در یک کتاب کودک برای هر صفحه یک فایل صوتی وارد کردم. حال چطور باید یک خروجی pdf داشته باشم که زمان باز شدن آن بتوان روی آن فایل صوتی کلیک کرد و صدا رو پخش کرد.
در ضمن این کار رو حتما لازمه که هم در گوشی موبایل و هم در سیستم بتونم انجام بدم. با تشکر از همکاری تان.
فوری...ممنون

NILOOFAR.AFSHAR

New Member
حاشیه ها یا همان مارژین ها بستگی به موضوع متفاوت اند. در حالت کلی ۲.نیم سانت و لبه بیرونی ۳ سانت
ممنونم
یک سوال دیگه اینکه من در حال صفحه آرایی یک کتاب رقعی هستم. نمونه های کتاب را که بررسی می کنم طول متن 10 سانتیمتر است و اگر طبق گفته شما 2.5 سانت حاشیه داخلی و 3 سانت حاشیه بیرونی باشد مجموع اینها 15.5 سانت می شود ! شما گفتید سایز رقعی 14.5*22 است می شه لطفا بیشتر راهنماییم کنید. ممنون

NILOOFAR.AFSHAR

New Member
ممنونم
یک سوال دیگه اینکه من در حال صفحه آرایی یک کتاب رقعی هستم. نمونه های کتاب را که بررسی می کنم طول متن 10 سانتیمتر است و اگر طبق گفته شما 2.5 سانت حاشیه داخلی و 3 سانت حاشیه بیرونی باشد مجموع اینها 15.5 سانت می شود ! شما گفتید سایز رقعی 14.5*22 است می شه لطفا بیشتر راهنماییم کنید. ممنون

NILOOFAR.AFSHAR

New Member
ممنونم
می شه لطفا جواب این یکی سوال من را هم بدید. در ایندیزاین در حال صفحه آرایی یک کتاب هستم و سوالم این است که در یک فایل چطور می تونم برای پاورقی ها ، زمانی که می خواهم از راست به چپ بنویسم خط پاورقی از راست به چپ و زمانی که می خواهم از چپ به راست بنویسم خط پاورقی از چپ به راست تنظیم نمایم.

AKGDA

New Member
سلام و روز به خیر
در ایندیزاین به مساله ای برخوردم که راه حلی براش نیافتم
لطفا راهنمایی می فرمائید دوستان
تمام متن های موجود در صفحه دارای خط قرمزی در زیر و کنارشون شدن که نمی دونم مربوط به ترو استوری هست یا چیز دیگری
تصویری رو همراه فرستادم
چطور می تونم برشون دارم، ممنون میشم راهنمایی کنید

پیوست ها

• Test.jpg
    Test.jpg
    583.7 کیلوبایت · بازدیدها: 4

s.14

Member
به خاطر تنظیمات پاراگراف استایل تون هست.
توی تنظیماتش گزینه stroke یا underline رو خاموش کنید

mohsen.934

New Member
سلام دوستان من در ایندیزاین وقتی میخوام شماره صفحه اتوماتیک وارد کنم چه در مستر پیج چه در صفحات دبگه ه جای شماره صفحه فقط عبارت ss میاد. کسی میدونه مشکل از کجاست؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

mohad1

New Member
سلام دوستان وقتتون بخیر
تو ایندزاین برای متن انگلیسی چکار کنیم که حروف یک کلمه در آخر سطر از هم جدا نشوند و خط تیره نیوفته

Shahim

Active Member
سلام
قبلا پلاگین تصمیم روی indesign cs5 me نصب میشد و میشد باهاش توی textarea حروف را جابجای کرد و همینطور نقاطو اعراب را جابجا میکردیم
امکانات دیگه ای هم داشت ولی مشکل من سر همینه
الان باید چکار کنم تا بتونم همین کار را توی نسخه cc انجام بدم؟

فعلادو تا راه بیشتر نمیبینم که هر دوتاش خیلی خوب نیست
یکی تبدیل به outline
یکی هم ساخت text های مختلف و جابجا کردن اونهاست

هر دوتاش مشکلاتی داره
سعی کردم همان ایندیزاین cs5 را نصب کنم ولی نصب نشد...

راه حلی برای این کار ندارید که راحت حروف را توی تکست جابجا کنم؟

Saeed-1362

New Member
خود فعالیت تو انجمن ها رو امثال من درست بلد نیستند، بخاطر همین ممکنه سئوالات در جای غلطی مطرح بشه
با سلام...
دوستان عزيز هر سوالي كه راجع به برنامه اينديزاين دارند رو فقط تو اين تاپيك مطرح كنند ....(براي منظم كردن انجمن)
با تشكر.

Saeed-1362

New Member
با سلام
دوستان من تابحال سئوالات زیادی مطرح کردم ولی متأسفانه هیچ کدوم رو کسی جواب نداده دوست دارم بدونم علت چیه؟
آیا سئوالات مربوط به ایندیزاین رو دارم در جای غلطی می نویسم یا....؟

جدیدترین ارسال ها

بالا