:: تمام سوالات راجع به اينديزاين رو اينجا مطرح كنيد ::

liaee

New Member
سلام؛ خسته نباشید!
راهی هست که وقتی یک آبجکت ترانسپرنت رو وارد ایندیزاین می کنیم علاوه بر سایه دادن و... بشه مسقیم رنگش رو هم عوض کنیم؟

odrakoola

Well-Known Member
سلام؛ خسته نباشید!
راهی هست که وقتی یک آبجکت ترانسپرنت رو وارد ایندیزاین می کنیم علاوه بر سایه دادن و... بشه مسقیم رنگش رو هم عوض کنیم؟

سلام
اگر از داخل ایلستریتور کپی کنید و بیارید میشه... اما اگه از داخل فوتوشاپ کپی کنید نمیشه.

Masumeh_sa

New Member
space مجازی در ایندیزاین

با سلام...
دوستان عزيز هر سوالي كه راجع به برنامه اينديزاين دارند رو فقط تو اين تاپيك مطرح كنند ....(براي منظم كردن انجمن)
با تشكر.

سلام
من یه متن رو از ورد بردم داخل اینیزاین و حالا تمام اسپیس مجازی ها حذف شده
مثلاً
آن‌ها...> آنها
می‌شود...> میشود

چطور باید این مشکل رو حل کنم؟

arsalan001

New Member
با عرض سلام و خسته نباشید .
من می خواستم بدونم چطور میتونم در یک صفحه در دو جای مستقل از هم شماره گذاری کنم . مثلا در بالای صفحه از شماره 1 به بعد و در همان صفحه در پایین از شماره 20 به بعد شماره گذاری شود .

mahmoudezoj

New Member
توی این شرایط باید از grep استفاده کنید. برای مثال من خودم در مورد علیه الاسلام ها نزدیک به 20 تا grep ساختم ... بعد یه اسکریپتی هست که میشه چند گرپ رو باهم اجرا کرد.... با یه کلیک همزمان همه اجرا میشه و اصلاحات در تمام کتاب انجام میشه

ببخشيد بازم مزاحم ميشم ولي ميشه در اين مورد توضيح بيشتري بديد يا جايي كه آموزش كامل در مورد grep داده باشه برام بزاريد؟ البته به همراه اسكريپتي كه گفتيد.
ممنون

آخرین ویرایش:

arsalan001

New Member
با عرض سلام و خسته نباشید .
من می خواستم بدونم چطور میتونم در یک صفحه در دو جای مستقل از هم شماره گذاری کنم . مثلا در بالای صفحه از شماره 1 به بعد و در همان صفحه در پایین از شماره 20 به بعد شماره گذاری شود .

mohad1

New Member
با عرض سلام و خسته نباشید.
من یه مشکلی دارم و اونم اینه که وقتی شکل یا نمودارو وارد ایندزاین می کنم کیفیت پایین می یاد؟ و همینطور چه جوری سایز همه نمودارارو یکسان کنم؟ یه سوال دیگه هم داشتم در مورد فرمول ، از Math typeاستفاده می کنم چکار کنم که فرمول کشیده نشه؟ وقتی سایزشو کوچیک می کنم یه جورایی غیر عادی می شه.
ممنون از راهنماییتون

mahmoudezoj

New Member
با عرض سلام و خسته نباشید.
من یه مشکلی دارم و اونم اینه که وقتی شکل یا نمودارو وارد ایندزاین می کنم کیفیت پایین می یاد؟ و همینطور چه جوری سایز همه نمودارارو یکسان کنم؟ یه سوال دیگه هم داشتم در مورد فرمول ، از Math typeاستفاده می کنم چکار کنم که فرمول کشیده نشه؟ وقتی سایزشو کوچیک می کنم یه جورایی غیر عادی می شه.
ممنون از راهنماییتون

من در مورد سوال اولتون ميدونم و جواب ميدم
دوست عزيز توي اينديزاين براي اينكه سرعت برنامه بالاتر باشه كيفيت عكس پايين مياد تا صفحات به راحتي باز بشن ولي هر وقت خواستين با كيفيت اصلي صفحه رو ببينيد كافيه كليدهاي ctrl+Alt+Shift+y رو همزمان نگه بزنيد تا كيفيت اصلي رو ببينيد.

arsalan001

New Member
با عرض سلام و خسته نباشید . من چند بار این سوال رو تکرار کردم اما ظاهرا اینجا کسی اطلاعات کافی نداره

kalborroqayyeh

New Member
سلام
من یه متن رو از ورد بردم داخل اینیزاین و حالا تمام اسپیس مجازی ها حذف شده
مثلاً
آن‌ها...> آنها
می‌شود...> میشود

چطور باید این مشکل رو حل کنم؟

سلام علیکم
فاصله های مجازی را در ورد با ریپلیس تبدیل کنید به کتنرل + شیفت + 2
باز هم بگردید توی فروم قبلا جواب داده شده
یا علی مدد
به امید صبح دولتش

s20s20

Member
سلام میشه لطف کنید توضیحی در شماره گذاره صفحات بدید . هم برای زمانی که قصد داریم فایل چاپ کنیم و هم زمانی که نیازی به چاپ نیست . در فتوشاپ زمانی که فایلی برای چاپ میخواست بره .. .شماره 1 در مقابل اخرین صفحه می گذاشتیم . الان در ایندیزاین چی .؟؟؟؟/ واینکه من میخوام شماره گذاری م از صفحه 3 شروع بشه یعنی صفحه 3 من شماره 1 بخوره ///// الان مجله رو طراحی کردم مونده شماره گذاری محبت میکنن دوستان توضیح بدن

arsalan001

New Member
در مورد شماره گذاری می خوام یه توضیحاتی بدم . شما از هر صفحه ای که خواستی شروع به شماره گذاری کنی با ابزار type یه باکس درست میکنی . از گزینه type \inset special character \ Markers\Current page Number را انتخاب میکنی . حرف A نمایان می شود . خصوصیاتی را که برای اعداد شماره مورد نیاز است مثل فونت رنگ اندازه محل قرار گیری را روی حرف A انجام داده و کار تمام است . البته این مراحل باید روی Master انجام شود . امیدوارم کمکی کرده باشم

s20s20

Member
دوست عزیز این بلدم

با این کار اگر شما شماره گذاری از صفحه 3 شروع بخواهی کنی 3 تایپ میکنه در صورتی که بنده لازم دارم 1 تایپ کنه و جلد وصفحه دوم محاسبه نکنه

s20s20

Member
جواب سوال م رو پیدا کردم اینجا میگم تا کسی مثل من دنبالش بود مشکلش رفع بشه

برای اینکه شماره 1 از صفحه دوم سند آغاز شود، به منوی تنظیمات پالت page رفته و مطمئن شوید گزینه های
allow document pages to shuffle‘ ’ و ‘ allow selected spreads to shuffle ’ در حالت انتخاب قرار
ندارند
سپس
روی قسمت خاکستری پالت کلیک کنید تا همه صفحات از حالت انتخاب خارج شوند، سپس مسیر
page 2 > page options menu > numbering and sections options را طی کنید. گزینه ‘ Start page numbering at ’ را انتخاب کرده و در نهایت روی ok کلیک کنید.
و تمام برای صفحاتی هم که نمی خواهید شماره بخوره کافیه

عدد 1 به طور پیش فرض روی کاور رویی قرار دارد. اصولا شما به جلد شماره گذاری شده نیازی ندارید. شما می
توانید این شماره را بدون اینکه به شماره گذاری سایر صفحات خدشه ای وارد شود حذف کنید. برای این کار روی
آیکن صفحه مورد نظر کلیک کرده، به منوی تنظیمات پالت page که در گوشه سمت راست پالت قرار دارد بروید
و گزینه Override All Master Page Items را انتخاب کنید. حالا روی کادر شماره صفحه ای که قصد پاک
کردن آن را دارید کلیک کنید.

liaee

New Member
سلام دوستان
من ی متنی رو بند کشی کردم و الان تموم شده. طبق خواسته ی کارفرما حالا مجبور شدم متون رو جابجا کنم و و برای این کار بنظرم رسید تا بندکشی اونها رو در همین حالت حذف کنم سپس جای چندتا Text Box رو تغییر بدم تا متن ها سرجای خودشون بمونن.
حالا برای اینکه لینک بین تمام Text Box ها رو بردارم چه راهی پیشنهاد میکنید؟
ممنون
منتظرم :rose:

آخرین ویرایش:

mohad1

New Member
سلام و خسته نباشید
من می خوام یه مجله انگلیسی طراحی کنم.الان یه سوالی برام پیش اومد که اگر طراحی صفحه را مثل فارسی از راست شروع کنم مشکلی در چاپ پیش می یاد.
مرسی

liaee

New Member
سلام و خسته نباشید
من می خوام یه مجله انگلیسی طراحی کنم.الان یه سوالی برام پیش اومد که اگر طراحی صفحه را مثل فارسی از راست شروع کنم مشکلی در چاپ پیش می یاد.
مرسی

سلام دوست عزیز!
قطعا به مشکل میخوری. چراکه برای فرم بندی قبل از چاپ، صفحات کتاب شما بلعکس فرم بندی میشه. غیر از این توی کار خیلی اذیتت میکنه. گذشته از همه ی این داستانا کتابت از چپ شروع میشه و به راست ختم میشه ولی توی انگلیسی کار بلعکسه.
حالا چرا میخوای این کارو بکنی، دلیلی داری؟

pedram795

New Member
با عرض سلام خدمت دوستان
تمام آپستروف هام ( ' ) در متن انگلیسی تبدیل میشه به > و خود کلید گ در زبان انگلیسی هم در محیط ایندیزاین آپستروف ( ' ) را تبدیل به > میکنه در صورتی که با همون فونت توی محیط های دیگه درسته و مشکلی ندارم

جدیدترین ارسال ها

بالا