:: تمام سوالات راجع به اينديزاين رو اينجا مطرح كنيد ::

odrakoola

Well-Known Member
سلام به همه دوستان
من می خوام یه کار چاپی بزنم که توش رنگ طلایی کار شده

برای این کار توی فتوشاپ باید یه کانال درست کنیم و قسمتهایی که میخوایم مثلا طلایی بشه را توی اون مشخص کنیم و ...
تا اینجای کار مسأله ای نیست،‌
اما من می خوام این فایل psd طراحی شده را بیارم توی ایندیزاین و از اون برنامه یه خروجیpdf بگیرم
مشکل اینه که توی ایندیزاین دیگه اون کانال پنجم را نشون نمیده و خودش هم نمی دونم از کجاش باید کانال رنگ اسپات یا رنگ پنجم بهش بدم

کار من هم طوریه که نمی تونم فایل psd را جدا بدم و از ایندیزاین یه فایل دیگه بگیرم

دوستانی که توی این زمینه کار کردن لطفا راهنمایی کنن

سلام.
کی گفته شما داخل فوتوشاپ رنگ ساختنی (spot) بسازید داخل ایندیزاین نمیاد... شما زمانی که میخواید چنل جدید بسازید گزینه new spot channel رو بزنید فایل به صورت psd وارد ایندیزاین کنید میاد.
اما زمانی که میخواید داخل ایندیزاین رنگ پنجم مثل طلایی یا نقره بسیازید در پنل Swatches روی new color کلیک کنید و پنجره مربوط به ساخت رنگ باز شده در قسمت color type گزینه spot رو انتخاب کنید ....
ضمنا در ایندیزاین با فشردن کلید های shift و ّF6 پنجره رنگ های کار دیده میشه که به شما نشون میده کارتون چند رنگه.
موفق باشید

sobhan_250

Active Member
سلام.
کی گفته شما داخل فوتوشاپ رنگ ساختنی (spot) بسازید داخل ایندیزاین نمیاد... شما زمانی که میخواید چنل جدید بسازید گزینه new spot channel رو بزنید فایل به صورت psd وارد ایندیزاین کنید میاد.
اما زمانی که میخواید داخل ایندیزاین رنگ پنجم مثل طلایی یا نقره بسیازید در پنل swatches روی new color کلیک کنید و پنجره مربوط به ساخت رنگ باز شده در قسمت color type گزینه spot رو انتخاب کنید ....
ضمنا در ایندیزاین با فشردن کلید های shift و ّf6 پنجره رنگ های کار دیده میشه که به شما نشون میده کارتون چند رنگه.
موفق باشید

سلام
ممنون از راهنماییتون
بله همین طور بود که فرمودید
اما یه مشکل دیگه موند و اون اینکه در خروجی pdf فقط 4 رنگ دیده میشه

یعنی من همه این کارها را کردم و ایندیزاین هم 5 رنگ نشون میده ولی وقتی فایل pdf خروجی گرفته شده با تنظیمات پیش فرضی که هست ، توی فتوشاپ که اون فایل PDF را باز می کنم بازم فقط چهار رنگ داره!!!!

پیوست ها

• 000101.JPG
    000101.JPG
    192.4 کیلوبایت · بازدیدها: 3
  • 0002121.JPG
    0002121.JPG
    133.6 کیلوبایت · بازدیدها: 2

odrakoola

Well-Known Member
سلام
ممنون از راهنماییتون
بله همین طور بود که فرمودید
اما یه مشکل دیگه موند و اون اینکه در خروجی pdf فقط 4 رنگ دیده میشه

یعنی من همه این کارها را کردم و ایندیزاین هم 5 رنگ نشون میده ولی وقتی فایل pdf خروجی گرفته شده با تنظیمات پیش فرضی که هست ، توی فتوشاپ که اون فایل PDF را باز می کنم بازم فقط چهار رنگ داره!!!!

اشتباه شما همینجاست
باید با pdf x 1 2001 خروجی بگیرید.

odrakoola

Well-Known Member
بازم هم همین مشکل هست
توی فتوشاپ فقط همون چهار کانال وجود داره !!!:-?

خیلی چیزهارو باید رعایت کنید.... مثل color profile و تنظیمات خروجی و .... پیشنهاد میکنم رنگ پنجم رو به صورت یک فایل مجزا به چاپخونه بدید.

sobhan_250

Active Member
خیلی چیزهارو باید رعایت کنید.... مثل color profile و تنظیمات خروجی و .... پیشنهاد میکنم رنگ پنجم رو به صورت یک فایل مجزا به چاپخونه بدید.

راستش الان امتحان کردم

توی "ادوب اکروبات پرو" رنگ پنجم را متمایز نشون میده و مشکلی نیست ، منتها توی فتوشاپ که میارم رنگ ها را با هم مخلوط می کنه
نمی دونم توی لیتوگرافی چطور میشه ؟
توی پیوست یه نمونه آوردم که "یااباعبدالله" با رنگ پنجم کار شده
توی فتوشاپ مخلوط میکنه و نمیشناسه!!:paint:

odrakoola

Well-Known Member
راستش الان امتحان کردم

توی "ادوب اکروبات پرو" رنگ پنجم را متمایز نشون میده و مشکلی نیست ، منتها توی فتوشاپ که میارم رنگ ها را با هم مخلوط می کنه
نمی دونم توی لیتوگرافی چطور میشه ؟
توی پیوست یه نمونه آوردم که "یااباعبدالله" با رنگ پنجم کار شده
توی فتوشاپ مخلوط میکنه و نمیشناسه!!:paint:

بهترین فایل برای خروجی و تحویل به لیتوگرافی pdf هست... تحویل فایل به صورت psd و tiff برای افرادی هست که آشنایی ندارن.
شما فایل رو که به صورت pdf به لیتوگرافی بدید مستقیم وارد نرم افزار خروجیشون میکنن اما اگه psd بدید مجبورن خودشون خروجی pdf بگیرن.

sobhan_250

Active Member
رو آوردن رنگ آندرلاین

یه سوال دیگه
همون طور که توی عکس مشخصه من به متن خودم خط زیر و رو دادم / تنظیماتش هم تقریبا مشخصه

ولی همون طور که میبینید خط اومده روی متن ومن می خوام متن رو باشه / منظورم خط خاکستریه که اومده روی "گ" خط قرمز

توی تنظبمات هم چیزی پیدا نکردم
می تونید کمکم کنید؟
unedr.jpg

odrakoola

Well-Known Member
یه سوال دیگه
همون طور که توی عکس مشخصه من به متن خودم خط زیر و رو دادم / تنظیماتش هم تقریبا مشخصه

ولی همون طور که میبینید خط اومده روی متن ومن می خوام متن رو باشه / منظورم خط خاکستریه که اومده روی "گ" خط قرمز

توی تنظبمات هم چیزی پیدا نکردم
می تونید کمکم کنید؟
مشاهده پیوست 107030

سلام.
شما نباید از strikethrough استفاده کنید ... به جاش باید از underline و یا بهتر از اون paragraph rules استفاده کنید.

mehr2000

New Member
سلام
متن من میره زیر این کادر رنگی
کدوم دکمه ها متن رو میاره رو ؟
مرسی

پیوست ها

• in.jpg
    in.jpg
    19.5 کیلوبایت · بازدیدها: 3

liaee

New Member
سلام
ظاهرا قبلا درمورد سوالی که میخوام بپرسم مطالبی درج شده ولی از اونجائی که نتونستم پیداشون کنم دوباره مطرح شون میکنم:
1- چیکار کنیم که بعد از درگ کردن آیتم ها از فوتوشاپ به ایندیزاین کادر سفید رنگ دور آیتم ها ایجاد نشود.
2- راهی هست که وقتی یک آبجکت ترانسپرنت رو وارد ایندیزاین می کنیم علاوه بر سایه دادن و... رنگش رو هم عوض کنیم؟
3- آیا آبجکت ترانسپرنت ورودی به ایندیزان رو میشه مثلا به shape تبدیل کرد؟

pami

Member
با سلام اینئیزاین من شرت کات alt ctrl f11 v رو به اسکریپ اختصاص داده ولی وقتی میزنم یه پنجره ابی میاد نوشته intel hp graphic control panel scaling panel و اصلا اسکریپ رو نمیاره چرا؟

odrakoola

Well-Known Member
با سلام اینئیزاین من شرت کات alt ctrl f11 v رو به اسکریپ اختصاص داده ولی وقتی میزنم یه پنجره ابی میاد نوشته intel hp graphic control panel scaling panel و اصلا اسکریپ رو نمیاره چرا؟

سلام.
این شورت کات به تنظیمات کارت گرافیکتون اختصاص داده شده.... از یه شورت کات دیگه برای اسکریپت استفاده کنید.

pami

Member
متاسفانه هرچی میزنم قبول نمیکنه میگه نمیتونی تغییر بدی دیفالتو باید یه ست جدید بسازی ولی اکی هم که میزنم اصلا شرت کاته اعمال نشده همون قبلیه

mahmoudezoj

New Member
سلام و خسته نباشید
میخواستم نحوه کار autocorrect رو یاد بگیرم. فقط از این قسمت متوجه شدم میشه زبان رو فارسی انتخاب کرد و کلمات اشتباه و صحیح همون ها رو به autocorrect‌ داد ولی نمیدونم چطور فعال میشه
کلا میخوام یه کاری کنم که نگارش بعضی کلمات رو که اشتباه هست بصورت یک جا توی صفحه اصلاح کنم. الان با Replace‌ این کار رو انجام میدم ولی چون تعداد کلمات زیاده زمان می‌بره.
ممنون میشم راهنمایی کنید.

آخرین ویرایش:

odrakoola

Well-Known Member
سلام و خسته نباشید
میخواستم نحوه کار autocorrect رو یاد بگیرم. فقط از این قسمت متوجه شدم میشه زبان رو فارسی انتخاب کرد و کلمات اشتباه و صحیح همون ها رو به autocorrect‌ داد ولی نمیدونم چطور فعال میشه
کلا میخوام یه کاری کنم که نگارش بعضی کلمات رو که اشتباه هست بصورت یک جا توی صفحه اصلاح کنم. الان با Replace‌ این کار رو انجام میدم ولی چون تعداد کلمات زیاده زمان می‌بره.
ممنون میشم راهنمایی کنید.

سلام
دوست عزیز autocorrect اصن برای این کار نیست....شما باید از همون Replace‌ استفاده کنید .... بجای این که تک تک کلمات رو یکی یکی اصلاح کنید گزینه Replace‌ all رو بزنید..
تمام

mahmoudezoj

New Member
سلام
دوست عزیز autocorrect اصن برای این کار نیست....شما باید از همون Replace‌ استفاده کنید .... بجای این که تک تک کلمات رو یکی یکی اصلاح کنید گزینه Replace‌ all رو بزنید..
تمام

منظورم نزدیک به 50 کلمه مختلف هست که هر کدوم چند بار در صفحه تکرار شده
پس راهی نداره برای اصلاح تمام این کلمات به صورت یکجا؟

odrakoola

Well-Known Member
منظورم نزدیک به 50 کلمه مختلف هست که هر کدوم چند بار در صفحه تکرار شده
پس راهی نداره برای اصلاح تمام این کلمات به صورت یکجا؟

توی این شرایط باید از grep استفاده کنید. برای مثال من خودم در مورد علیه الاسلام ها نزدیک به 20 تا grep ساختم ... بعد یه اسکریپتی هست که میشه چند گرپ رو باهم اجرا کرد.... با یه کلیک همزمان همه اجرا میشه و اصلاحات در تمام کتاب انجام میشه

جدیدترین ارسال ها

بالا