:: تمام سوالات راجع به اينديزاين رو اينجا مطرح كنيد ::

odrakoola

Well-Known Member
سلام . آقای
odrakoola در پاسخ به سوالی در رابطه با زیرنویس به استفاده از اسکریپتی که footnote را به sidenote تبدیل میکنه اشاره کرده اید که من به شدت به این راه حل نیاز دارم. اما اصلا با اسکریپت و دانلود آن و اینکه با چه عنوانی باید آنرا دانلود کنم و از این قبیل آشنا نیستم ممکن است که مرا راهنمایی کنید؟؟؟ متشکرم

سلام.
کافیه در گوگل تایپ کنید indesign script footnote sidenote
در مورد استفاده از اسکریپت داخل ایندیزاین هم تایپ کنید indesign how use script

kalborroqayyeh

New Member
طلب کمک؛

سلام علیکم
متی دارم این جوری؛
…لکن او هو صحیح ([۳]) (من استرق السمع فاتبعه شهاب) قطعة من النار…

همانطور که ملاحظه می‌فرمائید عدد اینطوری در متن درج شده و بعد در انتهای کل متن:
([۳]) الاّ من استرق السمع استثناء منقطع و المعنی لکن من استرق السمع یتبعه شهاب و قال الفراء هو استثناء صحیح لان الله تعالی لم یحفظ السماء ممن یصعد الیها لیسترق السمع لکن اذا سمعه و ادّاه الی الکهنة اتبعه شهاب. مجمع‏البیان. . . (مصحح)

در انتهای متن، همینطور اعداد و متن آمده…

می‌خواهم این شماره‌ها در زیر و پاورقی صفحه متن اصلی قرار بگیرد

با تشکر

یا علی
به امید صبح ظهورش

odrakoola

Well-Known Member
سلام علیکم
متی دارم این جوری؛
…لکن او هو صحیح ([۳]) (من استرق السمع فاتبعه شهاب) قطعة من النار…

همانطور که ملاحظه می‌فرمائید عدد اینطوری در متن درج شده و بعد در انتهای کل متن:
([۳]) الاّ من استرق السمع استثناء منقطع و المعنی لکن من استرق السمع یتبعه شهاب و قال الفراء هو استثناء صحیح لان الله تعالی لم یحفظ السماء ممن یصعد الیها لیسترق السمع لکن اذا سمعه و ادّاه الی الکهنة اتبعه شهاب. مجمع‏البیان. . . (مصحح)

در انتهای متن، همینطور اعداد و متن آمده…

می‌خواهم این شماره‌ها در زیر و پاورقی صفحه متن اصلی قرار بگیرد

با تشکر

یا علی
به امید صبح ظهورش

سلام.
اون طور که من فهمیدم فکر میکنم میخواید endnote رو به footnote تبدیل کنید.
برای اینکار زمانی که متن داخل word هست باید روی endnote کلیک کنید و از منوی تنظیمات تمام endnoteها رو به footnote تبدیل کنید و سپس وارد ایندیزاین کنید.

kalborroqayyeh

New Member
علیکم السلام
بسیار متشکر
متن من ظاهر کانورت شده از زرنگار است
و پاورقی‌ها اندنوت نیست
بلکه متن عادی است و اصلا پاورقی نیست
می‌خواهم آنها را تبدیل به پاورقی کنم
لطفا راهنمایی بفرمائیذ
در ضمن در مورد لینک http://hn13.asset.aparat.com/aparat-...3091254354.mp4 نیز اگر مطلبی هست بفرمائید

یا علی مدد
به امید صبح دولتش...

odrakoola

Well-Known Member
علیکم السلام
بسیار متشکر
متن من ظاهر کانورت شده از زرنگار است
و پاورقی‌ها اندنوت نیست
بلکه متن عادی است و اصلا پاورقی نیست
می‌خواهم آنها را تبدیل به پاورقی کنم
لطفا راهنمایی بفرمائیذ
در ضمن در مورد لینک http://hn13.asset.aparat.com/aparat-...3091254354.mp4 نیز اگر مطلبی هست بفرمائید

یا علی مدد
به امید صبح دولتش...

سلام.
لینکتون خرابه
اگر پاورقی ها تبدیل به متن شده چاره ای ندارید که همه رو به صورت دستی پاورقی کنید

odrakoola

Well-Known Member

فیلمو دیدم .
ببنید این کاری که داره انجام میده از چندین مرحله تشکیل شده.
در تاپیکی که هم در مورد شعر پرسیده شده بود من گفته بودم که یه مقدار پیچیدست.
من نمیتونم بیشتر از این توضیح بدم و فقط میتونم بگم ترکیبیه از استایل ها و گرپ فایند.
اگر کارتون حساسه به نظرم ارزش داره 30000 ت خرج کنید.

kalborroqayyeh

New Member
سلام علیکم
یک سؤآل یعنی دو تا...

+3.jpg

سؤال اول
می‌خواهم اول عدد یک باشد و روبرویش عدد 2
بعد عدد 3 روبرویش عدد 4

نکته و سؤال بعد اینکه
خط آخر(8) در روبروی 7 باشد.

دستتون درست

یا علی مدد
به امید ظهور و صبح فرجش

Mr.J

New Member
سلام.
یک سوال که شاید مبتدیانه باشه.
برای صفحه بندی کتاب، چطوری میتونم باکس های متنی یک اندازه توی همه صفحات ایجاد کنم که وقتی متن رو شیفت کپی میکنم توی باکس اول، تا آخر متن توی همه باکس ها ریخته بشه؟
از طریق مستر پیج که نبود.
ممنون میشم کمک کنید.

kalborroqayyeh

New Member
سلام.
یک سوال که شاید مبتدیانه باشه.
برای صفحه بندی کتاب، چطوری میتونم باکس های متنی یک اندازه توی همه صفحات ایجاد کنم که وقتی متن رو شیفت کپی میکنم توی باکس اول، تا آخر متن توی همه باکس ها ریخته بشه؟
از طریق مستر پیج که نبود.
ممنون میشم کمک کنید.

علیکم السلام
میشه بیشتر توضیح بدین
یعنی می خواهید تمام صفحات مثلا مثل ورد وقتی متن را paste مي‌كنيد تمام صفحات پر شود یا اینکه می‌خواهید در یک باکس مثلا کوچک باشد که در آن متن را جای گذاری کنید

یا علی مدد
به امید صبح دولت یار...

pasha050

New Member
با سلام به همه دوستان گرافیست
یک سوال دارم که امیدوارم بتونید کمکم کنید:ژ
یک کتاب تست شیمی که پر از فرمول و معادلات شیمی هست و داخل Word حروفچینی شده رو دوستی به من داده تا تو قطعی دلخواهشون به صورت دو رنگ صفحه‌آرایی کنم.
نرم افزار Mathtype رو دانلود کردم و نصب هم کردم. اما مشکلی که باهاش دارم اینه که وقتی فرمول مورد نظرم رو وارد سند اصلیم می‌کنم یه هایلات Demo روش داره که انگار رجیستر نشده. (اینم بگم که من فایل کرک اون رو داخل فایل نصب شده اجرا کردم اما چک مارک Demo از بین نرفته).
دوستانی که با فرمول نویسی در ایندیزاین آشنایی دارن لطف کنن توضیح بدن که بهترین نرم‌افزار برای انجام این جور کارا چیه و اگر احیانا فایلش رو دارن برام لینکش رو بزارن.
ارادتمند همه دوستان

odrakoola

Well-Known Member
با سلام به همه دوستان گرافیست
یک سوال دارم که امیدوارم بتونید کمکم کنید:ژ
یک کتاب تست شیمی که پر از فرمول و معادلات شیمی هست و داخل Word حروفچینی شده رو دوستی به من داده تا تو قطعی دلخواهشون به صورت دو رنگ صفحه‌آرایی کنم.
نرم افزار Mathtype رو دانلود کردم و نصب هم کردم. اما مشکلی که باهاش دارم اینه که وقتی فرمول مورد نظرم رو وارد سند اصلیم می‌کنم یه هایلات Demo روش داره که انگار رجیستر نشده. (اینم بگم که من فایل کرک اون رو داخل فایل نصب شده اجرا کردم اما چک مارک Demo از بین نرفته).
دوستانی که با فرمول نویسی در ایندیزاین آشنایی دارن لطف کنن توضیح بدن که بهترین نرم‌افزار برای انجام این جور کارا چیه و اگر احیانا فایلش رو دارن برام لینکش رو بزارن.
ارادتمند همه دوستان
سلام.
من خودم با موردی روبرو شده بودم که یک کتاب آموزش اکسل بود و پر از فرمول فارسی و لاتین همراه با اعداد و ... خلاصه بسیار پیچیده بود. زمانی که متنو وارد ایندیزاین میکردیم فرمول ها تبدیل به عکس میشد. اوایل با این قضیه مشکل داشتم ولی بعد از یه مدت کار متوجه شدم که این اتفاق خوبیه چون از دردسر تایپ مجدد فرمول و قالب بندی اون راحت می شدیم .
نهایتا تصمیم بر این شد که فونت دلخواه رو در ورد به فرمول اختصاص بدیم و زمانی که وارد ایندیزاین با تکنیک های خاص خودش فرمول ها که حالا تبدیل به عکس شده بودند و داخل متن بودند رو از لحاظ مکانی تنظیم میکردیم.

kalborroqayyeh

New Member
سلام علیکم

+3.jpg
سؤال اول
می‌خواهم اول عدد یک باشد و روبرویش عدد 2
بعد عدد 3 روبرویش عدد 4

نکته و سؤال بعد اینکه
خط آخر(8) در روبروی 7 باشد.

دستتون درست

یا علی مدد
به امید ظهور و صبح فرجش

آخرین ویرایش:

Mr.J

New Member
سلام.
از فونتای w که استفاده میکنم، ه با همزه (shift+g) رو که میزنم، حرف رو از حرف قبلیش جدا میکنه. ورژن سی سی. چ کنم؟

Mr.J

New Member
علیکم السلام
میشه بیشتر توضیح بدین
یعنی می خواهید تمام صفحات مثلا مثل ورد وقتی متن را paste مي‌كنيد تمام صفحات پر شود یا اینکه می‌خواهید در یک باکس مثلا کوچک باشد که در آن متن را جای گذاری کنید

یا علی مدد
به امید صبح دولت یار...
سلام. ببخشید دیر جواب میدم. میخوام که کل صفحات پر بشه. مثل کتاب دیگه. نه این که بره توی یه باکس. خودش باکس با همون اندازه باکس اول ایجاد کنه و صفحات بعدی رو تشکیل بده. مثل توی ورد که پیست میکنیم. ولی توی باکس و اندازه ای که مشخص کردم براش

Mr.J

New Member
این سوال رو هم اگر جواب بدید ممنون می شم که چطوری می تونم توی یه فایل، خط جدا کننده پاورقی ها رو یک جاهایی از چپ کنم و یک جاهایی از راست.
می خوام پاورقی هایی که با فارسی شروع می شند، خط جداکننده از راست باشه و پاورقی هایی که با انگلیسی شرو می شند، خط جداکننده از چپ باشه.
ممنون.

pasha050

New Member
سلام. میخواستم بدونم که فایل های ایندیزاین 5.5 رو چطور میشه با ایندیزاین 3 باز کرد. آیا پلاگینی برای این کار وجود داره؟ ضمنا درباره پیغام خطای sharedcontent.rpln هم توضیح دهید. ممنون

odrakoola

Well-Known Member
سلام. میخواستم بدونم که فایل های ایندیزاین 5.5 رو چطور میشه با ایندیزاین 3 باز کرد. آیا پلاگینی برای این کار وجود داره؟ ضمنا درباره پیغام خطای sharedcontent.rpln هم توضیح دهید. ممنون

امکانش وجود نداره
این امکان از نسخه 3 به بعد ایجاد شد... یعنی میتونید یه خروجی idml از نسخه 5.5 بگیرید و در نسخه 4 باز کنید.

kalborroqayyeh

New Member
سلام علیکم
با عرض معذرت
گزینه‌ Primary Text Frame را فعال کنید و OK را فشار دهید

001.jpg

002.jpg

بعد در باکسی که روبرویتان هست کلیک کرده و متن را Paste کنید
متن به صورت مساوی در تمام صفحات پخش می‌شود.
بابت سؤال دوم ، الان نمی‌دانم
باید بگردم
اگر پیدا شد برایتان قرار می‌دهم

یا علی مدد
به امید صبح دولتش

جدیدترین ارسال ها

بالا