:: تمام سوالات راجع به اينديزاين رو اينجا مطرح كنيد ::

i.amirmoghaddam

New Member
عقیده من که خودم آموزگار خودم بودم اینه که کتاب زیاد جواب نمیده آموزش های آنلاین و اینتراکتیو خیلی بیشتر کمک میکنه سایت lynda.com رو برید و آموزش هاشو دنبال کنید چون آموزش گرافیک هست زبانتون هم خوب نباشه با دیدن تصاویر خیلی چیزها دستگیرتون میشه البته معلم هم میتونه کمک کنه اما سمت کتاب نرید هیچ فایده ای نداره

pami

Member
اینتراکتیو چی هست دوست عزیز؟منم با نظر شما موافقم کتاب اصلا برای من که تا حالا کمک خاصی نکرده من خودم دوتا کتاب حجیم فتوشاپ و کورل داشتم یه بار هم نخوندم

سلام.
امکانش هست در چندین صفحه، فریم با اندازه دلخواه خودمون به صورت خودکار ایجاد بشه یا باید در هر صفحه به صورت دستی خودمون فریم رو بسازیم؟
مثلا وقتی انتقال خودکار متن از یک فریم به فریم دیگه اتفاق میفته، در همون فرم فریمی که اول خودمون ساختیم انتقال مطالب صورت بگیرد.
مچکرم

odrakoola

Well-Known Member
سلام دوستان من سوالم در مورد آموزش ایندیزاینه اگه تکراریه از قبل معذرت خواهی میکنم میخواستم بدونم برای اموزش جامع ایندیزاین از مبتدی تا حرفه ای میتونید کتابی یا سی دی خوب و روانی به فارسی معرفی کنید؟چون هرچی گشتم همه نصفه بود در مورد کتابها هم

واقعیت نمیدونستم کدوم خوبه اما کتابهای حجیم رو واقعا نمیرسم بخونم ترجیحا کم حجم و روون و کامل باشه البته اگه هست اگه نیست که همونم خوبه ممنون

جامع و کامل و مختصر...؟
من سراغ ندارم.

odrakoola

Well-Known Member
سلام.
امکانش هست در چندین صفحه، فریم با اندازه دلخواه خودمون به صورت خودکار ایجاد بشه یا باید در هر صفحه به صورت دستی خودمون فریم رو بسازیم؟
مثلا وقتی انتقال خودکار متن از یک فریم به فریم دیگه اتفاق میفته، در همون فرم فریمی که اول خودمون ساختیم انتقال مطالب صورت بگیرد.
مچکرم

بله امکانش هست
باید در مستر فریم بسازید و به هم لینک کنید.
زمانی که میخواید مطلب رو جاگذاری کنید در صفحات اصلی شیفت رو بگیرید و روی فریم کلیک کنید.

i.amirmoghaddam

New Member
اینتراکتیو چی هست دوست عزیز؟منم با نظر شما موافقم کتاب اصلا برای من که تا حالا کمک خاصی نکرده من خودم دوتا کتاب حجیم فتوشاپ و کورل داشتم یه بار هم نخوندم
ازین سی دی های مالتی مدیا که هنگام درس دادن ازت میخاد تمرین رو انجام بدی باهاش
سایتی که گفتم رو سر بزن آموزشهاشو دنبال کن جامع هست سی دی های آموزشی ایرانی رو دنبال نکنی بهتره دلیلش رو خواستی بهت خصوصی توضیح میدهم اما سرکلاس معتبر که بری هم خیلی خوبه آموزش گرافیک رو باید حتمن درگیرش بشی و تمرین کنی اینطوری نیست که یکطرفه درس بخونی و چیز یاد بگیری اگر عزمت جزم باشه مرحله به مرحله بهتون خواهم گفت که چیکار کنید که پیشرفت کنید

pami

Member
ازین سی دی های مالتی مدیا که هنگام درس دادن ازت میخاد تمرین رو انجام بدی باهاش
سایتی که گفتم رو سر بزن آموزشهاشو دنبال کن جامع هست سی دی های آموزشی ایرانی رو دنبال نکنی بهتره دلیلش رو خواستی بهت خصوصی توضیح میدهم اما سرکلاس معتبر که بری هم خیلی خوبه آموزش گرافیک رو باید حتمن درگیرش بشی و تمرین کنی اینطوری نیست که یکطرفه درس بخونی و چیز یاد بگیری اگر عزمت جزم باشه مرحله به مرحله بهتون خواهم گفت که چیکار کنید که پیشرفت کنید
خیلی ممنون از راهنماییتون دوست عزیز باز شما حداقل یه جوابی به من دادی و بی تفاوت نبودی واقعا امیدوارم خدا هیچ انسانیو محتاج آدمای بی خیر نکنه که وقتی به یه جایی میرسن ...بیخیال

Mr.J

New Member
سلام.
توی ایندیزاین سی سی وقتی که نقطه رو میزنم، بجای نقطه، علامت درصد تایپ میشه توی باکس متن. مشکل چیه؟

s20s20

Member
من یه قالب ایندیزاین اماده دارم . ولی شماره صفحات انگلیسی هست و اون چیزی که من میخوام در نمیاد .یعنی فارسی بشه . کلی به تنظیماتش دست زدم ولی درست بشو نیست

1.png

که تصویر بیانگر همه چیز هست .

سوال 2 بنده این هست برای چاپ کار انجام شده در ایندیزاین کافی از هر صفحه پی ادف بگیریم بعد ببریم لیتو گرافی و اونا خودشون با چسب به هم می چسبونن یا اینکه . باید بصورت عکس ببریم درون فتوشاپ و صفحات کنار هم بچسبونیم

Mr.J

New Member
من یه قالب ایندیزاین اماده دارم . ولی شماره صفحات انگلیسی هست و اون چیزی که من میخوام در نمیاد .یعنی فارسی بشه . کلی به تنظیماتش دست زدم ولی درست بشو نیست

مشاهده پیوست 105445

سوال 2 بنده این هست برای چاپ کار انجام شده در ایندیزاین کافی از هر صفحه پی ادف بگیریم بعد ببریم لیتو گرافی و اونا خودشون با چسب به هم می چسبونن یا اینکه . باید بصورت عکس ببریم درون فتوشاپ و صفحات کنار هم بچسبونیم
البته من خیلی حرفه ای نیستم ولی اگر کسی جوابتون رو نداد، از راهنمایی های من استفاده کنید شاید بد نباشه.
درمورد سوال اولتون اینکه از فونت فارسی استفاده کنید توی مستر پیج ها احتمالا درست بشه.
برای چاپ هم چاپخونه ها توی ستینگ چاپشون حالت دفتری دارن که خودش برگه ها رو طبق شماره صفحه، تنظیم میکنه و چاپ میکنه.

i.amirmoghaddam

New Member

مشاهده پیوست 105445

سوال اول رو آقای جی جواب دادن دستشون درد نکنه
شما کار آماده رو پی دی اف میگیرید (موقع پی دی اف گزینه all رو انتخاب میکنید) همه کتاب به صورت کامل از صفحه ۱ تا فلان پی دی اف شد
تحویل لیتوگرافی بدید براتون فرم بندی میکنه و تعداد فرم ها کنار هم چیده میشه از عطف چسب میخوره یا دوخته میشه، از سه کناربرش میخوره و تنظیم میشه.
نمونه شما آماده است حالا میتونید غلط گیری کنید تا برای چاپ به همون شکلی که فرمبندی شده بره برا زینک و چاپ

s20s20

Member
دوست عزیز امتحان کردم روش شما رو . قبل از اینکه پست بزنم ولی نشد باز هم ممنون اگر راه دیگه ای مد نظرتون هست بفرمایید

atarodiamir

Active Member
سلام.
برای فارسی کردن شماره اعداد کافیه که کلید ctrl+T رو زده و در قسمت پایین این پالت گزینه digit رو باز کرده و hindi رو انتخاب کنین.

s20s20

Member
دوستان این قالب اصلا نوشته ای برای شماره گذاری نداره و امکان تغییر دادنش رو نداریم

saharhg

New Member
سلام به همه دوستان ... در مورد ebook اموزش اينديزاين كسي سايتي رو سراغ داره ؟ اگه سراغ داريد بي زحمت معرفي بفرماييد.....يك در دنيا .. صد در آخرت ..ثواب داره !:sad:

از این لینک میتونید کتاب الکترونیکی اموزش ایندیزاین رو دانلود کنید، کتاب خیلی خوبه
لینک دانلود مستقیم pdf

s20s20

Member
مشکل قبلین حل شد. دوستان تو شماره گذاری دجار مشکل شدم من میخوام اعداد زوج سمت راست و فرد سمت چپ باشه

2 |3
4|5
درون مستر پیج من میزنم 2 و3 وقتی اعمال میکنم همه صفحات 2 |3 میشه در صورتی که میخوام خودش اتوماتیک بقیه صفحات شماره هاشو درست کنه
فکر نکنم برای هر صفحه باید یه مستر پیج درست کنم باید راهی باشه درسته ؟

اصغرپور

New Member
سلام . آقای
odrakoola در پاسخ به سوالی در رابطه با زیرنویس به استفاده از اسکریپتی که footnote را به sidenote تبدیل میکنه اشاره کرده اید که من به شدت به این راه حل نیاز دارم. اما اصلا با اسکریپت و دانلود آن و اینکه با چه عنوانی باید آنرا دانلود کنم و از این قبیل آشنا نیستم ممکن است که مرا راهنمایی کنید؟؟؟ متشکرم

اصغرپور

New Member
آیا راهی برای تماس فوری با آقایodrakoola
وجود دارد؟ و یا ایشان امکان تماس با بنده را دارند؟

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا