:: تمام سوالات راجع به اينديزاين رو اينجا مطرح كنيد ::

odrakoola

Well-Known Member
سلام خدمت دوستان
چطور میتونیم یه متن رو تو مستر پیج به صورت variable (قابل ادیت) کنم که تو بقیه صفحه ها تغیرش بدم اما متغیرها رو خودم میخوام وارد کنم نه اینکه مثل شماره صفحه خودش بیاد
adobe indesign cc

سلام.
بگید متغیرتون چیه تا بهتر بتونم راهنماییتون کنم.

odrakoola

Well-Known Member
آره راه داره اما توضیح دادنش سخت تر از انجام کل کاریه که داری میکنی
یه گزینه تو cs6 اضافه شده تو ابزارش liqed فکر کنم اسمشه
یه کار دیگم استفاده از اسکریپته :)

سلام.
بهترین روش استفاده از Master Text Frame هست . با این کار زمانی که در داخل مستر فریم متن رو جابه جا کنید یا سایزشو تغییر بدید در تمام صفحات فریم متن اصلی تغییر پیدا میکنه.

pedram795

New Member
سلام.
بگید متغیرتون چیه تا بهتر بتونم راهنماییتون کنم.

تو یه تکست باکس یک کلمه متن مثلاً حمید و تو یه تکست باکس دیگه یه عدد 1 تا 2 رقمی مثلاً 18 که تو هر صفحه تغییر میکنن ولی جاشون و استایلشون در هر صفحه مثل صفحه های دیگست .چون بعداً می خوام فونت و جای همشون رو تغییر بدم واسم مهم بود که تو مستر بیاد و دوباره کاری انجام ندم (کاش مثل فتوشاپ اکشن و اتومیت داشت!)

odrakoola

Well-Known Member
تو یه تکست باکس یک کلمه متن مثلاً حمید و تو یه تکست باکس دیگه یه عدد 1 تا 2 رقمی مثلاً 18 که تو هر صفحه تغییر میکنن ولی جاشون و استایلشون در هر صفحه مثل صفحه های دیگست .چون بعداً می خوام فونت و جای همشون رو تغییر بدم واسم مهم بود که تو مستر بیاد و دوباره کاری انجام ندم (کاش مثل فتوشاپ اکشن و اتومیت داشت!)

فکر کنم متوجه شدم چی میخوای.
این راه حلی که میگم فقط در نسخه CCو CS6 قابل استفاده ست.
باید یک باکس متن بکشی و داخلش متن اصلی رو تایپ کنید بعد باکس رو انتخاب و از نوار ابزار اصلی Content Placer Tool رو انتخاب کنید.
یک باکس خاکستری رنگ در پایین مانیتور ظاهر میشه. اون فریم متنی که متن اصلی داخلشه انتخاب کنید. خواهید دید که فریم مورد نظر در باکس خاکستری ظاهر میشه.
حالا در باکس خاکستری گزینه Create Link رو تیک بزنید.
در قسمت پایین سمت چپ باکس خاکستری دو گزینه میبنید که با سمت چپی المان اظافه میکنید و با راستی المان درج میکنید . حالا روی راستیه کلیک کنید.
از این به بعد میتونید فریم متن اصلی رو هر جا که بخواید بذارید میتونید توی هر صفحه هر جای دلخواه بذارید.
هر وقت خواستید میتونید در فریم اولی ( فریم اصلی ) متن رو تغییر بدید سپس در پنل لینک ٫ لینک های مورد نظر رو آپدیت کنید خواهید دید که در تمام فریم ها متن تغییر پیدا می کنه.
توضیحش سخت بود امیدوارم متوجه شده باشید.
موفق باشید.

s20s20

Member
سلام دوستان
یه آموزش یا راهمایی من باب فرم بندی و صفحه بندی کار در ایندیزاین میخواستم
مثلا فرم بندی روزنامه - مجله - یا درست کردن سر رسید و امثال اینا باید چی کار کنم اطلاعاتی ندارم
ممنون میشم اگر یه نمونه فرم بندی یا صفحه بندی در این زمینه ها انجام بدید تا هم من یاد بگیرم هم دوستانی که بلد نیستند ممنون

qasedak_20

New Member
بله، فایل فتوشاپ همیشه با لایه وارد ایندیزاین میشه، اگه لایه هاش رو میخواین ببینین موقع "پلیییس" کردن دقت کنید و گزینه show import option رو روشن کنید

بله، کمی خلاقیت میخواد، اما قبلش باید دلیلش رو بدونم چون اصلن هیچ دلیلی برای این کار تو گرافیک وجود نداره و این کار اشتباه

مثلا کار کردن با تکست تو ایندیزاین خیلی راحت تره
اما زیبایی گرافیکی تو فتوشاپ بهتره
واس این میگم ارتباط بینشون چطوریه
فتوشاپو با لایه وارد میکنم
اما تو ایندیزاین لایه ها قابل تفکیک نیست!

fuad_comx

New Member
سلام
چند تا سوال...

--- چطور میشه برای یک پاراگراف استایل تصویر زمینه تعریف کرد - یعنی هر جا که به متن اون استایل رو منتسب کردیم زمینه اون پاراگراف تصویر مورد نظرمون نمایش داده بشه
--- چطور میشه برای یک جدول تصویر زمینه تعریف کرد - طوری که با جابجا شدن جدول در صفحات تصویر زمینه اش هم جابجا بشه
--- چطور میشه توی یکی از سلول های یک جدول یک پاورقی داشت - ظاهرا همون راهی که برای حالت عادی هست برای درج پاورقی در جدول ممکن نیست ....!!!!
با تشکر

آخرین ویرایش:

odrakoola

Well-Known Member
سلام
چند تا سوال...

--- چطور میشه برای یک پاراگراف استایل تصویر زمینه تعریف کرد - یعنی هر جا که به متن اون استایل رو منتسب کردیم زمینه اون پاراگراف تصویر مورد نظرمون نمایش داده بشه
--- چطور میشه برای یک جدول تصویر زمینه تعریف کرد - طوری که با جابجا شدن جدول در صفحات تصویر زمینه اش هم جابجا بشه
--- چطور میشه توی یکی از سلول های یک جدول یک پاورقی داشت - ظاهرا همون راهی که برای حالت عادی هست برای درج پاورقی در جدول ممکن نیست ....!!!!
با تشکر

این سه کار در ایندیزاین قابل انجام نیست.

*Nirvana

New Member
لینک عکس به نوشته

با سلام
میخواستم بپرسم در ایندیزاین 5 یا 6 ام ای چطور میشه عکس رو به نوشته لینک داد ... که اگه متن رو جابجا کنیم اون عکس هم باهاش جابجا بشه ... درست مثل متن زیرنویس

odrakoola

Well-Known Member
با سلام
میخواستم بپرسم در ایندیزاین 5 یا 6 ام ای چطور میشه عکس رو به نوشته لینک داد ... که اگه متن رو جابجا کنیم اون عکس هم باهاش جابجا بشه ... درست مثل متن زیرنویس
سلام.
استفاده از Anchored Object

fa110135

New Member
سلام دوستان

فایل ایندیزاینم موقعی که بازش می کنم این ارور رو میده:

the file ... is damaged and cannot be recovered (error code: 5)

اگه ممکنه کمک کنید تا بتونم فایل رو بازش کنم
:(

سلام
من وقتی یه عکسی رو از ورد توی ایندیزاین کپی میکنم کیفیتش خیلی میاد پایین. مخصوصا نمودارهایی که توی اکسل کشیده شدن، اصلا عدداش خونده نمیشه
راهی هست که افت کیفیت نداشته باشیم؟
پی دی افش کردم، توی فتوشاپ هم بردم و سیو کردم بازم کیفیتش بد شد.
ورد رو بصورت html هم ذخیره کردم و عکساشو برداشتم بردم تو ایندیزاین ولی باز هم کیفیتش اومد پایین
مشکل دیگه هم اینه که وقتی میخوام یه چیزی رو تایپ کنم قبلش یه عدد 1) میزنه که نمیشه پاکش کرد.

ممنون

آخرین ویرایش:

khaharjoon

New Member
سلام
من تازه واردم و برای اولین بار میخوام یه تقویم دیواری و یه سر رسید طراحی کنم.باید از ایندیزاین استفاده کنم؟ چطوری کار باهاش رو یاد بگیرم . یه هفته وقت دارم. به نظرتون می تونم هر دو رو انجام بدم.

odrakoola

Well-Known Member
سلام
من تازه واردم و برای اولین بار میخوام یه تقویم دیواری و یه سر رسید طراحی کنم.باید از ایندیزاین استفاده کنم؟ چطوری کار باهاش رو یاد بگیرم . یه هفته وقت دارم. به نظرتون می تونم هر دو رو انجام بدم.

سلام.
بهتره اول توی هر زمینه ای میخواید فعالیت کنید تخصص کافی رو بدست بیارید بعد شروع به کار کنید.
شما با هر نرم افزاری بخواید میتونید کار کنید حتی با Word اما ایندیزاین خیلی سریع تر و بهتره ( به دلایل متعدد)
اگه هیچی از ایندیزاین نمیدونید بهتره فعلا سمتش نرید .
جهت اطلاعتون میگم با ایندیزاین میشه در کمتر از 1 ساعت یه سررسید رو از صفر بست و تحویل داد.
موفق باشید.

amash

New Member
با سلام
در متن، هر اینتر به اندازه دوخط میره پایین.(متن word رو از طریق plac آوردم ایندیزاین)
چیکار کنم درست بشه؟

با تشکر

odrakoola

Well-Known Member
با سلام
در متن، هر اینتر به اندازه دوخط میره پایین.(متن word رو از طریق plac آوردم ایندیزاین)
چیکار کنم درست بشه؟

با تشکر

سلام
منظورت رو نمی فهمم
اما اگه میخوای در تمام کتاب دو اینتر رو به یک اینتر تبدیل کنی باید از منوی Find/Change استفاده کنی.
موفق باشی.

amash

New Member
باتشکر از راهنماییتون.
منظورم اینه که هرجا اینتر زده میشه فاصله اش دوبرابر اندازه بین بقیه خطوط میشه.شاید توی این تصویر متوجه بشید:

1.jpg

جدیدترین ارسال ها

بالا