:: تمام سوالات راجع به اينديزاين رو اينجا مطرح كنيد ::

odrakoola

Well-Known Member
ممنون از حسن همکاری فقط توضیحی در مورد روند کار بدید. Grep Style چی هست؟

گرپ استايل ابزاري هست كه با استفاده از اون تعيين ميكنيد اگر در يك پاراگراف مورد خاصي پيدا شد استايل خاصي بهش اختصاص داده بشه... در مورد فوق من تعريف كردم كه هر جا به المان خط عمودي ( همون خط قبل و بعد از پاراگراف ) برخورد كرد يك كاراكتر استايل بهش اختصاص بده ... كاراكتر استايلي كه باعث ميشه رنگش خاكستري بشه...

گرپ استايل خيلي كاربرديه ... براي مثال شما ميخوايد تمام حروف انگليسي كه در متن به كار رفته فونت خاصي داشته باشه .... به راحتي ميتونيد تعريف كنيد كه هرجا كاراكتر لاتين داشتيد يك كاراكتر استايل خاص با فونت خاص بهش اختصاص داده بشه...

kamdad

New Member
آفرين به اين پشت كار ...

اين مشكليه كه خيليا با اون مواجه ميشند...
براي رفع اين مشكل متن انگليسي رو انتخاب و به پنل charachter بريد و مثلث كوچك بالاسمت راست پنل رو بزنيد و از قسمت charachter direction گزينه left to right رو انتخاب كنيد....خب مشكل حل شد.. اما ممكنه شما يه كتاب 500 صفحه اي داشته باشيد كه جاهاي مختلف اون اين اتفاق افتاده ... در اون شرايط ديگه انتخاب تك تك متن ها غير منطقيه .. اينجاست كه بايد يك كاراكتر استايل بسازيد و در تنظيمات گريپ كاري كنيد كه اون استايل به تمام متون انگليس اختصاص داده بشه... ميدونم يه كم سخت شد... اما با يه مقدار تمرين قادر به انجامش هستيد.

مرسی. با اسکریپت هم میشه!

kamdad

New Member
براي اين كار باكس متن مورد نظر رو انتخاب و به پنل story بريد و روي دكمه پايين سمت چپ كليك كنيد .. و با اين كار چينش باكس چپ به راست مي‌شود.

این کار یه مشکل اساسی داره.
وقتی پانویس لاتین باشه خط بالای اون در چپ باید باشه. ولی وقتی پانویس فارسی باشه خطش باید در راست باشه؟

پیشنهادتون چیه؟

kamdad

New Member
سلام. یه سوال مهم دارم از اساتید.

چطور میتونم برای هر صفحه یه هیدر Header بذارم. طوری که برای صفحات زوج مثلا عنوان فصل باشه برای صفخات فرد عنوان کتاب.

آیا این کار فقط دتی انجام میشه یا میشه اتومات تنظیماتشو انجام داد؟

Skyline-GTP

New Member
در تعدادی از متن ها تعداد پانویس ها زیاد شدند و بر روی شماره صفحه قرار گرفتند. می خوام بدونم راه حلی هست که بتونم پانویس رو در دو ستون قرار بدم؟
می خوام پانویس های ستون متن در دو ستون قرار بگیرند.

پیوست ها

• Screen Shot 2012-09-22 at 8.32.26 AM.png
    Screen Shot 2012-09-22 at 8.32.26 AM.png
    33.3 کیلوبایت · بازدیدها: 8

odrakoola

Well-Known Member
در تعدادی از متن ها تعداد پانویس ها زیاد شدند و بر روی شماره صفحه قرار گرفتند. می خوام بدونم راه حلی هست که بتونم پانویس رو در دو ستون قرار بدم؟
می خوام پانویس های ستون متن در دو ستون قرار بگیرند.

راه حل ساده تري هم هست...جاي باكس متن اصلي يا جاي عدد صفحه رو عوض كنيد... هميشه دنبال يه راه حل عجيب نباشيد...

Skyline-GTP

New Member
مشکل بعدی من نیمفاصله هست. اینطور که متوجه شدم می بایست در کتاب ها و مقالات نیم فاصله رو رعایت کرد!! حالا برای این مطلب سنگینی که نوشتم چطوری به صورت خودکار نیم فاصله رو رعایت کنم؟ نمی خوام بشینم کل کتاب رو بخونم و دونه دونه نیم فاصله بگذارم!

odrakoola

Well-Known Member
مشکل بعدی من نیمفاصله هست. اینطور که متوجه شدم می بایست در کتاب ها و مقالات نیم فاصله رو رعایت کرد!! حالا برای این مطلب سنگینی که نوشتم چطوری به صورت خودکار نیم فاصله رو رعایت کنم؟ نمی خوام بشینم کل کتاب رو بخونم و دونه دونه نیم فاصله بگذارم!
من خودم معمولا براي نيم فاصله ها يه نيم ساعتي وقت ميذارم... روش كاري هم استفاده از پنجره Find/Change براي تمامي كلماتي كه نياز به نيم فاصله دارند مثلا مي اند اش ام و .... نيم فاصله ساختم كه در مجموع 15 تايي شده و با استفاده از ابزار grep group كاري كردم كه با يه كليك همشون اعمال بشه... پس از پايان كار هم كل كارو يه مرور سريع ميكنم و تمام

Skyline-GTP

New Member
مشکل عجیبی که در خروجی گرفتن با indesign باهاش مواجه شدم اینه که بعضی وقتها توی فایل pdf خروجی فونت ها رو عجیب و غریب نشون میده! و گاهی هم وسط خروجی گرفتن، عملیات خروجی گرفتن متوقف میشه! مجبورم چندبار این روند رو تکرار کنم تا خروجی درستی بگیره!

مشکل دیگه هم اینه که یکی از تصاویر رو هیچ وقت توی فایل pdf خروجی نشون نمی ده! و توی یکی از صفحات هم عنوان فصل جابجا میشه!!!

دلیلش چی می تونه باشه؟

indesign CS5 me
mac OS X 10.7.3

r6Sh.png

flaov

Well-Known Member
با سلام
دوستان اگر متنی در ایندیزاین داشته باشیم و بخواهیم در سه ستون قرار بگیرد باید چبکار کنم؟
ممنون

Skyline-GTP

New Member
با سلام
دوستان اگر متنی در ایندیزاین داشته باشیم و بخواهیم در سه ستون قرار بگیرد باید چبکار کنم؟
ممنون
شما ابتدا داخل text box دابل کلیک کنید تا بتوانید بنویسید سپس دکمه trl+b رو بزنید تا پنجره تنظیمات این text box نشون داده بشه از اونجا می تونید تعداد ستون ها و فاصله بین آنها رو مشخص کنید!

Skyline-GTP

New Member
دوستان یک مشکلی دارم من توی پاراگراف هام از فونت b nazanin استفاده می کنم. می خوام برای کلمات انگلیسی پاراگراف از فونت arial استفاده کنم. راه حلی هست؟ چون من هر چی توی تنظیمات استایل می گردم گزین ای برای فونت کلمات لاتین نیست!

Skyline-GTP

New Member
دوستان می خوام چنین نموداری با indesign درست کنم به نظرتون چطوری میشه این کار رو انجام داد؟

پیوست ها

• Screen Shot 2012-10-23 at 8.05.50 PM.png
    Screen Shot 2012-10-23 at 8.05.50 PM.png
    31.4 کیلوبایت · بازدیدها: 11

odrakoola

Well-Known Member
دوستان یک مشکلی دارم من توی پاراگراف هام از فونت b nazanin استفاده می کنم. می خوام برای کلمات انگلیسی پاراگراف از فونت arial استفاده کنم. راه حلی هست؟ چون من هر چی توی تنظیمات استایل می گردم گزین ای برای فونت کلمات لاتین نیست!

استفاده از گرپ استايل ....
مراجعه شود به پست 601

آخرین ویرایش:

ttvd94

New Member
سلام
آقا من يه نشريه صفحه بندي كردم كه توش از فونت Mitra استفاده شده. اما وقتي مي‌خوام خروجي PDF بگيرم مي‌گه فونت Mitra لايسنس و ازينطور چيزا داره و نميشه اون رو توي PDF پيوست (Embed) كرد. حالا من چيكار كنم؟ حتما مي‌خوام همين فونت باشه. آيا برنامه‌اي هست كه اين كپي رايت فونتو بشكنه؟ آيا از توي Properties خود ويندوز نميشه؟

odrakoola

Well-Known Member
سلام
آقا من يه نشريه صفحه بندي كردم كه توش از فونت Mitra استفاده شده. اما وقتي مي‌خوام خروجي PDF بگيرم مي‌گه فونت Mitra لايسنس و ازينطور چيزا داره و نميشه اون رو توي PDF پيوست (Embed) كرد. حالا من چيكار كنم؟ حتما مي‌خوام همين فونت باشه. آيا برنامه‌اي هست كه اين كپي رايت فونتو بشكنه؟ آيا از توي Properties خود ويندوز نميشه؟

از فونت B Mitra و يا 2 Mitra استفاده كنيد.... فونتهايي كه خارج از اين دو گروه فونت قرار دارند معمولا مشكل دارند...و دردسر ساز هستند...

odrakoola

Well-Known Member
دوستان می خوام چنین نموداری با indesign درست کنم به نظرتون چطوری میشه این کار رو انجام داد؟

اينديزاين براي ترسيم نمودار ابزار خاصي نداره... براي اينكار بايد از ايلستريتور استفاده كنيد.... فكر ميكنم با كمي جستجو و خلاقيت به هدفتون برسيد

bluehawks65

New Member
با سلام
من سالهاست که دارم بادیزاین کار میکنم
البته خودم تمام سوالاتم را پاسخ میدم !!! اما چنتا سوال داشتم که پاسخشون رو پیدا نکردم و می خواستم بدونم دوستان متخصص ایا میتونند به این سوالات جواب بدن ممنون میشم من رو راهنمایی نمایید
1- چگونه میتوان با ادب ایندیزاین یک جدول با خانه های یک در میان مثل شطرنج ساخت به عبارتی چگونه می توان یک شطرنج ساخت ؟!!!
2- چگونه می توان برای تصاویر یک کادر یا فریم دلخواه طراحی کرد مثلا من می خوام برای تصویرم یک فریم با عکس های مختلف از پروانه بسازم !!
3- چگونه می توان ادب ایندیزاین اسکریپت نویسی کرد ؟!!
4- چگونه می توان در ادب ایندیزاین تصاویر را پرسپکتیو کرد ؟!!
5- چگونه می توان در ادب ایندیزاین فاصله بین ستونهای متنی را با تصویرهای دلخواه پر کرد مثلا من می خوام بین ستونهای متن از خطه زیگ زاگ استفاده کنم !!
6- ادامه سوالاتم رو بعد از پاسخ به سوالات بالا میفرستم !!
البته من به پاسخ چند مورد از سوالات بالا رسیدم اما بیشتر می خوام بدونم
یا علی

ali_lizer

New Member
سلام
من یه مشکل خیلی بزرگ تو ایندیزاین دارم میخواستم بدونم بچه ها کسی راه حلی براش پیدا کرده
تو صفحه بندی کتاب وقتی متن با عکس با هم تو صفحه باشن متن با تصویر پایینش اتصال پیدا نمیکنه
یعنی مثلا مثل ورد نیست که وقتی متن بالا رو یه خط پایین میاوردیم متن و عکس با هم پایین بیاد
تو ایندیزاین متن میاد رو عکس
این مشکلو کسی میدونه ؟؟
مرسی از ادمین

آخرین ویرایش:

ali_lizer

New Member
یه سوال دیگه ام دارم من اینقدر قابلیت در ایندیزاین دیدم گفتم شاید این قابلیتم داشته باشه
من اگه بتونم تو یه پروژه که دارم فونت های تمام کلماتی که مثلا در بین « » هستش رو یه فونت دیگه بکنم
یه چیزی مثلا تو find از این نوع قابلیت داشته باشه
ممنون میشم کمک کنید

جدیدترین ارسال ها

بالا