تفاوت کارتهای گرافیک Workstation و Gaming در کارهای گرافیکی

Baloot3D

مسئول بخش سخت افزار سه بعدی
جواب

سلام

در مورد شباهت کارتهای Gaming و Workstation باید گفت که بسیار از نظر ساختاری به هم شبیه هستند .مخصوصاً محصولات شرکت nVidia .
تفاوت اصلی اونها درDriver هاشون هست .البته در مدلهای رده بالا قسمت هایی بصورت مجتمع روی کارتهای Workstation نصب شده که وظابف خاصی مثل پردازش تصاوبر ورودی توسط دوربین های حرفه رو داره
اگر از تفاوت های خاص سخت افزاری بگذریم ، شباهت های زیادی در اونها می بینیم . من هم شنیدم که میشه با هک نرم افزاری کاری کرد که برخی از درایورهای محصولات Workstation روی Gaming و بلعکس سوار بشه که بیشتر جنبه کاربلدی و قدرت نماییه هکرها هست تا یک کار اجرایی .چون این امر با واکنش شدید و سریع شرکت nVidia مواجه شده و در محصولات جدید و درایورهای جدیدش این موضوع رو قفل کرده .
همونطور که میدونید قیمت محصولات Workstation بسیار بالا هست و اگر قرار باشه با یک کار ساده درایور این محصولات رو روی کارتهای Gaming و ارزان قیمت نصب کرد ، خط تولید این محصولات دچار ورشکستی خواهد شد .

در مورد اون شرکت هم باید بگردم ببینم کاتالوگ اون شرکت رو کجا گذاشتم ، ایشالا پیدا شد حتما خبر میدم .

.:taymaz:.

مدیر انجمن‌ها
پژمان جان اگه امکان داشته باشه 2تا تصویر که یکی با کارت معمولیه و یکی با workstation هست بزار رند تو محیط مکس ببینیم چه فرقی میکنه آخه :rose:

ali_118

کاربر VIP
سلام

در مورد شباهت کارتهای gaming و workstation باید گفت که بسیار از نظر ساختاری به هم شبیه هستند .مخصوصاً محصولات شرکت nvidia .
تفاوت اصلی اونها درdriver هاشون هست .البته در مدلهای رده بالا قسمت هایی بصورت مجتمع روی کارتهای workstation نصب شده که وظابف خاصی مثل پردازش تصاوبر ورودی توسط دوربین های حرفه رو داره
اگر از تفاوت های خاص سخت افزاری بگذریم ، شباهت های زیادی در اونها می بینیم . من هم شنیدم که میشه با هک نرم افزاری کاری کرد که برخی از درایورهای محصولات workstation روی gaming و بلعکس سوار بشه که بیشتر جنبه کاربلدی و قدرت نماییه هکرها هست تا یک کار اجرایی .چون این امر با واکنش شدید و سریع شرکت nvidia مواجه شده و در محصولات جدید و درایورهای جدیدش این موضوع رو قفل کرده .
همونطور که میدونید قیمت محصولات workstation بسیار بالا هست و اگر قرار باشه با یک کار ساده درایور این محصولات رو روی کارتهای gaming و ارزان قیمت نصب کرد ، خط تولید این محصولات دچار ورشکستی خواهد شد .

در مورد اون شرکت هم باید بگردم ببینم کاتالوگ اون شرکت رو کجا گذاشتم ، ایشالا پیدا شد حتما خبر میدم .

در مورد هک کارت های گرافیک تست هایی که انجام شده بود
میگفتن که کارایی اش در نرم افزار ها بالا میره
اما باز هم به اون کارت اصلی نمیرسه
البته از نظر قیمتی به صرفه بود که چنتا از این هک شده ها رو sli کنیم و به یه پرفورمنس قابل قبول برسیم
که متاسفانه در چیپ های جدید این امکان وجود نداره

samadionline

Well-Known Member
سلام دوستان این کارت evga 460 برای کار با افترافکت چطور است؟

فرق بین کارت 460 و 480 از این مدل در چی هست؟ آیا لازم هست که 480 بگیرم؟

شما چی پیشنهاد می کنید . این سری کوآدرو که خیلی گرونه

Baloot3D

سلام دوست من

در مورد کارت گرافیک شما در برنامه After و در کل محصولات Adobe در نسخه انتهایی یعنی CS5 و بعد از این در آینده ، نوع کارتهای گرافیکی حتی گیمینگ مهم خواهد بود .
تعداد هسته های CUDA ،حجم VRAM و همچنین پهنای باند در کارت گرافیک بسیار مهم هست . در کل کارتهای گرافیکی که شرکت nVidia در مجموعه محصولات جدید شرکت Adobe پشتیبانی میکنه محدود هست و تمام کارت ها با موتور رندر Mercury کار نمیکنند ولی میشه با کمی دستکاری در این موتور رندر کارتهای دیگه ای با مشخصات زیر رو بهش شناسوند تا در امور مثل رندرها طولانی کمک حالتون باشه

کارت شما باید ویژگی های زیر رو داشته باشه تا قابل شناسایی برای محصولات جدید شرکت Adobe باشه

حجم رم کارت گرافیک (VRAM) یک گیگ یا بیشتر

حداقل از نواع DDR3 با بیت ریت 256

و حتماً
nVidia !
متاسفانه در حا حاضر شرکت Adobe در این سری از محصولاتش از
Stream شرکت AMD پشتیبانی نمیکنه ولی قل هایی در محصولات آتی داده .

با توضیحات بالا مشخصاً هرچی تعداد پردازشگرهای CUDA در محصول بالاتر باشه راندمان بالاتری خواهد داشت ولی شما که 460 دارید چندان تفاوتی براتون نخواهد داشت که از 480 استفاده کنید ولی 580 بحثش فرق میکنه !
این محصول واقعاً از نظر پردازشگر های CUDA در حالت بیرقیب و اختلاف بالایی قرار داره .مخصوصا مدل 2 گیگش واقعاً یک هیولای پردازش در محصولات مبتنی بر پردازشهای موازی مثل رندر هست . این GPU حتی میتونه تا 100 برابر سریعتر از یک پردازنده معمولی در زمان رندرهای 3D تاثیر گذار باشه (موتور رندرهایی مثل Octane یا QuickSilver در امور 3D و Mercury در امور 2D )

موفق باشید :rose:

samadionline

Well-Known Member
با سپاس فراوان از راهنمایی بسیار دقیق شما دوست عزیز Baloot3D

با این اوصاف باید 200 تومن بزارم روی کارت گرافیک و اون 580 رو بگیرم .

نظرتون در مورد مشخصات این سیستم چیه؟
CPU Intel® Core™ i7-950 (8M Cache, 3.06 GHz, 4.80 GT/s Intel® QPI)

Main ASUS P6T Deluxe V2

VGA EVGA 580 GTX 1.5GB

RAM ADATA 6GB 1600 gaming tri

Baloot3D

جواب و پیشنهاد...!

با سپاس فراوان از راهنمایی بسیار دقیق شما دوست عزیز Baloot3D

با این اوصاف باید 200 تومن بزارم روی کارت گرافیک و اون 580 رو بگیرم .

نظرتون در مورد مشخصات این سیستم چیه؟
CPU Intel® Core™ i7-950 (8M Cache, 3.06 GHz, 4.80 GT/s Intel® QPI)

Main ASUS P6T Deluxe V2

VGA EVGA 580 GTX 1.5GB

RAM ADATA 6GB 1600 gaming tri

سلام دوست من

در مورد خرید سیستم در حال حاضر به هیچکس توصیه نمیکنم که الان چیزی بخره .
دلیل هم ورود نسل جدید محصولات شرکت های بزرگ هست در بهار و اینکه متاسفانه چون تمام چیست ها و حتی سوکت ها در حال تغییر هست ، بهتر برای خرید تا 3-4 ماه دیگه صبر کنید تا از نسل جدید دستگاهتون رو انتخاب کنید .
طبق تست هایی که انجام شده نسل جدید پردازنده های شرکت Intel تا 30 درصد قویتر و 50 درصد ارزانتر از نسل قبل هستند ! سایت anantech اعلام کرده که پردازنده 2600k تا 30% قویتر از Core i7 980X عمل میکنه و از طرفی قیمتی برابر با نصف اون داره !

و برای شرکت AMD پردازنده های Bulldozer تا 50% قویتر از Phenom 1100T هست و با همون قیمت یعنی زیر 400 دلار

سوکت های پردازنده های اینتل به 1555 تغییر میکنه و با چیپست P67 و پردازنده های AMD به سوکت +AM3
احتمال ورود نسل سوم از درگاه PCI_X 3.0 هم بسیار بالاست .

پس بهترین گذینه صبر هست .

البته اگر عجله دارید من شخصاً برای پردازنده AMD 1090T رو بجای Core i7 950 ترجیه میدم چون راندمانی برابر دارند ولی قیمت اون پایین تر و بسیار خنکتر هست و با ضریب بازی که داره میتونید با خرید یک خنک کننده مناست در حد 50 تا 60 تومن اون رو OC کنید تا 4.2 گیگاهرتز و از 6 هسته واقعه ای و مجموع 10مگ کش استفاده کنید .

بنچمارکی که در برنامه Cinebenche 11.5 از این پردازنده ها گرفته شده نشون میده که پردازنده 1090T و 1100T در رندر با Core i7 975 برابر هستند !

حجم رمی که انتخاب کردید حداقل هست و بهتر برای کار با افترافکت بطور حرفه ای از 12 گیگ رم برای پردازنده 950 و برای AMD حداقل از 8 گیگ استفاده کیند .

کارت گرافیک خوب هست ولی با اینکه کیفیت محصولات EVGA بسیار بالاست ولی محصولات شرکت SPPHIRE و MSI یا GIGA و ASUS هم کیفیت بالایی دارنده که میتونید با خرید اونها تا 100.000 تومن در هزینه هاتون صرفه جویی کنید .

مادر برد هم خوب هست .

موفق باشید :rose:
سویچ میکنند .

shayan.nick

Member
تازه وارد

سلام ببخشید پریدم وسط بحثتون.
من تازه دارم vray در محیط 3dmax کار میکنم. میخواستم ببینم سیستمی که دارم خوبه یا نه
cpu core i5 2,800
vga nvidia gts250 تقویت شده (رو جعبش نوشته :) )
ram 4
کارمو را میندازه؟ مرسی ممنون.

ali_118

کاربر VIP
سلام ببخشید پریدم وسط بحثتون.
من تازه دارم vray در محیط 3dmax کار میکنم. میخواستم ببینم سیستمی که دارم خوبه یا نه
cpu core i5 2,800
vga nvidia gts250 تقویت شده (رو جعبش نوشته :) )
ram 4
کارمو را میندازه؟ مرسی ممنون.

بله، سیستم بدی نیست، کفایت میکنه
تقریبا با هر سیستمی میشه کار کرد، بستگی به انگیزه و صبر تحمل ارتیست اش داره

amirrainy_1

New Member
salam bacheha
mikhastam bebinam quadro model haye zire 1000 javabe karaye sangin ro mide? akhe yeki ke azash sysytemamo gereftam migoft
275 gtx coda coresh balatar az quadrie modele zire1000 e quadroye va behtar javab mide
vali aslane aslan to View portam to karaye sangin hich farghi nakarde
taraf migoft site autodesk gofte vase kare max bayad az quadro modelhaye 4000 be bala estefade kard doroste ?q

www_3d_boy3

Well-Known Member
salam bacheha
mikhastam bebinam quadro model haye zire 1000 javabe karaye sangin ro mide? Akhe yeki ke azash sysytemamo gereftam migoft
275 gtx coda coresh balatar az quadrie modele zire1000 e quadroye va behtar javab mide
vali aslane aslan to view portam to karaye sangin hich farghi nakarde
taraf migoft site autodesk gofte vase kare max bayad az quadro modelhaye 4000 be bala estefade kard doroste ?q

قوانینی رو بخونید لطفا

intel_amd

Active Member
سلام دوستان عزیز - جدیدا میخاستم یک سیستم دقیقا با توجه به همین مسائل برای کارهای 3D-max و بازی سازی انتخاب کنم - دوستانی که در این زمینه تجربه داشتند خوشحال میشم در بحث شرکت کنند
با توجه به اینکه در view port میزان رم خود کارت گرافیک اهمیت داره - کارت زیر که 8 گیگابایت حافظه DDR5 داره و با توجه به قیمتش به نظر گزینه خوبیه
http://www.digikala.com/Product/DKP...ics-Card/کارت-گرافيک-ايسوس-مدل-R9390-DC2-8GD5
اما چیزی که نگرانم میکنه اینه که AMD هست و معمولا nvidia پشتیانی بیشتری ازش در سیستم های نرم افزاری میشه و بعضی تکنولوژی هارم AMD رو کارت هاش نداره
قطعات اصلی کل سیستم مد نظرم هم اینه :
power 650 cooler master
cpu core i7 6700
main asus maximus hero
vga asus r9 390 dc2 8GDDR5
ram ddr4 g.skill 3200mhz

حالا دوستان نظراشونو بگن و کلا پیشنهادهائی که تا 5 تومن(جدا از هزینه مانیتورهاش) بشه بهترین سیستم انتخاب کرد بگن

آخرین ویرایش:

intel_amd

Active Member
اگر هم cpu xeon با گرافیک Quadro تا 6 تومن میشه چیز خوبی گرفت که با نمونه معمولیش رو پایه 6 تومن تفاوت زیادی میکنه پیشنهاد بدین
ممنون

SajjadKhati

کاربر فعال <A href="http://forum.majidonline.com/f
سلام دوستان عزیز - جدیدا میخاستم یک سیستم دقیقا با توجه به همین مسائل برای کارهای 3D-max و بازی سازی انتخاب کنم - دوستانی که در این زمینه تجربه داشتند خوشحال میشم در بحث شرکت کنند
با توجه به اینکه در view port میزان رم خود کارت گرافیک اهمیت داره - کارت زیر که 8 گیگابایت حافظه DDR5 داره و با توجه به قیمتش به نظر گزینه خوبیه
http://www.digikala.com/Product/DKP...ics-Card/کارت-گرافيک-ايسوس-مدل-R9390-DC2-8GD5
اما چیزی که نگرانم میکنه اینه که AMD هست و معمولا nvidia پشتیانی بیشتری ازش در سیستم های نرم افزاری میشه و بعضی تکنولوژی هارم AMD رو کارت هاش نداره
قطعات اصلی کل سیستم مد نظرم هم اینه :
power 650 cooler master
cpu core i7 6700
main asus maximus hero
vga asus r9 390 dc2 8GDDR5
ram ddr4 g.skill 3200mhz

حالا دوستان نظراشونو بگن و کلا پیشنهادهائی که تا 5 تومن(جدا از هزینه مانیتورهاش) بشه بهترین سیستم انتخاب کرد بگن

اگر هم cpu xeon با گرافیک Quadro تا 6 تومن میشه چیز خوبی گرفت که با نمونه معمولیش رو پایه 6 تومن تفاوت زیادی میکنه پیشنهاد بدین
ممنون

سلام
دقیقا چیزی که گفتی درسته و بیشتر نرم افزارهای گرافیکی با انویدیا سازگار اند . میزان رم گرافیک هم هر چند مهم هه ولی مهمتر پردازنده ی گرافیک و سازگاری با نرم افزارهاست پس حتما انویدیا بگیر
من درباره 3 دی مکس اطلاعای ندارم و خرید سیستم برای کارهای گرافیک بسته به اینه که طرف بدونه کدوم موتور رندر ، بیشتر با کدوم پردازنده (cpu یا gpu) بیشتر کار میکنه و به اصطلاح اون موتور رندر ، cpu base هست یا gpu base
ولی تا جایی که میدونم اگه با موتور رندر وی ری کار کنی ، هر دو حالت رو داره یعنی هم cpu و هم gpu بیس هست (میگن بیشتر این پلاگین cpu بیس هست)
بنابراین اینکه گرافیک قویتری بگیری بیشتر به کارت میاد یا پردازنده ی قویتر ، به کسی که این موتورها رو بصورت کامل میشناسه بستگی داره (و حتی موتور رندر خود 3 دی مکس که توی ویوپورت فعاله)
ولی به هر حال میشه با توجه به قیمت ، سیستمی رو پیشنهاد داد و نظر من روی این سیستمه تا 6 تومن :

مادربرد : GIGABYTE Series GA-X99P-SLI Intel 2011-v3
1.115

پردازنده : i7-5820K
1.320

رم : G.Skill Trident Z 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 DDR4
471

گرافیک : GIGABYTE GTX 970 G1 Gaming WF3X OC 4GB GDDR5
1.415

پاور : GREEN GP850B-OC+ Evo 80Plus Platinum
555

اس اس دی : Samsung 750 EVO 250GB
290

من اگه بودم گرافیک رو فعلا نمیگرفتم چون هم یه کم روی قطعات دیگه مثل رم و خنک کننده و این چیزا هزینه میکردم و هم پولم رو میزارشتم که بزودی سری 1000 گرافیک ها میاد (توی خارج عرضه شد و فکر کنم چند ماهی طول بکشه تا اینجا بیاد) و هزینه ی بیشتری میکردم و گرافیک GTX 1080 رو با حدودا قیمت 2 میلیون و خردی میخریدم چون گفتنی هست که بسیار تفاوت قدرت داره با این نسل و ارزش خرید بالایی داره

SajjadKhati

کاربر فعال <A href="http://forum.majidonline.com/f
سلام دوستان.به نظر شما یک لپ تاب ورک استیشن(HP ZBOOK 15 G2)برای اجرای بازی های سنگین مناسبه؟

سلام
لپتاپ به درد بازی نمیخوره
بهترین چیز برای بازی pc هه و قابل قیاس با لپتاپ نیست (مخصوصا در بازی)

جدیدترین ارسال ها

بالا