تفاوت فتوشاپ و افتر افکت و ایلستریتور در چیه و کدومش کامل تر و بهتره؟

hadi-3at

New Member
سلام
همانطور که میدونید هر 3 محصول برای Adobe هستش و از نظر کارایی هم خیلی شبیه هم هستن . اما من نمیدونم دقیقا تفاوت فتوشاپ و افترافکت و ایلستریتور در چیه و کدومش کامل تر و بهتره؟
:-?

.:SENATOR:.

Member
ـسلامـ:rose:
دوست من قاعدتا یک شرکت برای یک کار دوتا نرم افزار ارائه نمیده...
1- فتوشاپ غول کارهای گرافیکی رو عکس ها و تصاویر پیکسلی هست.
2- ایلوستریتور یکی از نرم افزارهای بزرگ کار روی تصاویر وکتوری هست. که یکی از بزرگترین رقیبانش CorelDraw محسوب میشه.
3- و در نهایت افترافکت غول کارهای گرافیکی و اعمال افکت های متنوع روی فیلم ها و تصاویر متحرک هست. که اکثر تیزرهای تلویزیونی و افکت های خارق العاده اونها با این نرم افزار ساخته میشه.

ـموفقـ ـباشیــ :wink:

ARAsoftware

Member
اینم اضافه کنم که افتر افکت و فتوساپ به شدت شبیه همن
یعنی اگه کسی فتوشاپ رو خوب بلد باشه تو افتر مشکل آنچنانی نداره، فقط مثل همه کارای هنری، ایده مهمه، چون سهم بزرگی از مهارت رو بلده

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
اینم اضافه کنم که افتر افکت و فتوساپ به شدت شبیه همن
یعنی اگه کسی فتوشاپ رو خوب بلد باشه تو افتر مشکل آنچنانی نداره، فقط مثل همه کارای هنری، ایده مهمه، چون سهم بزرگی از مهارت رو بلده
ببخشید میشه بگید کدوم قسمت از فتوشاپ و افتر افکت به شدت شبیه هم هستن؟
تا جایی که من میدونم نه محیط این نرم افزارها شبیه هم هست ، نه کارائیشون!
حالا شما چطوری میگید که هر کسی فتوشاپ رو بدونه براحتی میتونه با افتر کار کنه؟!؟

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
برای من هم جالب بدونم چرا میگید شبیه ؟ نه از نظر کاربرد نه از نظر رابط کاربری اصلاً زمین تا اسمون فرق داره .

ARAsoftware

Member
ببخشید میشه بگید کدوم قسمت از فتوشاپ و افتر افکت به شدت شبیه هم هستن؟
تا جایی که من میدونم نه محیط این نرم افزارها شبیه هم هست ، نه کارائیشون!
حالا شما چطوری میگید که هر کسی فتوشاپ رو بدونه براحتی میتونه با افتر کار کنه؟!؟

شما خودتون استادید
ولی چشم
دلیل میگم
شما یه سر به منوی Effect تو افتر بزنید
بعد تو فتوشاپ هم سراغ منوی filter برید
80% گزینه ها مثل همن

از طرف دیگه، mask ها تو افتر شباهت زیادی به select ها تو فتوشاپ دارن مخصوصا حالت های add, subtract , ...

گزینه بعدی blending mod ها هستن که دقیقا همون کارارو انجام میدن فقط تو افتر تعدادشون بیشتره

اگه من گفتم شبیه همن به این دلایل بود نه به خاطر ttracking & wiggle & composition و هزار تا چیز دیگه که تو افتر هست ولی تو فتوشاپ نیست

من چیزای پایه ای منظورم بود :rose:

p30graphic

Active Member
اصولا Creative Suite ها تا جایی که ممکن بوده از نظر ظاهر و قواعد شبیه به هم شدند.
بله اگر با یکی از اعضای این خانواده کار کرده باشید از نظر رابط کاربری می تونید ارتباط بهتری برقرار کنید و یادگیری هم ساده تر میشه.

من فکر می کنم Adobe کم کم به این حد میرسه که یه سیستم عامل کاملا گرافیکی بده که فقط مخصوص Adobe باشه :green:
خنده داره نه!؟
Adobe Windows CS7

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
بله خوب یه سری امکانات این نرم افزارها شبیه به هم هستن. دلیلشم برای اینه که کاربران یک شرکت بتونن از این نرم افزارها بهم سوئیچ کنن.

یعنی یه نفر که افتر افکت کار هست ، بتونه از فیلترهای فتوشاپ توی پروژه ی ویدئوییش استفاده کنه.

همین حالت بین فتوشاپ و ایلیستریتور هم وجود داره.

ولی در کل مقایسه ی این نرم افزارها با هم از پایه اشتباه هست. مقایسه ی بین 2 چیزی که با هم اساسا متفاوت هستن درست نیست.

nima_dsnr

کاربر VIP
اصولا Creative Suite ها تا جایی که ممکن بوده از نظر ظاهر و قواعد شبیه به هم شدند.
بله اگر با یکی از اعضای این خانواده کار کرده باشید از نظر رابط کاربری می تونید ارتباط بهتری برقرار کنید و یادگیری هم ساده تر میشه.

من فکر می کنم Adobe کم کم به این حد میرسه که یه سیستم عامل کاملا گرافیکی بده که فقط مخصوص Adobe باشه :green:
خنده داره نه!؟
Adobe Windows CS7

شاید بی ربط باشه ولی میگم
الان شرکت ها دارن به سویی میرن که همه بازار رو به نام خودشون کنن
بنابراین adob نمیاد ویندوزی بنام خودش بزنه چون کپی رایتش مال مایکروسافته، مگر اینکه بیان رو هم بریزن و ... (بلای ماکرومدیا سرش بیاد)
اما در آینده ای شاید دور بیاد و یک سیستم عاملی بنام خودش بیرون بده و ویندوز رو شوت کنه کنار.

Arsham

اینو میخوریم گول نخوریم ♠
جدا از همه این حرفا یه نظر من :
اول فوتوشاپ رو شروع بکن تا بعدش ببینی خدا چی می خواد .

سعی کن زیادم تو حاشیه نری

جدیدترین ارسال ها

بالا