تغییر پسزمینه!

mj3a

Active Member
سلام
فکر کنم حدود دوتا تاپیک اینجا در موردش زدم ولی یه مشکل که برطرف میشه،یه مشکل دیگه پیش میاد.
من یه فایلی رو در زیر پیوست کردم که نمونه مثال کم حجم و کوچکتر از اون چیزیه که من میخوام. از شما میخوام که اگه میشه با عکسهایی که اونجا گذاشتم،یه سورس درست کنید تا مشکل من بشه. مشکل من اینه که میخوام یک دکمه در همه ی صفحات باشه و عکس پسزمینه رو تغییر بده و در صفحه ی اصلی دوتا عکس دارم که باید رنگشون و دوربرداریشون در عکس های مختلف پسزمینه تغییر کنه. منم به خاطر همین روی هر بکگراند،اون دوتا تصویر رو گذاشتم و جدا به صورت عکس ذخیره کردم. حالا می خوام دکمه ی تغییر رنگ، توی همه ی صفحات عکس پسزمینه رو تغییر بده بجز صفحه ی اول که علاوه بر تصویر زمینه، دوتا عکسی که گذاشته بودم رو هم تغییر بده. ببخشید که بد توضیح دادم. اگه نیاز بود بگید تا بیشتر توضیح بدم. شرمنده...

پیوست ها

• مثال.rar
    38.7 کیلوبایت · بازدیدها: 17

MahmoodM30

مدیر <A href="http://forum.majidonline.com/forums/
برای این کار شما باید دکمه ها رو تو مستر پیج قرار بدید تا تو همه صفحات نشون داده بشه همون که برای تغییر رنگ هست درضمن چون پس زمینه فقط تک رنگه با خود بیلدرم میشه تغییر داد با کد زیر

کد:
SetObjectParam("obj","BGCOLOR=128,128,128")

و نیازی نیست تصویر بسازید اون دکمه هایی هم که باز تصویرش رو ساختین به صورت پی ان جی باشه دیگه نیازی نیست اینطوری برای رنگ های مختلف عکس بسازید ازش

Singular

Active Member
دوست عزیز mj3a ..نوع سوال پرسیدنت خیلی پیچ تو پیچ میپرسی

اینطوری به جواب نمی رسی

منم فقط همین تغییر رنگ از سوالتون فهمیدم که MahmoodM30 پاسخشو دادن

mj3a

Active Member
بله درسته که تک رنگ هست ولی توی نرم افزار اصلی یک پترن داره. همه ی این عکسها رو همینجوری درست کردم تا شبیه سازی بشه چون سورس اصلی خیلی حجمش زیاده.
برای این کار شما باید دکمه ها رو تو مستر پیج قرار بدید تا تو همه صفحات نشون داده بشه همون که برای تغییر رنگ هست
بله دکمه ها رو توی مستر تاپ لایر قرار می دم و چند عکس زمینه رو در مستر پیج.
مشکلات من بخاطر چند عکسی که در صفحه ی اول باید بشه. در فایلی که پیوست کردم، به فایل های 2-3 | 1-3 | 1-4 | 2-4 | 1-5 | 2-5 | 1-6 | 2-6 | توجه کنید. اینها باید در صفحه ی اصلی باشند. مشکلاتی که باید رفع بشه رو مینویسم:
1- وقتی در صفحه ی 5 روی رنگ آبی کلیک کنن، باید در همه ی صفحات رنگ آبی بیاد و در صفحه ی اول، دو تصویری که باید برای فایل آبی باشه نمایش داده بشن( در فایل پیوست شده میشه 1-6 و 2-6)
2-وقتی در صفحه ی اول روی رنگ آبی کلیک کنن، در صفحه ی اول تصاویر 1-6 و 2-6 بیان ولی در صفحات دیگه نیان.
3- من برای حل مشکلات از دستور if وhide استفاده کردم ولی باز هم به مشکل خوردم. برای اینکه درست بشه، تعداد دستورات رو بیشتر کردم و از نظر خودم باید کد کار کنه ولی انگار بخاطر دستورات زیادی که به هر دکمه دادم، کار نمیکنه

mj3a

Active Member
شما اول پیوست رو دانلود کنید و بعد بگید نفهمیدم! اگه اینجوری باشه من خودمم بدون فایل پیوست نمیتونم سوالم رو بفهمم! مشکل من پیچیده تر از تغییر رنگ هست.

Singular

Active Member
شما اول پیوست رو دانلود کنید و بعد بگید نفهمیدم! اگه اینجوری باشه من خودمم بدون فایل پیوست نمیتونم سوالم رو بفهمم! مشکل من پیچیده تر از تغییر رنگ هست.

دانلود کردم..ولی پیوست شما چیری نداشت که ....سوالتونو واضح بیان کنید ...بدون پیوست هم میشه فهمید...یا که پیوستون قابل درک باشه

MahmoodM30

مدیر <A href="http://forum.majidonline.com/forums/
تنها با شرط if و hide که نمیشه باید یه سری متغییر ها رو مقدار دهی و بر اساس اونها یه سری شرط ها رو اعمال کنید تو همه صفحات اینی که شما میخوایید خودش یه پروژه حساب میشه و فکر نکنم کسی وقتی داشته باشه براون انجام بده

mj3a

Active Member
خب من هم همین کار رو کردم.( توی تاپیک های قبلی که داده بودم بحث شده بود)
توی تنظیمات صفحه ی اول نوشتم page=1
بعد توی همه جا از دستور if استفاده کردم.
در ضمن آقا مخمود من 2-3 هفته پیش واسه شما سورس اصلی نرم افزارم رو از طریق ایمیل فرستاده بودم ولی جوابی ندادید.

محمدمهدی

Well-Known Member
نمونه مثال تغییر رنگ با شرط در پس زمینه ی صفحات

سلام
دوستان درست میگن. به نظرم هم مثال و توضیحتون مبهمه و هم در صورتی که درست متوجه شده باشم شما یه پروژه ی کاملی رو می خواهید و در عین اینکه می دونید چی می خواید برای انجامش مشکل منطقی دارید.
خواهشا با دقت به این مثال که تقریبا جمع شده توضیحات آقا محمود و آقا فرید هست دقت کنید ببینید واقعا با این دستور ها جمع میشه قضیه؟

- اگر نه اول بگید که درباره قضیه ی شرط (if) چقدر می دونید تا بتونیم بهتر راهنمایی تون کنیم.
- بعد اگر می خواهید هم توی قضیه ی منطقی و هم توی روش بهتون کمک بشه پیشنهاد می کنم با حوصله توضیح بدید و نامگذاری خلاصه، ساده و صحیح انجام بدید و ترجیحا تصاویر نمونه ی نهایی مد نظرتون رو با توضیح صحیح بذارید تا انشاءا.. حل بشه.

پیوست ها

• ifonpagecoloring (MMB Sample).zip
    132.5 کیلوبایت · بازدیدها: 27

mj3a

Active Member
بله فکر کنم منظورم رو متوجه شدید. ولی اگه میشه با عکس قرار بدید. مثلا همون پیوستی که گذاشتم از عکسهای اون استفاده کنید ( چون که در چیزی که من نیاز دارم، بکگراند فقط رنگ نیست و با فتوشاپ براش پترن گذاشتم). در ضمن میخوام برای هر رنگ یک دکمه تعریف بشه. یعنی بجای دکمه ی change back در سورس شما، نوشته باشه red و روی یک دکمه ی دیگه green و رنگهای دیگه تا خودشون هر کدوم رو خواستن امتحان کنند. خیلی ممنون

جدیدترین ارسال ها

بالا