تغییر زبان در فایرفاکس

irlogo

Active Member
به نام خدا

در حین نصب فایرفاکس خودکار خودش زبان فارسی رو انتخاب می کنه و در حین نصب از هیچ جایی نمی شه انگلیسیش کرد.

بعد از نصب در تولز فایر فاکس هم نمی شه انگلیسی کردش

راه حلی دارین؟

maysam.m

Well-Known Member
با سلام
من هم همین مشکل را دارم. من فکر کردم که این فایرفاکسی که از صفحه فایرفاکس فارسی دانلود میکنم انگلیسی است! یا حداقل به انگلیسی سوییچ میشود! اما مثل اینکه اشتباه کردم!
حالا دوستان اگر پیشنهادی دارند که ما بتونیم این فایرفاکس را بدون دانلود مجدد فایرفاکس انگلیسی ، انگلیسی کنیم ، به ما بگویند!

bigilo

New Member
با سلام
من هم همین مشکل را دارم. من فکر کردم که این فایرفاکسی که از صفحه فایرفاکس فارسی دانلود میکنم انگلیسی است! یا حداقل به انگلیسی سوییچ میشود! اما مثل اینکه اشتباه کردم!
حالا دوستان اگر پیشنهادی دارند که ما بتونیم این فایرفاکس را بدون دانلود مجدد فایرفاکس انگلیسی ، انگلیسی کنیم ، به ما بگویند!

با فایرفاکس یک صفحه جدید باز کنید
عبارت about:config را تایپ کنید. اگر پنجره ای باز شد دکمه مطمئنم را بزنید.
دنبال این عبارت بگردید: general.useragent.locale => fa
fa را به en تبدیل کنید
فایرفاکس را ریستارت کنید.

houman-h

New Member
ممنونم
اینکار رو انجام دادم انگلیسی نشد
با فایرفاکس یک صفحه جدید باز کنید
عبارت about:config را تایپ کنید. اگر پنجره ای باز شد دکمه مطمئنم را بزنید.
دنبال این عبارت بگردید: General.useragent.locale => fa
fa را به en تبدیل کنید
فایرفاکس را ریستارت کنید.

elmenovin

New Member
قبلا می خواستم در رابطه با تغییر زبان مرورگر فایرفاکس مطلبی بزنم وقت نشد اما امروز بنا بر دلایلی مجبور شدم هم خودم استفاده کنم و هم گفتم آموزشش را در سایت نیز منتشر کنم تا کاربران محترم سایت ترفند سیتی هم بتوانند استفاده کنند. با این روش می توانید زبان مرورگر فایرفاکس را به هر زبانی تغییر دهید.

همچنین ببینید:

افزایش سرعت مرورگر فایرفاکس با ترفندهای ساده

آموزش صحیح و کامل تغییر زبان مرورگر فایرفاکس به انگلیسی
a2875.jpg

آموزش صحیح و کامل تغییر زبان مرورگر فایرفاکس به انگلیسی
در این آموزش قصد دارم مراحل تغییر زبان فایرفاکس از فارسی به انگلیسی را آموزش دهم ، چون بعد از دانلود ، مرورگر با زبان فارسی برای ما باز می شود اما از آنجایی که برای انجام برخی از تغییرات چه بسا با زبان انگلیسی راحت تر بتوان کار کرد کاربر مجبور به تغییر زبان فایرفاکس می شود.

پس برای تغییر زبان مرورگر فایرفاکس از فارسی به انگلیسی قبل از هر کاری باید شما ابتداء به این صفحه بروید و از آنجا بسته زبان مورد نظر را یعنی ” English (US)” را پیدا کنید و روی عبارت مقابلش یعنی ” English (US) Language Pack” کلیک کنید حالا در صفحه ایی که باز می شود روی “افزودن به فایرفاکس” و بعد از آن روی “افزودن” کلیک کنید در تصویر با فلش مشخص کردم ، سپس کلید تایید را بزنید.

a2873.jpg

افزودن بسته زبان به مرورگر
a2874.jpg

خوب حالا about:config را در آدرس بار مرورگر قرار داده و اینتر را بزنید. با صفحه ایی مواجه می شوید که در آن نوشته ” تغییر این تنظیمات پیشرفته ممکن است اثر بدی در پایداری ، ….” که باید روی کلید آبی رنگ “ریسک اش را می پذیرم” کلیک نمایید.

a2870.jpg

روی کلید آبی رنگ “ریسک اش را می پذیرم” کلیک نمایید
حالا در صفحه ی بعدی intl.locale.matchOS را سرچ کرده پیداش کنید و اگر true بود با دابل کلیک کردن روی آن به false تغییر دهید. سپس به دنبال general.useragent.locale بگردید مثل مورد قبل سرچ کرده که سریع پیداش کنید ، خوب الان باید “مقدار” را به کد زبان مورد نظر که انگلیسی باشد تغییر داد لذا روی fa دابل کلیک کرده تا پنجره ایی باز شود و کد en-us را وارد نمایید. اگر کد سایر زبان ها را خواستید می توانید به این صفحه مراجعه کنید.

a2871.jpg

تغییر زبان مرورگر فایرفاکس
در انتهاء باید روی منو (سه خط افقی) سمت چپ کلیک کرده و “خروج” را انتخاب کنید.

a2872.jpg

خروج از مرورگر
دو مرتبه مرورگر را باز کنید می بینید که به زبان انگلیسی تغییر کرده است.
منبع

جدیدترین ارسال ها

بالا