تعمیر پمپ سیرکولاتور پکیج

pumpoo

New Member
تعمیر پمپ پکیج سیرکولاتور، یکی از چالش‌هایی است که معمولا افرادی که از پکیج‌ها به عنوان منبع گرمایی استفاده می‌کنند، با آن مواجه می‌شوند. قبل از آنکه به سراغ بررسی دلایل خرابی این پکیج‌ها و اجزای آن برویم، اجازه دهید بگوییم که اصلا پکیج‌ها چه وظایفی دارند و مزیت آن‌ها نسبت به شوفاژهای قدیمی چیست؟

احتمالا موتورخانه‌های قدیمی در ساختمان‌های مسکونی یا اداری را دیده باشید؛ پکیج‌ها نیز نوعی سیستم گرمایشی هستند که به نوعی می‌توان آن‌ها را نسلی جدید و پیشرفته از همان موتورخانه‌های قدیمی دانست. از پکیج‌ها می‌توان به دو صورت زمینی و دیواری استفاده کرد و مزیت بزرگ آن‌ها نسبت به شوفاژ و یا رادیاتور، امکان قرار گرفتن آن‌ها درون واحدهای ساختمانی است. نمایندگی پمپ لوارا یکی از بهترین طراحان و تولیدکنندگان این پمپ است که با رعایت تمامی استانداردهای جهانی و کیفیت بالا درصد نیاز به تعمیر را کاهش داده است.

مزایای پکیج نسبت به سیستم‌های گرمایشی قدیمی
با ورود پکیج‌ها به بازار، شمار زیادی از افراد از آن‌ها استقبال کردند. این پکیج‌ها کاربردهای گوناگونی دارند؛ به عنوان مثال از آن‌ها برای گرم کردن منازل و همچنین تامین آب گرم واحد ساختمانی استفاده می‌شود. به عبارتی وظیفه این پکیج‌ها گرم کردن آب و انتقال آن به شوفاژ و رادیاتورها است؛ بدین وسیله گرمای ناشی از شوفاژ محیط خانه را نیز گرم می‌کند.

هرچند ممکن است به دلایلی نیاز به تعمیر قسمت‌هایی از پکیج مانند تعمیر پمپ سیرکولاتور پیدا کنید، اما با این وجود استفاده از پکیج‌ها مزایای متعددی دارد که برخی از آن‌ها عبارتنداز:

 • امکان تنظیم کردن دمای پکیج به میزان دلخواه
 • تولید نکردن سروصدای اضافه حین کار
 • اشغال نکردن فضای زیادی از منزل
 • امکان نصب سریع و راه‌اندازی آسان
 • کاهش مصرف انرژی ساختمان
 • داشتن امنیت بالا
 • و …
اهمیت سرویس و تعمیر پکیج‌ها
پکیج‌های گرمایشی نیز مانند هر سیستم دیگری از اجزای مختلفی تشکیل شده‌اند که ممکن است به دلایل مختلف، نیاز به تعمیر و یا تعویض پیدا کنند. دلایل متعددی می‌تواند منجر به خرابی پکیج‌ها شوند و این خرابی‌ها نیز با نشانه‌های مختلفی بروز می‌کنند. به عنوان مثال یکی از رایج‌ترین مشکلات پکیج‌ها، گرم نکردن آب است که برای تعمیر پمپ شوفاژ و پمپ سیرکولاتور، باید اجزای پمپ را بررسی کرد تا اشکال‌زدایی شود.

هر پکیج از اجزای مختلفی ساخته شده است و خرابی در هر بخش می‌تواند عملکرد دیگر بخش‌ها را نیز مختل کند. به عنوان مثال اگر به موقع اقدام به تعمیر پمپ سیرکولاتور پکیج کنید، از پرداخت هزینه‌‌های بیشتر برای تعمیر دیگر بخش‌های پکیج جلوگیری خواهید کرد.

همچنین سرویس کردن دوره‌ای این پکیج‌ها نیز لازم و ضروری است؛ چراکه مسائلی چون جرم گرفتن لوله و تجمع رسوب در آن‌ها، می‌تواند منجر به کاهش راندمان پکیج‌ها شود.

پمپ سیرکولاتور پکیج چیست و چه عواملی منجر به خرابی آن می‌شود؟
پمپ‌ها همیشه وظیفه به گردش درآوردن آب درون سیستم‌های گرمایشی را بر عهده دارند و پمپ سیرکولاتور پکیج نیز همان‌طور که از اسمش پیداست، آب را در مدار گرمایشی به حرکت در می‌آورد. اما چرا به آن پمپ سیرکولاتور گفته می‌شود و چرا ممکن است نیاز به تعمیر پمپ سیرکولاتور پکیج پیدا کنیم؟

این پمپ در پکیج‌ها، آب را از رادیاتور مکش کرده و آن را به سمت مبدل اولیه هدایت می‌کند. وظیفه این مبدل اولیه، گرم کردن آب توسط مشعل‌ها است. سپس آب گرم شده در مبدل اولیه، به رادیاتورها یا مبدل ثانویه منتقل می‌شود و پس از آنکه حرارت و گرمای خود را از دست داد، دوباره وارد پمپ شده و یک بار دیگر این مسیر را طی می‌کند. از همین‌رو است که به این پمپ، پمپ سیرکولاتور گفته می‌شود.

مزایای پمپ سیرکولاتور
اگر زمانی نیاز به تعمیر پمپ سیرکولاتور پکیج پیدا کردید، جای نگرانی نخواهد بود چراکه می‌توانید آن را به راحتی تعمیر کرده و از خرابی‌های بیشتر جلوگیری کنید. برای عیب یابی، سرویس دوره‌ای و همچنین رفع اختلال‌های موجود در عملکرد پکیج‌های خود، باید از تعمیرکار مخصوص این حرفه استفاده کنید.

در حالت کلی پمپ‌های سیرکولاتور نسبت به دیگر پمپ‌ها دارای مزایایی هستند که به عنوان برخی از این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هزینه پایین نگهداری و یا تعمیر آن‌ها
 • تنوع در مدل و سایز در بازار
 • عملکرد بدون صدا
 • مصرف بهینه انرژی
 • نصب سریع و آسان
تعمیر پمپ آب
 

جدیدترین ارسال ها

بالا