تعرفه طراحی سایت

idocs

Member
چه تعرفه ای باید برای سایتهایی که با CSS, Javascript, PHP & Ajax طراحی می شن و دارای امکانات زیر هستن در نظر گرفت؟

1- ثبت نام، ورود و خروج کاربران
2- تماس با ما
3- جستجو در مطالب سایت
4- ارسال و ویرایش مقاله
5- ارسال و ویرایش خبر
6- امکان آپلود عکس
7- نظر سنجی
8- لینکستان

طراحی قالب و ظاهر سایت رو به لیست بالا اضافه کنید

Milad

Well-Known Member
اکثر Cms ها این امکانات رو حتی بیشتر دارند پس نمیشه خیلی قیمت گذاشت ، بسته به انعطاف متور سیستم باید قیمت گذاری کرد مثلا آیا میشه خیلی راحت یک تم تجاری یا خبری برای سیستم تهیه و مورد استفاده قرار بگیره یا نه ! اگر کاملا معمولی هست نهایتا 70 تا 100 ، اگر دارای انعطاف بالایی هست از 300 تا 400 میشه قیمت گذاشت البته عوامل زیاد دیگه ای موثر هستند مثل پشتیبانی ، امنیت و ... نظر بنده این بود ، ممکنه دوستان نظر دیگه ای داشته باشند .

گفته :Roxeta تایید می شود همه چی بستگی به کار شما دارد و چه قدر زمان می گذارید و در چه سطحی کد می نویسید اما می توانید قیمت از 150 بدید به بالا تا همون 400 تا بازم بستگی داره به خود شما و طرف مقابل :green:

آخرین ویرایش:

idocs

Member
گفته :roxeta تایید می شود همه چی بستگی به کار شما دارد و چه قدر زمان می گذارید و در چه سطحی کد می نویسید اما می توانید قیمت از 150 بدید به بالا تا همون 400 تا بازم بستگی داره به خود شما و طرف مقابل :green:

من کدها رو آماده دارم، معمولا یه هفته طول می کشه که یه سایت طراحی کنم.

لطفا بطور کامل بگید شما چه امکاناتی برای مشتریهاتون فراهم می کنید؟

Milad

Well-Known Member
اصولا امکانات مورد نظر رو مشتری درخواست میکنه و ما پیاده سازی !

idocs

Member
اصولا امکانات مورد نظر رو مشتری درخواست میکنه و ما پیاده سازی !

می شه چندتا از کارهایی که انجام دادید رو مثال بزنید و بگید که دقیقا چه امکاناتی رو برای مشتری طراحی کردید.

آخرین ویرایش:

Milad

Well-Known Member
دو حالت داره یا میخواید یک سیستم سفارشی تهیه کنید که تمام امکانات مورد نیاز رو مشتری بهتون میگه و شما مینویسد ، حالت دوم این هست که بخواید یک سیستم بنویسید و به افراد مختلف بفروشید که بحثش خیلی گسترده هست ، قطعا وقتی تصمیم میگیرید سیستمی بنویسید قابلیت هایی که باید داشته باشه رو میدونید ! در غیر این صورت باید درموردش اطلاعات کسب کنید .

بسته به سیستم داره ، مثلا یک سیستم گیم ، بخش مقالات ، دانلود ، گالری والپیپر ، نقد و برسی ، نکات و ترفند ها ، امتیاز دهی و ... نیااز داره ! قطعا وقتی تصمیم میگیرید سیستمی بنویسید قابلیت هایی که باید داشته باشه رو میدونید ...

idocs

Member
دو حالت داره یا میخواید یک سیستم سفارشی تهیه کنید که تمام امکانات مورد نیاز رو مشتری بهتون میگه و شما مینویسد ، حالت دوم این هست که بخواید یک سیستم بنویسید و به افراد مختلف بفروشید که بحثش خیلی گسترده هست ، قطعا وقتی تصمیم میگیرید سیستمی بنویسید قابلیت هایی که باید داشته باشه رو میدونید ! در غیر این صورت باید درموردش اطلاعات کسب کنید .

بسته به سیستم داره ، مثلا یک سیستم گیم ، بخش مقالات ، دانلود ، گالری والپیپر ، نقد و برسی ، نکات و ترفند ها ، امتیاز دهی و ... نیااز داره ! قطعا وقتی تصمیم میگیرید سیستمی بنویسید قابلیت هایی که باید داشته باشه رو میدونید ...

من تقریبا سایتم رو آماده کردم. سایت من امکانات زیر رو داره.

1- ثبت نام، ورود و خروج کاربران
2- تماس با ما
3- جستجو در مطالب سایت
4- ارسال و ویرایش مقاله
5- ارسال و ویرایش خبر و مطالب وبلاگی
6- امکان آپلود عکس
7- نظر سنجی
8- لینکستان
10- امتیاز دهی
11- آمار
12- ارسال نظر برای هر پست
13- آپلود و دانلود فایلهای عمومی و خصوصی

طراحی قالب و ظاهر سایت رو به لیست بالا اضافه کنید

حالا بسته به نظر مشتری، می تونم امکاناتی اضافه و یا حذف کنم.

من تازهکارم و تجربه ای ندارم. شما بنظرتون الان کار رو شروع کنم یا اینکه هنوز باید صبر کنم؟

Milad

Well-Known Member
کار رو که از هر وقت بخوايد ميتونيد شروع کنيد ، ولي پروژه اي قبول کنيد که توانايي پيداده سازيش رو داشته باشيد .
اگر قصد داريد سيستمي تهيه کنيد و اون رو به فروش برسونيد ( سيستمي که سفارشي نباشه ) پيشنهاد ميکنم سيستم هاي خاص بنويسيد ، مثل دانلود سنتر ، گالري عکس ، جامعه مجازي ، کاريابي ، تبليغات ، هاستينگ و ... چون سيستم هاي مديريت محتواي بسيار قدرتمند و رايگاتي وجود دارند اکثر کاربر ها از اونها استفاده ميکنند .

براي مثال شما ليست امکانات ديتالايف رو نگاه کنيد :

- استفاده از ذخیره سازی داده ها به MySQL
- استفاده از تکنولوژی آژاکس (AJAX)
- تولید اتوماتیک کلمات کلیدی
- مدیریت ساده سیستم
- امکان ویرایش قالب های ایمیل
- توانایی برای آفلاین کردن سایت به صورت موقت
- صفحه ای برای آمار کلی سایت
- پشتیبانی از فیلدهای اضافی
- ایجاد چند صفحه برای یک مطلب
- کنترل کامل بر سیستم
- فیلـتر اتوماتیک کلمات در نظرات
- داشتن موضوعات برای مطالب
- قطع اتوماتیک کلمات طولانی در نظرات
- امتیاز به مطلب
- تقویم
- جستجو برای مطالبی که شامل فیلدهای اضافی است
- بازدید مطالب خوانده نشده تا آخرین ورود به سایت
- توانایی برای نمایش یا عدم نمایش تعداد بازدیدها در مطلب
- امکان اضافه کردن مطالب به علاقمندی ها
- ارسال پیغام به کاربران از طرف سایت
- استفاده از فشرده سازی Gzip
- ارسال پیغام خصوصی میان کاربران
- استفاده زبان های گوناگون برای سایت
- نمایش پربازدیدترین مطالب در یک بلوک
- توانایی برای ایجاد صفحات اضافی

[تمام امکانات در اینجا ...]

ديتالايف يک سيستم رايگان نيست و براي استفاده از اون بايد ليسانسش رو خريداري کرد اما نسخه Null شده اون با يک پشتيباني قوي به صورت رايگان عرضه شده و همه روزه ماژول و هک هاي زيادي براي منتشر ميشه ، امنيت و انعطاف بالايي داره و سرور ها هم براي استفاده از نسخه Null شده اين سيستم زياد گير نميدن ! حالا خودتون قضاوت کنيد که کاربر ترجيح ميده از کدوم سيستم استفاده کنه .

اگر بخوايم يک سيستم بنويسيم و به صورت عمومي به فروش برسونيم حداقل امکاناتي که بايد داشته باشه يک چيزي مثل ليست بالاست ، اما اگر بخوايم سفارشي کار کنيم که دقيقا خواسته مشتري پياده سازي ميشه .
در مورد قيمت قالب هم بسته به گرافيک و نحوه کد نويسيش ، مثلا Full Css بودن ، استفاده از Js يا JQuery و ... در اون از 20 T تا 200 T ميشه قيمت گذاشت . قالب اگر کاملا ايستا باشه بهترين گرافيک رو هم داشته باشه به عقيده من نهايتا نبايد بيشتر از 100 T قيمت گذاشت ! دليل : ميتونيد سري به Template monster بزنيد ، ربطي به بحث ما نداشت ولي براي اطلاع بيشتر عرض کردم .

idocs

Member
کار رو که از هر وقت بخوايد ميتونيد شروع کنيد ، ولي پروژه اي قبول کنيد که توانايي پيداده سازيش رو داشته باشيد .
اگر قصد داريد سيستمي تهيه کنيد و اون رو به فروش برسونيد ( سيستمي که سفارشي نباشه ) پيشنهاد ميکنم سيستم هاي خاص بنويسيد ، مثل دانلود سنتر ، گالري عکس ، جامعه مجازي ، کاريابي ، تبليغات ، هاستينگ و ... چون سيستم هاي مديريت محتواي بسيار قدرتمند و رايگاتي وجود دارند اکثر کاربر ها از اونها استفاده ميکنند .

براي مثال شما ليست امکانات ديتالايف رو نگاه کنيد :

- استفاده از ذخیره سازی داده ها به mysql
- استفاده از تکنولوژی آژاکس (ajax)
- تولید اتوماتیک کلمات کلیدی
- مدیریت ساده سیستم
- امکان ویرایش قالب های ایمیل
- توانایی برای آفلاین کردن سایت به صورت موقت
- صفحه ای برای آمار کلی سایت
- پشتیبانی از فیلدهای اضافی
- ایجاد چند صفحه برای یک مطلب
- کنترل کامل بر سیستم
- فیلـتر اتوماتیک کلمات در نظرات
- داشتن موضوعات برای مطالب
- قطع اتوماتیک کلمات طولانی در نظرات
- امتیاز به مطلب
- تقویم
- جستجو برای مطالبی که شامل فیلدهای اضافی است
- بازدید مطالب خوانده نشده تا آخرین ورود به سایت
- توانایی برای نمایش یا عدم نمایش تعداد بازدیدها در مطلب
- امکان اضافه کردن مطالب به علاقمندی ها
- ارسال پیغام به کاربران از طرف سایت
- استفاده از فشرده سازی gzip
- ارسال پیغام خصوصی میان کاربران
- استفاده زبان های گوناگون برای سایت
- نمایش پربازدیدترین مطالب در یک بلوک
- توانایی برای ایجاد صفحات اضافی

[تمام امکانات در اینجا ...]

ديتالايف يک سيستم رايگان نيست و براي استفاده از اون بايد ليسانسش رو خريداري کرد اما نسخه null شده اون با يک پشتيباني قوي به صورت رايگان عرضه شده و همه روزه ماژول و هک هاي زيادي براي منتشر ميشه ، امنيت و انعطاف بالايي داره و سرور ها هم براي استفاده از نسخه null شده اين سيستم زياد گير نميدن ! حالا خودتون قضاوت کنيد که کاربر ترجيح ميده از کدوم سيستم استفاده کنه .

اگر بخوايم يک سيستم بنويسيم و به صورت عمومي به فروش برسونيم حداقل امکاناتي که بايد داشته باشه يک چيزي مثل ليست بالاست ، اما اگر بخوايم سفارشي کار کنيم که دقيقا خواسته مشتري پياده سازي ميشه .
در مورد قيمت قالب هم بسته به گرافيک و نحوه کد نويسيش ، مثلا full css بودن ، استفاده از js يا jquery و ... در اون از 20 t تا 200 t ميشه قيمت گذاشت . قالب اگر کاملا ايستا باشه بهترين گرافيک رو هم داشته باشه به عقيده من نهايتا نبايد بيشتر از 100 t قيمت گذاشت ! دليل : ميتونيد سري به template monster بزنيد ، ربطي به بحث ما نداشت ولي براي اطلاع بيشتر عرض کردم .

راستش داری از طراحی سایت منصرفم می کنی. آخه اگه بخوام اینطوری که می گی برداشت کنیم، با وجود سیستم های مدیریت محتوا دیگه لازم نیست کسی برای طراحی سایت سراغ طراحان بیاد، بدون دردسر می ره یه سیستم مدیریت محتوا نصب می کنه.

من خیلی از سایتها که توسط یه طراح طراحی شدن رو دیدم و اکثرا امکانات ساده ای دارن و با حداقل 300 هزارتون طراحی شدن.

در این مورد چه نظری دارید؟

Milad

Well-Known Member
من منظورم برای فروش عموم هست ، مثلا سیستمی رو بخوای در سطح گسترده بفروشی ! نه به یکی دو نفر ، باید حداقل امکانات Cms های رایگان رو داشته باشه وگرنه چرا باید فردی سیستمی که از یک سیستم رایگان امکانات کمتری داره رو بخره ؟ بحث سفارش گیری کاملا با این موضوع فرق میکنه ! حالا درباره null کننده ها چیزی نگفتم وگرنه کلا پشیمون میشی .

بهتره سفارش بگیری و طبق سفارش کار کنی اگر هم میخوای یک سیستم بنویسی ( برای عموم ) سیستم خاص بنویس که ارزش خریدن داشته باشه ، بزرگترین سایت های طراحی هم همین روش رو پیشه کردن مثال هم پست قبلی زدم ، من که تاحالا یک سیستم مدیریت محتوای فروشی موفق ندیدم یا همشون Null شدن یا ارزش نال کردن رو هم ندارند ! ( در ایران منظوره ) ...

idocs

Member
من منظورم برای فروش عموم هست ، مثلا سیستمی رو بخوای در سطح گسترده بفروشی ! نه به یکی دو نفر ، باید حداقل امکانات cms های رایگان رو داشته باشه وگرنه چرا باید فردی سیستمی که از یک سیستم رایگان امکانات کمتری داره رو بخره ؟ بحث سفارش گیری کاملا با این موضوع فرق میکنه ! حالا درباره null کننده ها چیزی نگفتم وگرنه کلا پشیمون میشی .

بهتره سفارش بگیری و طبق سفارش کار کنی اگر هم میخوای یک سیستم بنویسی ( برای عموم ) سیستم خاص بنویس که ارزش خریدن داشته باشه ، بزرگترین سایت های طراحی هم همین روش رو پیشه کردن مثال هم پست قبلی زدم ، من که تاحالا یک سیستم مدیریت محتوای فروشی موفق ندیدم یا همشون null شدن یا ارزش نال کردن رو هم ندارند ! ( در ایران منظوره ) ...

پس بصورت سفارشی می تونم کار کنم. می شه در این مورد بگید که تا حالا چه پروژه هایی انجام دادید؟ و چه امکاناتی رو طراحی کردید، لطفا بصورت مفصل توضیح بدید؟

آخرین ویرایش:

Milad

Well-Known Member
من تنها پروژه های خاص قبول میکنم مثل سیستم هاستینگ ، دانلود سنتر ، فروشگاه و ... کاملا هم اختصاصی مینویسیم یعنی سیستمی که برای شما نوشتم به هیچ کس دیگه فروخته نمیشه ! در صورتی که فردی یک سیستم مدیریت محتوای ساده بخواد بهش دیتالایف رو پیشنهاد میکنم اگر کارش اختصاصی باشی یک قالب انعطاف پذیر و بهینه شده برا دیتالیف براش طراحی میکنم .

جدیدترین ارسال ها

بالا