تعرفه طراحي و گرافيك

sialk graph

Member
سلام
ميخواستم قيمت چنتا كار طراحي رو ازتون بپرسم. البته انجمن گرافيك هر ساله تعرفه هاشو اعلام ميكنه، اما تو بازار زياد اون قيمتهارو حساب نميكنن و كمتر دستمزد ميدن. حالا من ميخاستم قيمت عرفشو ازتون بپرسم تا زياد ضرر نكنيم ممنون.
1- صفحه آرايي صفحات كتاب كه جدول و نمودار دارن
2- صفحاتي كه متن خالي دارند
3- صفحاتي كه علاوه بر متن، تصوير هم دارند
4- صفحاتي كه فقط تصوير دارند
5- صفحه آرايي مجله
6- جلد كتاب و مجله
7- قيمت حروفچيني اين موارد هم اگه لطف كنيد ممنون ميشم.

P.A.Y.T.O.N

Active Member
تعرفه طراحی مجله

انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران
قیمت‌های پایه، در تعرفه به تشخیص و موافقت طراح و سفارش دهنده به نسبت سه عامل افزایش می‌یابند:

1- میزان تجربه حرفه‌ای طراح و کیفیت طرح
2- شمار ساعات صرف شده برای طراحی و اجرای
سفارش.
3- وسعت تولید و تعداد مخاطبین کار، با توجه به تیراژ و یا استفاده از طراح در سطح محلی، شهری، کشوری و یا بین المللی.

مجله
طراحی جلد مجله – هر شماره
قیمت پایه 000/200/1 ریال
طراحی ماکت کلی مجله (یونیفورم، ساختار و شکل کلی لی آوت) قیمت پایه 000/000/5 ریال
طراحی و رسامی سرکلیشه، سرفصل و تصاویر کوچک (روزنامه و مجله – هر مورد) قیمت پایه 000/300 ریال
طراحی صفحه عنوان و فهرست قیمت پایه 000/500 ریال
صفحه آرایی – مجله هر صفحه قیمت پایه 000/60 ریال

طراحی نام مجله بر مبنای طراحی آرم محاسبه می‌گردد. بنابراین هزینه طراحی کل یک مجله که برای اولین با منتشر می‌شود (جلد + طرح کلی صفحات داخل + رسامی و طراحی گرید + طراحی سر کلیشه + صفحه آرایی صفحات داخل + صفحه عنوان و صفحات خاص) جمع کل هزینه‌های فوق خواهد بود.
تصویرسازی مقالات، بر مبنای موضوع تصویر سازی محاسبه می‌گردد. پایین بودن قیمت جلد مجله در مقایسه با کارهای مشابه به دلیل فرهنگی بودن امر نشر و نسبت سرمایه گذاری اندک آن و بازگشت سرمایه در مدت طولانی است.

البته اين قيمت ها اصلي هست و يه كم بالا .. چون دست زياده معمولا مبلغ خيلي كمتري براي اين كارها پرداخت ميشه!

NAKOOT

Well-Known Member
تعرفه ای که انجمن هرسال اعلام می کنه مخصوص اعضای انجمن هستش ... یعنی این قیمت رو فقط به اعضای انجمن می دن ...
برای عضویت هم باید کلی خصوصیت داشته باشید و کار ها هم خیلی شاخ باشن...

omid_p30

Member
الان به من يه پيشنهاد شده براي صفحه آرايي يه كتاب 900 صفحه اي تو اينديزاين.
به نظر شما چقدر قيمت بدم خوبه؟! خودش ميگه 700 تومن. 3 ماه . به نظر شما خوبه؟!
البته عكس هم داره و كتابا هم آموزش زبان هستش.

NAKOOT

Well-Known Member
الان به من يه پيشنهاد شده براي صفحه آرايي يه كتاب 900 صفحه اي تو اينديزاين.
به نظر شما چقدر قيمت بدم خوبه؟! خودش ميگه 700 تومن. 3 ماه . به نظر شما خوبه؟!
البته عكس هم داره و كتابا هم آموزش زبان هستش.

به نظر من خوبه، برای هزارتومن بالا پایین تو این اوضاع خراب بازار کار رو از دست نده ...
صفحه آرایی کتاب هم نسبت به مجله راحت تره، چون توی مجله خیلی عکس و متن جابه جا می شه ولی کتاب یه قالب کلی داره ...
تا جایی که می تونی هم با طرف چونه بزن که بیشتر بگیری ...

sialk graph

Member
يعني صفحه اي چند در مياد، چون من يه كتاب 500 صفه اي كه همش جدول هستش رو ميخام صفه اي 1500 حساب كنم . به نظرتون خوبه؟ راستي تو اين كارها قطع كارهم مهمه؟

omid_p30

Member
يعني صفحه اي چند در مياد، چون من يه كتاب 500 صفه اي كه همش جدول هستش رو ميخام صفه اي 1500 حساب كنم . به نظرتون خوبه؟ راستي تو اين كارها قطع كارهم مهمه؟

اگه قرار بود منم همين كتاب 900 صفحه اي رو هر صفحه 1500 حساب كنم كه خيلي خوب مي شد. اينجور كه NAKOOT ميگه
حتما بگير . 1500 داره خوب ميگه. در مورد قطع كار هم نمي دونم من. من فقط مجله بستم تا حالا . كتاب كار نكردم. اگه
كسي مي دونه بگه.

آخرین ویرایش:

inan

New Member
قيمت دادن براي كتاب بستگي به شرايط و اندازه كتاب داره . يعني رقعي و يا وزيري و رحلي و خشتي و ... داره و همينطور تك ستوني و يا دو ستوني و ... و يا رنگي و يا تك رنگ و اندازه فونتها و فاصله سطرها و همينطور تو چه برنامه اي قرار بسته بشه تو word و يا indesign و شرايط ديگر ، تمامي اينها در قيمت تاثير دارند.

جدیدترین ارسال ها

بالا