ترفندي واسه رفع گير و گرو هاي افتر افكت

sabalangraphic

کار بر متخصص افتر افکتز
سلام،خسته نباشيد دوستان
خيلي جاها ديدم دوستان درباره مشكل رندر و كمبود رم واسه رندر و گير و گوراي افتر افكت پست زدند
شايد مطلب و ترفند زير به دردتون بخوره
روي My Computer راست كليك كنيد و بريد به سر فصل Advanced
گزينه Settings از زير منوي Performance را انتخاب كنيد
001.jpg

از پنجره Performance Options هم سر فصل Advanced را انتخاب كنيد

002.jpg

در قسمت Virtual memory گزينه Change رو انتخاب كنيد

003.jpg

در اين قسمت بايد يك درايوي رو انتخاب كنيم كه فضاي خالي بيشتري داره(ترجيحا هاردي باشه كه ويندوز روي اون نصب نباشه)
حالا در اين پنجره در صورت وجود هارد دوم اون رو انتخاب كنيد
گزينهCustom Size را فعال كنيد
004.jpg

در قسمت Initial Size عدد 8184 رو وارد كنيد
در قسمت Maximum Size عدد16368 رو وارد كنيد
الان دكمه Set رو بزنيد،در صورتي كه روش رو درست رفته باشيد بايد كنار درايوي كه انتخاب كرديد 16368-8184 را ببينيد
در ادامه كليد ok را بزنيد و همه پنجره ها رو تاييد كنيد تا بسته بشن،سيستم مجددا راه اندازي خواهد شد

اين ترفند باعث ميشه شما تقريبا 16gig رم مجازي بدست بياريد و خيلي از گير و گوراي افتر افكت هنگام رندر باهاتون خداحافظي كنن
در آخر ميتونيد باز همين روش رو بريد و مقدار مموري استفاده شده واسه درايو اصلي(درايوي كه داخلش ويندوز نصب هستش)را به حالت No Paging تغيير بديد

اميدوارم به دردتون خورده باشه:rose:

آخرین ویرایش:
V

Violet89

کاربر مهمان
سلام
ممنون خیلی مفید بود, به من که خیلی کمک کرد.
موفق باشید :rose:

mooli63

کاربر فعال انجمن فیلمسازی
ممنون. اینجور آموزش ها در خیلی از مواقع بیشتر از آموزش های خود افترافکت به درد می خوره. پست خوبی زدی سبلان

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
از نظر سخت افزاری مشکلی ایجاد نمیکنه ؟

sabalangraphic

کار بر متخصص افتر افکتز
سلام ایمان جان
فکر نمیکنم ایرادی پیش بیاد،ما فقط به کامپیوتر اجازه دادیم مقداری از هاردمون رو برای استفاده مجازی بر داره

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
البته من توضیحات محمد عزیز رو کامل تر می کنم این عددی که شما انتخاب می کنی بستگی به عدد رمت داره مثلا شما اگه رم 8 گیگ داری تنظیمات بالا مناسب هست ولی اگه رم 12 یا 16 دارید باید به ترتیب اونا رو حداقل 24 و برای بعدی هم 32 بزارید
منطقش اینه که دوبرابر رم واقعی باشه وگرنه الباقیش بی خودی و فقط فضای هاردتون رو گرفتید

حالا که بحث فضا و رم و رندر پیش اومد این مورد رو هم اشاره کنم بد نیست
در مورد تنظیمات Memory & MultiProcessing هستش
اول از همه بگم این گزینه برای کسایی هست که سی پی یو 2 هسته یا 4 هسته یا 6 هسته دارند
و همون طوری که تو عکسی که گذاشتم می بینید این تنظیمات + Memory & Disk Cache و نسبت دادن فضای مناسب به اون میتونه خیلی در زمان رندر شما تأثیر داشته باشه

البته این رو هم بگم من خیلی درگیر این موضوع بودم که چرا رو تمام پروژه ها این افزایش سرعت رندر حس نمیشه که سرانجام به این نتیجه رسیدم که بستگی به افکت هایی داره که تو کامپوزیشن ازش استفاده می کنی

موفق باشید
امید وارم مفید بوده باشه

پیوست ها

• 222.jpg
    222.jpg
    98.4 کیلوبایت · بازدیدها: 77
آخرین ویرایش:

sabalangraphic

کار بر متخصص افتر افکتز
ممنون سهیل جان،اما یه نکته که فکر کنم یه کوچولو واستون جا نیفتاد اینه که مقدار اعدادی که ما در نظر میگیریم ربطی به رم هامون نداره
یعنی اصلا ملاکی وجود نداره واسه این که دو برابر باشه یا چند برابر
با استفاد از این ترفند ما فقط میتونیم مقدار فضای مجازی جهت بارگیری کدهایی که در هنگام رندر آنالیز و تبدیل میشن را بیشتر کنیم که این باعث جلوگیری از پر شدن فضای رم در هنگام رندر میشه
خیلی مخلصم:paint:

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
ممنون از توضیحاتت اما منطق قضیه این نیست که مثلا تو رم 2 گیگ داری بعد بیای اونو بزاری رو 16 گیگ و دلتو خوش کنی به این قضیه میتونی تو سایت خود مایکروسافت ببینی لینکشو برات با اجازه ایمان جان می زارم
http://windows.microsoft.com/en-US/windows-vista/Change-the-size-of-virtual-memory
من خیلی دنبال این مسایل بودم تا حالا تا بتونم بهترین و بهینه ترین حالت رو واسه سیستمم داشته باشم
تو سایت بالا که بری نوشته می تونی تا 2 برابر رمی که اینستال کردی افزایش بدی اما من تو با خوندن مطالب سایت های دیگه به این نتیجه رسیدیم که تا دو برابر منطقی هست

آخرین ویرایش:

sabalangraphic

کار بر متخصص افتر افکتز
سهیل جان در صغحه ای که لینک دادید جایی به مقادیر 2 برابر اشاره نکرده،گفته میتونید 3 برابر هم در نظر بگیرید،اگر باز خطایی مشاهده کردید به تناسب افزایش میزان ماکسیمم،مینیمم را هم افزایش دهید
یک بار هم شما بخونید شاید من درست متوجه نشده باشم:rose:

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
من هم گفتم نتیجه تجربه شخصی خودم در این زمینه هستش شما میتونی 3 برابر بزاری اما اونجا باگشو نگفته میتونی تو SevenForums بعداً بخونی که سیستم های خاص که کانفیگش اوکی اوکی هست با این قضیه مشکلی ندارن در ضمن من خودم اینا رو خوندم و بهتون و دیگران معرفی کردم و بیش از این هم نمی خوام تاپیک رو منحرف کنم

باز هم از بابت شروع این پست تشکر میکنم

mnh40

Well-Known Member
واقعا که دستتون درد نکنه . اولین راه رو که من تا حالا نرفته بودم ولی راه دومی که سهیل گذاشته بود رو رفته بودم تو رندر کردن یه کم سریع تر میشه:cool:

جدیدترین ارسال ها

بالا