تحصيل در رشته انيميشن

من هم مي خوام براي ونكور فيلم اقدام مي كنم.يعني اصلا ايراني قبول نمي كنه يا مدارك ايران رو قبول نداره؟
اگه مدارك رو قبول نداشته باشه كه حق داره چون اصلا در ايران علمي كار نميشه.
ما در بحث انيميشن حرفه اي دو تا تخصص داريم 1-هنري 2-تكنيكي
ولي توي ايران كه اصلا هنرمند ها حاضر نيستند كه تكنيكال آرتيست ها رو كه خيلي هاشون مهندس كامپيتورن به عنوان هنرمند بپذيرند.
درباره علمي كاربردي هم به نظر من كه فكرش رو از سرتون ببرين بيرون چون معذرت مي خوام اكثرشون بي سوادن.يا حداقل اگه بخوام بگم فقط هنري كار مي كنن و معلوماتشون كاملا انيميشن سنتي هستش.كسانيكه چيزي هم ياد دارن خودشون ياد گرفتن.به نظر من كه اصلا فكر اونجا رو از سرتون بيرون كنين.

ببخشيد اگه كسي از علمي كاربردي اين و مي خونه قصد توهين ندارم.فقط نظرم رو گفتم اما شاگردهاي خوب هم داره.
اما اگه راجع به دانشگاههاي خارجي مخصوصا كانادا كمك كنين متشكر مي شم.

آخرین ویرایش:

animations

Active Member
من هم مي خوام براي ونكور فيلم اقدام مي كنم.يعني اصلا ايراني قبول نمي كنه يا مدارك ايران رو قبول نداره؟
اگه مدارك رو قبول نداشته باشه كه حق داره چون اصلا در ايران علمي كار نميشه.
ما در بحث انيميشن حرفه اي دو تا تخصص داريم 1-هنري 2-تكنيكي
ولي توي ايران كه اصلا هنرمند ها حاضر نيستند كه تكنيكال آرتيست ها رو كه خيلي هاشون مهندس كامپيتورن به عنوان هنرمند بپذيرند.
درباره علمي كاربردي هم به نظر من كه فكرش رو از سرتون ببرين بيرون چون معذرت مي خوام اكثرشون بي سوادن.يا حداقل اگه بخوام بگم فقط هنري كار مي كنن و معلوماتشون كاملا انيميشن سنتي هستش.كسانيكه چيزي هم ياد دارن خودشون ياد گرفتن.به نظر من كه اصلا فكر اونجا رو از سرتون بيرون كنين.

ببخشيد اگه كسي از علمي كاربردي اين و مي خونه قصد توهين ندارم.فقط نظرم رو گفتم اما شاگردهاي خوب هم داره.
اما اگه راجع به دانشگاههاي خارجي مخصوصا كانادا كمك كنين متشكر مي شم.

به نظر من انیمیشن فقط تکنیک نیست. تکنیک باعث نمی شه آدم آرتیست بشه. خیلی از این فاجعه های سه بعدی که توی ایران ساخته می شه، اصول ساده هنر توشون رعایت نشده. :wink: استفاده از نرم افزار باعث نمی شه آدم هنرمند بشه. مثل این می مونه که آدم بهترین قلم رو داشته باشه، ولی نتونه باهاش چشم چشم دو ابرو بکشه. الان هم که ماشاله... مد شده هر کسی ریزه کاریهای دو تا نرم افزار رو یاد بگیره، بشینه انیمیشن سه بعدی بسازه و کلی ادعاش بشه... بازم نمی گم این بده. باید کلی چرت و پرت ساخت، تا دو تا انیمیشن خوب از وسطشون پیدا بشه.
:cool:
اینکه استادها up to date نیستند درست، ولی باز اگه همه شون، روش سنتی رو درست بلد بودن خوب بود که. خیلی از اونها فقط تئوریش رو بلدند. مثلا طرف در اصل کاریکاتوریسته، ولی چون خوب حرف می زنه شده استاد درس انیمیشن. امکانات رو هم دیگه نگو. خبر دارم دانشگاه علمی کاربردی تهران تا همین چند وقت پیش چند تا میز نور برای دانشجوهاش نداشت!! برای رشته عکاسی، کارگاه چاپ عکس رنگی نداشتن. همه باید نگاتیوهاشون رو می دادن بیرون ظاهر می کردن. کامپیوتر... شوخی می کنین؟؟...
:D
خداییش کدوم دانشگاه توی ایران، واقعا شبیه دانشگاهه؟ هر جا بخونین همین بساطه. همه قبل از وارد شدن به دانشگاه به این چیزها زیاد فکر می کنند. ولی 99 درصد آدمها وقتی وارد دانشگاه می شن، بی خیال درس و کار عملی می شن. همه واحد حیاط و راهرو پاس می کنن. الان دوسالانه پویانمایی نزدیکه. اگه رفتین احتمالا چند تا پایان نامه انیمیشن کارشناسی ارشد می بینید... به نظر من دانشگاه های هنر توی ایران تنها خوبی که دارن اینه که اعتماد به نفس آدم رو می برن بالا. آدم یاد می گیره حتی اگه چیزی بارش نبود، خوب ادعا کنه. هنرستانها هم همینطورند. محیط اینجا غیر از این نیست. به نظر من اونهایی موفقترند که با چهار تا آدم کله گنده ارتباط داشته باشن. اگه این آدمها ایرانی باشن، نونشون توی روغنه. اگه خارجی باشن، می شه ازشون کار یاد گرفت. خیلی غر زدم...

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
من برای امریکا اقدام کردم فقط تا دیپلم قبول دارند + مدارک فنی حرفه ای اما بقی کشک

اگه لیسانس داشته باشی 2 سال اون بزور قبول میکنند بخاطر اینکه اونا ادبیات معارف و... اینا ندارند تو درساشون

شيراني جان شما كه براي آمريكا اقدام كردي نتيجش چه شد.
قبول كردن يا نه.
در ضمن يك ليست بلند بالا دارم از دانشگاهها و مدارس گيم سازي و انيميشن سازي در آمريكا و كانادا ولي نمي تونم با همشون مكاتبه كنم چون وقت ندارم چه طوري ميشه فهميد بهترينشون با شرايط من كدومه.سايتي وجود نداره كه به اين دانشگاهها و مدارس امتياز داده باشه.

در ضمن من كه گفتم هم هنر و هم تكنيك با هم احتياجه يكي بدون اون يكي ديگه بدرد نمي خوره چه هنر بدون تكنيك و چه تكنيك بدون هنر كه ديگه فاجعه است.اما در هر تيم حرفه اي يك سوپروايزر (SuperVisor) يا ناظر تكنيكي وجود داره كه خوب اگه با هنر هم خيلي آشنا نبود اشكالي نداره.

مثلا به نظر شما چند نفر از مايا كارهاي ايران با سيستم عامل MAC OS براي استفاده از مايا استفاده مي كنن.و آيا مي دونستين كه سيستم عامل MAC OS حرفه اي ترين سيتم عامل براي كارهاي گرافيكي و انيميشن هست.من خودم با مايا تو لينوكس كه كار كردم هيچ وقت هنگ نداشتم و سرعتم هم بين 30% تا حتي 50% بالاتره.اما توي فروم ها كه خوندم همه توصيه مي كردند كه مايا رو با MacOS استفاده كنين.من به عنوان يك مهندس كامپيوتر هنوز قيافه MacOS رو نديدم چي برسه به هنرمندامون.ُScript نويسي هم از ديگر قسمتهاي مهم مربوط به Technical Artist هاست.همچنين Rendering ,Dynamicو Shader نويسي و ...

در ضمن در ايران خيلي از پيشكسوتان انيميشن اصولا با انيميشن 3D مخالفن و همون حسي رو نسبت به انيميشن 3D دارن كه هنرمندام موسيقي نسبت به ساز ارگ و به دنبال اون ورود كامپيوتر به دنياي موسيقي دارند.
به هر حال منم با نظر شما كاملا موافقم تكنيك بدون هنر فاجعه است و البته بر عكس.

آخرین ویرایش:

.:. soroosh .:.

Active Member
دانشگاه‌های خارجی به راحتی قبول نمیکنن .
مثلا من یه دانشگاه تو استرالیا را پیگیری کردم . البته رشته انیمیشن نداشت برای یه رشته دیگه پیگیری کردم بعد برم اونجا تغییر رشته بدم .
اینجا دو سال میخونم بعد ۱ سال میریم اونجا .
اما خب وقتی بخوای بری اونجا باید از یک سال قبل حدود ۴۰ میلیون پول تو حسابت باشه .
و اینکه ielst شماره ۶ به بالا داشته باشی .
البته اگر ۵ هم داشته باشی ممکنه قبول کنن و اونجا خودشون در حین تحصیل یه کلاس زبان هم برات میزارن که ...
یه خوبی که استرالیا داشت این بود که بعد از ۱ سال و نیم تحصیل تو استرالیا اقامت دائم میدن .
اونجا کار در زمینه کامپیوتر هم خیلی زیاده . یعنی نیاز روز اونجاست الان .
البته تحقیق هم نکردم که میشه تغییر رشته داد یا نه . اما خب دو سال اینجا بخونی . یک سال و نیم هم اونجا بعد لیسانس بگیری .
بعدش مجدد میتونی انیمیشن را شروعی کنی . خب یه لیسانس دیگه هم داری .

shirani

تو امریکا اولاً برای رفتن اونجا مثل کشور های دیگه وتیقه میخواد یا کسی که از نظر مالی ساپورتت بکنه من خودم چون تا 2-2.5 سال دیگه ویزا اینا درست میشه از این نظر مشکلی ندارم

اما برای مدارک تحصیلی تا دیپلم مشکلی ندارند یعنی دیپلم حتماً باید داشته باشی تا بتونی بری اونجا اما برای مدارک دیگه دورهای بلند مدت ایران را مثل لیسانس فوق دیپلم یا ... یک سری از واحد های را که گذروندی قبول ندارند که باید واحد های که خودشون دارند بگذرونی که بیشتر هم بصورت دورهای 6 تا 18 ماه اینا ست

اما به شدت دورهای کوتاه مدت قبول دارند من پیشنهاد میکنم اگه کسی میخواد بره حتماً این دورها را بگذرونه مثل سیسکو یا ... مدارک فنی حرفه ای ایران هم ( منظورم دیپلم نیست ) دورهای کوتاه مدت خیلی قبول دارند بخصوص کشورهای مثل استرلیا و ...

الان هم که اعلام کردند تو ایران هرکی مدرک درجه 2 دار دیپلم و هرکی مدرک درجه 1 داره فوق دیپلم محصوب میشه ( معادل )
در ضمن فنی حرفه ای امتحان مایا و مکس هم داره اگه کسی میخواد مدرکش بگیره

این سایت هم هست برای آلمان که خودتون سر بزنید اما باید 8 میلیون پول یا یکی که شما را ساپورت کنه داشته باشید اونجا آلمان هم من شنیدم CG کار های قوی و دانشگاهای خوبی داره این هم سایت http://allian.ir

Aghdas

New Member
مقایسه دروس تدریس شده انیمیشن دانشگاه های ایران و فرانسه

با سلام و تشکر از همه دوستانی که وخت می ذارن و بقیه رو راهنمایی می کنن!!
به نظر من واسه خوندن انیمیشن، تحصیل داخل ایران حماقته! (البته اگر واقعاً نیاز تحصیل در دانشگاه احساس بشه!!!! )
هرکس قبول نداره می تونه بره لیست دروس تدریس شده در مقطع کارشناسی ارشد انیمیشن دانشگاههای ایران رو ببینه و بعد اون را با یکی از دانشگاههای متوسط اروپایی مقایسه کنه! البته نیاز به مقایسه هم نیست، چرا که هر آدم عاقلی با دیدن دروس تدریس شده در دانشگاههای داخلی متوجه میشه که اگه هدفش صرفاً یادگیری انیمیشن باشه -حالا چه تکنیکی و چه هنری- با این سیلاب به هیچ چیزی جز تلف کردن عمرش نمیرسه (اما اگه اهداف دیگه ای داشته باشه ...!!!!)

به هر حال یه مقاله ای تو فصلنامه ی سینمایی شماره 62 فارابی چاپ شده که اومده مقطع ارشد ایران رو با یکی از کالج های فرانسه مقایسه کرده. اگه می تونین حتماً فصلنامه رو گیر بیارین و بخونین که می تونه خیلی روی دیدگاهتون تأثیرگذار باشه!!!

www.fcf.ir/farsi/newsdetail.asp?newsid=484

showpic.asp

پیوست ها

• faslnameh.jpg
    faslnameh.jpg
    82 کیلوبایت · بازدیدها: 22
با اجازه ات يه توضيح كوچولو هم من اضافه مي كنم.
در خارج براي رشته هاي انيميشن و گرافيك ايناها يك واحد درسي هست بنام فيگوريته.نمي دونم مي دونين چيه يا نه.به هر حال اگه نگم مهمترين يكي از مهمترين مباحث انيميشن است.به هر حال در ايران نه تنها اين واحد درسي وجود ندارد و نخواهد داشت بلكه هيچ كتابي هم در اين زمينه نيست.نه در كتابخانه ها و نه در بازار و كتبي هم كه دست اساتيد هست بسيار هم پرارزش هست.
و جالبه بدونين كه اساتيد الان دارن كتابهاي آناتومي پزشكي رو بعنوان جايگزين معرفي مي كنن.
فكرش رو بكنين به جاي فيگوريته طرف مي ره آناتومي دل و جگر و روده كوچك و بزرگ باد مي گيره!!!!!:lol:

الان سايتهاي اونهم سانسور شده بعنوام مثال 3d.sk كه اگه سعي كنين برين توي اين سايت مي نويسه
مشترك گرامي درسترسي به اين سايت امكان پذير نمي باشد

آخرین ویرایش:

shirani

جالب تر اینکه تو اموزشگاهای انیمیشن ایران آموزش poser و daz 3d غیر مجاز

جدیدترین ارسال ها

بالا