تبدیل فونت به فونت با قابلیت embed

esmahdi

Member
سلام
من با embed شدن فونت ها تو indesign مشکل دارم. یک سری فونت دارم که وقتی می خوام خروجی پی دی اف بگیرم ارور زیر رو مشاهده می کنم:
[LTR]1 problem was found with a background task:
mohammad bold art 1 Regular: This font could not be embedded due to licensing restrictions in the font. A substitute font will be used in the restricted font. The PDF will not be created if the glyphs cannot be represented.[/LTR]
تو فروم تنها راه برای این مشکل جایگزین کردن فونت مشابه بیان شده ولی من دنبال یه راه حلی هستم که بتونم مشکل این فونت رو بر طرف کنم. من با استفاده از نرم افزار FontLab وقتی خاصیت embed شدن رو به فونت می دم خروجی بدون ارور داده می شه ولی فونت دارای مربعهایی هست که ظاهر فونت رو خیلی خراب می کنه. خواستم ببینم اصولا راهی برای این مشکل هست یا نه؟

esmahdi

Member
سلام
مشکلش رو خودم حل کردم.
ولی نمی دونم چرا کسی به پستم جواب نداده.
شاید بشه خیلی وقتها به جای اینکه یه فونت جایگزین برای فونت خودمون بگردیم مشکلات فونت خودمون رو حل کنیم و دیگه نیازی نباشه که فونت دیگه ای رو استفاده کنیم.
مثلا یکی از مشکلاتی که تو نرم افزار هایی مثل indesign باعث می شه عملیات خروجی گرفتن از متن با شکست مواجه بشه ویژگی embedding در فونت هست. برای حل این مشکل فونت مورد نظر رو با نرم افزار Font creator باز می کنیم و از منو format -> setting رو انتخاب کنید تو تگ header در قسمت font embedding بر روی edit کلیک کنید و گزینه Preview & Print embedding رو تیک بزنین و ما بقیه گزینه ها رو اگه در حالت انتخاب هستن از حالت انتخاب خارج کنین.
اینجوری مشکل من حل شد.
امید وارم مشکلتون حل شده باشه. :green:

جدیدترین ارسال ها

بالا